Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
 
Vispār tā arī nav skaidrs, ko tik advancēts maģistrs nevis sāk vadīt valsti, bet sāk pārdot mandulas. Kas notika?

abrakadabra, 15.septembris 2020, 00:12

Dzīvē gadās arī tā, ka ap Jēzus vecumu maģistram ar pavisam nesliktu karjeru internacionālā korporatīvā vidē, lielu pieredzi IT jomā vadošos amatos, nozares ekspetam,asociāciju biedram un kam tik vēl nē utt. utjp. uznāk apskaidrība (vai zajobs, sauc kā gribi), ka jābeidz dirsties un beidzot jādara kaut kas, kas tiešām patīk un interesē, par ko sapņojis. Nu un kaut kā ievilka tās "mandulas" :D Vai esmu ko zaudējis? Jā,noteikti! Vai esmu ko ieguvis - tikpat noteikti! Vai nožēloju izvēli? Nu gadās vājuma brīži, kad liekas a nah vajadzēja, sēdētu un bīdītu projektus bagātiem onkuļiem, naudas korporācijā vidēja "čiekura" postenī arī būtu vairāk nekā mazajā biznesā un risku/gemoroju nesalīdzināmi mazāk. Bet nu iespēja darīt to, kas patiēšam patīk un interesē + strādāt uz sevi nevis uz onkuli pagaidām pārsver. Ja dzīve piespiedīs un sapnis izsapņosies, tad gan jau darbu atradīšu , bet nu pagaidām esmu gatavs spirināties :D

zaraza, 15.septembris 2020, 00:45

Gunča, spirinies! Vēl viens piecītis, un tad varēsi lepoties, ka vesela maķšķrenieku paaudze ir dīgusi, iepērkoties TAVĀ veikalā! Dum spiro spero!
16.septembris 2020, 09:07 | links
 

Ko tur Āfrika, tepat labi.
:DDD
16.septembris 2020, 08:43 | links
 
mazliet par āfriku:D
15.septembris 2020, 22:51 | links
 
Nav jau tik traki, katru dienu veikali nebrūk un tehnogēnās katastrofas nenotiek, kā arī autiņi bez bremzēm vai lisām riepām pa ielu nebraukā... bet tad, kad notiek, tad jau pēta un pierāda un kāds pārmijnieks dabū piesēst...

daddy_j, 15.septembris 2020, 11:03

Nu autiņi ar lisām riepām varbūt arī daudz nebraukā, bet blīves gan var būt dažādas, ar un bez promilēm, piemēram.
Vainīgos mēdz atrast, bet ne vienmēr īstos.
15.septembris 2020, 20:54 | links
 
Nav jau tik traki, katru dienu veikali nebrūk un tehnogēnās katastrofas nenotiek, kā arī autiņi bez bremzēm vai lisām riepām pa ielu nebraukā... bet tad, kad notiek, tad jau pēta un pierāda un kāds pārmijnieks dabū piesēst...
15.septembris 2020, 11:03 | links
 
reizēm jau kāda skrūve lūzt un kopne sabrūk, vai iekārta aiziet pa pieskari ...un tad tādus fiksos "sertificētājus" kar pie lielā zvana, un pareizi dara...

daddy_j, 15.septembris 2020, 10:33

tas viss ir jāpierāda, vai jānoķer pie rokas.
Gribot negribot prasās pēc virskontroles. Birokrātija, atkal izmaksas. Maksā klienti galu galā.
Nu tā ir realitātē.
15.septembris 2020, 10:58 | links
 
reizēm jau kāda skrūve lūzt un kopne sabrūk, vai iekārta aiziet pa pieskari ...un tad tādus fiksos "sertificētājus" kar pie lielā zvana, un pareizi dara...
15.septembris 2020, 10:33 | links
 
Domaataajs...

Galīgi negribu Tevi aizskart, katram savs darbs, tomēr izklausās pēc diezgan nelaba biznesa - tāda, kur savu pakalpojumu klientam nevis pārdod tāpēc, ka klients to vēlētos un viņam vajadzētu, bet tāpēc ka tas normatīvi uzspiests...Nē protams, tādu ir daudz, sākot no auto tehniskās apskates utt. Bet nu tur vismaz kaut ko reāli dara, pārbauda utt., bet ir kaudze ar tādiem kur vispār neko nedara tikai naudu saņem. Pirmais piemērs, kas nāk pŗatā - kases aparātu apkalpošanas līgums, kuram pēc likuma jābūt, bet dabā aprobežojas ar to, ka reizi gadā izraksta ŗeķinu.Un viss - PILNĪGI NEKĀDUS reālus darbus utt. tas neietver, jebkuru operāciju jāaapmaksā atsevišķi... Es intereses pēc uzprasīju - a par koun vai vajag, man atklāti atbildēja - a ne par ko un nevajag, bet nu mums tādu haļavu likums iedeva, nemaksāsi būs sūdi :D

zaraza, 14.septembris 2020, 23:58

Kolēģi, būtībā es tev varētu piekrist, bet ja ir klienti, kuri saka paldies par to, ka ir šāds pasākums, tātad tas patiesībā ir vajadzīgs arī saistībā ar normatīviem. Tā kaudze ar tiem, kuri neko nedara, tikai izraksta papīrus ir arī pa manu līniju un tas atstāj iespaidu uz biznesu, jo baram klientu vajag uzlīmi uz iekārtas un viss. Viņš turpina lietot iekārtu, kura iespējams viņam nes zaudējumus dēl tā, ka nav sertificēta. Turklāt viņš ir gatavs maksāt vairāk, lai tikai nepārbauda, tikai izsniedz uzlīmīti ar protokolu.
15.septembris 2020, 10:01 | links
 
Tas jā. Bet amerikānisks cinisms - no kurienes?
15.septembris 2020, 01:01 | links
 
Vispār tā arī nav skaidrs, ko tik advancēts maģistrs nevis sāk vadīt valsti, bet sāk pārdot mandulas. Kas notika?

abrakadabra, 15.septembris 2020, 00:12


Dzīvē gadās arī tā, ka ap Jēzus vecumu maģistram ar pavisam nesliktu karjeru internacionālā korporatīvā vidē, lielu pieredzi IT jomā vadošos amatos, nozares ekspetam,asociāciju biedram un kam tik vēl nē utt. utjp. uznāk apskaidrība (vai zajobs, sauc kā gribi), ka jābeidz dirsties un beidzot jādara kaut kas, kas tiešām patīk un interesē, par ko sapņojis. Nu un kaut kā ievilka tās "mandulas" :D Vai esmu ko zaudējis? Jā,noteikti! Vai esmu ko ieguvis - tikpat noteikti! Vai nožēloju izvēli? Nu gadās vājuma brīži, kad liekas a nah vajadzēja, sēdētu un bīdītu projektus bagātiem onkuļiem, naudas korporācijā vidēja "čiekura" postenī arī būtu vairāk nekā mazajā biznesā un risku/gemoroju nesalīdzināmi mazāk. Bet nu iespēja darīt to, kas patiēšam patīk un interesē + strādāt uz sevi nevis uz onkuli pagaidām pārsver. Ja dzīve piespiedīs un sapnis izsapņosies, tad gan jau darbu atradīšu , bet nu pagaidām esmu gatavs spirināties :D
15.septembris 2020, 00:45 | links
 
Vispār tā arī nav skaidrs, ko tik advancēts maģistrs nevis sāk vadīt valsti, bet sāk pārdot mandulas. Kas notika?
15.septembris 2020, 00:12 | links
 
Domaataajs...

Galīgi negribu Tevi aizskart, katram savs darbs, tomēr izklausās pēc diezgan nelaba biznesa - tāda, kur savu pakalpojumu klientam nevis pārdod tāpēc, ka klients to vēlētos un viņam vajadzētu, bet tāpēc ka tas normatīvi uzspiests...Nē protams, tādu ir daudz, sākot no auto tehniskās apskates utt. Bet nu tur vismaz kaut ko reāli dara, pārbauda utt., bet ir kaudze ar tādiem kur vispār neko nedara tikai naudu saņem. Pirmais piemērs, kas nāk pŗatā - kases aparātu apkalpošanas līgums, kuram pēc likuma jābūt, bet dabā aprobežojas ar to, ka reizi gadā izraksta ŗeķinu.Un viss - PILNĪGI NEKĀDUS reālus darbus utt. tas neietver, jebkuru operāciju jāaapmaksā atsevišķi... Es intereses pēc uzprasīju - a par koun vai vajag, man atklāti atbildēja - a ne par ko un nevajag, bet nu mums tādu haļavu likums iedeva, nemaksāsi būs sūdi :D
14.septembris 2020, 23:58 | links
 
Summa samaksāta vienāda- vai nu 300+300=600€, vai nu 600€ vienā maksājumā!!! Kāda starpība? ! Kur loģika!?

raihs, 14.septembris 2020, 21:44


Nu te gan ir loģika, pie tam dzelžaina un, manuprāt, jebkuram biznesmenim saprotama, ko var noformulēt īsā teikumā "nauda šodien ir vērtīgāka nekā nauda rīt!" 600 uzreiz vai laikā izstiepts 300+300 ne tuvu nav viens un tas pats, lai ko tur aritmētika neteiktu, ekonomika saka savādāk :D Praktiski jebkuros biznesa darījumos, ja maksā naudu uz priekšu ar gaidīšanu un pre-orderi utt. parasti dod labākus noteikumus, diskauntus, rebaitus, privilēģijas utt. lai saņemtu piķi ātrāk un vairāk, lai to vēl pagrozītu un papildus ko uzvārītu vai vismaz savus paša resursus pataupītu citiem mērķiem... Te ar VID tāda pati analoģija - "covida pabalsts" šajā gadījumā privilēģija noteiktai klientu grupai, kas vairāk samaksājuši avansā :D
14.septembris 2020, 23:29 | links
 
Ko tu ar to gribi teikt? Zinu dažādus padomniekus. Zināšanas, apsviedība, raksturi pilnīgi dažādi, taču vieno psiholoģiskā noturība, konsekvence. Tad ko tu gribēji teikt?

abrakadabra, 14.septembris 2020, 22:56

Ja padomniekus zini, varbūt esi kāds no viņiem :)
Es gribēju teikt to, ka viena lieta ir kaut ko tirgot vai zeķes adīt, bet cita lieta ir, piemēram, veikt tehniskās apskates speciālai tehnikai, kuru īpašnieki izvēlas pārbaudīt tikai tad, kad valsts iestāde tos paņem pie pakaļas, kaut gan likums nosaka (ar sankcijām), ka tam visam jābūt jau izdarītam pirms vairākiem gadiem. Diemžēl vecie likumi kaut kā nedarbojas, bet jaunie ir iestrēguši kaut kur jau vairākus gadus.
Un nez kāpēc man škiet, ka padomnieku pienākums būtu izpētīt visas nozares visos variantos, ne tikai sociālā nodokļa jautājumos. Un tad to visu ierēķināt likumos u.c ar valdības darbu saistītās lietās.
Kaut kā mums visu laiku kaut kas kaut kur iet šķībi, varbūt, ka konsekvence neriktīga.
Nu, piemēram.
https://www.la.lv/plano-atkritumus-parverst-izejvielas
Un tā ik pa laikam notiek. Vai tad padomnieki to neredz?
Nekā personīga.
Arlabunakti, kungi!
14.septembris 2020, 23:12 | links
 
Ko tu ar to gribi teikt? Zinu dažādus padomniekus. Zināšanas, apsviedība, raksturi pilnīgi dažādi, taču vieno psiholoģiskā noturība, konsekvence. Tad ko tu gribēji teikt?
14.septembris 2020, 22:56 | links
 
Domaataajs [14.09.20]: Jā, bet visi jau nevar par padomniekiem ministrijās strādāt.
Ierēdņi tik kādi 10000 no gandrīz miljona strādājošo, un nebūt visi tiek pie zobu ieciršanas uzņēmēja treknajā kumbrā.
14.septembris 2020, 22:49 | links
 
Jā, bet visi jau nevar par padomniekiem ministrijās strādāt.
14.septembris 2020, 22:38 | links
 
Dažbrīd liekās, ka ir tā, ka tie, kas faktiski ir pielāgoti būt darbinieki pie kāda cita, pārāk viegli (administratīvi) var kļūt par darba devējiem "sev". Nemaz nerunājot par darba došanu un sociālās atbildības uzņemšanos par kaut vai vienu darbiniekui. Protams, tas ir vilinoši, jo tā jau arī ir tā īstā brīvība, ko piedāvā dalība ES. Taču matemātiski bieži vien indivīds ir tik ļurkanu raksturu, ka bizīti izdomāt līdz galam un ar visiem nodokļiem ir grūši.
14.septembris 2020, 22:28 | links
 
elgreko [14.09.20]: Vispār jau skumji paliek lasot visus tos idiotismus ko varas struktūras mums liek priekšā.gribās paņemt ak47 un nobērt pa viņiem
+++
14.septembris 2020, 22:25 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager