Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Nodokļi ir jāmaksā, ir ari citi saimnieciskās darbības veidi kā pašnodarbinātais utml.
Lielāka kļūda ir ka katrs mēģina par sevi un neapvienojās lielākos uzņēmumos un no blusu tirgiem neizaug līdz eksporta tirgiem.

jegersz, 28.novembris 2020, 22:22

Nu tagad no blusu tirgus līdz eksporta tirgiem toč neizaugs. Nolīdīs pagrīdē vai beigs darboties..
Tjipa kaut kādi to izmantojot, bet redz, tos kaut kādus neviens pie dziesmas neņem, nu tad krīt krāgā visiem. Nu nevarēs samaksāt un likvidēsies. Un neko daudz valsts nedabūs, tikai būs spiesta pabalstus maksāt.
Un jautrākais ir tas, ka iepriekšējā krīzē visu šo radīja, lai cilvēki varētu izdzīvot.
28.novembris 2020, 22:54 | links
 
https://www.delfi.lv/bizness/budzets_un_nodokli/atteikties-no-patentmaksam-izmainas-autoratlidzibu-sanemejiem-lemusi-saeima.d?id=52704963
Saeima izsipusi džepmerīšu adītājus un karotīšu grebējus. Ok, piekrītu, ka nevienam nav pienākums sponsorēt amatniekus, bet risks ir tāds, ka viņi tagad vairs nemaksās neko! Un pat ja viņi nopelnīja tos dažsimts eiro, tirgojot izstrādājumus i-netā, tad tagad vairs nepelnīs, jo 170€ būs jānopogā bez variantiem... Diez vai gudrākais lēmums šobrīd. Ko domājat?

raihs, 28.novembris 2020, 21:02


Nodokļi ir jāmaksā, ir ari citi saimnieciskās darbības veidi kā pašnodarbinātais utml.
Lielāka kļūda ir ka katrs mēģina par sevi un neapvienojās lielākos uzņēmumos un no blusu tirgiem neizaug līdz eksporta tirgiem.
28.novembris 2020, 22:22 | links
 
https://www.delfi.lv/bizness/budzets_un_nodokli/atteikties-no-patentmaksam-izmainas-autoratlidzibu-sanemejiem-lemusi-saeima.d?id=52704963
Saeima izsipusi džepmerīšu adītājus un karotīšu grebējus. Ok, piekrītu, ka nevienam nav pienākums sponsorēt amatniekus, bet risks ir tāds, ka viņi tagad vairs nemaksās neko! Un pat ja viņi nopelnīja tos dažsimts eiro, tirgojot izstrādājumus i-netā, tad tagad vairs nepelnīs, jo 170€ būs jānopogā bez variantiem... Diez vai gudrākais lēmums šobrīd. Ko domājat?
28.novembris 2020, 21:02 | links
 
Nekas, tūlīt ielogosies viens infektologs un pastāstīs kko par gredzenu taisīšanu.
:)
28.novembris 2020, 12:46 | links
 
raihs [28.11.20]: Es runāju par to, ka es to savu bērnu vakarā mājās tāpat jau esmu "nošķaudījis" atliektiem galiem, bez variantiem. Tā ka pēc tam sīkais vienalga pārējos dārziņā pēc tam aplaidīs, arī bez variantiem.
Bet tas būs grupiņas ietvaros un kontrolējams, nevis no tava vīrusa saslims garāmejošs vecāks vai bērns no citas grupas.
28.novembris 2020, 12:30 | links
 
udens2 [28.11.20]: https://news.weill.cornell.edu/news/2020/07/what-is-known-about-covid-19-and-abnormal-blood-clotting
Domāju, ar manu alkohola patēriņa daudzumu man asins sarecēšanas problēma nedraud :)
28.novembris 2020, 11:21 | links
 
 
Es runāju par to, ka es to savu bērnu vakarā mājās tāpat jau esmu "nošķaudījis" atliektiem galiem, bez variantiem. Tā ka pēc tam sīkais vienalga pārējos dārziņā pēc tam aplaidīs, arī bez variantiem.
28.novembris 2020, 09:43 | links
 
raihs [28.11.20]: Shm_didzis [0:38]: Un tā inficēto statistika kā reiz liekas čut pa mazu pie mums, ņemot vērā cik daudzi ignorē maskas un cik daudz tautas tam visam spļauj virsū un gānās soctīklos. UK pilsētā kur dzīvo mana māsa pašlaik katru dienu uz 100 000 iedzīvotājiem inficētie nāk klāt tik cik mums uz visu valsti. UK visa valsts sadalīta 3 zonās pēc inficēto skaita un cik strauji aug jauni. Vēl pirms mēneša māsas pilsēta bija 1. vieglākajā zonā ar minimāliem ierobežojumiem, nu jau 3. kad nestrādā ēstuves, frizētavas un veikalos laiž pa vienam.

Karlis_K, 28.novembris 2020, 00:28

2 reāli piemēri no dzīves: no rīta zvana bērnudārza auklīte, man te vakar temperatūra, utt., ko lai daru, sieva dzird fonā bērnus: a kas jūs darbā? Jā protams.... Un pēc tam tie sīkie iznēsā pa ģimenēm.
Otra ģimenīte sajutās slikti, aizsūtīja savu bērnu pie omes, bet paši rija paracetamolus un vilkās slimi uz darbu.
Un tādu gadījumu ir pilns pa visu Latviju, tā ka es domāju, ja uztaisītu visiem Latvijas iedzīvotājiem testu, atklātos daudz savādāka aina.Man sīkajam bērnudārzā prasība vecākiem ienākt tikai maskās! Hallo! Es esmu tas pats cilvēks, kurš ar mazo pavadīs visu vakaru, taisīs ēst un iedos buču pirms gulētiešanas! Ja es būtu slims, sīkais dienas laikā visu grupiņu aplaistu! Bet nē- ienākot dārziņā, maska obligāta! Tik daudz stulbuma un neloģisku lēmumu!
Nav jau brīnums, ka mums ar eksakto zināšanu līmeni ir problēmas. Tu esi labs piemērs. Tev ejot bd ir telpas, virsmas, nāk garām citi vecāki, bērni. Tu vari nošķaudīties, noklepoties. Kāds pēc tam iet garām, citu grupu bērni pēc tam rokas iebāž mutē. Vai tiešām tik grūti saprast elementāras lietas? Vispār kkā cilvēkiem dīvaina domāšana, tipa ja vīrusu nevar 100% apstādināt, tad nekam nav jēgas. Tā vien vajadzētu palaist visu pašplūsmā, lai pēc tam paši savus radiniekus dārzā aprok, jo slimnīcās vietu nebūs.
28.novembris 2020, 09:08 | links
 
Cik saprotu šogad gripa parastā nebūs ,jo covid baigais viltnieks
28.novembris 2020, 08:13 | links
 
Shm_didzis [26m]: Un tā inficēto statistika kā reiz liekas čut pa mazu pie mums, ņemot vērā cik daudzi ignorē maskas un cik daudz tautas tam visam spļauj virsū un gānās soctīklos. UK pilsētā kur dzīvo mana māsa pašlaik katru dienu uz 100 000 iedzīvotājiem inficētie nāk klāt tik cik mums uz visu valsti. UK visa valsts sadalīta 3 zonās pēc inficēto skaita un cik strauji aug jauni. Vēl pirms mēneša māsas pilsēta bija 1. vieglākajā zonā ar minimāliem ierobežojumiem, nu jau 3. kad nestrādā ēstuves, frizētavas un veikalos laiž pa vienam.

Karlis_K, 28.novembris 2020, 00:28

2 reāli piemēri no dzīves: no rīta zvana bērnudārza auklīte, man te vakar temperatūra, utt., ko lai daru, sieva dzird fonā bērnus: a kas jūs darbā? Jā protams.... Un pēc tam tie sīkie iznēsā pa ģimenēm.
Otra ģimenīte sajutās slikti, aizsūtīja savu bērnu pie omes, bet paši rija paracetamolus un vilkās slimi uz darbu.
Un tādu gadījumu ir pilns pa visu Latviju, tā ka es domāju, ja uztaisītu visiem Latvijas iedzīvotājiem testu, atklātos daudz savādāka aina.Man sīkajam bērnudārzā prasība vecākiem ienākt tikai maskās! Hallo! Es esmu tas pats cilvēks, kurš ar mazo pavadīs visu vakaru, taisīs ēst un iedos buču pirms gulētiešanas! Ja es būtu slims, sīkais dienas laikā visu grupiņu aplaistu! Bet nē- ienākot dārziņā, maska obligāta! Tik daudz stulbuma un neloģisku lēmumu!

raihs, 28.novembris 2020, 00:51


Bet tru jau tā lieta, ka tu vakar esi vesels, šodien vesels, rīt, iespējams, slims.
Pie manas sievas tagad pozitīvie pārsvarā ir cilvēki, kas nekur, bez veikala vai pasta, nevelkās un ne ar vienu netiekās un paši nezin, kur norāvuši.
Vienai sabiedrībā pazīstamai būtnei arī meita atnesa no bērnudārza, kamēr šie saprata, tikmēr jau bija aplipināta brālēna un paziņu ģimenes un pašiem visiem vīrusiņš.
28.novembris 2020, 01:09 | links
 
Statistikas kļūdas kovida gadījumā nav būtiskas. Pieņemsism visi sazvērējās, statistiķe iedzēra, ministrija samīzās no Briseles, mediķis pildīja kvotu - visi kopā sadirsa tev pa 30% patieso statistiku. Tas taču nemaina lipīguma gandrīz vai ģeometrisko progresiju. Nu nebūs tie graši tik daudz gadu, divus, nebūs. Vai nu adaptējies, vai kod pirkstos!
28.novembris 2020, 01:07 | links
 
jegersz [28.11.20]: ja tā turpināsies visi mēs agri vai vēlu saslimsim ar to zarazu.
Nu ja...saslimsim. Varbūt tas jāpieņem? Ja vakcīna nepasteigsies...
28.novembris 2020, 01:05 | links
 
jegersz [19m]: @vienkars es tevi nepazīstu - tu neeksistē, forša loģika vai ne?

@Raihs - tev nu gan konspirācijas teorijas, kuras balsti uz ko māsiņas viedokļa? Tev patiešam liekas ka to visu falsificē, kam tas izdevīgi - masku ražotajiem, obligāciju uzpircējiem, vakcīnu ražotajiem?
Pat ja tā būtu tu tici, ka to tādu varētu izveidot visā pasaulē - tā pat nav pasaka, bet MIP.

Psiholoģiski - noliegšana ir viens no primārajiem bailes simptomiem.

Ar konspirāciju teoriju piekritējiem principā strīdēties ir bezjēdzīgi, jo vai nu argumentiem neticēs un noliegs vai arī pavērs kā pieradījumu - tā ir diagnoze :DEs savu viedokli bslstu uz cilvēka viedokli, kurš ikdienā velk tos skafandrus un maskas, svīst un pārģērbj tos 10x dienā! Teorētiski riskē aplipināt savus vecākus, mani un bērnus! Un kura viedokli lai es uzskstu par argumentētāku- viņas, vai interneta dīvānspeciālista, tāda kā tu, viedokli? A?

raihs, 28.novembris 2020, 00:42


Man vecākā meita strādā uz ātras palīdzības, bet es viņas viedokli neņemu par etalonu savam viedoklim, lai arī viņi ir stāstījusi par līdzīga vecuma vīriem kā tu Raihs kurus jau trešajā dienā pēc pirmajiem simptomiem ved uz slimnīcu un jau mašīnā dod skābekli!

Papildus ja pat skaitļos ir kļūdas tad tā nevar būt lielāka, kā daži procenti un tur jau ir vienalga vai 898 vai 10% mazāk vai vairāk, ja tā turpināsies visi mēs agri vai vēlu saslimsim ar to zarazu.
28.novembris 2020, 00:56 | links
 
Man sīkajam bērnudārzā prasība vecākiem ienākt tikai maskās! Hallo! Es esmu tas pats cilvēks, kurš ar mazo pavadīs visu vakaru, taisīs ēst un iedos buču pirms gulētiešanas! Ja es būtu slims, sīkais dienas laikā visu grupiņu aplaistu! Bet nē- ienākot dārziņā, maska obligāta! Tik daudz stulbuma un neloģisku lēmumu!
raihs, 28.novembris 2020, 00:51


Es arī sākumā čortojos par šo, manējā 2 dārziņos audzinātāja, visur tā. Bet tam ir tomēr sava loģika, tik mazi bērni vāji izplata vīrusu pat ja ir tā nēsātāji. Ir pulka zinātnisku rakstu par šo. Tiesa var inficēties audzinātājas arī no sīko apģērba, mantām.
28.novembris 2020, 00:56 | links
 
Mūs pat bērnu dārzā nelaiž.. Pie durvīm audzīte savāc.
28.novembris 2020, 00:53 | links
 
Shm_didzis [28.11.20]: Un tā inficēto statistika kā reiz liekas čut pa mazu pie mums, ņemot vērā cik daudzi ignorē maskas un cik daudz tautas tam visam spļauj virsū un gānās soctīklos. UK pilsētā kur dzīvo mana māsa pašlaik katru dienu uz 100 000 iedzīvotājiem inficētie nāk klāt tik cik mums uz visu valsti. UK visa valsts sadalīta 3 zonās pēc inficēto skaita un cik strauji aug jauni. Vēl pirms mēneša māsas pilsēta bija 1. vieglākajā zonā ar minimāliem ierobežojumiem, nu jau 3. kad nestrādā ēstuves, frizētavas un veikalos laiž pa vienam.

Karlis_K, 28.novembris 2020, 00:28

2 reāli piemēri no dzīves: no rīta zvana bērnudārza auklīte, man te vakar temperatūra, utt., ko lai daru, sieva dzird fonā bērnus: a kas jūs darbā? Jā protams.... Un pēc tam tie sīkie iznēsā pa ģimenēm.
Otra ģimenīte sajutās slikti, aizsūtīja savu bērnu pie omes, bet paši rija paracetamolus un vilkās slimi uz darbu.
Un tādu gadījumu ir pilns pa visu Latviju, tā ka es domāju, ja uztaisītu visiem Latvijas iedzīvotājiem testu, atklātos daudz savādāka aina.
Man sīkajam bērnudārzā prasība vecākiem ienākt tikai maskās! Hallo! Es esmu tas pats cilvēks, kurš ar mazo pavadīs visu vakaru, taisīs ēst un iedos buču pirms gulētiešanas! Ja es būtu slims, sīkais dienas laikā visu grupiņu aplaistu! Bet nē- ienākot dārziņā, maska obligāta! Tik daudz stulbuma un neloģisku lēmumu!
28.novembris 2020, 00:51 | links
 
Re nupat Gruzijā uz 2 mēnešiem ievieš pat komandantstundu, nestrādās arī pilnīgi visas ēstuves, supermārketi, pat tirgi, tikai partikas veikali būs vaļā. Tur pa dienu virs 4000 inficētajiem.
28.novembris 2020, 00:46 | links
 
jegersz [28.11.20]: @vienkars es tevi nepazīstu - tu neeksistē, forša loģika vai ne?

@Raihs - tev nu gan konspirācijas teorijas, kuras balsti uz ko māsiņas viedokļa? Tev patiešam liekas ka to visu falsificē, kam tas izdevīgi - masku ražotajiem, obligāciju uzpircējiem, vakcīnu ražotajiem?
Pat ja tā būtu tu tici, ka to tādu varētu izveidot visā pasaulē - tā pat nav pasaka, bet MIP.

Psiholoģiski - noliegšana ir viens no primārajiem bailes simptomiem.

Ar konspirāciju teoriju piekritējiem principā strīdēties ir bezjēdzīgi, jo vai nu argumentiem neticēs un noliegs vai arī pavērs kā pieradījumu - tā ir diagnoze :D
Es savu viedokli bslstu uz cilvēka viedokli, kurš ikdienā velk tos skafandrus un maskas, svīst un pārģērbj tos 10x dienā! Teorētiski riskē aplipināt savus vecākus, mani un bērnus! Un kura viedokli lai es uzskstu par argumentētāku- viņas, vai interneta dīvānspeciālista, tāda kā tu, viedokli? A?
28.novembris 2020, 00:42 | links
 
Un tā inficēto statistika kā reiz liekas čut pa mazu pie mums, ņemot vērā cik daudzi ignorē maskas un cik daudz tautas tam visam spļauj virsū un gānās soctīklos. UK pilsētā kur dzīvo mana māsa pašlaik katru dienu uz 100 000 iedzīvotājiem inficētie nāk klāt tik cik mums uz visu valsti. UK visa valsts sadalīta 3 zonās pēc inficēto skaita un cik strauji aug jauni. Vēl pirms mēneša māsas pilsēta bija 1. vieglākajā zonā ar minimāliem ierobežojumiem, nu jau 3. kad nestrādā ēstuves, frizētavas un veikalos laiž pa vienam.

Karlis_K, 28.novembris 2020, 00:28


2 reāli piemēri no dzīves: no rīta zvana bērnudārza auklīte, man te vakar temperatūra, utt., ko lai daru, sieva dzird fonā bērnus: a kas jūs darbā? Jā protams.... Un pēc tam tie sīkie iznēsā pa ģimenēm.
Otra ģimenīte sajutās slikti, aizsūtīja savu bērnu pie omes, bet paši rija paracetamolus un vilkās slimi uz darbu.
Un tādu gadījumu ir pilns pa visu Latviju, tā ka es domāju, ja uztaisītu visiem Latvijas iedzīvotājiem testu, atklātos daudz savādāka aina.
28.novembris 2020, 00:38 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager