Vienkārši runājam par visu ko!

Tas, kas nav citās tēmās!
Droši vien viss atkarīgs, no akumulatoru jomas - lai var ātri uzkrāt bremzējot izdalīto enerģiju + ātri uzlādēt auto aķīti.

Ņūtona fiziku neapmānīsi - lai pārvietotu masu no punkta a uz punktu b, ar zināmu berzes un gaisa pretestību, vajag tik un tik enerģijas... nu un vēl enerģijas izmantošana lietderības koeficients...

sajūta, ka šobrīd pasaulē tīri teorētiski pietrūkst elektrības jaudu VISU auto uzlādēšanai (ja no rītdienas visi kļūtu elektroauto)
14.septembris 2021, 11:15 | links
 
tycan cross turismo - 20 kwh nu gan pilnas 2 vannas

usis, 14.septembris 2021, 10:18

Elektroauto ražotāji mānās vēl trakāk, kā iekšdedzes dzinēju ražotāji. Porsche gan ražo abus variantus... Cik YouTube redzēts reālos testos, ja brauc ierastā režīmā, nesanāk viņiem nobraukt ne tuvu ražotāja noteikto attālumu. Pie zemām temperatūrām tur vispār bija auzas. Bet domāju, ka tas ir laika jautājums, jo dikti jau strauji progresē elektroauto joma. Kad Latvijā rīko ekobraucienus, tur arī parastie vecie autiņi uzrāda fantastiski zemu degvielas patēriņu, bet ikdienā mēs tak zinām reālos ciparus.
14.septembris 2021, 11:07 | links
 
Patiesībā jau, ja paskatās uz globusu, skaidrs, ka enerģijai vajadzētu izmantot ūdeni (ūdeņradi), tikai kurš no "lielajiem" ir ieinteresēts gandrīz bezmaksas degvielā....

Headhunter, 14.septembris 2021, 10:17


jā. vēl es skatījos kaukādu viasat nature raidījumu un tur stāstīja, ka galvenais CO2 absorbētājs ir fitoplanktons, kurš dzīvo okeānos, nevis meži, un ka MOŠ PIETIEK AIZDIRST OKEĀNUS (dēļ kā iet bojā fitoplanktons), nevis cīnīties ar CO2 izmešiem... nujā, bet par to jau nevar piķi iekasēt...

(ģāģam - fitoplanktons, kuru ēd zooplanktons, kuru ēd zivis, kuras ēdam mēs)
14.septembris 2021, 10:25 | links
 
Moša salīdzini vēl ar Hummer 6 litrīgo, tad vēl pamatīgāk sanāks! Nissan Leaf mugursomu uz riteņiem ar XC90 salīdzināt ir tā kā "nedaudz nekorekti" ne?

Headhunter, 14.septembris 2021, 10:08

tycan cross turismo - 20 kwh nu gan pilnas 2 vannas
14.septembris 2021, 10:18 | links
 
Tāpēc jau nabaga Teslu nomušīja, ka gribēja dot visiem bezmaksas elektrību...
14.septembris 2021, 10:18 | links
 
Patiesībā jau, ja paskatās uz globusu, skaidrs, ka enerģijai vajadzētu izmantot ūdeni (ūdeņradi), tikai kurš no "lielajiem" ir ieinteresēts gandrīz bezmaksas degvielā....
14.septembris 2021, 10:17 | links
 
Moša salīdzini vēl ar Hummer 6 litrīgo, tad vēl pamatīgāk sanāks! Nissan Leaf mugursomu uz riteņiem ar XC90 salīdzināt ir tā kā "nedaudz nekorekti" ne?

Headhunter, 14.septembris 2021, 10:08


taisnība, ja tā spriež - elektroskūteris vēl mazāk "rij", nē "mielojas" :)
14.septembris 2021, 10:13 | links
 
cik elektrības, lai elektroauto nobrauktu tos pašus 100 km?

Headhunter, 14.septembris 2021, 09:23

Vajag tik rakt - 16KWh uz 100km - https://www.elektrum.lv/lv/uznemumam/energoefektivitate/aktualitates/energoefektivitates-centra-komandas-daliba-starptautiska-elektromobilu-salidojuma-1
tb pat ar visu šodienas elektrības sadārdzinājumu 16x0.19=3 eur, nevis 12, kā ar dīzeli XC90...
salīdzinājumam - 1 vanna ar siltu ūdeni ~10KWh

daddy_j, 14.septembris 2021, 09:50


https://www.youtube.com/watch?v=1C0AU2iYAXs

Model S + ģenerators piekabē. Ideja attīstāma :)

Jurik, 14.septembris 2021, 10:07


Diez vai apkārtējie būs priecīgi ja stāvlaukumos rūks ģeneratori.
14.septembris 2021, 10:11 | links
 
Tas onkulim J
14.septembris 2021, 10:08 | links
 
Moša salīdzini vēl ar Hummer 6 litrīgo, tad vēl pamatīgāk sanāks! Nissan Leaf mugursomu uz riteņiem ar XC90 salīdzināt ir tā kā "nedaudz nekorekti" ne?
14.septembris 2021, 10:08 | links
 
cik elektrības, lai elektroauto nobrauktu tos pašus 100 km?

Headhunter, 14.septembris 2021, 09:23

Vajag tik rakt - 16KWh uz 100km - https://www.elektrum.lv/lv/uznemumam/energoefektivitate/aktualitates/energoefektivitates-centra-komandas-daliba-starptautiska-elektromobilu-salidojuma-1
tb pat ar visu šodienas elektrības sadārdzinājumu 16x0.19=3 eur, nevis 12, kā ar dīzeli XC90...
salīdzinājumam - 1 vanna ar siltu ūdeni ~10KWh

daddy_j, 14.septembris 2021, 09:50



https://www.youtube.com/watch?v=1C0AU2iYAXs

Model S + ģenerators piekabē. Ideja attīstāma :)
14.septembris 2021, 10:07 | links
 
cik elektrības, lai elektroauto nobrauktu tos pašus 100 km?

Headhunter, 14.septembris 2021, 09:23


Vajag tik rakt - 16KWh uz 100km - https://www.elektrum.lv/lv/uznemumam/energoefektivitate/aktualitates/energoefektivitates-centra-komandas-daliba-starptautiska-elektromobilu-salidojuma-1
tb pat ar visu šodienas elektrības sadārdzinājumu 16x0.19=3 eur, nevis 12, kā ar dīzeli XC90...
salīdzinājumam - 1 vanna ar siltu ūdeni ~10KWh
14.septembris 2021, 09:50 | links
 
Mezadjadja, ir kāda tēma, kurā tu vispār neko nerubī !?

cento, 13.septembris 2021, 22:11


hihihi... ja godīgi - viņš nekur neko nerubī, kaut ko ir sagrābstījis, bet viss vienā puttrā... laikam galvas izgulējumi... nekas, kaps kupraino iztaisnos... (ģāģa - kā tas skan krieviski?) :)
14.septembris 2021, 09:41 | links
 
Nu, nu, Airopas galvenais experc tehnikas jautājumos ierunājās :)

Headhunter, 12.septembris 2021, 22:18Nav jau jābūt expertam,lai saprastu ka runā ar puspatiesībām,kaut vai izstāstot cik daudz elektrība pazūd kamēr nonāk no ražotāja lidz auto ratiem,un tā ir taisnība,bet tad pretī arī ir jāsalīdzina cik enerģijas tiek iztērēts lai būtu ko ieliet bākā tos 10L uz 100km,izpupējot naftu izmanto elektrību,transportējot,rūpnīcā sadalot frakcijās lai sanāk benzīns vai dīzelis,tur visur tiek tāpat tērēta enerģija,bet to jau nevar stāstīt,tad filmiņa neizskatīsies tik dramatiska.:)

udens2, 13.septembris 2021, 20:17


Kā reiz pats tagad dramatizē. Cik elektrības jāpatērē pumpītim, lai attransportētu un iepumpētu bākā zupu 100 kilometriem un cik elektrības, lai elektroauto nobrauktu tos pašus 100 km? Nesalīdzināmi lielumi! Nu nav elektroauto nekādā veidā zaļais risinājums, bet gan tikai pašreizējais modes gadžets.
Izsakies labāk par politiku, tur nekas netiek rēķināts kilovatstundās, litros un kilometros un nevar tikt tik ātri pieķerts "pievelkot aiz matiem" to, kas nav.
14.septembris 2021, 09:23 | links
 
Trakomājā izlaidums!
14.septembris 2021, 00:44 | links
 
Paldies par atbildi! Stabiņā rēķināt nav tas svarīgākais! Es domāju, ka bez tā iztiksim !!!
14.septembris 2021, 00:02 | links
 
Tautieti Centi...

Atzīšos,pašam kauns :-(((( eksaktas zinātnes..matemātika,fizika ij t.t.
Atzīšos....es pat nemacetu rēķināt " stabiņa "
Bet....nezināt nav jauna lieta,to var labot...bet negribēt zināt....tas jau ir nelabojami.

p.s. Bet.....labošanas nolūkos no biblio paņēmu grāmatu,kas fiziku izskaidro vienkārša,saprotamā valodā.
Autors Hokings ( atceries bija tāds vieds onkulitis ratiņkrēslā,kas reāli kustināja tikai vienu pirkstu ) bet....tas Hokings ir atzīts par pēdējo 100 gadu izcilako fiziķi,specializējas uz kosmosa lietām

Par viņa jaunību,līdz tai paralizejosajai triekai ir laba Holivudas filmā..kura šķiet spēle....tas Gladiators....atminejos..Rasels Krīvs.
Noskaties filmu,interesanti.

Jedem das Seine. Katram savs.
13.septembris 2021, 23:46 | links
 
Brīnišķīgi! Turies, veseļojies, iesim copēt !!! Bet.... saki , lūdzu, vai ir kāda tēma, kurā tu nerubī neko... !?

cento, 13.septembris 2021, 23:38

katram ir kāda tēma, kurā viņš neko "nerubī"))
13.septembris 2021, 23:43 | links
 
Brīnišķīgi! Turies, veseļojies, iesim copēt !!! Bet.... saki , lūdzu, vai ir kāda tēma, kurā tu nerubī neko... !?
13.septembris 2021, 23:38 | links
 
Tautieti Centi !!!

Es daudz lasu,esmu zinātKaars
( nejauc ar ziņkārīgi ).

Ja ko nezinu,mani tas interesē,paklausos,palasu ko raksta. ( bibliotēkas,grāmatas dārgas,ap 10 EU gab,ij krāt viņas bezjega )
Fona allaž skan radio ( radio 1 ),klausos archivus,i- netā.

Piem. Kas mani taga interesē,ko es nedaudz pētī.....

Cik " sarkans " bija Čaks ( tikko 120 gadu jubileja )

Pirmie kritušie " Brāļu kapos guldīti strelnieki ( 28.zeptembri ) Čaka dzejolis par strēlnieku Timma.

Latviešu raksturojums Merķeļa grāmata " Latvieši "
Mana ciema Sraienbushas 1940 gada nogāzīsies senā " elku liepa " apraksta Andrejs Johansons ( Strēlertes virs,Anšlava skolas draugs ).

Izcila grāmata par Afganistānas vēsturi, no Maķedoniešu,Čingizhana laikiem.

Drīzumā ( 12 oktobris ) pareizticīgo svētmocekļa Pommera nāve.Lielaka Latvijas laika neatklāta slepkavība.
Arikjrejas muižiņa tepat netālu,pie Babelisa ( ziidu kapiem ).

Par copes būšanām.

Mūsu ciema netālais Ķīšezers,Suzu-Jaunciema pusē.." milnas ducka " " buldurPunga " ij t.t.

Tā kā.....Liepiņš Edžus vārdiem sakot " Vajag tik rakt " :-)))
Kas cits....ja ne es...kad ??? Ja ne tagad.


Jedem das Seine. Katram savs.

p.s. Mani garstāstu tāpēc ka esmu nosacīti ierobežots kustības ( pectraumas, ilgais " othodnjaks " :-))) ) ar kustību ar staiguli, Max 300-500 metrus no gultas,vai ledusskapja.
13.septembris 2021, 23:01 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager