Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Urmās, te davai precīzi. Kas ir svensonijā? Bet davai precīzi. Jo epidemioloģijai būtu jābūt samērā saprotamai zinātnei arī makšķerniekam - metri, minūtes, palīgloriņi, talanti, idioti.
24.novembris 2020, 20:20 | links
 
Ir viens, pārdomas vērts fakts. Jā, statistika liecina, ka mirstība no Covid-19 parsvarā ir vecuma kategorijā no 60+.
Bet..... man ir paziņas, kuri slimo un arī parslimojuši šo haļeru. Paklausoties viņu pieredzē teikšu godīgi..... man nu ļooooti negribētos to izslimot! Neretos gadījumos tas ir murgs! Temperatūra 39.5, kuru uz laiku tik var nodzīt. Totāls bezspēks līdz pat ģībonim, tā, ka nav spēka līdz podam aiziet, utt utt.
Plus tam visam... jārēķinās ar to, ka ar katru dienu gultas vietu skaits slimnīcā samazinās un NMP brigādes ar vien vairāk sāks šķirot rūpīgāk, kuru vest uz slimnīcu, bet kuram jācīnās pašam!
Tā lūk.
24.novembris 2020, 20:20 | links
 
Man 2 gab. 40+ vecums, veselīga dzīvesveida piekritēji. Viens pat pagulēja slimnīcā.
Nesaprotu, kā var "uzpūst", piemēram, ka Itālijā mediķim jāizvēlas - kuru elpinās un kuram jāmirst. :) 1,4 miljoni miruši. Nu, labi, sadirsa viņi par 400 štukām. Tas maina traģēdijas būtību?
24.novembris 2020, 20:15 | links
 
7up [15:17]: Viss ir, kaut kā tā. :DDDPat covid statistiku:
Nu ir zināms konkrēts piemērs: Nomira vecs cilvēks, kuru apkopa sociālais darbinieks. Atbrauca ātrie un ierakstīja nāves cēlonis : covid komplikācijas, un pat darbinieka iebildumi, ka neslimoja sirmgalvis, bet no ,, vecuma,, nomira, tika noignorēts!
Kurp šī degradētā sabiedrība iet?

7up, 24.novembris 2020, 19:02

Konkrēts piemērs? Nemuldi, pajoliņ. Tā tikai izplati stulbus izdomājumus un baumas. Pilnīgs stulbenis.
24.novembris 2020, 20:14 | links
 
Man 4, viens vidēji smags, pašam pirms nedēļas stiprs klepus, aizvilkos pie ārsta, nu, blabla, saku varbūt uztaisīt kovidanalīzi, daktere saka, ko lieki bakstīt degunu. Ja tiem ārstiem būtu kādi bonusi no gadijumu skata, tač sūtītu.

usis, 24.novembris 2020, 19:59

elementāri,tavs doks nav doļā:)
24.novembris 2020, 20:10 | links
 
Kopš ieviesa obligāto masku nēs@šanu bodēs utt, sasirgušo skaits ir 10x pieaudzis.
Nezkāpēc swensonijā ar 3000 sasirgušajiem dienā, p@rējiem ir po.
24.novembris 2020, 20:09 | links
 
Man 4, viens vidēji smags, pašam pirms nedēļas stiprs klepus, aizvilkos pie ārsta, nu, blabla, saku varbūt uztaisīt kovidanalīzi, daktere saka, ko lieki bakstīt degunu. Ja tiem ārstiem būtu kādi bonusi no gadijumu skata, tač sūtītu.
24.novembris 2020, 19:59 | links
 
Ja kāds iedziļinātos mazliet, pat ziņās neslēpj, ka mirušie ir 60-90 kategorija. Bet tiem kas nedomā līdz ir tikai mirušo skaits. Laikam sākam aizmirst, cilvēki mirst no vecuma.
24.novembris 2020, 19:55 | links
 
abrakadabra [24.11.20]: Pat ja tiešām eiropa dod naudu slimnīcām atkarībā no mirēju skaita, tad šāds beigts vecūksnis pat ar izdomātu diagnozi vismaz ar pēdējo dvesienu var atnest labumu jau tā supernabadzīgajai medicīnas nozarei.
Bet histērija no tā tikai vairojas, un ierobežojumi pastiprinās... Man arvien nav neviena saslimušā paziņu un paziņu paziņu lokā... Kovidu, protams, nenoliedzu, bet skaitļi, manuprāt, tiek "uzpumpēti"
24.novembris 2020, 19:47 | links
 
Jā, sociālie darbinieki tagad mediķiem norādīs diagnozes. Varbūt man mērnieks jāsauc, lai pasaka, kas autiņam par problēmu. Domāju, šovakar vārīšu zivju sacepumu akā. Priekš kam loģiku ieslēgt, vane?
Pat ja tiešām eiropa dod naudu slimnīcām atkarībā no mirēju skaita, tad šāds beigts vecūksnis pat ar izdomātu diagnozi vismaz ar pēdējo dvesienu var atnest labumu jau tā supernabadzīgajai medicīnas nozarei.
24.novembris 2020, 19:32 | links
 
7up [24.11.20]: Viss ir, kaut kā tā. :DDD
Pat covid statistiku:
Nu ir zināms konkrēts piemērs: Nomira vecs cilvēks, kuru apkopa sociālais darbinieks. Atbrauca ātrie un ierakstīja nāves cēlonis : covid komplikācijas, un pat darbinieka iebildumi, ka neslimoja sirmgalvis, bet no ,, vecuma,, nomira, tika noignorēts!
Kurp šī degradētā sabiedrība iet?
24.novembris 2020, 19:02 | links
 
AndrisABC [24.11.20]: Pa tavam sanāk, ja es metu nazi un tas nejauši ieduras kādam mugurā, tad viss kārtībā, nav ko staigāt kur es trenējos nazi mētāt? Likumā tak nav rakstīts, ka es nedrīkstu to darīt?
Tas ka kāds kaut ko cenšas apiet nenozīmē ka viņš to izdarīs likumīgi, pat ja viņš tā domās. Raiham var patikt vai nepatikt tie noteikumi, bet ja gadīsies satikties ar likumsargiem tos pārkāpjot, tad stāsti par noteikumu stulbumu neko nelīdzēs.... Mēs visi kādreiz kaut ko pārkāpjam.
Ko nozīmē,, viss kārtībā,, metot tu radi miesas bojājumus, par ko jāatbild kriminālpārkāpuma ietvaros. Jūsu intelekta invalīdu diskusija jau ir smieklīga, kā pamatskolniekiem.
Aizmirstat galveno : Nezināšana neatbrīvo no atbildības.
Mest tu vari, bet par iespējamām sekām būs jāatbild.
24.novembris 2020, 18:58 | links
 
AndrisABC [24.11.20]: Raiham var patikt vai nepatikt tie noteikumi, bet ja gadīsies satikties ar likumsargiem tos pārkāpjot, tad stāsti par noteikumu stulbumu neko nelīdzēs....
Te, lūk, ir otrs aspekts- varai, pieņemot likumu, ir jāapzinās, vai tā spēs kontrolēt tā izpildi. Ja es kā neapzinīgs pilsonis redzu, ka risks būt pieķertam par manuprāt absurda likuma nepildīšanu ir minimāls, tad apsverot visus "par" un "pret", es pieļauju iespēju, ka likumu neievērošu.
24.novembris 2020, 16:53 | links
 
Pa tavam sanāk, ja es metu nazi un tas nejauši ieduras kādam mugurā, tad viss kārtībā, nav ko staigāt kur es trenējos nazi mētāt? Likumā tak nav rakstīts, ka es nedrīkstu to darīt?

AndrisABC, 24.novembris 2020, 16:01


Nav laba analoģija, likumā ir daudz rakstīts par miesas bojājumu nodarīšanu... Bet tā Tev neviens īsti nevar aizliegt mētāt nazi, bet, ja kādam trāpīsi, tad pašam būs jāatbild... Ne par naža mētāšanu bet par nodarījumu pret peronas veselību...
24.novembris 2020, 16:24 | links
 
Pa tavam sanāk, ja es metu nazi un tas nejauši ieduras kādam mugurā, tad viss kārtībā, nav ko staigāt kur es trenējos nazi mētāt? Likumā tak nav rakstīts, ka es nedrīkstu to darīt?
Tas ka kāds kaut ko cenšas apiet nenozīmē ka viņš to izdarīs likumīgi, pat ja viņš tā domās. Raiham var patikt vai nepatikt tie noteikumi, bet ja gadīsies satikties ar likumsargiem tos pārkāpjot, tad stāsti par noteikumu stulbumu neko nelīdzēs.... Mēs visi kādreiz kaut ko pārkāpjam.
24.novembris 2020, 16:01 | links
 
Vispār jau tiesiskā norma paredz lietot maskas. Bet es īsti nesapratu ko tu gribēji pateikt. Var būt tu domāji par sejas neaizsegšanu? Seju ļauts aizsegt arī laikapstākļu vai veselības stāvokļa dēļ.

AndrisABC, 24.novembris 2020, 14:44


a kur par maskām diskusija? tur likums ir, viennozīmīgs un nepārprotams, tā ievērošna vai neievērošana arī ir paša ziņā, taču tam ir noteiktas konkrētas potenciālas tiesiskas konsekvences.
Diskusija iesākās ar to, ka Dumpis publiski sūdzējās ka cilvēki izdomā veidus kā apiet šādus vai tādus ierobežojumus. Es pat īsti nepaudu nekādu par un pret argumentāciju, tikai norādīju, ka tas ir absolūti neizbēgami un pašsaprotami, kreatīvi izvairīties no jebkura likuma, kas indivīdu neapmierina, ir cilvēka dabā visā pasaulē. Tā teikt - varas darbs ir radīt likumus, ja rada tos nekvalitatīvi ar caurumiem un iespējām apiet, tad tā ir likumdevēja problēma, ne indivīda. Indivīds juridiski var darīt visu, kas nav ar likumu aizliegts, savukārt varas struktūras ierobežo apgrieztais princips, tās var darīt tikai to, kas tām tieši un nepārprotami atļauts. Ir atškirība....
24.novembris 2020, 15:18 | links
 

Viss ir, kaut kā tā. :DDD
24.novembris 2020, 15:17 | links
 
Teorija... Princips Nullum crimen sine lege, nulla poena sine lege. Neesot tiesību normās noteiktam skaidram aizliegumam veikt
konkrētu darbību vai neesot normai, kas aizliedz turpināt noteiktu bezdarbību, nevar radīt
situāciju, ka personai, kas paļāvusies uz šo tiesiskās drošības ietvaru, tiek radītas negatīvas
tiesiskās sekas.

zaraza, 24.novembris 2020, 10:54

Vispār jau tiesiskā norma paredz lietot maskas. Bet es īsti nesapratu ko tu gribēji pateikt. Var būt tu domāji par sejas neaizsegšanu? Seju ļauts aizsegt arī laikapstākļu vai veselības stāvokļa dēļ.
24.novembris 2020, 14:44 | links
 
Ja kāda saprāts neļauj kaut ko saprast, tas nenozīmē ka kaut ko drīkst neievērot.

AndrisABC, 23.novembris 2020, 22:37


Teorija... Princips Nullum crimen sine lege, nulla poena sine lege. Neesot tiesību normās noteiktam skaidram aizliegumam veikt
konkrētu darbību vai neesot normai, kas aizliedz turpināt noteiktu bezdarbību, nevar radīt
situāciju, ka personai, kas paļāvusies uz šo tiesiskās drošības ietvaru, tiek radītas negatīvas
tiesiskās sekas.
24.novembris 2020, 10:54 | links
 
https://www.la.lv/lidz-sim-kina-atlava-divus-bernus-bet-piecu-gadu-laika-viss-mainisies

Lūk, par nāciju tiek domāts, atšķirībā no mūsu politiķiem, kas tagad stutēs zilos kas nevairojas. Tad nu nabūs ko brīnīties ka Ķīniešu būs pilna pasaule.

MV-F, 24.novembris 2020, 09:09

Vispār jau rozā sievietēm nav problēma vairoties, aizej uz spermas banku, izvēlies un tev iestādīs to bērnu. Un kā reizi par šādu sieviešu pāru tiesībām bija runa. Par 10 dienu atvaļinājumu dzemdējušās sievietes partnerei, tāpat kā tradicionālajiem pāriem. Šeit kā reizi ir stāsts par vairošanos, nevis nevairošanos...

Shm_didzis, 24.novembris 2020, 10:10

... :DDD .... un laiž pasaukē ĶInieti. Jopcik Zyvs, nu gan tu mani sasmīdīnāji.

MV-F, 24.novembris 2020, 10:14


neesi mazliet zābaks? kāpēc ķīnieti, Latvijā ir sava spermas banka ar vietējo "sēklām", kāds tur sakars ar ķīniešiem? Un tāds lesbiešu pāris var kaut 10 bērnus saštancēt, kur problēma?
24.novembris 2020, 10:20 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager