Vienkārši runājam par visu ko!

Tas, kas nav citās tēmās!
Principā visus atstarotājus un vestes ko Latvijā ir izsniegusi varat izmest miskastē,,
8.oktobris 2022, 21:31 | links
 

Šorīt Daugava. Ap 7ņiem iebraucu un ap 13 izbraucu. Eholote un enkurs nostrādāja virs 5h. Pie kan šodien pūta tīri ok vējš.
Nezinu kā būtu, ja es ar to pilotu brauktu visu šo laiku, bet enkura režīmā 60AH aķim, pēc divām copes reizēm, atlikumā vēl 82%. Kaut kā tā!
Zivis arī bija, tik izmērs nepriecē.
7.oktobris 2022, 14:51 | links
 

Lai piedod Babītes sadaļa...!
Šis aķis, pēc pilnas uzlādes, ir pabijis copē 1x. Šo svētdien (02.10.), no apm. 7.30 rītā līdz apm.14 dienā. Kopā aptuveni 6h.
Kā jau rakstīju, copes vieta Daugava, laiva piepūšamā 4.20 84kg, Haswing 55 motors, 60AH litija akumulators. 98% izmantoju tikai enkura funjciju. Lūk tikko uzņemta bilde...! Lādējis protams pēc copes neesmu!
6.oktobris 2022, 08:09 | links
 
Es ir brakaņjers!!!!
4.oktobris 2022, 21:40 | links
 
Šī tēma ir cilāta daudz reizes. Te drusku no mana skata punkta:

Pats personīgi esmu tālo metienu piekritējs - vidēji 40-60m, bet kā jau te minēja ar multu strādā pa vējam, līdz ar to labā pūtienā var aizmest arī visus 70m, praksē tādā Babītē, kad daudz zāles, lielāko daļu metienu distance būs 40m un pat stipri īsāka ~25-30m, jo nav jēgas plivināt tālu, ja saķersi zāles un pēc tam vilksi pāri potenciālai līdakas atrašanās vietai.
Tai pat laikā, ja skatās no izvilkto trofeju viedokļu neviena nav paņēmusi kārtīgi tuvāk par 10-15m, jā ir ņēmušas pie pašas laivas, bet tad parasti tādas aiziet vai neuzsēžas, pēdējā trofeja 120cm, Babītē paņēma metiena galā ~45-50m attālumā.

Pats personīgi uzskatu, ka līdaka ļoti labi jūt laivu un laicīgi izvairās no tās, lai arī ir gadījies pa vējam uzslīdēt virsū 1m+ lieliem eksemplāriem, tas gan vienmēr ir bijis slīdot pāri zālēm, līdz ar to, kad starp tevi un laivu, ir bijis šķērslis. Ne velti braucot ar laivu vai slīdot Jūs maz redziet līdakas, lai arī ziniet, ka viņas ir tur daudz! Vai piemēram, kad nav vēja, neķeras, jo Jūs faktiski netieciet klāt un bezvējā nevariet aizmest tik tālu, kur viņa nav Jūs pamanījusi, līdz ar to sekmīgāka cope tad ir gar šķēršļiem - zāles vai pat zālēs, kantis ..., nevis atklāts ūdens.

Secinājums, ka metiena attālumam ir nozīme it sevišķi seklos un dzidros ūdeņos, un pie maza vēja. Bet katra situācija ir savādāka un jāstrādā pēc apstākļiem.
3.oktobris 2022, 16:00 | links
 
Man liekas zivs, dzīvnieks un cilvēks, kā vieni tā otri instinktu vadīti vai briesmās kļūst pārdroši.
Miera pozīcijā, ja tā var teikt, visas dzīvās būtnes tomēr ir uzmanīgas. Protams, ja nav stulbas ( vairāk par cilvēku), vai nepieauguši īpatņi. To jau var lieliski redzēt arī dabā. Jaunuļiem var pieiet klāt īpaši neiespringstot, bet ar lielāku īpatni jau būs grūtāk.

Ja par līdaku un citām trofejas izmēra zivīm, domāju noteikti metiena attālumam ir nozīme. Skaidrs, ka viņa var nākt līdzi māneklim līdz makšķerniekam, bet tomēr lielāka iespēja uz ko tādu ir tālā metienā uz neizbiedētu teritoriju, nevis 5m no laivas vai metru no kājām.
Bet nu protams, gadās visādi. Reti, bet gadās.

Galu galā, speciāli tuvumā jau neviens necenšas mest :D bet vai ir jāieslīgst pārdomās, vai varēšu ar šo spoli, auklu kātu aizmest 60m nevis 55m, diezvai..
3.oktobris 2022, 13:32 | links
 
Pagājšgad Lielupē dreifējam pa vējam - laivu iepūš krasta niedrēs, dziļims pie malas 20-30 cm, turpinam mētāt pa vējam gar niedru malu. mētājam kādas minūtes 5as, ja ne 10 tajā vietā. runājam, smejamies.
piepeši viens metiens trāpa zālēs, 23 cm cūkai uz āķiem zāles, lamājos skaļi un ātri tinu iekšā.. pie pašas laivas - apmēram makšķerkāta attālumā, no kreisās puses zālēm, 30 cm dziļuma izšaujas milzu līdaka un pagrābj to netīro cūku.. rezultāts ir galerijā. 0 bailes viņai bija.
3.oktobris 2022, 13:07 | links
 
RaimisD [03.10.22]: Stāties 50-60m no cerīgas vietas un tad pārgriestām acīm mēģināt aizmest mānekli, riskējot to ,,atšaut,, laikam nē.
vai izmežģīt muguru :))
3.oktobris 2022, 12:39 | links
 
Bonis99 vakar auklu sadaļā jautāja.

,,Sveiki kungi. Lielo gumiju lielmeistari, vai kāds uz multa lieto resnāku auklu pa PE#6? Un vai PE#5 un #4 var aizmest tālāk par #6? Man uztīta #6, gumiju varu aizmest +/- 50m spriežot pēc multicolor atzīmēm. Jerku ap 60m. Cik tālu lielmeistari met?''

Ar savu atkāpi no jautājuma negribu piespamot topiku, tamdēļ šeit.
Es savos uzskatos pieturos pie viedokļa, ka tālam metienam ir nozīme, bet vai vitāli svarīga grūti teikt. Šis viedoklis nav mana atziņa, bet aizgūta no lielmeistariem. Ir dzirdēti matadoru ieteikumi, ja gribi trofeju vajag pidžināt cik vien var tālu un precīzi. Sarunā ar Aleksandru (vairākkārtējais spiningošanas čempions, tagad spoļu meistars) viņš teica. Metienam ir liela nozīme, liela zivs ir uzmanīga, tik tā viņa ir izaugusi līdz pieklājīgiem izmēriem, pats lieto teju 3m spiņus spole ne mazāka par 3000šo, jo labāk met auklu nost, auklas 0,1mm 0,12, lai labāk lidotu. Tas ir bezinercenēm loģiski.
Es pēc savas pieredzes uzskatu, ka lielas līdakas (ap metru +) uzmanība ir stipri pārvērta. Ir bijuši ne mazums pa galam neuzmanīgu izdarību no viņu puses, skaidroju ar to, ka dabā tādam metram nav citu pretinieku izņemot cilvēku. Dažas ir satiktas pilnīgi ,,ahujevšajas,, . Man uz mānekli paņēmusi maza līdaciņa, to šķērsām pagrābusi lielā. Tu pievelc abas pie laivas, bet redzi, ka lielā skatās tev acīs un nelaiž savu guvumu vaļā. Un tie ņēmieni praktiski zem laivas. Un vīri ar panoptix velkot trofejas ar neaizraujas ar supertāliem metieniem, krāmē mānekli līdakai pie deguna pārdesmit metru attālumā un ķer.
Protams ir gūti labi rezultāti tāla metiena pašā galā, cope uzreiz, kā māneklis iekritis ūdenī. Vai šī līdaka būtu ņēmusi arī tad, ja būtu uzairējis viņai ,,uz galvas,, to nevar pārbaudīt.
Tā nu spriežat paši vai ir nepieciešams šis 50m+ metiens vai nē.
Zinu vienu, man personīgi nepatīk mānekli lieki vilkt pa tukšo ūdeni. Stāties 50-60m no cerīgas vietas un tad pārgriestām acīm mēģināt aizmest mānekli, riskējot to ,,atšaut,, laikam nē.

PS.
Vārdi ,,tāls metiens,, tas ir stipri relatīvi. Un man šis ,,tālais,, nav ne tuvu vīru pieminētajiem 60+ metriem
Šķiet es 60+ metrus varētu aizmest tikai kastmaster ar vieglo spini. Džerka 2,3m kātam ar testu ap 100tu to pašu busterīti 70g metu kādus 50m un ta pa vējam :))) Vai vajag tālāk hvz, iespējams.
3.oktobris 2022, 12:22 | links
 
Headhunter [01.10.22]: Olte, baltos pūlverīšus ostot, ne to vien var uzrakstīt.
To, ka pats ,, pilns sūd...,, jau savā raidījumā parādija, kur kameras priekšā atklāti pārkāpa pat divus MN punktus.

Skabarga71, 1.oktobris 2022, 15:14


Jā, nu švaki latviešiem ar humora izjūtu. Citi mēģina pajokot (patiesībā pat tīri veiksmīgi), citi piepļūta tēmu un skaita pārkāpumu paragrāfus....[/quote]Par to ,, veiksmīgi,, gan var padiskutēt......
1.oktobris 2022, 21:17 | links
 
Jā, nu švaki latviešiem ar humora izjūtu. Citi mēģina pajokot (patiesībā pat tīri veiksmīgi), citi piepļūta tēmu un skaita pārkāpumu paragrāfus....
Headhunter, 1.oktobris 2022, 20:24


Tas tak docents reinkarnējies, vai tad aizmirsis jau esi šī rusofīla sīkumaino un kašķīgo dabu? ;)
1.oktobris 2022, 20:34 | links
 
Olte, baltos pūlverīšus ostot, ne to vien var uzrakstīt.
To, ka pats ,, pilns sūd...,, jau savā raidījumā parādija, kur kameras priekšā atklāti pārkāpa pat divus MN punktus.

Skabarga71, 1.oktobris 2022, 15:14[/quote]

Jā, nu švaki latviešiem ar humora izjūtu. Citi mēģina pajokot (patiesībā pat tīri veiksmīgi), citi piepļūta tēmu un skaita pārkāpumu paragrāfus....
1.oktobris 2022, 20:24 | links
 
RaimisD [30.09.22]: Piektdienas noskaņojumam :)))


Māris Olte Tviter kontā raksta: „Uz Elizabetes ielas gājēju pārejas šodien man bija vēsturiska iespēja uzbraukt Gobzemam. Neuzbraucu. Esmu par bioloģisko daudzveidību.”

Komentāri

Kāds raksta: „Tas varēja būt lielākais loms Tavā dzīvē, bet Tu atkal palaidi vaļā.” „Ir brīži kad vajag klausīt sirdij nevis prātam.” „Nav ko smērēt automašīnu!” „Nez vai Aldim ir sestais prāts un viņš juta kādas briesmas... Varbūt reaģēja dīvaini, kā daži citi zīdītāji pirms zemestrīcēm?” „Principā dēļ šādas rīcības tevi vajadzētu uzskatīt par tautas nodevēju. Kauns.” „Paga, paga, ir tomēr parazītsugas, bez kurām dabai būtu daudz labāk”

https://tautaruna.nra.lv/dzivesstils/393037-oltes-ieraksts-par-gobzemu-satracina-soctiklus/
Olte, baltos pūlverīšus ostot, ne to vien var uzrakstīt.
To, ka pats ,, pilns sūd...,, jau savā raidījumā parādija, kur kameras priekšā atklāti pārkāpa pat divus MN punktus.
1.oktobris 2022, 15:14 | links
 
Sveiki. Rīgā, pierīgā ir kādi ieteikumi kur no krasta var normāli pamētāt un cerēt uz kādu līdaku, asarīti? Varbūt ir kādi ieteikumi, kur gluži mašīnas nebraukā 24/7 garām utt.? Varbūt ir kāds maksas dīķis, ezers ko varat ieteikt. Derēs arī tāds ko ar laivu var izbraukāt paairējoties.
1.oktobris 2022, 13:36 | links
 
Piektdienas noskaņojumam :)))


Māris Olte Tviter kontā raksta: „Uz Elizabetes ielas gājēju pārejas šodien man bija vēsturiska iespēja uzbraukt Gobzemam. Neuzbraucu. Esmu par bioloģisko daudzveidību.”

Komentāri

Kāds raksta: „Tas varēja būt lielākais loms Tavā dzīvē, bet Tu atkal palaidi vaļā.” „Ir brīži kad vajag klausīt sirdij nevis prātam.” „Nav ko smērēt automašīnu!” „Nez vai Aldim ir sestais prāts un viņš juta kādas briesmas... Varbūt reaģēja dīvaini, kā daži citi zīdītāji pirms zemestrīcēm?” „Principā dēļ šādas rīcības tevi vajadzētu uzskatīt par tautas nodevēju. Kauns.” „Paga, paga, ir tomēr parazītsugas, bez kurām dabai būtu daudz labāk”

https://tautaruna.nra.lv/dzivesstils/393037-oltes-ieraksts-par-gobzemu-satracina-soctiklus/
30.septembris 2022, 17:13 | links
 
FishMV [30.09.22]: Tādi zvanītāji vienkārši jāpasūta ar trīs vārdiem: Pa......Ti .Na.. :)
Tieši tā, bet nē, cilvēki kko iedziļinās sarunā un izdara stūlbumus.
Vienīgais skaidrojums kā tā policiste varēja uzrauties, tas ir pa pamatīgu pāli. Zinot kā policijas darbiniekiem ārpus darba laika patīk pieliet seju tas nav brīnums.
30.septembris 2022, 09:16 | links
 
Lasot par krāpniekiem, kas kārtējo reizi kādam senjoram ir izvilinājuši iekrājumus nāk prātā doma. Nu labi, vecs lētticīgs cilvēks nav zinājis, ka tā notiek, uzķerās, pateica bankas paroles.
Pirms pāris dienām mūsu darbinieks ar ieberzās. Pazvanīja viņam un paziņoja, ka uz viņa vārda ir atvērts kriptovalūtas maks. Veikti lieli darījumi un nav nomaksāti nodokļi. Ja viņš nevēlas tiesvedību ir jāsamksā nodokļos 2200 eur .
Pārskaitot tos uz kādu privātpersonas kontu. Zvanītājs runāja krieviski. Lūk, tā vietā, lai pazvanītu kaut vai man nokonsultētos ko darīt šādā situācijā. Čalis paņem patēriņa kredītu un aizskaita krāpniekiem. Pie kam krītu paņem ar tādu gpl, ka piecu gadu laikā būs jāatmaksā teju 5000 eur.
Labi apjuka, ar nav nekāds jaunais hvz kas galvā notikās tanī mirklī.
Bet šitā apčakarēt bijušo kriminālpolicijas darbinieku :)))) nu tas ir pipec.
,,Izmānot internetbankas piekļuves datus un izkrāpjot 26 tūkstošus eiro, krāpnieki izpostījuši daugavpilietes sapni par dzīvokļa iegādi. Viņa iekritusi blēžu lamatās pat neatkarīgi no tā, ka guvusi rūdījumu, strādājot par izmeklētāju kriminālpolicijā."

https://beztabu.tv3.lv/nejedzibas/ta-es-uzkeros-esmu-bezizeja-krapnieki-izputina-bijuso-policisti-irinu-26-000-eiro-un-sapnis-par-dzivokli-veja/

RaimisD, 30.septembris 2022, 08:52


Par tādu kriptovalūtas "maku" nav jau problēmu uzzināt caur attiecīgām iestādēm. Tādi zvanītāji vienkārši jāpasūta ar trīs vārdiem: Pa......Ti .Na.. :)
30.septembris 2022, 09:05 | links
 
Lasot par krāpniekiem, kas kārtējo reizi kādam senjoram ir izvilinājuši iekrājumus nāk prātā doma. Nu labi, vecs lētticīgs cilvēks nav zinājis, ka tā notiek, uzķerās, pateica bankas paroles.
Pirms pāris dienām mūsu darbinieks ar ieberzās. Pazvanīja viņam un paziņoja, ka uz viņa vārda ir atvērts kriptovalūtas maks. Veikti lieli darījumi un nav nomaksāti nodokļi. Ja viņš nevēlas tiesvedību ir jāsamksā nodokļos 2200 eur .
Pārskaitot tos uz kādu privātpersonas kontu. Zvanītājs runāja krieviski. Lūk, tā vietā, lai pazvanītu kaut vai man nokonsultētos ko darīt šādā situācijā. Čalis paņem patēriņa kredītu un aizskaita krāpniekiem. Pie kam krītu paņem ar tādu gpl, ka piecu gadu laikā būs jāatmaksā teju 5000 eur.
Labi apjuka, ar nav nekāds jaunais hvz kas galvā notikās tanī mirklī.
Bet šitā apčakarēt bijušo kriminālpolicijas darbinieku :)))) nu tas ir pipec.
,,Izmānot internetbankas piekļuves datus un izkrāpjot 26 tūkstošus eiro, krāpnieki izpostījuši daugavpilietes sapni par dzīvokļa iegādi. Viņa iekritusi blēžu lamatās pat neatkarīgi no tā, ka guvusi rūdījumu, strādājot par izmeklētāju kriminālpolicijā."

https://beztabu.tv3.lv/nejedzibas/ta-es-uzkeros-esmu-bezizeja-krapnieki-izputina-bijuso-policisti-irinu-26-000-eiro-un-sapnis-par-dzivokli-veja/
30.septembris 2022, 08:52 | links
 
Coolio RIP
29.septembris 2022, 13:39 | links
 
Dabasgāze ir vieglāka par gaisu, tā izplūst virs ūdens un tālāk gaisā. Nav jau nafta kas izveido plēvi virs ūdens. Tāpēc jau aizliedza tur braukt jebkādam kuģim, jo var būt ba-bah.

FishMV, 29.septembris 2022, 08:32


Dabasgāze ir vieglāka par ūdeni, tāpēc izplūst virs ūdens. Bet man domāt, ka par gaisu vieglāka nav viss, smukā slānī noslāņojas virs ūdens. Tāpēc arī ir babah risks pastāv... Ja vien vējš neizdzenā.

Headhunter, 29.septembris 2022, 08:41[/quote]
Jā, pareizi. Sajaucu ūdeni ar gaisu :)))) gadās :)
29.septembris 2022, 13:12 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager