Vienkārši runājam par visu ko!

Tas, kas nav citās tēmās!
Bet jau labu laiku tiek strādāts pie SO(pašlaik jaunākā ir SN) eļļas kur būšot liftime dzinējam:Dbet godīgi,neticu ka izdosies,un vai vispār vēl turpinās darbi pie tās izstrādes nezinu,jo daudzi autoražotāji ap 2030.gadu pārtauks ražot iekšdedzes dzinējus
6.februāris 2022, 15:47 | links
 
Nevajag,mūsdienu auto plānotais mūšš ir ap 7 gadi,ar biežākām eļļas maiņām mēs tikai pagarināsim auto mūžu.10-15k būtu ok.Bet objektīvi būtu veikt eļļas analīzi ik pa laikam,būtu interesanti kā degradē eļļa pa nobrauktajiem km un kas tur vispār ir pie tiem 20k vairs no tās eļļas.Bet tad jābūt diezgan fanātiskam lai ņemtos ar to visu
6.februāris 2022, 15:43 | links
 
Topikā ,, Laivas un motori,, tika iztirzāta tēma- laivas motora apkope pēc reglamenta. Ražotāja ieteiktā -vienreiz gadā vai reizi 100 motorstundās.
Es iestājos par to, ka starp apkopēm ,pašam vēl reizīti jānomaina eļļa.
Pieļauju, ka daudzi tic zobu fejai, salavecim un,,long life,, eļļas superspējām un seko auto ražotāja ieteikumam mainīt to reizi 25000km.
Mēs taču visi saprotam, ka ražotāja mērķis nav mūs nodrošināt ar ierīci, kas kalpos mūžīgi. Ar Nokia 3310 un to spūldzi kas deg jau vairāk, kā 100 gadus, kaut kas neaizgāja pēc plāna :).
Ražotāja uzdevums ir nodrošināt patērētāju ar tādu preci, kas apmierinātu viņa prasības zināmu periodu, pēc N laika tas pirktu jauno modeli vai tērētu naudu rezerves daļās un dotu darbu dīlercentriem.
Kā piemēru ņemsim manis pieminētos 25K eļļas maiņas intervālu, ko godīgi skaita auto kompītis, kas 1 pret 1 sakrīt ar odometra rādījumiem. Kas ir pilnīgi neobjektīvi.
Piemēram: ja es savam turbodīzelim tā mainītu eļļu, tad 4 maiņā būtu kapitālais remonts.
Mašīna tiek eksplotēa 95% pilsētas režīmā. Es saprast, ja ražotājs būtu noteicis. Eļļu pēc 25k vari mainīt ,ja brauksi tikai arpus apdzīvotām vietàm, necelsi apgriezienus virs 2500 , nestāvēsi sastrēgumos un nesildīsi auto ilgāk par minūti. Bet tā nav.
Kā domājat ? Vai vajag akli uzticēties ražotāja ieteikumam ?
6.februāris 2022, 15:35 | links
 
... toties, ja paskatās ko foruma prognozēs rāda par ūdens temperatūru līcī (+20 grādi) un upēs (vispār +21 grāds), tad jūsu krāsniņas nosarkst, pareizāk sako nobāl...

:)
4.februāris 2022, 12:23 | links
 
RaimisD [01.02.22]: RaimisD [59m]: Ja pirtij, tad tik mauc :D
Ja katla sienas deg ārā, vari šamutu 30mm salikt.To šamuta plāksni sazāģè, lai pa kurtuvi var iebāzt. Sākumā saliek mugursienu, tad ieliek sānus bišķi nospriegojot. Paildzinās katla dzīvi būtiski. Man ir apaļš ar akmeņiem iekšā. Man šamuta variants cauri neiet. Uztaisīts no 6mm domāju,kādu laiku ies.
Manai krāsnij ūdens uzsildes konteiners arī sulojas...ūdens,duša pašā pērtuvē...mainīšu visu-veca jau!:)
1.februāris 2022, 21:37 | links
 
RaimisD [01.02.22]: Ja pirtij, tad tik mauc :D
Ja katla sienas deg ārā, vari šamutu 30mm salikt.
To šamuta plāksni sazāģè, lai pa kurtuvi var iebāzt. Sākumā saliek mugursienu, tad ieliek sānus bišķi nospriegojot. Paildzinās katla dzīvi būtiski. Man ir apaļš ar akmeņiem iekšā. Man šamuta variants cauri neiet. Uztaisīts no 6mm domāju,kādu laiku ies.
1.februāris 2022, 21:27 | links
 
Vai kāds varētu pateikt kur pie braukt pie engures ezera? Ir doma aizbraukt pacopet? Neesmu tur bijis.
1.februāris 2022, 20:33 | links
 
Willy [01.02.22]: Raimis un citi speci!
Labāk par ņeržu pastāsti!pirtskrāsnij uzliku
To, ka tas ir pirts apkures katls. Es palaidu garām. Un spriedelēju par apkures katlu kā tādu :)))
Vēl nodomāju, ko mājā tāds briesmīgs katls :D
Ja pirtij, tad tik mauc :D
Ja katla sienas deg ārā, vari šamutu 30mm salikt.
1.februāris 2022, 20:32 | links
 
1-zem krāsns
2-zem pērt.durvīm
3-virs galvas ārējā sienā
4-virs galvas sēžot uz lāvas no priekštelpas pērtuvē
1.februāris 2022, 20:23 | links
 
BrunoL [01.02.22]: Pirti ar žūžināšanu neuzsildīsi. Par ņeržas skursteņiem. Vieni paredzēt centrālapkures pečkām, kur dūmgāzēm zema temperatūra, bet ir arī speciāla skursteņu ņerža, augstām temperaturām. Savulaik atjaunojot īpašumu, ar šādu sačauloju skursteņus. Arī pirts pečkai. Kalpo ~ 10-12 gadus. Tiesa, kurinu ar sausu alksni, bet kamēr uzkurinu, skursteņa truba sarkana. Pirku Sanistāla(loksnēs) Saunas pečka Harvia.
Nu ja...akmeņiem tak jāuzkarst!esmu uzbliezis virs 110grādiem,bet tad sievai ausis sāk kūpēt!:)
1.februāris 2022, 20:16 | links
 
RaimisD [01.02.22]: Pieļauju, ka neizprotu krāsns konstrukciju. Un gaisa pieplūde regulējās ar pelnu kastes izbīdīšanu. Un apakšējā atvere nav saistīta.
Nav gan!tā ir ventilācijas truba...pērtuvē kā zināms jābūt 4 ventilācijas punktiem!gaisam jāapmainās 6x stundā!...man slapjā(krievu)pirts
1.februāris 2022, 20:11 | links
 
Pirti ar žūžināšanu neuzsildīsi. Par ņeržas skursteņiem. Vieni paredzēt centrālapkures pečkām, kur dūmgāzēm zema temperatūra, bet ir arī speciāla skursteņu ņerža, augstām temperaturām. Savulaik atjaunojot īpašumu, ar šādu sačauloju skursteņus. Arī pirts pečkai. Kalpo ~ 10-12 gadus. Tiesa, kurinu ar sausu alksni, bet kamēr uzkurinu, skursteņa truba sarkana. Pirku Sanistāla(loksnēs) Saunas pečka Harvia.
1.februāris 2022, 20:03 | links
 
Pieļauju, ka neizprotu krāsns konstrukciju. Un gaisa pieplūde regulējās ar pelnu kastes izbīdīšanu. Un apakšējā atvere nav saistīta.
1.februāris 2022, 19:56 | links
 
Willy [01.02.22]: sākumā dūmi nāk,bet kā ievelk viss ok:D

Uztaisi šeit vārstu, lai vari regulēt skābekļa daudzumu, ja negribi iejaukties vilkmē.
1.februāris 2022, 19:53 | links
 
Willy [01.02.22]: 14gadi pečkai,ne pagali neesmu pircis!...parēķini cik Peto sanāk par ietaupīto!;D
:))) tas gan. Visa krāsu gamma + individuāli Tev izstrādātais un pāri paliks :D
1.februāris 2022, 19:08 | links
 
Ir tāds Kadiķi-tie riska zonās liek 14-20mm...laikam skaidiniekiem!;DDD
1.februāris 2022, 19:07 | links
 
RaimisD [01.02.22]: Willy [47m]: Par skaideni Jums taisnība-karstums zvērīgs!pečka kur nav akmeņi sarkana un uguns pa skursteni iet kā no autogēna!....bet man tā skaidene ir pieejama uz haļavu!Stāstiņš no senas pagātnes.
Strādāju vienā ražotnē maskavas ielā. Psrs laiki. Kokmateriālus neviens neskaitīja. Atved 10 kubus ozola , tā bez īpašas vajadzības, tīri tā ,lai būtu. Tā tie stāv pagalmā zem papes. Bija viens viltīgs sargs. Tas pa nakti pa vienam collīgam dēlim stiep tik uz māju. Dzīvoja pāri ielai. Pāriniekam bija stāstījis:,, Vecīt ! Tik labs kurināmais! Iemet trīs dēļa galus un istaba silta.'' (Ozols degot izdala līdz pat 1000 grādiem pēc celsija)Gāja laiks, un vienu dienu nāku uz darbu, čalis sēž skābu ģīmi. Izrādās ziemas vidū podiņu krāsns izjukusi, gandrīz dzīvokli nodedzināja.
Morāle.
Haļava reizēm var ļoti dārgi maksāt.
Tas tiesa!...ar uguni joki mazi!...bet nu 14gadi pečkai,ne pagali neesmu pircis!...parēķini cik Peto sanāk par ietaupīto!;D
1.februāris 2022, 19:02 | links
 
Willy [01.02.22]: Par skaideni Jums taisnība-karstums zvērīgs!pečka kur nav akmeņi sarkana un uguns pa skursteni iet kā no autogēna!....bet man tā skaidene ir pieejama uz haļavu!
Stāstiņš no senas pagātnes.
Strādāju vienā ražotnē maskavas ielā. Psrs laiki. Kokmateriālus neviens neskaitīja. Atved 10 kubus ozola , tā bez īpašas vajadzības, tīri tā ,lai būtu. Tā tie stāv pagalmā zem papes. Bija viens viltīgs sargs. Tas pa nakti pa vienam collīgam dēlim stiep tik uz māju. Dzīvoja pāri ielai. Pāriniekam bija stāstījis:,, Vecīt ! Tik labs kurināmais! Iemet trīs dēļa galus un istaba silta.'' (Ozols degot izdala līdz pat 1000 grādiem pēc celsija)Gāja laiks, un vienu dienu nāku uz darbu, čalis sēž skābu ģīmi. Izrādās ziemas vidū podiņu krāsns izjukusi, gandrīz dzīvokli nodedzināja.
Morāle.
Haļava reizēm var ļoti dārgi maksāt.
1.februāris 2022, 18:57 | links
 

Sestd.vēl kurināju!:)sākumā dūmi nāk,bet kā ievelk viss ok:D
1.februāris 2022, 18:48 | links
 
Paldies kungi!plaukti ir.iespējams,ka kautkas ar tiem nav kārtībā.Pečkai augša 10mm bieza!tā, liekas, ka vēl tur,bet īsti nezinu.sāni pārmetināti2x4mm metāls,abi sadeguši lupatās.izjaukšu,demontēšu tad došu ziņu.Pašam interesanti cik izturīga būs bijusi tā 2mm ņeržas truba!Cēsīs pirms 5g.pirku,zvanīju teica ka vēl esot!
Par skaideni Jums taisnība-karstums zvērīgs!pečka kur nav akmeņi sarkana un uguns pa skursteni iet kā no autogēna!....bet man tā skaidene ir pieejama uz haļavu!šīberi nekādu nelikšu,tīru pa nelielu caurumu iebāžot krāsns kruķi novelku no plaukta izdedžus.pašu skursteni no augšas
Krāsni jaunu jā-būvēs uz pasūtījumu.izmēros kā vecā tikai biezāka...
1.februāris 2022, 18:12 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager