JST komentārs no pasaules čempi 11.03.2010
Pēc divu dienu ceļa, 8.marta vakarā visas komandas sapulcējas nelielā pilsetiņā Reinlandera.
Pa ceļam sacensibu dalibniekiem tika organizeta ekskursija uz firmas Cabelas veikalu, kurš atrodas netālu no Čikāgas. Jaatzist, ka daudziem Austrumeiropas komandu dalībniekiem par lielu pārsteigumu kļuva neticami lielas tirdzniecibas platības, plašais mašķerēšanas un medību preču sortiments, kā arī daudzās akcijas un izpārdošanas. Reinlandera ir neliela kurortpilsētiņa, izvietojusies mežainā, ar ūdenskrātuvēm bagatā rajonā. Ainavas tās apkārtnē maz atšķiras no tām, kuras varam redzēt Ziemeļeiropā. Par sacensību dalībnieku dzīves vietu visu nakamo nedēļu kļuvusi, ainaviski skaista vieta, Tompsona ezera krastā izvietota, atpūtas bāze „Holiday Acres”.
9. martā visas 11 komandas, kuru sastavi tika publicēti manā iepriekšējā reportāžā, uzsāka treniņus Bum Leik ezerā, kas atrodas apmēram 15 minūšu attālumā no mūsu dzīves vietas. Pirmajā dienā bija brinišķīgs laiks, gaisa temperatūra apmēram 8–10 grādi plusos. Tādu pašu temperatūru un nelielu lietu sola arī nākamajās dienās. Ledus biezums ir apmēram 60–70 centimetri. Bum Leik ezerā katru dienu treniņiem tiek atvēletas četras stundas. Papildus treniņi Tompsona ezerā. Protams, ka pēc tik gara un nogurdinoša ceļojuma, komandas rautin rāvas uz copi. Sākumā visi centās apsekot ūdenstilpi pēc iespējas tuvāk sektoriem, kur sestdien un svētdien notiks oficiālās sacensības.
Izņēmums bija Polijas komanda, kura ieklausoties savu amerikāņu sponsoru ieteikumos un saņemot arī tehnisko atbalstu, makšķerēja jau iepriekš apzinātā labā copes rajonā, kas atradās nostāk no izveidotajiem sektoriem. Panākumi bija ļoti dažādi. Ar īpašiem lomiem neviens nelielījas. Varbūt centās informāciju neizpaust, bet varbūt, ka vienkārši nebija ar ko lepoties. Tostarp visi nonāca pie secinājuma, ka sektoru tuvumā zivju ir, tā maigi izsakoties, pavisam nedaudz. Tanī pat laikā organizātori mierināja neveiksminiekus, ka visas labākās copes vietas esot rezervētas sacensībām, tas ir tieši tur izvietoti čempionāta sektori.
Pirmie treniņi parādija, ka lomos visbiežāk, kā jau to varēja gaidit, trāpās trīs veidu zivis: krappi, bluegill un parastie asari. Par cik neviens nelielijās ar loma lielumu, izdevās noskaidrot vien to, ka lielākās noķertās zivis krappi svēra apmēram 400 gramus. Parastais asaru un bluegill svars – apmēram 150 gramu robežās. Pec pirmās dienas visiem bija vienāds viedoklis par to, ka zivju ķeršana būtībā maz atšķiras no tās pie kādas Eiropieši ir pieraduši. Nedaudz savādāks ir tikai loma sastāvs, bet visi cer, ka šo problāmu atrisinās bez lielām problēmām.
Tas apstiprinājās dažās nākamajās stundās pēc pusdienām, kad notika papildus treniņš uz Tompsona ezera ledus. Tā kā tur nav nekādu sektoru un aizliegumu, tad visi varēja izmakšķerēties no sirds. Zivju veidi neatšķīrās, taču noķert limitēto daudzumu – 25 gab. tā saucamās pannas zivis (krappi, bluegill un asaris) nesagādāja nekādas problēmas un tas visus dalībniekus iedvesmo uz labiem rezultātiem.
12.marts 2010, 11:22 |
links