Vienkārši runājam par visu ko!

Tas, kas nav citās tēmās!
Žēl, tā ļoti vajadzēja mazu izdevību 12 raunda pēdējās minūtēs ....
p.s. no sākuma domāju, ko tā tas Usiks tā saslavēts
28.janvāris 2018, 01:31 | links
 
Plesigais, “palies”, jautājums it kā vienkāršs, ar to atbildi tā sarežģītāk...

Kašķis ir sekas, jāskatās, kas ir cēlonis.

Uz ūdeņiem, ja godīgi kašķus neesmu novērojis, jārēķinās ka tur kur daudz cilvēku būs kāds kas nekautrēsies piebraukt pie laivas borta vai ieurb 2cm no kājas, vietās, kur labi ķeras uz vientulību cerēt var, bet nav jābūt pārsteigtam, ka neesi viens.
CL ir virtuāla vide, kurā atsevišķi cilvēki uzvedas tā, kā dzīvē viņi nekad neatļautos uzvesties, arī saruna dzīvajā notiek un tiek konstruēta savādāk, tāpēc ir pārpratumi, tomēr daļa kašķu ir apzināti izraisīti, kāpēc? Man ir tikai minējumi.
Par kašķiem citur ... lūk tas ir interesants stāsts... Kašķi ir bijuši pirms MRK un MOSP rašanās.

Apskatot vienu, kā rezultātā radās divas LMA (asociācija un apvienība), esmu nonācis pie konkrētiem secinājumiem. Jaunā izveidojās nevis tāpēc ka neļāva strādāt, bet tāpēc, ka nevēlējās strādāt un pastāv ilūzijas, ko nozīmē sadarboties var valsti un aizstāvēt intereses.

Ja prasa man personīgi, kur ir lielākā problēma, tad mana atbilde - tā slēpjas atsevišķu cilvēku nezināšanā un nevēlēšanās mācīties un zemā
vispārējā informētības līmenī.

Ja neprot, tad pats sev zobus nelabo, bet makšķernieku pārstāvēšanas gadījumā ir savādāk. Daļa nespēj atbilstoši uztvert vidi kurā nokļuvuši. Bez zināšanām par valsti, notiekošajiem procesiem, darāmā apjomu, ar nespēju izvērtēt savu darbu, ir cilvēki kuri vēlas piedalīties visur un būt galvenie noteicēji.

Ja man nav balss, es nedziedu korī un netaisu koncertus, citiem izrādās ir savādāk, ne tikai vēlme dziedāt, bet diriģēt ar. Lūk te ir jautājums kāpēc?

Vai ir interese par kaut ko konkrētu?
28.janvāris 2018, 21:01 | links
 
Izskatās, ka spēcīgi aizskāra, ka lappusi vecāku ierakstu tik spēcīgi atbild ...
28.janvāris 2018, 21:08 | links
 
Izskatās, ka spēcīgi aizskāra, ka lappusi vecāku ierakstu tik spēcīgi atbild ...

diametrs, 28.janvāris 2018, 21:08

Ne visi visu laiku sēž pie datora. Kad ir laiks, tad atbild. :)
28.janvāris 2018, 21:27 | links
 
Te nu marfim var piekrist.
Tā kā mums valstī ir pietiekoši daudz vadošos amatos dauņu un ar iniciatīvu tad tā nezināšana un zemais informētības līmenis ir visapkārt.
Kaut vai VID-ā, katrs konsultants saka savu, bet kad atbrauc pārbaude - tie pavisam ko citu.
Bet ja nu paraugās, kā tiek tie vadoņi un valdoņi izvēlēti - tad par ko brīnīties, tieši tā, kā Ļeņins teica: "katra ķēkša vai vadīt valsti." Vai pie mums tā nav?
28.janvāris 2018, 21:29 | links
 
Varbūt arī Ļeņins tā teica, bet pamatā šo izteicienu piedēvē Mārgaretai Tečerei, dzelzs lēdijai.
28.janvāris 2018, 21:34 | links
 
Izskatās, ka spēcīgi aizskāra, ka lappusi vecāku ierakstu tik spēcīgi atbild ...

diametrs, 28.janvāris 2018, 21:08


Jautājums bija adresēts man personīgi, kad sanāca laiks, tad atbildēju. Sakarīgs jautājums, kam tur vajadzēja mani aizskart?
28.janvāris 2018, 21:35 | links
 
Izskatās, ka spēcīgi aizskāra, ka lappusi vecāku ierakstu tik spēcīgi atbild ...

diametrs, 28.janvāris 2018, 21:08
Ne visi visu laiku sēž pie datora. Kad ir laiks, tad atbild. :)

urmaas, 28.janvāris 2018, 21:27


Namjok ponjal ! Copē ar kaut kad :)
28.janvāris 2018, 21:38 | links
 
Te nu marfim var piekrist.
Tā kā mums valstī ir pietiekoši daudz vadošos amatos dauņu un ar iniciatīvu tad tā nezināšana un zemais informētības līmenis ir visapkārt.
Kaut vai VID-ā, katrs konsultants saka savu, bet kad atbrauc pārbaude - tie pavisam ko citu.
Bet ja nu paraugās, kā tiek tie vadoņi un valdoņi izvēlēti - tad par ko brīnīties, tieši tā, kā Ļeņins teica: "katra ķēkša vai vadīt valsti." Vai pie mums tā nav?

krumujancis, 28.janvāris 2018, 21:29


Godīgu cilvēku maz.
28.janvāris 2018, 21:43 | links
 
Izskatās, ka spēcīgi aizskāra, ka lappusi vecāku ierakstu tik spēcīgi atbild ...

diametrs, 28.janvāris 2018, 21:08
Ne visi visu laiku sēž pie datora. Kad ir laiks, tad atbild. :)

urmaas, 28.janvāris 2018, 21:27

Namjok ponjal ! Copē ar kaut kad :)

diametrs, 28.janvāris 2018, 21:38

Ja jautājums man, tad atbilde ir apstiprinoša. Vakar biju Alūksnes ezerā. :)
28.janvāris 2018, 21:43 | links
 
Varbūt kāds zin,kādi rezultāti LV čempī Balvos?Nekur nav infas.
28.janvāris 2018, 21:43 | links
 
Izskatās, ka spēcīgi aizskāra, ka lappusi vecāku ierakstu tik spēcīgi atbild ...

diametrs, 28.janvāris 2018, 21:08
Ne visi visu laiku sēž pie datora. Kad ir laiks, tad atbild. :)

urmaas, 28.janvāris 2018, 21:27

Namjok ponjal ! Copē ar kaut kad :)

diametrs, 28.janvāris 2018, 21:38


Atdzīšos godīgi, ziemā kādus gadus 25 vairs nē.
28.janvāris 2018, 21:44 | links
 
Varbūt kāds zin,kādi rezultāti LV čempī Balvos?Nekur nav infas.

volda, 28.janvāris 2018, 21:43

Sejasgrāmatā bij.
28.janvāris 2018, 21:46 | links
 
Marfim ;) PALDIES ( bez pēdiņas un lieliem burtiem ) !
Atbilde mazliet izplūdusi , bet saprotama !
Nu skumji ka manā valstī visām pamats ir vēlme nopelnīt , pilnīgi un galigi nerēķinoties ne ar ko !
Vel tik saprast , pie kuriem Tu piederi !
28.janvāris 2018, 22:06 | links
 
Hei, es te tā iedomājos, vai pašiem ir kādreiz gadījies, vai esat dzirdējuši, ka kādam pumpainais uz dzīvo ir paņēmis?
28.janvāris 2018, 22:57 | links
 
Plesigais,

Ir uzņēmumi un ir biedrības (novienkāršojot).
Uzņēmums parasti pieder kādam(iem) un pārējie strādā īpašnieka(u) mērķiem. Attiecīgi viens spēlē, pārējie danco.
Biedrībām ir savādāk, biedri apvienojas, lai kaut ko sasniegtu, izvēl kādu(us), kurš(i) darbosies viņu labā. Visi spēlē, viens vai daži danco.

Realitātē.... ir akciju sabiedrības, kuru vadība bieži vien ir aizņemta ar sava labuma nodrošināšanu, bet īpašniekiem nav ne jausmas, kas uzņēmumā notiek. Ir biedrības, kuru biedriem nav nojausmas, kas viņu vārdā tiek darīts un tā principā kalpo tās vadītāja mērķiem.

Cilvēkiem šķiet, ka viņi nevar ietekmēt lietas, uzņēmumos, tā arī ir, nepatīk, meklē citu darbu. Ja biedrībā ir tāpat kā uzņēmumā, palikt neviens nespiež, raksti iesniegumu un stājies ārā.

Ja ir jautājums, kam tad tā biedrība vispār vajadzīga, tad atbilde slēpjas jautājumā – “kāpēc apvienojas?” ja mērķi ir dažādi, tad,, nekāda apvienošanās nesanāks, ja mērķi vieni, tad tomēr vieglāk kopā.

Par mani.
Neesmu biedrības MRK dibinātājs, mani uzaicināja vēlāk un uzticēja darboties biedru interesēs. (biedrība var pārstāvēt tikai savus biedrus, izņemot, ja tai valsts ir piešķīrusi plašākas tiesības un pienākumus) Kas man patika MRK, ka daudziem interesēja, kas notiek, kas tiek runāts ministrijā, kas tiek lemts pie galda, pakārtoti prasīja atskaitīties, gan par notiekošo, gan par padarīto. Turklāt MRK jautājumi tiek izlemti kolektīvi, sliktākā gadījumā, ja laiks ļoti ierobežots, izrunāti ar vairākiem. Nav tā, ka visi MRK ir pēc vienas klišejas, viedokļi gan atšķiras, gan sakrīt, kopsaucēju var atrast. MRK cilvēki savācās, lai aizstāvētu savas intereses sadarbībā ar valsti. Tāpēc tie, kuri par sasniegumiem uzskata ieviestās maksas makšķerēšanas vietas, ielaistos zivs kg, izvilktos tīklus vai nobiedētos bomārus, tad tas nav tas, ar ko MRK nodarbojas. Darām tik, cik varam un par savu naudu, jo no sākuma tika noteikts, ka MRK ir bez finansēm un atkarīgi no fondiem. Tas tik darīts apzināti, lai paliktu neatkarīgi. Informācija par notiekošo ir pieejama visiem, kopsapulcē valde atskaitās par notiekošo, ja kādu kas interesē slēpts netiek. Melošu, ja teikšu, ka visi ir tikpat aktīvi kā sākumā, noteikti pilnīgi visi neseko tam, kas notiek, tālākais jau ir paša ziņā, painteresēties vai stāstīt pasakas un to, kas nav. Ja atklāti par visu man paldies jāpasaka tieši MRK biedriem, bez viņiem, viņu atbalsta un palīdzības es būtu nekas. Pie tam, pie vietas valdē neturos, ja būtu kāds cits, labprāt nodotu stafeti nākamajam.

Es personīgi neuzskatu, ka piesaistīt līdzekļus no fondiem ir slikti, bet biedrībai, kurai profils ir pavisam cits, mērķi savādāki, par Sabiedriskā inspektora darbu, nav visiem makšķerniekam jātrenkā likumpārkāpēji, tā ir brīva izvēle un, ja cilvēki apvienojas, lai sargātu ūdeņus, tur neko sliktu nesaskatu, kamēr nesāk brukt virsū citiem makšķerniekiem vai brīvprātīgajiem, ka tie neko nedarot.
28.janvāris 2018, 23:18 | links
 
Ļoti jautra atbilde, zinot, ka tikko atklājās, ka MRK biedriem šad un tad nav ne jausmas, ko pārstāv un runā Zvaigzne.

Kā parasti pēc pieķeršanas melos, tagad ir jēriņa fāze, bet tūkstošiem saģenerēto apmelojošo ierakstu ir grūti paslēpt.

Bet lai nu paliek. Man būs viena publikācija šajā jomā un metīs mieru.
29.janvāris 2018, 09:33 | links
 
Tātad kas ir atklājies.
Akmens_viesis senam draugam nav ne jausmas, kas notiek biedrībā, kurā viņš vairs neesot biedrs. Bet, lai iejustos, esot jādzer un jāapmelo pārējās biedrības.

Pirmais, lai saprastu, kas notiek biedrībā, par to vismaz ir jāinteresējas, lai secinātu par dzeršanu un kolektīvo apmelošanu, vismaz ir jāapmeklē biedrības pasākumi.
Otrs, Akmens_viesis sens draugs esot iestājies, jo bija domājis ka biedrība ko reāli darīšot, tas ir rīkošot talkas. Biedrība ir tik aktīva, cik aktīvi ir tās biedri, tad tāds jautājums, cik talkas piedāvātas, ierosinātas ... neatminos, kaut atmiņa man ir laba.
Trešais, ja saproti, ka esi iestājies ne tur, tu taču paņem un izstājies, lai tavā vārdā nestrādātu lietas, ar kurām nevēlies būt saistīts. Man iesniegumu nevarēja uzrādīt.
Pēdējais, man šķiet, jau sen šeit (CL) ir noskaidrojies, ka biedrība var pārstāvēt tikai un vienīgi savus biedrus un neko vairāk, kamēr tai ar likumu vai MK noteikumiem nav piešķirtas lielākas pilnvaras. (Ja neskaita ar lielummāniju sirgstošos, kuri sapņo, ka ir jumta organizācija, jo viņi tā ir sarunājuši)

Līdz ar to jautājums – kuram, no tiem, kas kaut nedaudz seko notiekošajam vai ir bijusi interese noskaidrot, vēl aizvien nav skaidrs, ko pārstāv Zvaigzne un kuriem no tiem MRK biedriem (daudzskaitlī), kuriem tas ir interesējis, nav pieejama informācija par to, kas darīts un/vai runāts? Varbūt kāds var pieteikties?

Tas ka tam kam nav intereses un vēlēšanās noskaidrot nekad nekas nebūs skaidrs, tas domāju, ka visiem ir saprotams.

Tad kur bija pieķeršana melos, jēriņa frāzes, un tūkstošiem saģenerēto apmelojošo ierakstu, kurus ir grūti paslēpt? Kārtējās fantāzijas un tukši apgalvojumi, kā jau tas ierasti turpinās vairāk, kā 5 gadus.

Par to, ka būs vēl viena publikācija, palies, ka pabrīdināji, varu izdevniecību par janvāra izpausmēm vien netraucēt. Ceru, ka tev ļaus izpausties kārtīgi un pilnā apmērā.
29.janvāris 2018, 12:06 | links
 
Plesigais,

Ir uzņēmumi un ir biedrības (novienkāršojot).
Uzņēmums parasti pieder kādam(iem) un pārējie strādā īpašnieka(u) mērķiem. Attiecīgi viens spēlē, pārējie danco.
Biedrībām ir savādāk, biedri apvienojas, lai kaut ko sasniegtu, izvēl kādu(us), kurš(i) darbosies viņu labā. Visi spēlē, viens vai daži danco.

Realitātē.... ir akciju sabiedrības, kuru vadība bieži vien ir aizņemta ar sava labuma nodrošināšanu, bet īpašniekiem nav ne jausmas, kas uzņēmumā notiek. Ir biedrības, kuru biedriem nav nojausmas, kas viņu vārdā tiek darīts un tā principā kalpo tās vadītāja mērķiem.

Cilvēkiem šķiet, ka viņi nevar ietekmēt lietas, uzņēmumos, tā arī ir, nepatīk, meklē citu darbu. Ja biedrībā ir tāpat kā uzņēmumā, palikt neviens nespiež, raksti iesniegumu un stājies ārā.

Ja ir jautājums, kam tad tā biedrība vispār vajadzīga, tad atbilde slēpjas jautājumā – “kāpēc apvienojas?” ja mērķi ir dažādi, tad,, nekāda apvienošanās nesanāks, ja mērķi vieni, tad tomēr vieglāk kopā.

Par mani.
Neesmu biedrības MRK dibinātājs, mani uzaicināja vēlāk un uzticēja darboties biedru interesēs. (biedrība var pārstāvēt tikai savus biedrus, izņemot, ja tai valsts ir piešķīrusi plašākas tiesības un pienākumus) Kas man patika MRK, ka daudziem interesēja, kas notiek, kas tiek runāts ministrijā, kas tiek lemts pie galda, pakārtoti prasīja atskaitīties, gan par notiekošo, gan par padarīto. Turklāt MRK jautājumi tiek izlemti kolektīvi, sliktākā gadījumā, ja laiks ļoti ierobežots, izrunāti ar vairākiem. Nav tā, ka visi MRK ir pēc vienas klišejas, viedokļi gan atšķiras, gan sakrīt, kopsaucēju var atrast. MRK cilvēki savācās, lai aizstāvētu savas intereses sadarbībā ar valsti. Tāpēc tie, kuri par sasniegumiem uzskata ieviestās maksas makšķerēšanas vietas, ielaistos zivs kg, izvilktos tīklus vai nobiedētos bomārus, tad tas nav tas, ar ko MRK nodarbojas. Darām tik, cik varam un par savu naudu, jo no sākuma tika noteikts, ka MRK ir bez finansēm un atkarīgi no fondiem. Tas tik darīts apzināti, lai paliktu neatkarīgi. Informācija par notiekošo ir pieejama visiem, kopsapulcē valde atskaitās par notiekošo, ja kādu kas interesē slēpts netiek. Melošu, ja teikšu, ka visi ir tikpat aktīvi kā sākumā, noteikti pilnīgi visi neseko tam, kas notiek, tālākais jau ir paša ziņā, painteresēties vai stāstīt pasakas un to, kas nav. Ja atklāti par visu man paldies jāpasaka tieši MRK biedriem, bez viņiem, viņu atbalsta un palīdzības es būtu nekas. Pie tam, pie vietas valdē neturos, ja būtu kāds cits, labprāt nodotu stafeti nākamajam.

Es personīgi neuzskatu, ka piesaistīt līdzekļus no fondiem ir slikti, bet biedrībai, kurai profils ir pavisam cits, mērķi savādāki, par Sabiedriskā inspektora darbu, nav visiem makšķerniekam jātrenkā likumpārkāpēji, tā ir brīva izvēle un, ja cilvēki apvienojas, lai sargātu ūdeņus, tur neko sliktu nesaskatu, kamēr nesāk brukt virsū citiem makšķerniekiem vai brīvprātīgajiem, ka tie neko nedarot.

Marfim, 28.janvāris 2018, 23:18


Nu tātad Tu atbalsti sistēmu kur daudzas mazas biedrības ceņšas vienoties ! ? Un pasniegt valdībai atbalstam vai noliegumam savu redzējumu !
Katrai zivju sugai , biedrība , kas regulē resursu nozveju vai papildināšanu ? Katrai ūdenstilpnei arī ?
Inspektori ( valsts ) ir labi , bet nav obligāti ! Pašām biedrībām jātiek galā ?
Foreļniekiem upītes ar forelem un man ar tarpiņu tur ni un ni !
Lašupes , lašeniekiem ( jeb tiem kas maksā ) un nedo dievs plesigajam noķert lasi virs licenzētas copes vietas !
Uzrakstīju un sapratu , pat lasot jau ir dumji , bet kas notiks dabā ! ;)
29.janvāris 2018, 19:18 | links
 
Plesigais,

Par makšķernieku viedokli. Demokrātija paredz sabiedrības iesaistīšanu lēmumu pieņemšanas procesā. Garantētais ir sabiedriskā apspriešana un vēl šis tas. Bet ir arī tāda iesaistīšana dokumenta tapšanas stadijā. Jebkurā gadījumā tas nav sabiedrības diktāts un makšķernieki nav vienīgie, kuri sēž pie galda. Starp citu, makšķernieki dotajā mirklī ietekmēt īsti neko nevar.

Tomēr taisnība ir tajā, ja atnāks bars un pateiks, ka upē x salaiduši foreles, un tārpu tur vairs nebāzt, ministrija var mainīt noteikumus, īpaši, ja pretenziju pret šo nebūs. Līdzīgi ir ar to, ja aktīvākie izvērtīs kampaņu ka loms jāsamazina no 5 līdz 3, tad to arī izdarīs, ja iebildēju nebūs. Tāpēc cenšos atkārot, ir naivi cerēt, ka kāds Jūsu tiesības aizstāvēs. Ticība, ka valsts ņem vērā visus, noved pie tā, ka jārēķinās ar sekām.

Par sistēmu. Kad izvērtēju vidi, nonācu pie sekojošā. 90’ gadu sākumā lietas, kuras skar makšķerniekus, ietekmēja atsevišķas personas. Pēc tam viena biedrība. Vēlāk tika izveidota biedrība, kura apvieno makšķernieku biedrības un makšķerniekus. Vēlāk makšķerniekiem bija sava padome (īsta, pie ministrijas ar nolikumu utt.). To neatjaunoja, patiesības labad makšķernieki uz šo padomi apspriest jautājumus nerāvās. Labu laiku, Ministrija uzklausīja tās makšķernieku organizācijas, kuras atrada par nepieciešamu paust savu viedokli. Biedrība varēja rakstīt iesniegumu, kuru izvērtēja kopā ar citām biedrībā, vai pieteikties darbam darba grupā, kur jautājumus risināja darba grupa. Ik pa laikam viedokļi nesakrita, ne visiem tas patika, jo lai makšķernieku organizācijas nonāktu pie kopsaucēja, tika tērēts pārējo laiks. Kad uzņēmos pārstāvēt MRK, makšķerniekus pārstāvēja LMA, LMSF un MOSP. Vēlāk, lai saprastu, kas notiek un paustu viedokli lietās, kuras netika izspriestas MOSP, trio pievienojās arī MRK. Diemžēl ne visi saprata, ka ir tiesīgi pārstāvēt tikai savus biedrus, un, ja nav piešķirtas kādai biedrībai pilnvaras, būt par jumta organizāciju, tad nav svarīgi kāds biedrībai nosaukums un ar kādu lielummāniju sirgst iesaistītie. Tā tas bija līdz 2014. gada novembrim.

Kopš 2014. gada rudens līdz 2017. gada decembrim ZM ar makšķernieku organizācijām tieši nesadarbojas. Tā vietā aicināja stāties Latvijas iekšējo un jūras piekrastes ūdeņu resursu ilgtspējīgas izmantošanas un pārvaldības konsultatīvā padomes Makšķerēšanas interešu grupā un darboties tur.
Šajā grupā var iestāties jebkura organizācija, galvenais, lai makšķerēšana būtu aiz “matiem pievilkta”, nospiedošā vairākumā tajā ir iestājušies vienas organizācijas biedri, kurus neuztrauc, ka sēdes nenotiek un grupas vadītājs neapmeklē padomes sēdes. Padomes nolikums negarantē, ka šo grupu veido tās organizācijas, kuras aizstāv makšķerniekus, kā arī, ja nekas netiek darīts, tad grupas vadītājs, pēc būtības, ir mūžīgs un tam nav nekāda pienākuma apzināt grupas viedokli. Turklāt šādā padomē makšķerniekiem ir 2 balsis, attiecīgi padome nekādu makšķernieku viedokli nevar paust.

Lai makšķerniekus ņemtu vērā un reizē beigtu kašķus- makšķernieku būtu spiesti vienoties par kopsaucēju, bija un ir nepieciešama vide, viens variants ir atjaunot makšķerniekiem padomi pie ministrijas (nejaukt ar biedrību, kuras nosaukumā ir vārds padome) un tās nolikumā noteikt balsošanā izmatot vienprātības principu, otrs noteikt jumta organizāciju komplektā ar to, ka visiem jābūt biedrībā ... vai “demokrātiski” panākt ka cilvēki sastājas biedrībā.

Es personīgi esmu par to, ka cilvēki ir informēti par notiekošo un visi skaidri zina, kas notiek. Dotajā brīdī cilvēkiem nekas nav skaidrs un ir ticība, ka ministrija ievēro viņu intereses. Ministrijai savukārt ir nepieciešams apzināt makšķernieku viedokli, un pašai apzināties, vai viņa tādu saņem.
29.janvāris 2018, 23:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager