Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Tēma par karu
Paskatoties video dīvaini paliek. Sevi cilvēki mīl saukt par gudro sapienu.. Bet rīkojas pretēji. Redzams it kā cilvēku progress tehnoloģijās, bet tajā pašā laikā, tehnoloģijas pagriež pret pašiem. Kā vārdā tas notiek.. Ko tie cilvēki nodarījuši, vai mājās viņus negaida neviens, bērni, sievas.. Kas ir galvā jānotiek. Lai otru ņemtu šādi nogalināt. Agrāk šķiet bija kaut kādi kara noteikumi, noziegums pret cilvēci utt. Nekas nav mainījies. Ar šādu domāšanas pat modeli ar vīrusu uzvarēs.. Var jau būt, bet neticu.
Anekdote par gudro cilvēku: sarunājas divi citlatenieši, o kāda gudra civilizācija satelīt šķīvji izgudroti, kosmosā jau lido, atombumbas. Varbūt sāksim jau ar viņiem draudzēties? Otrs, nē tas viss ir izdomāts, lai varētu viens otru nogalināt

https://www.delfi.lv/news/arzemes/video-ka-droni-sekme-azerbaidzanas-parsvaru-kalnu-karabaha.d?id=52582745
21.oktobris 2020, 23:45 | links
 
mjuniors [21.10.20]: >pret gripu nerodas ilgstoša imunitāte,un laikam pret covidu arī nē

udens2, 21.oktobris 2020, 23:04
Šādu info ar esmu dzirdējis. Un, kas liek domāt, kad pote dos ilgstošāku efektu.. Potēsimies biežāk? :))
Gripa ļoti mutē. Covid nē. Covid reinfekcijai vēl nav pietiekamu statistisku datu. Tie ir atsevišķi gadījumi. Ir tāds termins kā viral load. Viens no iemesliem, kapēc var neizstrādāties pietiekami daudz anti vielu vai izslimot bez simptomiem. No vakcīnām parasti izstrādājas noturīga imunitāte. Optimālās devas noskaidro pirmā, otrā posma izmēģinājumos.
21.oktobris 2020, 23:24 | links
 
23:12tāpēc jau pret gripu japotējas katru gadu,un tāpat nav garantija ka vakcīna trāpīs uz pareizoo gripas paveidu

udens2, 21.oktobris 2020, 23:19

Aga, atstāstot sameloties varu, kā teica vakcīnu izstrādājot zāļu ražotāji veic vīrusa mutācijas un mēģina uzminēt kura būs īstā.. nākošā rudenī.. Loterija..
21.oktobris 2020, 23:22 | links
 
Ja kāds prasa ievērot noteikumus vai par to diskutē, tā ir panika? Nepieļauj iespēju, ka cilvēkam, kas "paniski skatās" ir iemesls būt uzmanīgam? Var būt viņam pašam nav vēlams inficēties, var būt viņam mājās ir kāds, kam inficēšanās var būt ļoti nevēlama?

AndrisABC, 21.oktobris 2020, 23:10

Lūdzu ieklausies domu gājienā, ja vēlies kasīties ie vārdiem saruna veiksmīga mums nesanāks. Vai šeit nav panika?
https://www.tvnet.lv/6941595/video-virietis-ozolniekos-pie-veikala-kasem-pagruz-sirmgalvi-kas-neievero-2-metru-distanci

https://jauns.lv/raksts/zinas/409850-daugavpili-veikala-depo-apsargs-sejas-maskas-nenesatajam-seja-iepus-asaru-gazi

piedod, kad nenofilmēju arī tos gadījumus, kas man dzīve redzami. Tev kā ārstam jāzin, ko nervozitāte izdara mūsu iMunitātei. Un kā redzi, mums katram ir sava interpretācija un skatījums uz vienu notikumu, tādēļ tavs viedoklis par viņas redzējumu var būt tikai minējums nevis attaisnojoš scenārijs. Bet neapstrīdu tavu variantu, iespējams..
21.oktobris 2020, 23:19 | links
 
>pret gripu nerodas ilgstoša imunitāte,un laikam pret covidu arī nē

udens2, 21.oktobris 2020, 23:04
Šādu info ar esmu dzirdējis. Un, kas liek domāt, kad pote dos ilgstošāku efektu.. Potēsimies biežāk? :))

mjuniors, 21.oktobris 2020, 23:12
tāpēc jau pret gripu japotējas katru gadu,un tāpat nav garantija ka vakcīna trāpīs uz pareizoo gripas paveidu
21.oktobris 2020, 23:19 | links
 
>pret gripu nerodas ilgstoša imunitāte,un laikam pret covidu arī nē

udens2, 21.oktobris 2020, 23:04

Šādu info ar esmu dzirdējis. Un, kas liek domāt, kad pote dos ilgstošāku efektu.. Potēsimies biežāk? :))
21.oktobris 2020, 23:12 | links
 
Ja kāds prasa ievērot noteikumus vai par to diskutē, tā ir panika? Nepieļauj iespēju, ka cilvēkam, kas "paniski skatās" ir iemesls būt uzmanīgam? Var būt viņam pašam nav vēlams inficēties, var būt viņam mājās ir kāds, kam inficēšanās var būt ļoti nevēlama?
21.oktobris 2020, 23:10 | links
 
Pa histori bija interesants raidījums. Pētīja vienu anglijā ciematu, kas mēra laikā pašizolējās un nelaida ciematā vairākus gadus. Viņi tā arī savstarēji precējās utt.. Un tā arī viņi neslimoja. Šodienas dns iespējām viņi atklāja, ka viņu patiesais neslimošanas iemesls bija ģēns. Kas pat atgrūž Hiv vīrusu. Tā, ka genētika ir pa lielam kas spēlē lomu, un ja iztrūkst kāda neslimota virusa šodien, kas notiks tālāk ar taviem pēctečiem? Varam tikai minēt..
Filmā 100 tur tas scenārijs tiek izspēlēts.. Vieni dzīvo alās citi virszemē.
21.oktobris 2020, 23:10 | links
 
Man kā neārstam, liekas izslimojot cilvēkam rodas imunitāte.. Ja paveicas :D

mjuniors, 21.oktobris 2020, 23:02
pret gripu nerodas ilgstoša imunitāte,un laikam pret covidu arī nē
21.oktobris 2020, 23:04 | links
 
protams ka covida ierobežojumi pasargā arī no gripas,iedomājaties ja aiziet raznosā covids+gripa

udens2, 21.oktobris 2020, 22:51
Iespējams, ka maskas pat no iesnām pasargā. Un iesnas arī nav nekas patīkams patiesībā.

Domaataajs, 21.oktobris 2020, 23:00
droši vien,deguns jau ir pirmā barjera visiem vīrusiem
21.oktobris 2020, 23:03 | links
 
Man kā neārstam, liekas izslimojot cilvēkam rodas imunitāte.. Ja paveicas :D
21.oktobris 2020, 23:02 | links
 
protams ka covida ierobežojumi pasargā arī no gripas,iedomājaties ja aiziet raznosā covids+gripa

udens2, 21.oktobris 2020, 22:51

Iespējams, ka maskas pat no iesnām pasargā. Un iesnas arī nav nekas patīkams patiesībā.
21.oktobris 2020, 23:00 | links
 
Cik tu vari malt par paniku? Satiksmes noteikumu ievērošana arī ir panika? Kāpēc vienu noteikumu ievērošana ir panika, bet citu normāla parādība? Līdz šim es pat saskatu pozitīvo no ierobežojumiem. Šogad pavasarī neviens darbinieks neslimoja ar saaukstēšanas slimībā, gripām. Pagaidām tikai viens slimnieks. Citus gadus pavasari-rudeņi 3-4 cilvēki dežūrrežīmā.

AndrisABC, 21.oktobris 2020, 22:46

Vai tu esi saskāries ar cilvēkiem, kas paniski skatās uz otru, ja nav uzvilkta pareizi maska. Kā bļauj viens uz otru, kad kāds piegājis tuvāk ar diviem metriem.. Tā nav panika?? Ar kādu degsmi pensionāri diskutē par covidu, kam interents nav pieejams, jeb plašāka informācija.. Es to esmu redzējis un pat šo sestdien.. Tirgojoties tu redzēsi visādus cilvēkus :))
21.oktobris 2020, 22:59 | links
 
Junior, neesi vienīgais, kuram ir jautājumi.
Šis gan gluži nav par vīrusu.
https://www.apollo.lv/7091585/prognoze-ka-pasaule-lidz-2025-gadam-puse-stradajoso-bus-masinas
21.oktobris 2020, 22:58 | links
 
NOR konstatēts jauns paveids, nav letālais, bet toties lipīgāks kā patreizējais.
Nu tur izolēs, bet ja tāds paveids kā spāņu gripa uzradīsies valstī, kur poh.jisti dzīvo, tad diez vai dievticīgie un visu zinošie noteikumu ignorētāji dzīvos ilgāk par tiem,kuri vismaz maskas velk.

Domaataajs, 21.oktobris 2020, 22:45

Kā es uz šo ziņu skatījos, vari nepiekrist, bet histēriju šeit nesaskatu. Jo, lv covid mutācijas bija notikušas vairāk kā 200. Vīruss mainās ik reizi kā pamet ķermeni.. Tā ir norma... Nākošais, tika konstatēs Norvēģijā... Citur teiksim kā āfrikā, bet kāpēc nav konstatēts?.. Laikam jau iespējas tādas nav, iekārtu, medicīna nav tādā līmenī, nauda utt.. Un atrast vienu jaunu vīrusu starp miljoniem inficējušiem!? Matemātiski tas ir kā atrast siena kaudzē adatu.. Protams ģenētiķi mācētu ko daudz sīkāk pastāstīt par šo paveidu un ko tas vispār nozīmē vai nenozīmē, bet vai ziņu rakstītājam tas ir svarīgi un saprotami?
Man ir daudz zinātkāru jautājumu.
21.oktobris 2020, 22:54 | links
 
protams ka covida ierobežojumi pasargā arī no gripas,iedomājaties ja aiziet raznosā covids+gripa
21.oktobris 2020, 22:51 | links
 
Cik tu vari malt par paniku? Satiksmes noteikumu ievērošana arī ir panika? Kāpēc vienu noteikumu ievērošana ir panika, bet citu normāla parādība? Līdz šim es pat saskatu pozitīvo no ierobežojumiem. Šogad pavasarī neviens darbinieks neslimoja ar saaukstēšanas slimībā, gripām. Pagaidām tikai viens slimnieks. Citus gadus pavasari-rudeņi 3-4 cilvēki dežūrrežīmā.
21.oktobris 2020, 22:46 | links
 
NOR konstatēts jauns paveids, nav letālais, bet toties lipīgāks kā patreizējais.
Nu tur izolēs, bet ja tāds paveids kā spāņu gripa uzradīsies valstī, kur poh.jisti dzīvo, tad diez vai dievticīgie un visu zinošie noteikumu ignorētāji dzīvos ilgāk par tiem,kuri vismaz maskas velk.
21.oktobris 2020, 22:45 | links
 
Mjunior, kurš tev ir aizliedzis realizēt produkciju ārā? Vai tad tirdziņi ir aizliegti? Ārā pat maskas nav jālieto....

AndrisABC, 21.oktobris 2020, 22:27

Pagājušo sestdien jau visiem tirgotājiem lika vilkt maskas, bija pilsētas kur aizvēra rudens tirgus. Šonedēļ vēl vienā vietā ir. Organizatori ar teica iespējams pēdējais. Redzēsim..
Skatoties uz šiem skaitļiem, kas pieaug un panika līdz ar to.. neko nevar prognozēt.. Vēl, jo vairāk mums tie rudeņi ir gari, jeb vīrusam labvēlīga vide. Nekas forši, cenšos par to nedomāt.. Pavasarī jau 4 mēnešus pasēdēju bez ienākumiem, otrreiz nebūtu tā kā loģiski darīt to pašu..
21.oktobris 2020, 22:34 | links
 
Dievticīgajiem var teikt tā: Dievs tevi mīl.. (ticīgais noteikti mās aiz laimes galvu) Tālāk saki: Dievs tevi gaida!! :DDD
21.oktobris 2020, 22:29 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager