Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Man pat bail domāt, ko daudziem covidniekiem varētu nozīmēt...plaušu karsoni un pneimoniju izslimot mājas apstākļos! :(

Centralochka, 29.novembris 2020, 18:14


Kaut kā ar mokām var ja imunitāte stipra un daudz dzer tējas + antibiotikas.
29.novembris 2020, 20:29 | links
 
Man pat bail domāt, ko daudziem covidniekiem varētu nozīmēt...plaušu karsoni un pneimoniju izslimot mājas apstākļos! :(

Centralochka, 29.novembris 2020, 18:14


Tad kad aizrīsies veselības aprūpe, tad sāks mirt ari no slimībām no kuram parasti nemirst, kā piemēram, kas notiks kad pie iekaisušas aklās zarnas netiks sniegta palīdzība, kas notiks kad pie smaga mandeļu iekaisuma nesniegs palīdzību, kas notiks kad pie aizkuņģa dziedzera iekaisuma nesniegs palīdzību ... un tā var turpināt, pat nepieminot onkoloģiju un citas smagas saslimšanas ...
29.novembris 2020, 20:22 | links
 
Man pat bail domāt, ko daudziem covidniekiem varētu nozīmēt...plaušu karsoni un pneimoniju izslimot mājas apstākļos! :(
29.novembris 2020, 18:14 | links
 
Nu lūk arī ir iestājies stāvoklis, par kuru rakstīju vairākas dienas atpakaļ. Turpmāk plaušu karsoni un vieglu (kāda ir viegla pneimonija.....?) pneimoniju covidnieki būs spiesti ārstēt mājās, patstāvīgi un ātrie šķiros, kurus stacionēt un kurus atstās mājās! Slimnīcā ārstējas 510 covidnieki un stacionārie resursi izsmelti! Sūri!
29.novembris 2020, 18:12 | links
 
Jā, tas nu tā ir, viss iet pa apli.
29.novembris 2020, 01:47 | links
 
Apburtais loks - ja mēs nemaksājam arī mums nemaksās, ekonomikas viens no pirmajiem pamatlikumiem.
Vecais labais joks kad māte saka meitai: "tu nepreci vīru, kam zelta rokas, tev nekā jauna nebūs visu sataisīs".
Negribu komentēt valdības darbu, protams tur daudz ko var labāk un arī nē, viedokļi būs dažādi.
Bet dažreiz jānoliek fakta priekšā, vai jāiegrūž bedrē, lai sāktu domāt un darīt ko... stulbs, bet piemērs: ne visiem bērni mācās un sāk strādāt un tad pienāk vecāku grūtākais lēmums, izmest no mājas vai atbalstīt, ir sanācis redzēt abus variantus un izmestie sakārtoja dzīves, bet kurus atbalstīja dzīvo visu dzīvi kā parazīti.
Tā arī šeit par nodokļu reformu, ne visi ir biznesmeņi un amatnieki utt. nu ja nesanāk, dari kas tev sanāk, bet mācies par to savu cenu paprasīt.

Par to ka viņi sagaidīja nākamo krīzi un sāka atcelt šīs nodokļu paradīzes ir publiskais fuj, jo tur strādāja lobiji utml. it sevišķi mikronodokļu jomā.

Par LV darbaspēka produktivitāti ir stiepts jēdziens un arī pietiekoši stereotipi, esmu strādājis diezgan daudz sfēras un ir pietiekoši viedoklis par to, jā liela daļa ir ar zemu produktivitāti, bet tas nav tikai pie mums arī citur, tiesa es teiktu 5-25% atkarībā no sfēras, kur ir produktīvi darbinieki, vai ļoti labs potenciāls, šī procentuālā masa ir daudz reizes lielāka kā Skandināvijā vai Vācijā, līdz ar to gribu uzsvērt, ka potenciāls ir liels, bet mēs to neizmantojam.
29.novembris 2020, 01:42 | links
 
Vai pilnmēness vai sāpošs celis pie vainas, bet miegs aizgājis pastaigāties.
Jā, piekritīšu, ka reizēm mēs prasām pārāk maz par savu darbu vai preci. Bet otrs gals - kāda ir mūsu pirktspēja. Kam vajag mūsu preci - tūristiem vai vietējiem, kuri dzīvo no minimālās algas? Un ja kāds var saražot kaut ko lētāk, kāpēc gan viņam neiztirgot to lētāk brīvā tirgus apstākļos.
Ir darba devēji, kuri nepārprotami pasaka - es vairāk nemaksāšu un viss. Un ja ēst vajag, bet nekur citur tuvumā darba nav, tad nu cilvēks strādā par to pašu.J a ir, tad jau ir konkurence un devējs ir spiests maksat vairāk.
Vobšem, grozies kā gribi, bet mans subjektīvais viedoklis būtu , ka valdībai vispirms vajag domāt un realizēt to, kā iedzīvotāji t.sk. pašnodarbinātie un mikro spēj palielināt ienākumus un tikai tad ķerties pie nodokļiem.
Jā un par to zemo darbaspēka produktivitāti arī runas klīst. Ārzemēs par pīppauzēm darba laikā nemaksā.
29.novembris 2020, 01:14 | links
 
Tici man, par lauksaimniecību es zinu ļoti labi.
Daži lieli saimnieki tā arī maksā. DAŽI!
Protams, ka ir prasības un tam tā jābūt.
Bet otrs gals ir ATTIEKSME pret darba ņēmēju. Un tāpēc dažiem nav kas strādā. Ne tikai lauksaimniecībā.
Un pa vidu ir bariņš, kuriem valsts maksā pabalstus. Viņi NESTRĀDĀ un NESTRĀDĀS kamēr viņiem maksā laikā, kad trūkst darbaspēka. Un viņu bērni nestrādās. Un tie ir parazīti, kuri barojas no tās budžeta daļas, kurā ir robs.
Tā lūk, kolēģi.
Karotes un zeķes katru dienu nepērk atšķirībā no elektrības , gāzes, degvielas, pārtikas.
Bet ne mēs to izlemjam, tāpēc strīdēties ir bezjēdzīgi.
Arlabunakti, kungi.

Domaataajs, 28.novembris 2020, 23:55


Attieksme klibo daudzos gadījumos no abām pusēm piekrītu.
Piekrītu par sociālajiem parazītiem, it sevišķi lauku teritorijās.
Par karotēm nemācēšu spriest, bet par adījumiem ir tā ka meistares nespēj novērtēt savu darbu un dempingo tirgu ar neadekvātām cenām un beigās pašas sēž pie sasistas siles - nu nevar par adītām zeķēm prasīt 5-10€, tiko nesen vēl FB redzēju reklāmu, kur cenas bija no 5-7.5€ - izskatās ka ar labdarību nodarbojas, labi dzija nav merino, bet vienalga dzijas dārgi maksā, cik laiks aiziet uzadīt, kā viņa savu darbu novērtē???
Un tas ir mūsu tautas vēlviens stūrakmens, ka nespējam novērtēt savu darbu un vienmēr atrodas kāds un kropļo tirgu un tad brīnās kāpēc LV 20% saņem minimālo algu un liela daļa tikai drusku virs, jo ir kas par to iet strādāt un tad brīnās ka bērnudārza skolotajai, medmāsai, vai sanitāram ar nekas daudz vairāk nesanāk.
Tā kā visi mēs kopā esam atbildīgi kā strādājam , kā maksājam un kamēr to sabiedrība neiemācīsies, neieveidosies spēcīgas neatkarīgas arodbiedrības arī nekas diži nemainīsies.
29.novembris 2020, 00:10 | links
 
Ir daudz nišas kur trūkst katastrofāli darba roku, piemēram tā pati lauksaimniecība un tur starp citu, ja neesi dzērājs maksā labas algas un daži labi pelna brīvi neiespringstot vairāk kā ofisa klerks, un tādu nišu ir daudz.

jegersz, 28.novembris 2020, 23:40

Tici man, par lauksaimniecību es zinu ļoti labi.
Daži lieli saimnieki tā arī maksā. DAŽI!
Protams, ka ir prasības un tam tā jābūt.
Bet otrs gals ir ATTIEKSME pret darba ņēmēju. Un tāpēc dažiem nav kas strādā. Ne tikai lauksaimniecībā.
Un pa vidu ir bariņš, kuriem valsts maksā pabalstus. Viņi NESTRĀDĀ un NESTRĀDĀS kamēr viņiem maksā laikā, kad trūkst darbaspēka. Un viņu bērni nestrādās. Un tie ir parazīti, kuri barojas no tās budžeta daļas, kurā ir robs.
Tā lūk, kolēģi.
Karotes un zeķes katru dienu nepērk atšķirībā no elektrības , gāzes, degvielas, pārtikas.
Bet ne mēs to izlemjam, tāpēc strīdēties ir bezjēdzīgi.
Arlabunakti, kungi.
28.novembris 2020, 23:55 | links
 
Atkārtošos, bet tuftologs Banķis ziņoja, ka nākamgad valdības lēmumi nenesīšot vēlamo rezultātu un mūs gaida dižkrīze.
To mēs redzēsim, protams.
Un tagad, kad tūrisms un ēdināšana ir ierobežota, darbu atrast ir ...lieta.

Domaataajs, 28.novembris 2020, 23:36


Ir daudz nišas kur trūkst katastrofāli darba roku, piemēram tā pati lauksaimniecība un tur starp citu, ja neesi dzērājs maksā labas algas un daži labi pelna brīvi neiespringstot vairāk kā ofisa klerks, un tādu nišu ir daudz.
28.novembris 2020, 23:40 | links
 
Zinu kas jau tagad brauc uz darbu gan 100 un kas 60km, tā kā tas nav radītājs.

jegersz, 28.novembris 2020, 23:35


Es arī zinu tādus. Bet viņi nestrādā par palīgstrādniekiem.
28.novembris 2020, 23:38 | links
 
Atkārtošos, bet tuftologs Banķis ziņoja, ka nākamgad valdības lēmumi nenesīšot vēlamo rezultātu un mūs gaida dižkrīze.
To mēs redzēsim, protams.
Un tagad, kad tūrisms un ēdināšana ir ierobežota, darbu atrast ir ...lieta.
28.novembris 2020, 23:36 | links
 
Šāds lēmums 2008 gada krīzē izveidot šādus nodokļu maksāšanas veidus bija īstermiņa lēmums, lai atvieglotu īstermiņā sociālo budžetu, tas diemžēl ieilga.
Ja tu neesi spējīgs strādāt, maksājot visus piekritīgos nodokļus, tad tev jāveras ciet un jāiet strādāt algotu darbu un nevajag teikt ka nav darba ir - tikai droši vien negribas to strādāt vai alga par mazu jo gribas 1000 vai vairāk!
Valstij lielāko IIN un Soc. nodokļa masu ienes tieši zemās kvalifikācijas un vidēja līmeņa algu saņēmēji un nav godīgi ka šie uztur patentmaksas vai mikro nodokļa maksātāju nenomaksāto summu un pēc tam jau cieš daudzas citas nišas, kas barojas no valsts budžeta - ieskaitot ārstus, medmāsas, ugunsdzēsējus, policiju.

jegersz, 28.novembris 2020, 23:23
Tādā gadījumā tam visam bija jābūt slēgtam jau kādus gadus 7.
A un daudzviet līdz darbam ir arī jātiek. kādi kilometri 30 a to i vairāk. Nu labi, Vācijā katru dienu dažs braucot 200 un vairāk uz darbu. Bet vai tas būtu salīdzināms?

Domaataajs, 28.novembris 2020, 23:27


Zinu kas jau tagad brauc uz darbu gan 100 un kas 60km, tā kā tas nav radītājs.
28.novembris 2020, 23:35 | links
 
Šāds lēmums 2008 gada krīzē izveidot šādus nodokļu maksāšanas veidus bija īstermiņa lēmums, lai atvieglotu īstermiņā sociālo budžetu, tas diemžēl ieilga.
Ja tu neesi spējīgs strādāt, maksājot visus piekritīgos nodokļus, tad tev jāveras ciet un jāiet strādāt algotu darbu un nevajag teikt ka nav darba ir - tikai droši vien negribas to strādāt vai alga par mazu jo gribas 1000 vai vairāk!
Valstij lielāko IIN un Soc. nodokļa masu ienes tieši zemās kvalifikācijas un vidēja līmeņa algu saņēmēji un nav godīgi ka šie uztur patentmaksas vai mikro nodokļa maksātāju nenomaksāto summu un pēc tam jau cieš daudzas citas nišas, kas barojas no valsts budžeta - ieskaitot ārstus, medmāsas, ugunsdzēsējus, policiju.

jegersz, 28.novembris 2020, 23:23

Tādā gadījumā tam visam bija jābūt slēgtam jau kādus gadus 7.
A un daudzviet līdz darbam ir arī jātiek. kādi kilometri 30 a to i vairāk. Nu labi, Vācijā katru dienu dažs braucot 200 un vairāk uz darbu. Bet vai tas būtu salīdzināms?
28.novembris 2020, 23:27 | links
 
Es pilnīgi noteikti tajā nevaru iebraukt, vismaz vadoties pēc loģikas.
Jāprasa padomniekiem pietuvinātiem cilvēkiem, ko valdība ar to ir domājusi.

Domaataajs, 28.novembris 2020, 23:21


Nav daudz ko domāt, sen nepieņemts lēmums, kas tagad būs daudz sāpīgāks kā 3x gadus atpakaļ, bet nepieciešams, lai lāpītu budžeta robu!
28.novembris 2020, 23:24 | links
 
Es pat necenšos iedziļināties jaunajos nodokļos, jo nekādi nevaru saskatīt tur loģiku krīzes laikā ceļ nodokļus.
Mans redzējums ir pavisam vienkārš ja tuvākajos gados nebūsi eksportētājs vari vērties jau šodien ciet.

mjuniors, 28.novembris 2020, 23:14

Neviens nezina kā būs tuvākajos gados.
Vadoties pēc ziņām ir jāizvairās no ūdelēm, tas ir skaidrs.
28.novembris 2020, 23:24 | links
 
Šāds lēmums 2008 gada krīzē izveidot šādus nodokļu maksāšanas veidus bija īstermiņa lēmums, lai atvieglotu īstermiņā sociālo budžetu, tas diemžēl ieilga.
Ja tu neesi spējīgs strādāt, maksājot visus piekritīgos nodokļus, tad tev jāveras ciet un jāiet strādāt algotu darbu un nevajag teikt ka nav darba ir - tikai droši vien negribas to strādāt vai alga par mazu jo gribas 1000 vai vairāk!
Valstij lielāko IIN un Soc. nodokļa masu ienes tieši zemās kvalifikācijas un vidēja līmeņa algu saņēmēji un nav godīgi ka šie uztur patentmaksas vai mikro nodokļa maksātāju nenomaksāto summu un pēc tam jau cieš daudzas citas nišas, kas barojas no valsts budžeta - ieskaitot ārstus, medmāsas, ugunsdzēsējus, policiju.
28.novembris 2020, 23:23 | links
 
Domaataajs [26m]: Un jautrākais ir tas, ka iepriekšējā krīzē visu šo radīja, lai cilvēki varētu izdzīvot.Un šajā krīzē to likvidē, lai cilvēki varētu izdarīt ko?!... Nosvērties?..

raihs, 28.novembris 2020, 23:06

Es pilnīgi noteikti tajā nevaru iebraukt, vismaz vadoties pēc loģikas.
Jāprasa padomniekiem pietuvinātiem cilvēkiem, ko valdība ar to ir domājusi.
28.novembris 2020, 23:21 | links
 
Es pat necenšos iedziļināties jaunajos nodokļos, jo nekādi nevaru saskatīt tur loģiku krīzes laikā ceļ nodokļus.
Mans redzējums ir pavisam vienkārš ja tuvākajos gados nebūsi eksportētājs vari vērties jau šodien ciet.
28.novembris 2020, 23:14 | links
 
Domaataajs [28.11.20]: Un jautrākais ir tas, ka iepriekšējā krīzē visu šo radīja, lai cilvēki varētu izdzīvot.
Un šajā krīzē to likvidē, lai cilvēki varētu izdarīt ko?!... Nosvērties?..
28.novembris 2020, 23:06 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager