Atvainojos Bjorgvinam par pieļauto neprecizitāti jo par premjera 2% rakstīja mūdzis. Nedaudz iedziļinoties gribētos teikt ka viņu tekstos ir ļoti daudz kopīga, izskatās 2 vienā. Bet tas nav par lietu un neko nemaina. Klasisks viedokļu veidošanas paņēmiens, izceļam vienu faktu saistītos noklusējot.
Tas ka Polijā daudz ko ražo pārsvarā gadījumos nav pašu Poļu nopelns. Paprasam Googlei "Poļu ražotāji" un uzzinām faktus. Polijā uzbūvētās rūpnīcas lielāko tiesu ir pasaules lielo zīmolu nopelns. Jā, pārtikas ražošanā poļi ražo ļoti daudz. Jo Polijā ir labi attīstīta lauksaimniecība. Bet tieši to pašu var teikt arī par Latviju. Tiesa ir cits faktors-garša. Šeit es priekšroku atdotu mūsējiem. Cenas- poļiem protams zemākas. Bet arī šeit katrs kaut cik spējīgs domāt atradīs ļoti saprotamus izskaidrojumus. Kā jau Shm_idzis rakstīja - tirgus lielums un es pieliktu klāt garša. Garšīgu produktu var iegūt no kvalitatīvām izejvielām pievienojot mazāk aizstājējus. Vispārīgos ciparos rēķinot Latvijā saražojot 10000 vienības kādas preces vajadzēs gadu lai to notirgotu. Polijas tirgus to apēdīs mēneša laikā. Cilvēki kuri zina kā veidojas preces izmaksas to sapratīs. Tie kas to nezina vai noklusē, sev zināmu iemeslu pēc, tie stāstīs ka Latvijā viss ir slikti.
AndrisABC, 23.novembris 2019, 10:26
Protams, var jau slavēt visu, kas notiek Latvijā! Tas, ka šeit saražotais ir dārgāks par poļu, ir skaidrs tāpat, jo esam tuvāk gan austrumiem, gan ziemeļiem, plus vēl kvalitātes prasības, ja cena ir augstāka.
Taču runājot par tirgošanu - kam tirgosi ? ja lauki ir pustukši, pilsētas līdzīgi, pat Rīgā ir kvartāli ar mājām, kuras tukšas stāvot jau brūk kopā.
Laukos jēdzīga darba spēka nav, ir tikai lielie privātie "kolhozi" ar simtiem vai tūkstošiem ha, kuri, tieši tāpat kā padomju laikos, daļa tiek uzturēti ar valsts subsīdiju un atvieglotu kredītu palīdzību.
Tātad nav arī šo l/s preču pircēju.
Diezin vai man ir jēga pievienot šeit to ciparu cik līdz šim jau Latvijā ir izzudušas apdzīvotas vietas, vai, ir palicis tikai nosaukums.
Tātad nemaz nav tik svarīgi cik mēs katrs esam kašķīgs sadzīvē un sabiedrībā, svarīgi ir tas ko valdoņi stimulē, vai aizliedz, darīt.
Ir vienkārši skumji, ka laukos pat ķemertiņus nāksies reģistrēt un maksāt nodevas gan valstij, gan citiem. Kur nu vēl tālāk? Aizbrauciet uz Holandi un paskataties tur mazās lauku saimniecības, varbūt, tad atvērsies acis arī kādam šeit?
Manuprāt, pareizi ir tā, ja valstij nav naudas, tad ir divi ceļi - palielināt ienākumus, vai samazināt izdevumus. Pašlaik valsts iet pirmo ceļu - palielina nodokļus un aizņemas, pilnīgi atstājot novārtā, pat kaitējot, otrajam- attīstībai.
Tā nekas labs saimniecībā nav panākams, lai vai tas būtu kādā grāmatā aprakstīts savādāk. Ekonomikas pamatlikumi ir objektīvi - ja tiek aizliegts vai traucēts darīt to, kas objektīvi ir jādara, nu nesanāk nekas jēdzīgs, nesanāk, lai kā kāds mēģina iegalvot pretējo.
Un tad nu domā - viss ir labi, vai tomēr nav labi?
23.novembris 2019, 11:23 | links