Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
jā elektro transports pārņems pasauli viennozimigi.
Jau tagad ir virkne valstu kuras ir pateikušas no kura gada nedrikstēs vairs pardot uz benzinu,dīzeli darbināmus auto.

uldens2, 14.februāris 2018, 13:30

Manuprāt mēs runājam diezgan tālu nākotni... :)

štrunts par vieglajiem auto, tie patiesībā ir izklaides līdzeklis :)

kravas auto, lidmašīnas, kuģi... nu nez, neņemos prognozēt kad ievērojama daļa no tiem būs ar alternatīvo degvielu (elektrību, ūdeņradi)

daddy_j, 14.februāris 2018, 13:40
protams ka šeit ir grūti ko prognozēt,pirms 8 gadiem par tadu teslu neviens pat iisti nedomaja un nezināja ka bus tāds apversums.Ļoti tuvā nakotne avio giganti sāk testet pasažieru lidmašinu ar hibrid iekārtu,kad viņa nonāks lidz realiem komerclidojumiem,kas to lai zin,bet vieglās lidmašinas jau lido ar elektribu.Varbut pec 5 gadiem tiks izgudrota kāda superietilpiga baterija un bus atkal jauns apversums un solis tuvāk pilnigai elektrofikacijai
14.februāris 2018, 14:01 | links
 
jā elektro transports pārņems pasauli viennozimigi.
Jau tagad ir virkne valstu kuras ir pateikušas no kura gada nedrikstēs vairs pardot uz benzinu,dīzeli darbināmus auto.

uldens2, 14.februāris 2018, 13:30


Manuprāt mēs runājam diezgan tālu nākotni... :)

štrunts par vieglajiem auto, tie patiesībā ir izklaides līdzeklis :)

kravas auto, lidmašīnas, kuģi... nu nez, neņemos prognozēt kad ievērojama daļa no tiem būs ar alternatīvo degvielu (elektrību, ūdeņradi)
14.februāris 2018, 13:40 | links
 
arktiskās atradnes jau tagad klapē ciet,nerentabla ieguve.
Pec 50 gadiem to naftu vajadzēs ļoti minimāli

uldens2, 14.februāris 2018, 12:59

No kurienes tādas prognozes?? No tā, ka dažas valstis vēlas attīstīt elektrotransportu? Redz, no naftas iegūst ne tikai degvielu...

Pirms 50 gadiem prognozēja, ka naftas pietikšot tikai 40 gadiem un tad kerdikc... un tiešām - to laiku atradnes ir tukšas vai gandrīz tukšas un ieguve no tām neatmaksājas, bet ir atklātas jaunas, par kurām pirms 50 gadiem neviens neinteresējās, jo nebija rentabli...

Arktikā/Antarktikā ir stratēģiskas izjvielu rezerves, domā tie polārpētnieki tur dēļ pingvīniem un baltiem lāčiem sēž??! :)

daddy_j, 14.februāris 2018, 13:16
jā elektro transports pārņems pasauli viennozimigi.
Jau tagad ir virkne valstu kuras ir pateikušas no kura gada nedrikstēs vairs pardot uz benzinu,dīzeli darbināmus auto.''Renault truck''no 2019.gada sāk izlaist elektriskos kravas auto.
Naftu izmanto ķimiskaja rūpniecibā,bet tā ir maza daļa salidzinot ko nokurina.
14.februāris 2018, 13:30 | links
 
arktiskās atradnes jau tagad klapē ciet,nerentabla ieguve.
Pec 50 gadiem to naftu vajadzēs ļoti minimāli

uldens2, 14.februāris 2018, 12:59


No kurienes tādas prognozes?? No tā, ka dažas valstis vēlas attīstīt elektrotransportu? Redz, no naftas iegūst ne tikai degvielu...

Pirms 50 gadiem prognozēja, ka naftas pietikšot tikai 40 gadiem un tad kerdikc... un tiešām - to laiku atradnes ir tukšas vai gandrīz tukšas un ieguve no tām neatmaksājas, bet ir atklātas jaunas, par kurām pirms 50 gadiem neviens neinteresējās, jo nebija rentabli...

Arktikā/Antarktikā ir stratēģiskas izjvielu rezerves, domā tie polārpētnieki tur dēļ pingvīniem un baltiem lāčiem sēž??! :)
14.februāris 2018, 13:16 | links
 
Tipa "iesildīties" Arktikas karam?? par ko gan ne...

daddy_j, 14.februāris 2018, 11:00

Pat ļoti reāls scenārijs nākotnes klopei. Tur ir pēdējā lielā naftas peļķe. Kam tā būs -tas būs kings. Krievi jau tur izvietojuši savu karaspēku. Cik zināms - patreiz vienīgie. Stratēģiski ļoti tālredzīgs gājiens. Ķīnieši iespraudīs savu karogu uz mēness , Masks paņems Marsu , mums vajadzētu sauli noprihvatizēt .Ja kāds nepiķo tad vāku priekšā :)

Bralitis, 14.februāris 2018, 11:29
arktiskās atradnes jau tagad klapē ciet,nerentabla ieguve.
Pec 50 gadiem to naftu vajadzēs ļoti minimāli
14.februāris 2018, 12:59 | links
 
Uldēn,pēc man zināmās iformācijas ISIS ir izraēlas specdienestu produkts..Ne velti šamo kajinieki ārstējas Izraēlā.Izraēla diezgan vēsi izturas pret tur notiekošo,karadarbībās īpaši neiejaucas...Princips,-skaldi un valdi visur darbojas vienādi...

Tonis, 14.februāris 2018, 09:13

Nepiekrītu. Katrs sevi cienošs musļiks labprāt nogrieztu galvu kādam izraēlietim. Un ārstējas ja kas nevis Izraēlā bet Turcijā. Izraēla kopš okupēja Palestīnu jeb musļikiem atņēma valsti ir zvērināts ienaidnieks uz ilgiem laikiem musļikiem. Ebrejiem un Arābiem nav pilnīgi nekā kopēja. Turki ir musļiki - tiem ir viens ceļš ejams ar ISIS.

Bralitis, 14.februāris 2018, 10:42
pastāsti kur tu smelies šīs vajprātīgās gudrības???
14.februāris 2018, 12:56 | links
 
zināms ka krievam jau senlaikus lieli naftasgazeszeltaogļu pleķi, kādi šamie kingi, arī zināms.
14.februāris 2018, 12:22 | links
 
Bračku lasot šķiet, ka krievi to tik vien dara, kā veic "stratēģiski ļoti tālredzīgus gājienus":)
14.februāris 2018, 11:39 | links
 
Tipa "iesildīties" Arktikas karam?? par ko gan ne...

daddy_j, 14.februāris 2018, 11:00


Pat ļoti reāls scenārijs nākotnes klopei. Tur ir pēdējā lielā naftas peļķe. Kam tā būs -tas būs kings. Krievi jau tur izvietojuši savu karaspēku. Cik zināms - patreiz vienīgie. Stratēģiski ļoti tālredzīgs gājiens. Ķīnieši iespraudīs savu karogu uz mēness , Masks paņems Marsu , mums vajadzētu sauli noprihvatizēt .Ja kāds nepiķo tad vāku priekšā :)
14.februāris 2018, 11:29 | links
 
Tipa "iesildīties" Arktikas karam?? par ko gan ne...

daddy_j, 14.februāris 2018, 11:00


Vienkārši apmācīt savus algotņus darbībai dažādos reģionos !
Plusa tikt vaļā no uzkrātajiem ieročiem !
Plusa sagatavot augsni saviem politiskajiem uzskatiem !
14.februāris 2018, 11:19 | links
 
Tipa "iesildīties" Arktikas karam?? par ko gan ne...
14.februāris 2018, 11:00 | links
 
Nu Gudenieku ne Gudenieki bet , pēc loģikas jāsāk uztraukties ! Vjetnamas tropi bija ! Afgāņu kalni bija ! Tagad tuksneši ir ! Kas nākošais - ziemeļi un ziemeļu valstiņas ?
Krievu formas tērpu uzšut var ķīnieši , savākt pāris simtus krieviski runājošo militāristu , nav problēmu ! Arī krievu ieroči !
Gaidām " zaļos cilveciņus " pie robežām ?
14.februāris 2018, 10:46 | links
 
Uldēn,pēc man zināmās iformācijas ISIS ir izraēlas specdienestu produkts..Ne velti šamo kajinieki ārstējas Izraēlā.Izraēla diezgan vēsi izturas pret tur notiekošo,karadarbībās īpaši neiejaucas...Princips,-skaldi un valdi visur darbojas vienādi...

Tonis, 14.februāris 2018, 09:13


Nepiekrītu. Katrs sevi cienošs musļiks labprāt nogrieztu galvu kādam izraēlietim. Un ārstējas ja kas nevis Izraēlā bet Turcijā. Izraēla kopš okupēja Palestīnu jeb musļikiem atņēma valsti ir zvērināts ienaidnieks uz ilgiem laikiem musļikiem. Ebrejiem un Arābiem nav pilnīgi nekā kopēja. Turki ir musļiki - tiem ir viens ceļš ejams ar ISIS.
14.februāris 2018, 10:42 | links
 
Brālīt, blēņas pilnīgākās Tu gvelz... Krievijai uzdevums Nr1. ir sašķelt ES un jebkas (brekzits, Lepēna, visādu maģāri) tiek atbalstīts, kas to veicina. Krievija ar to "nošauj" pat 3 zaķus -

1. Var runāt un "drāzt" katru ES valsti atsevišķi (par energoresursu cenām, par sadarbību militārā jomā utt.) un tādējādi izsist sev izdevīgākus noteikumus...kāpēc DE gāze ir par 1/3 lētāka nekā LV, kāpēc FR būvēja "ienaidniekam" karakuģus un tik pēc baisākā spiediena lauza kontraktu...
2. Krievija joprojām uzskata mūs par savas impērijas daļu un nepakautrēsies pievākt atpakaļ pie pirmās izdevības... un tāda izdevība būs, ja ES sašķelsies
3. Krievi arī ES veido un uztur savu piekto kolonnu - Višegradas valstis, kas to vien dara, kā dzen mazus kaltiņus ES mūrī...

Es nesaku, ka ES ir ideāla, bet es saku, ka mums, mazai valstiņai nav citas izejas, kā turēties pie ES, citādi būsim atpakaļ "vienotajā un nedalāmajā"...

daddy_j, 14.februāris 2018, 09:27


Piekrītu.
14.februāris 2018, 10:37 | links
 
droši vien Gudenieku naftas lauki
14.februāris 2018, 10:26 | links
 
Vēl.
Es esmu par ES militārajiem spēkiem, kuri aizstāvētu EIROPIEŠU intereses... NATO ir organizācija, kura lielā mērā pārstāv ASV ieroču ražotāju intereses... un eiropiešu intereses tur ir tālu pakaļā... Kāda gan ziemeļatlantijas valstīm bija daļa par bin Ladena "ķeršanu" Afganistānā, Somālijā, Lībijā??

Sīrijā tūliņ karos viena NATO valsts pret otru, viņu atbalstītie vietējie ļautiņi jau to dara...

daddy_j, 14.februāris 2018, 09:38


Aga !
Tātad viens kopsaucējs atradās !
Nato darbība saistīta ar amišu ieroču ražotāju vēlmi nopelnīt un algotņiem izmaksato aldziņu atstradašanu !
Kurām ta patīk noliktavās rusejošie ieroči , vai algotņi kas no bezdarbības bombi savus alkobarus ! ;)
Un ja tāds debils krievs piesakās citai valstij palīdzēt sakārtot naftas biznesu ( protams ne bez savām interesēm ) , tad ..... ! Jado pa šmauli !
Bļaviens ! Briest jautājums ! Ja tajā pasaules reģionā amišu algotņiem iespiedis asti durvīs ? Kurš ir nākošais reģions ?
:(
14.februāris 2018, 10:20 | links
 
daddy_j [14.02.18]: Brālīt, blēņas pilnīgākās Tu gvelz... Krievijai uzdevums Nr1. ir sašķelt ES un jebkas (brekzits, Lepēna, visādu maģāri) tiek atbalstīts, kas to veicina. Krievija ar to "nošauj" pat 3 zaķus -

1. Var runāt un "drāzt" katru ES valsti atsevišķi (par energoresursu cenām, par sadarbību militārā jomā utt.) un tādējādi izsist sev izdevīgākus noteikumus...kāpēc DE gāze ir par 1/3 lētāka nekā LV, kāpēc FR būvēja "ienaidniekam" karakuģus un tik pēc baisākā spiediena lauza kontraktu...
2. Krievija joprojām uzskata mūs par savas impērijas daļu un nepakautrēsies pievākt atpakaļ pie pirmās izdevības... un tāda izdevība būs, ja ES sašķelsies
3. Krievi arī ES veido un uztur savu piekto kolonnu - Višegradas valstis, kas to vien dara, kā dzen mazus kaltiņus ES mūrī...

Es nesaku, ka ES ir ideāla, bet es saku, ka mums, mazai valstiņai nav citas izejas, kā turēties pie ES, citādi būsim atpakaļ "vienotajā un nedalāmajā"...
Un tās izmaiņas šobrīd ir pārāk dramatiskas, bet mūsējie jau ielās neies ar dakšām, redz tikai maļ kā gan tiem ,, nabaga krieviem,, iet.
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/elektribas-rekinu-del-zemnieki-varetu-prasit-aseradena-demisiju.a267841/
14.februāris 2018, 10:00 | links
 
Drīzāk jau visa jezga ir dēļ šī.
Džeki gāja kaut kādu rūpnīcu pārņemt, nez kāpēc gan tikai ar automātiem, bet otri neatdeva, uzdeva ar artilēriju un helikopteriem..

http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/773302-neierobezotu_bagatibu_zeme_krievija_plano_sirijai_palidzet_atsakt_naftas_ieguvi
14.februāris 2018, 09:39 | links
 
Vēl.
Es esmu par ES militārajiem spēkiem, kuri aizstāvētu EIROPIEŠU intereses... NATO ir organizācija, kura lielā mērā pārstāv ASV ieroču ražotāju intereses... un eiropiešu intereses tur ir tālu pakaļā... Kāda gan ziemeļatlantijas valstīm bija daļa par bin Ladena "ķeršanu" Afganistānā, Somālijā, Lībijā??

Sīrijā tūliņ karos viena NATO valsts pret otru, viņu atbalstītie vietējie ļautiņi jau to dara...
14.februāris 2018, 09:38 | links
 
Brālīt, blēņas pilnīgākās Tu gvelz... Krievijai uzdevums Nr1. ir sašķelt ES un jebkas (brekzits, Lepēna, visādu maģāri) tiek atbalstīts, kas to veicina. Krievija ar to "nošauj" pat 3 zaķus -

1. Var runāt un "drāzt" katru ES valsti atsevišķi (par energoresursu cenām, par sadarbību militārā jomā utt.) un tādējādi izsist sev izdevīgākus noteikumus...kāpēc DE gāze ir par 1/3 lētāka nekā LV, kāpēc FR būvēja "ienaidniekam" karakuģus un tik pēc baisākā spiediena lauza kontraktu...
2. Krievija joprojām uzskata mūs par savas impērijas daļu un nepakautrēsies pievākt atpakaļ pie pirmās izdevības... un tāda izdevība būs, ja ES sašķelsies
3. Krievi arī ES veido un uztur savu piekto kolonnu - Višegradas valstis, kas to vien dara, kā dzen mazus kaltiņus ES mūrī...

Es nesaku, ka ES ir ideāla, bet es saku, ka mums, mazai valstiņai nav citas izejas, kā turēties pie ES, citādi būsim atpakaļ "vienotajā un nedalāmajā"...
14.februāris 2018, 09:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager