Vienkārši runājam par visu ko!

Tas, kas nav citās tēmās!
Jūras nēģis ir liels retums, par tādu Ventā esmu dzirdējis no zvejniekiem tik vienreiz, no Ventas, tādu ap 1.5 kg. Var teikt tas pats nēģis, tik lielāks.
Atkārtošos vēlreiz, nēģis ienākot upēs nebarojas, tam ienākot saldūdenī atrofējas barības sistēma, un kā kādreiz teica kogeļova, pēc nārsta tāpat nomirst.
27.augusts 2021, 21:43 | links
 
Pravietis [27.08.21]: Nesatraucies, man laukos pietiek ko darīt, tikko atvilku no meža sausās eglītes medību infrastruktūras uzlabošanai, pāris kanceles līdz 1.septembrim vēl jāuzliek.
Man tik tiešām nav laika meklēt tos bezsakarus, bet viens, pēdējais piemērs, par to ka nēģis iespējams ēd kailgliemezi,piebildīšu, ka saldūdenī ienākot nēģis nebarojas vispār,tik nestāsti, atkal, ka domāji teorētiski kā šis locās jūrā 10 km no krasta un lasa kailgliemežus :D Par tiem vēžiem, kas nāk baroties uz dārziņu arī bija labs :)


Laikam jau Tev ir taisnība, ka tas draņķis - kailgliemezis negaršo nevienam. Ja nu vienīgi varbūt nēģim, platspīlim. Jautāju tāpēc, ka jaunas sugas nāk iekšā, a moška kāds......Pavasaros es copēju ar pāri palikušajām no butēm, svaigajām tīģergarnelēm. Bez rudens ļurbas un pavasara vimbas, garneli ņem arī breksis, plicis, rauda. Lai veicās.
6.jūlijs 2021, 18:06 | citēt | ziņot | links

Bebrs, 27.augusts 2021, 16:52

Bebrs,

Tev zināšanai, atkārtošana zināšanu māte : ir upes nēģis un jūras nēģis, kurš cik es saprotu pie mums tikpat kā nav. Tas nav būtiski šobrīd, jo mana doma bija par mūsu upes nēģi. Ņurņiki pavada upēs 3 - 6 gadus, sasniedzot 8-15 cm garumu, tad pārvēršas par pieaugušu nēģi un dodas uz jūru. Kamēr ņurņiks dzīvo upē, tikmēr pārtiek no zivju audiem, kāpuriem un tt. Respektīvi šajā laikā upē tomēr barojas. Bet arī tas nav būtiski. Es agrāk nerunāju par nēģi, viņa vairošanos un nārsta laiku un barības bāzi. Runāju, vispārīgā formā, nēģi pieminēju starp citu garām ejot ar domu, ka varbūt nēģis varētu ēst to draņķi - kailgliemezi. Es neapgalvoju, ka tā ir patiesība. Mana doma bija varbūtības formā. Rakstu latviski un diezgan izsmeļosi, lai nebūtu pārpratumu. Izskatās, ka nesaprotamā tekstā. :). No tava piekasīgā komenta gan var saprast, ka esmu nodomājis ķert nēģi ar makšķeri un kā esmu izmantot kailgliemezi. Lūk, tā ir tava problēma.
Otrkārt, notikusī saruna par savvaļas karpu un meža vimbu bija n - tos (vismaz piecus) gadus atpakaļ. Kāds sakars ar šīm zivīm ir tevis piedēvētai dīķa govij - amūram ? Saruna bija par zivju migrāciju no jūras uz upi un šķērsli - tīkliem. Salate jeb meža vimba, krieviski tiek saukta par жерех , savukārt, savvaļas karpa tiek saukta par sazānu. Krieviski saukta par сазан. Par cik biežais copes partneris bija krievs, tad viņš bieži lietoja (neapzināti jauca) šos divu zivju nosaukumus krievu valodā. Zinu, ka sadzīve latvieši šis divas zivis arī jauc nosaukumos, nodēvējot meža vimbu par sazānu - savvaļas (meža ) karpu. To izdarīju arī es. Tā bija mana problēma. Nāksies papētīt rūpīgāk vēl komentus, ja vēlies pasniegt kaut ko riebīgāku.
Treškārt, sūdainu piemēru esi ņēmis no CL klona, un nodarbojies ar herņu. Manispēc, uzskati, ka neatšķiru zivis un nedraudzējos ar dabu (tā ir tava problēma), bet runāt esi sācis vismaz par lietu, manas uzstājības rezultātā. Nav stilīgi pieaugušam cilvēkam abstrakti un bezpriekšmetiski kā līdz šim liet žulti . Izskatās, ka ķer kaifu, jo rakājies manos, aptuveni 5 gadus vecos, komentos. Bļin, man tas vissmagākajos Kovid murgos neienāktu pratā.
Atvainojos dalībniekiem par sagādātajām neērtībām, bet šādu publisku saziņas formātu, ar mērķi kaut ko panākt, izvēlējas Bebrs. Tas pēc būtības ir egoisms.
Pastāsti sīkāk par jūras nēģi. Par upes nēģi, kura mazuļi - "ņurņiki" dzīvo saldūdenī (kas ir tas pats kas sālsūdens) ir apmēram skaidrs. Tad vēl ir tas strauta nēģis. Bet sīkāk par jūras nēģi. Cik saprotu, šī ir tēma, kas tev interesē. Jo uz citām tēmām un klonu apvainojumiem un vispār uz visu, kas ir copes lietas portālā tu principiāli neatbildi ( kas ir ļoti uzskatāmi redzams)
27.augusts 2021, 21:20 | links
 
Nesatraucies, man laukos pietiek ko darīt, tikko atvilku no meža sausās eglītes medību infrastruktūras uzlabošanai, pāris kanceles līdz 1.septembrim vēl jāuzliek.
Man tik tiešām nav laika meklēt tos bezsakarus, bet viens, pēdējais piemērs, par to ka nēģis iespējams ēd kailgliemezi,piebildīšu, ka saldūdenī ienākot nēģis nebarojas vispār,tik nestāsti, atkal, ka domāji teorētiski kā šis locās jūrā 10 km no krasta un lasa kailgliemežus :D Par tiem vēžiem, kas nāk baroties uz dārziņu arī bija labs :)


Laikam jau Tev ir taisnība, ka tas draņķis - kailgliemezis negaršo nevienam. Ja nu vienīgi varbūt nēģim, platspīlim. Jautāju tāpēc, ka jaunas sugas nāk iekšā, a moška kāds......Pavasaros es copēju ar pāri palikušajām no butēm, svaigajām tīģergarnelēm. Bez rudens ļurbas un pavasara vimbas, garneli ņem arī breksis, plicis, rauda. Lai veicās.
6.jūlijs 2021, 18:06 | citēt | ziņot | links

Bebrs, 27.augusts 2021, 16:52


Bebrs,

Tev zināšanai, atkārtošana zināšanu māte : ir upes nēģis un jūras nēģis, kurš cik es saprotu pie mums tikpat kā nav. Tas nav būtiski šobrīd, jo mana doma bija par mūsu upes nēģi. Ņurņiki pavada upēs 3 - 6 gadus, sasniedzot 8-15 cm garumu, tad pārvēršas par pieaugušu nēģi un dodas uz jūru. Kamēr ņurņiks dzīvo upē, tikmēr pārtiek no zivju audiem, kāpuriem un tt. Respektīvi šajā laikā upē tomēr barojas. Bet arī tas nav būtiski. Es agrāk nerunāju par nēģi, viņa vairošanos un nārsta laiku un barības bāzi. Runāju, vispārīgā formā, nēģi pieminēju starp citu garām ejot ar domu, ka varbūt nēģis varētu ēst to draņķi - kailgliemezi. Es neapgalvoju, ka tā ir patiesība. Mana doma bija varbūtības formā. Rakstu latviski un diezgan izsmeļosi, lai nebūtu pārpratumu. Izskatās, ka nesaprotamā tekstā. :). No tava piekasīgā komenta gan var saprast, ka esmu nodomājis ķert nēģi ar makšķeri un kā esmu izmantot kailgliemezi. Lūk, tā ir tava problēma.
Otrkārt, notikusī saruna par savvaļas karpu un meža vimbu bija n - tos (vismaz piecus) gadus atpakaļ. Kāds sakars ar šīm zivīm ir tevis piedēvētai dīķa govij - amūram ? Saruna bija par zivju migrāciju no jūras uz upi un šķērsli - tīkliem. Salate jeb meža vimba, krieviski tiek saukta par жерех , savukārt, savvaļas karpa tiek saukta par sazānu. Krieviski saukta par сазан. Par cik biežais copes partneris bija krievs, tad viņš bieži lietoja (neapzināti jauca) šos divu zivju nosaukumus krievu valodā. Zinu, ka sadzīve latvieši šis divas zivis arī jauc nosaukumos, nodēvējot meža vimbu par sazānu - savvaļas (meža ) karpu. To izdarīju arī es. Tā bija mana problēma. Nāksies papētīt rūpīgāk vēl komentus, ja vēlies pasniegt kaut ko riebīgāku.
Treškārt, sūdainu piemēru esi ņēmis no CL klona, un nodarbojies ar herņu. Manispēc, uzskati, ka neatšķiru zivis un nedraudzējos ar dabu (tā ir tava problēma), bet runāt esi sācis vismaz par lietu, manas uzstājības rezultātā. Nav stilīgi pieaugušam cilvēkam abstrakti un bezpriekšmetiski kā līdz šim liet žulti . Izskatās, ka ķer kaifu, jo rakājies manos, aptuveni 5 gadus vecos, komentos. Bļin, man tas vissmagākajos Kovid murgos neienāktu pratā.
Atvainojos dalībniekiem par sagādātajām neērtībām, bet šādu publisku saziņas formātu, ar mērķi kaut ko panākt, izvēlējas Bebrs. Tas pēc būtības ir egoisms.
27.augusts 2021, 20:54 | links
 
copTautiesi !!!

Kādas jums te vēl reņģes...reņģu trakums pavasarī uz Daugavas moliem
( par copi es to neuzskatu,bet...latviskais,ģenētiskais skopums :-)))) jāvelk pills spainis.....reņģe nāk ), tobiss.....njazinu kur un kā jūs ķer tas reņģes...bet pēc tā nārsta,ka man saprotams....viņas aiziet cibinaties savā nodabā dziļākos ūdeņos.

p.s. Jūs tak labi atceras saulainos 90tos,kad pensionāri lepni sevi dēvēja par ," rengedajiem ",bija laiki,bija reņģes :-)))

Cik esmu saskāries....atsaldētas reņģes,galīgi neizskatās ( uz aci ) tādas kuras es gribētu pirkt,ij est.

Jeden das Seine. Katram savs.

Za ribalku,Za ponjimanije tovarisci.
27.augusts 2021, 20:46 | links
 
Nesatraucies, man laukos pietiek ko darīt, tikko atvilku no meža sausās eglītes medību infrastruktūras uzlabošanai, pāris kanceles līdz 1.septembrim vēl jāuzliek.
Man tik tiešām nav laika meklēt tos bezsakarus, bet viens, pēdējais piemērs, par to ka nēģis iespējams ēd kailgliemezi,piebildīšu, ka saldūdenī ienākot nēģis nebarojas vispār,tik nestāsti, atkal, ka domāji teorētiski kā šis locās jūrā 10 km no krasta un lasa kailgliemežus :D Par tiem vēžiem, kas nāk baroties uz dārziņu arī bija labs :)


Laikam jau Tev ir taisnība, ka tas draņķis - kailgliemezis negaršo nevienam. Ja nu vienīgi varbūt nēģim, platspīlim. Jautāju tāpēc, ka jaunas sugas nāk iekšā, a moška kāds......Pavasaros es copēju ar pāri palikušajām no butēm, svaigajām tīģergarnelēm. Bez rudens ļurbas un pavasara vimbas, garneli ņem arī breksis, plicis, rauda. Lai veicās.
6.jūlijs 2021, 18:06 | citēt | ziņot | links
27.augusts 2021, 16:52 | links
 
Kamēr starp saldūdens un sālsūdens zivīm nav starpības, tikmēr starp lieljūras un mazjūras reņģi ir gan :D
27.augusts 2021, 16:31 | links
 
Nu vismaz Lieljūras brētliņas ir stingrākas un to saka pat aborigēni. Par reņģēm nezinu, pērku un izmantoju to, kas ir provincē pieejams.
27.augusts 2021, 16:10 | links
 
Tur vēl viens rakstīja, ka savaļas karpa ir tas pats amūrs :D
27.augusts 2021, 14:19 | links
 
2 minūtēs atradu, piemēram šo "pērli" - atšķirība starp saldūdens un sālsūdens zivīm ir tikai zinātnieku hipotēze

Bebrs, 27.augusts 2021, 13:48
Kas tie par murgiem.....?????????? Beidz blefot un ieliec manu tekstu. Zinu, ka es to neesmu rakstījis.:((((.

Pravietis, 27.augusts 2021, 13:55


Da labi! Tu to nopietni??! Savvaļas karpa ir amūrs??Tu tak pajokoji, vai ne?! :))))

Fishmens, 1.maijs 2019, 11:06[/quote]
No karpveidīgajām, manuprāt, karpa ir visgaršīgāka, bet jūrā gan neviena nav gadījusies :).. Bet ko tur brīnīties, jūra vairs nav nemaz jūra, tādēļ atšķirība starp saldūdens un sālsūdens zivīm ir tikai zinātnieku hipotēze.
27.augusts 2021, 14:17 | links
 
2 minūtēs atradu, piemēram šo "pērli" - atšķirība starp saldūdens un sālsūdens zivīm ir tikai zinātnieku hipotēze
27.augusts 2021, 13:48 | links
 
Pravietis [29m]: Apsveicu "Lielā loma" vīrus un viņu atbalstītājus ar lapas foruma atvēršanu. Veikmi visās radošajās atklāsmēs, biznesā, interaktīvās vides pilnveidošanā un veiksmīgu komunikāciju ar auditoriju. Kvalitatīvs konkurents sen bija gaidīts. Lai ieceres attaisnojas.Super. Apsveicu arī tevi un cerams šeit savus murgus vairs nerakstīsi.
Starp citu, tu pamuļķi uzrakstīji man palagu personīgā vēstulē un pēc tam nobloķēji. Spēcīga rīcība!
Lai tev veicas ar ārstēšanos!

Abavnieks, 27.augusts 2021, 11:59 Kārtējais ar vajāšanas māniju apsēstais, tāpat kā nemirstīgais CL klons meklē tematu parunāt. Regulārie publiskie un bezpriekšmetiskie uzbraucieni, ( t. sk. aizmuguriskie ), liecina par sifilisu smadzenēs. Noformulē savu domu reiz divu gadu laikā , ko tu gribi....Tiešām tik grūti saprast, ka man ar (t.sk. ar tevi) nav par ko runāt. Šodien aktuāls ir skrejošais teiciens ".... как кто обзывается, тот так и называется ".....Inteleģentākus vārdus neatrodu.

Pravietis, 27.augusts 2021, 12:41

Pravieti, tik tiešām tie Tavi garie palagi nav lasāmi, brīžiem bezsakars un aplamības. Tā vijš i.
27.augusts 2021, 13:10 | links
 
Padevos panikai un aizgāju apskatīt. Nu pagaidām tās ir klusās šausmas. Laiks rādīs... Vai nerādīs. 50/50
27.augusts 2021, 12:46 | links
 
Pravietis [27.08.21]: Apsveicu "Lielā loma" vīrus un viņu atbalstītājus ar lapas foruma atvēršanu. Veikmi visās radošajās atklāsmēs, biznesā, interaktīvās vides pilnveidošanā un veiksmīgu komunikāciju ar auditoriju. Kvalitatīvs konkurents sen bija gaidīts. Lai ieceres attaisnojas.
Super. Apsveicu arī tevi un cerams šeit savus murgus vairs nerakstīsi.
Starp citu, tu pamuļķi uzrakstīji man palagu personīgā vēstulē un pēc tam nobloķēji. Spēcīga rīcība!
Lai tev veicas ar ārstēšanos!
27.augusts 2021, 11:59 | links
 
Varēji jau uzgaidīt, kamēr sataisa dizainu un tad klaigāt. Pirmais iespaids ir paliekošais. Ar tik lielu "whitespace" (baltais šausmīgais tukšums) būs grūti būt labam. :)

27.augusts 2021, 11:52 | links
 
biedri Krusttēvs !!!

Lasi uzmanīgaks,tautietis lūdzu padomu par ODIEM.

100 proc. praksē pārbaudīts..
Ja kāds mezavecis patstāvīgi lieto alkoholu.
...neviena sevis cienošā ērce ( atšķirībā no sievas ) tādu franki nesuks.

p.s. Pērn ap Jāņiem biju vēlmi ekspedīcijā uz 9 dienām Vidzeme,bez pirms un pēc jebkādā alkohola piespriests ( alko ar expediciju,laivosanu,vai copi man galīgi neiet kopā,vismaz man )
Rezultātā trīs miesaskarigas ērces.
Vilku parunā " Ja cilvēka bīsties,ciema tuvumā neradies " :-)))

Jeden das Seine.
Katram savs,jeb savu " laima slimību " ( pat mūsdienās nearstejas ) nedzirdesi.
26.augusts 2021, 22:11 | links
 
biedri Krusttēvs !!!

Lasi uzmanīgaks,tautietis lūdzu padomu par ODIEM.

100 proc. praksē pārbaudīts..
Ja kāds mezavecis patstāvīgi lieto alkoholu.
...neviena sevis cienošā ērce ( atšķirībā no sievas ) tādu franki nesuks.

p.s. Pērn ap Jāņiem biju vēlmi ekspedīcijā uz 9 dienām Vidzeme,bez pirms un pēc jebkādā alkohola piespriests ( alko ar expediciju,laivosanu,vai copi man galīgi neiet kopā,vismaz man )
Rezultātā trīs miesaskarigas ērces.
Vilku parunā " Ja cilvēka bīsties,ciema tuvumā neradies " :-)))

Jeden das Seine.
Katram savs,jeb savu " laima slimību " ( pat mūsdienās nearstejas ) nedzirdesi.
26.augusts 2021, 22:11 | links
 
Tautieti Zeen.........

Iespejamie izdzivosanas varianti.

1. Neiet uz copi, bet izrakt sev alu, un gaidit tur pavasari.

2. Iet uz copi, vai vismaz lidz tuvakajam veikalam kur var nopirkt zivis.

a. Veikala Arsenals, lielum lieta moskitu tiklu izvele.

b. Gazt sev virsu visvisadus brinumlidzeklus, bet... allaz esmu domajis..... kapec cilveks sev nevar uzliet virsu acetonu, vai ko lidzigu, leti labi, un galvenais... efektivi.

c. Odekalons 'troinoi "( jo smirdigaks , jo labaks ) cena ari atbilstosa, pie 1 eu.

b.Ir kauc kada udenu tuvuma augosa parasta nezale, to sarive rokas ij apziez seju, ko tur vel.
Man to dzive darbibaa senos laikos radija riktigi old school copTautiesi,ar attiecigu iespaidigu lomu, bet.. biju mazins, gan prata, miesas, ij tapec neatminos.

Jedem das Seine Katram savs
26.augusts 2021, 16:56 | links
 
"Laicīgi" gan sāki reklamēties. Ko personāldaļa par to saka? :)))
26.augusts 2021, 16:09 | links
 
Sveiki,
Ir tik kaitinoši makšķerēt, kad odi turpina uzbrukt. Kādu kukaiņu atbaidīšanas līdzekli jūs izmantojat un varētu ieteikt? Esmu izmēģinājis līkloču, bet tas piedāvā ļoti mazu aizsardzību https://www.azeta.lv/medicinas-preces/aptiecina/repelenti
26.augusts 2021, 14:49 | links
 
mezadjadja [25.08.21]: Krusstev...tu reāli nerubi fisku,vai kas ar tevi !!!!

Šeit ir sadaļa kur visi runā par visu.

Ja tu ķer barakudas,vai grundulis....ej tak....uz to sadaļu ij ķer cik uziet.

Vai arī tev ar vecumu ," sienas brūk virsū " ij vizulis vainīgs....kā cope pa tukšo:-)))

Tak esi reāls un saprototos pret citiem.

Kur,kas tev seiten dara pāri...sekseri....vakseri....vatniki...pretVaksacijas klubs no Gobu ielas :-))))

Es tak te nelamajos un nevienam nedraud kauc kur aizrauties.

p.s. Ar migro onkuli Krusttēvs Djadja tiksies tiesa.
Prasība par draudu izteikšanu ( saruna tiek ierakstīta ) neslavas celšanu,un klāju ņirgāšanos par slimu cilvēku.

Jeden das Saine Katram savs.
Vari vēl pierakstīt, ka es tevi nosaucu par vecu ākstu un lohu! :)))
25.augusts 2021, 21:09 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager