Vienkārši runājam par visu ko!

Tas, kas nav citās tēmās!
Eiropas patērētāju aizsardzības likumi protams ir ļoti skaisti priekš pircēja. Pārdevējs atbildīgs 2 gadus un punkts.
Pa lielam, visa atbildība uzvelta pārdevējam. Ražotāji ārpus EU reti kam nodrošina garantiju vairāk kā vienu gadu, un tas ir ne lētām lietām. Ķīnas lēto štruntu gadījumā, pat gads nedarbojas.
Pērkot kaut ko vērtīgu, ir vērts noprasīt pārdevējam, kas nodrošina garantiju un kā viņiem sastāv ar garantijas gadījumu risināšanu. Pārdevējs, kurš ieinteresēts uzturēt attiecības ar klientu ilgtermiņā, godīgi ar pastāstīs, ir čakars, nav čakara, cik reāli ir tie 2 gadi, vai otrais gads ir uz viņa rēķina utt. Iespējams, tiešām ieteiks izvēlēties cita ražotāja preci, varbūt dārgāku, varbūt lētāku ar mazāk funkcijām, bet ar jēdzīgu garantiju. Tas protams vairāk attiecas uz elektroniku, bet gan jau arī copes lietām ir līdzīgi.
Un ja pārdevējs ņem risku uz sevi, tad tikai saprotams, šis risks tiek paslēpts visu preču cenās, bet pircēji par goda lietu uzskata pakaulēties, pieprasī to lētāko preci, jo tak lētāka, tas nekas, ka ar garantiju var būt čakars, un zaudētājs būs pārdvējs.
21.novembris 2022, 14:18 | links
 
RaimisD [19.11.22]: Pilnīgi noteikti vados kā Andreiko. Ja var tad pērk labu, ja nav tās rocības un nopērc kādu repliku, kkādu līdzīgu štruntu. Cerēdams , ka man būs veiksemes stāsts kā ar Jasper instrumentiem, bet pēkšņi,tā lieta salūst.
Tad sataisi pats vai met ārā. Bet uz garantiju nav pat ko nest. Priekškam visai pasaulei paziņot ka esi kapeikpisējs :)
Var jau būt. Un tāpēc, iespējams, ir samērā daudz kantoru kuros tirgo visādu draņķu bēdu nezinot. Forši ja esi advancēts un spēj diagnosticēt preci uz vietas ekspertīzes līmenī pieņemot "pareizo" lēmumu. Pārējiem nejēgām ir iespēja paļauties uz patērētāju tiesību aizsardzības likumu. Bet tas PTAC tad jau laikam sanāk tāds kapeikpisēju atbalsta centrs :)
Man jau liekas tā, ka ja ir likums tad viņš visiem ir viens. Ja tirgo draņķi tad rēķinies ka būs čakars. Piemēram, iedomājies situāciju. Nopērc x kantorī mērlentu ar kuru nomēri noķerto lomu un viss ok. Izrādās zemmērs tomēr. Nu instances uzvelk tevi pēc pilnas programmas. Tu vērsies x kantorī, a tur tev pasaka - nu re, mēs taču teicām ka jo dārgāka jo precīzāka. Buļļa mēsli, ne?
21.novembris 2022, 14:01 | links
 
Sensenos laikos, Saulkrastos piekērās lasis (varbūt taimiņš), nu tāds normāls...

paņemu rokā, sēžu, visādas gastronomiskas domas domāju, kā viņu labāk - mazsālīt vai kūpināt?!

...sāka spīroties un fiķ no rokas un no laivas ārā... :(
21.novembris 2022, 09:50 | links
 
Pašam nav gadījies.Varbūt tāpēc,ka no laivas copēju reti.No krasta gan daudz. Nu bet redzēju gan.Džeks no laivas noķēra smulku līdaku,Metrs ne metrs,bet 4 kg vismaz.Pieairējās čomi.Ovācijas.Laimīgais ar uzvarētāja smaidu piecēlās kājās ar līdaku rokās. Līdaka sāka tirināties un plunkš-atpakaļ ūdenī. Negatīvo emociju izvirdumu nav jēga aprakstīt. Pašiem ir bijis tā.Pasen atpakaļ,kad puikas bija pusaudži reizēm apvienojām copi ar pārgājienu.Nu tā,gan jaunas vietas izzināt,gan kādu zivtiņu noķert. Gājām gar Ogres upes krastu.Pārgājiens paredzēts ar nakšņošanu upes malā.Līdzi katliņš zivju zupai.Komanda -puikas,svētdienas coperis un es,vienīgais coperis ar pieredzi.lai ieplānoto ziju zupu realizētu,katra zivtiņa no svara.Perspektīvākajās vietās apstājāmies pacopēt.Beidzot veiksme.Māsas puika izceļ līdaku.Nekas tāds,kāds 1,5 kg.Ar smaidu no auss līdz ausij paņem aiz auklas un paceļ lomu. Es mēgīnāju iebļauties - nedari tā.Par vēlu.Līdaciņa notirinājas no āķa un atpakaļ upē.Tā būtu bijusi vienīgā līdaka tajā vakarā.Zupu protams izvārījām.Asarēni,sapalēni,grunduļi un ķīši.Viss OK.Tikai bez līdakas. Šo tekstu varētu nosaukt - līdakas veiksmes stāsts.
21.novembris 2022, 09:16 | links
 
Jums ir izlekušas līdakas no laivas?:D

Man tā bija! Ar mazo gumijeni krievu, braucu pa Ventu, līdzi tikai spinings un 4 sudraba mepsis! 3 metienā ir, spēcīga, pasmaga (max 3kg) līdaka, uzvelku no 4m, bez sačoka ieceļu laivā! Kaut kā izņemu āķi, 2 reizes ar kulaku uzšāvu pa pauri un noliku laivā! Domāju, aiznesīšu sievas mātei beidzot zivi!:D

Šī, pēc 5 minūtēm sāk trakot un kā atspērās, aiz astes nenoturēja un ūdeni atpakaļ!:D

Man neviens neticēja, labi ka bija video zvans!:D

Pēc tam gribēju sevi nosist :D
19.novembris 2022, 23:46 | links
 
Kādā veikalā Rīgā ieteiktu iegādāties balansieru? Interesē Rapala un/vai Kuusamo. Jau iepriekš paldies.
19.novembris 2022, 21:11 | links
 
Man ļidakas laivā pašas nau lekušas,tikai ārā,bet ir bijis gadījus kad velcējot bij sajūta ka kaut kas no zāles voblerim pieķēris un velkot ārā vobleri, braucot lidaka paņem vobleri 1,5m no motora ,motora rūkoņ aun proppelera sakultais ūdens nemaz netraucē vēl mētājot sudraba šūpiņu jau izvelkot no ūdens cm 50 lidaka šauj pakaļ un uzsēžas uz āķiem,un pāšam no pārbīļa gandrīz kāts no rokām ārā...
19.novembris 2022, 18:29 | links
 
Laikam ar tām storēm, to uzturēšanās vidi viss nav tik viennozīmīgi.
Pirms gada, šķiet pat šeit ierēcu par savu čomu, kas piemājas dīķī stores ielaida.
Un ziniet, tās zives ir pat paaugušās un jūtās labi.
Es biju viņam teicis , ka tās nepārzimos.

RaimisD, 19.novembris 2022, 17:00


Dīķos aug uz urā, pie pazīstamā ķerot karpas uz bolām trāpījās regulāri.
Bet Es izvilku astoņdesmito gadu otrā pusē, kad LV neviens neaudzēja un Daugavā skaitījās jau izmirušas.
Lasot vecos pirmās Latvijas Mednieks un Makšķernieks žurnālus, tur bija rakstīts, ka Rīgā Daugavā zvejniekiem regulāri bijušas stores un lielas. Tagad kaut kādus gadus atpakaļ BIOR ielaida Daugavā storu mazuļus, redzēs pēc gadiem varbūt Rīgā ķersim.
19.novembris 2022, 17:31 | links
 
Davis-Di [19.11.22]: Tieši tā! Ir ko pat stāstīt negribas, jo pat pašam skan neticami... bet palasi citus un saproti, ka visiem gadās.
. :D

Abavnieks, 19.novembris 2022, 15:48

Heh, tā ir.
Kādam ir līdaka pati ielekusi laivā, man reiz līdaka leca pakaļ džerkam ~75cm, bet atsitās pret bortu ar būkšķi kādi pāris cm no malas, pēc tam domāju, ja ar kāju būtu sasvēris laivu lai borts būtu zemāk vai lava būtu ar zemākiem bortiem, tad būtu ielekusi laivā.

Man ir tāds video!pirmie soļi ar Peto...pievelku pie laivas,redzu Peto mutē,bet āķi nav ieķērušies!šī lec uz laivas pusi,atsitas pret bortu un čau Rasma!daudz netrūka būtu laivā!:D
19.novembris 2022, 17:31 | links
 
Davis-Di [19.11.22]: Heh, tā ir.
Kādam ir līdaka pati ielekusi laivā
Jā čomam.
Biju video ielicis foruma čatiņā.
Storijs.
Čoms paņem sievu uz copi.
Uzsēžas līdaka.
Dāma filmē video un komentē.
Bla, bla, blā aizmirsām to sietiņu, laikam par ,,sačoku,, sauc. Kā ārā dabūsim?
Te pēkšņi pievelkot pie borta, līdaka uztaisa ,,svecīti,, un iekrīt laivā :)))
19.novembris 2022, 17:11 | links
 
Abavnieks [19.11.22]: Abavā store, 1.1 kg
Laikam ar tām storēm, to uzturēšanās vidi viss nav tik viennozīmīgi.
Pirms gada, šķiet pat šeit ierēcu par savu čomu, kas piemājas dīķī stores ielaida.
Un ziniet, tās zives ir pat paaugušās un jūtās labi.
Es biju viņam teicis , ka tās nepārzimos.
19.novembris 2022, 17:00 | links
 
Tieši tā! Ir ko pat stāstīt negribas, jo pat pašam skan neticami... bet palasi citus un saproti, ka visiem gadās.
. :D

Abavnieks, 19.novembris 2022, 15:48


Heh, tā ir.
Kādam ir līdaka pati ielekusi laivā, man reiz līdaka leca pakaļ džerkam ~75cm, bet atsitās pret bortu ar būkšķi kādi pāris cm no malas, pēc tam domāju, ja ar kāju būtu sasvēris laivu lai borts būtu zemāk vai lava būtu ar zemākiem bortiem, tad būtu ielekusi laivā.
19.novembris 2022, 16:06 | links
 
Davis-Di [19.11.22]: Mēs nebūtu makšķernieki, ja mums nebūtu makšķernieku stāsti, bet tā ir daļa burvības un jautri atcerēties :D
Tieši tā! Ir ko pat stāstīt negribas, jo pat pašam skan neticami... bet palasi citus un saproti, ka visiem gadās.
. :D
19.novembris 2022, 15:48 | links
 
Mēs nebūtu makšķernieki, ja mums nebūtu makšķernieku stāsti, bet tā ir daļa burvības un jautri atcerēties :D
19.novembris 2022, 15:42 | links
 
,,Kā , vecākās profesijas pārstāve, varēji neatšķirt līdaku no celma .

RaimisD, 19.novembris 2022, 15:30


:))))))))))

Gadās, man puika uztaisīja triku, kur es ar zivi no zacepa neatšķīru, vienas no pirmajām copēm ar spiningu no laivas, Lielupe virs Kalnciema tilta, ir vieta kur ir daudz akmeņu, tur arī dažreiz labs asaris ganās, metot uzmet bārdu, atpiņķerē un velkot iekšā auklu izskatās džigs ir aizķēries aiz akmens, es paraustu, bet zinot gultni daudz neiespringstot velku enkuru ārā un braucu tuvāk kur aizķēries, sāku ievilkt auklu, bet zaceps jau ir citur, neko velku iekšā, puikam pirmais spinings bija mazs vienkāršs un spole sūdīga, pēc tās copes tika pie jaunas spoles, velku bet nu nāk baigi smagi, bet skaidrs ir ka zivs, pēc paprāva cīniņa ~2,5kg breksis uztveramajā tīkliņā, kurš ir nevis aizķerts, bet džiggalvas āķis aizķēries aiz auklas un cilpā savilcis breksi aiz astes.
19.novembris 2022, 15:39 | links
 
RaimisD [19.11.22]: Frāze pēc brīža.
Nu re tavs zaceps mums sačoku salauza. :))
Līdaka 6niece.
Un vēl.
Tanī copē biju ar Imantu Vanzoviču. Viņš cilvēks pieklājīgs, bet tanī mirklī no viņa izskanēja frāze .
Pārfrazēšu pieklājīgi
,,Kā , vecākās profesijas pārstāve, varēji neatšķirt līdaku no celma .
19.novembris 2022, 15:30 | links
 
Heh, šogad bija kuriozs, otru reizi tādu laikam nepiedzīvot.
Ezers Kurzemē, no oligarha līča braucu āra uz citu vietu un skatos ehalotā, kad dziļums būs 4m+, lai var pavelcēt pārbraucot pa ceļam westin rawbite 17cm, braucu uz 100% ar 50to Minikota elektromotoru, kamēr skatos ehalotā kāts sāniski un voblers pie laivas pa viļņiem sitās - pļak, pļak ... jau gandrīz grasos laist ārā, jo dziļums jau gandrīz 4m, tajā mirklī līdaka ~90cm lec virsu voblerim, bet garām, nometu motoru mierā un metu aptuveni, kur līdaka leca, voblers vēl gaisā kādi 50-70cm nav pat pieskaries ūdenim, kad līdaka pilnā augumā lec voblerim virsū, bet garām. Nomētāju, bet dullā līdaka vairs nereaģēja.
:D
19.novembris 2022, 15:16 | links
 
Davis-Di [Vakar]: Tīri intereses pēc, esi runājis izstādē vai kā citādi ar GintuZ no eboats, par eholotiem, motoriem vai tml. vari salīdzināt?
Es esmu.Kad meklēju sev eholoti un i-pilotu, apbraukāju vairākas bodes un pataustīju, aprunājos, tai skaitā eboats. Arī izstādē.
Nezinu GintuZ, tāpēc nezināšu teikt vai esmu ar viņu runājis. Katrā ziņā negatīva pēcgarša pēc šī veikala apmeklējuma nav bijusi.

nelietotaajs, 19.novembris 2022, 08:09

GintuZ var vairs nepieminēt, jo viņam jau kādu lauku nav nekāda sakara ar Eboat un ehološu tirdzniecību.
19.novembris 2022, 15:08 | links
 
Man reiz bija otrādi.
Ejam krastā nokārtot tekošos rēķinus.
Es improvizēju velcēšanu. Ejam pāri kantij, no 6 m uz 1.6.
Galā pendelējas rudra sp.
Čomam saku, zaceps. Nak smagi, bet ,,nepumpē,,
Es velku, čoms smeļ. Frāze pēc brīža.
Nu re tavs zaceps mums sačoku salauza. :))
Līdaka 6niece.
19.novembris 2022, 15:03 | links
 
Davis-Di [19.11.22]: Lielupē ir trāpījies enkurs.

Stāsts kā īsts kuriozs, Lielupe Kalnciema muiža, pārbraucu no lejas salas apvidus augstāk virs tilta, pa ceļam iemetis uz velci biju džerku, tad ap vadu rajonu, bams - ar džerku uz velci tur dibenu nevar dabūt, tā kā doma par zacepu izpaliek, jo nāk, bet nāk ļoti smagi un brīžiem lieli rāvieni, čoms jau sagatavojis uztveramo tīkliņu un no malas redzot kā kāts strādā un cik smagi nāk jau saka būs BAIGĀ zivs, kad velc tuvāk rāvieni parādās ritmiskāki, jau saku, ka rausta, bet pēc zivs neizliekas un tad parādās dzeltens striķis, rinda ar lamu vārdiem, un plakans enkurs ar striķi sanos laivā, rezumē kad vilku, tad enkurs straumē brīžiem rotēja un tāpēc bija tie rāvieni :D
Man kaut kas līdzīgs bija ar mikrodžigu un balto plastmasas glāzīti. Pretestība tāda, ka nevar saprast..itkā zivs, itkā kaut kas ne tā :D
19.novembris 2022, 14:57 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager