Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Jurik [08.09.20]: Jurik [8m]: ir jāpaiet laikam, lai nākamā paaudze vērstu to par labu!

Davis-Di, 8.septembris 2020, 21:23
Tam es piekrītu, bet ne vienmēr viss beidzas labi :) Nu ko, šovakar apmeklēju ekonomikas un politikas sadaļu, kur esmu dikti rets viesis. Jābeidz māžoties, jāķeras pie patīkamākām lietām - jādomā, kā piemānīt zivis nākamajā copē :D

MT9, 8.septembris 2020, 21:28

Šoks un asaras, ieraugot listē, ka sadaļas pēdējā komentāra autors ir MT. Vai ar Tevi viss ir kārtībā? Ārsts antidepresantus izrakstīja? Ko Tu redzi skatoties uz šo tintes traipu?Uzreiz brīdinu, ka šī idiota jurika-durika māti es arī neesu nekad saticis!:)

Zirgagjimis, 8.septembris 2020, 21:44

tak škic atpakaļ uz palātu sīkaļa!
Sīkaļa?! :))))
Ja es esmu sīkaļa, tad tu, vaigā bakstītāj, esi karļiks!
8.septembris 2020, 21:54 | links
 
Davis-Di [08.09.20]: Nestrīdēšos - viedoklis ar gadiem mainās, un tas ir atkarīgs no tā ko zini un arī vai tu zini ko tu nezini.
Diezgan daudz mācos un kad mani 3x bērni paaugsies un ja finansiāli viss būs ok, iešu atkal universitātē - tiesa gan ka iespējams ne LV, vismaz ir tāda vēlme.
Pirms gadiem arī es nevarēju iedomāties, ka pievērsīšos lauksaimniecībai - ar gadiem laikam pie zemes dzen :)
Nu prieks par tevi! Vienīgais žēl, kad ar gadiem ir jāmaksā par pieredzi. :)
Lai izdodas..
8.septembris 2020, 21:53 | links
 
Davis-Di [08.09.20]: Nestrīdēšos - viedoklis ar gadiem mainās, un tas ir atkarīgs no tā ko zini un arī vai tu zini ko tu nezini.
Diezgan daudz mācos un kad mani 3x bērni paaugsies un ja finansiāli viss būs ok, iešu atkal universitātē - tiesa gan ka iespējams ne LV, vismaz ir tāda vēlme.
Pirms gadiem arī es nevarēju iedomāties, ka pievērsīšos lauksaimniecībai - ar gadiem laikam pie zemes dzen :)
Nu prieks par tevi! Vienīgais žēl, kad ar gadiem ir jāmaksā par pieredzi. :)
Lai izdodas..
8.septembris 2020, 21:53 | links
 
Jurik [8m]: ir jāpaiet laikam, lai nākamā paaudze vērstu to par labu!

Davis-Di, 8.septembris 2020, 21:23
Tam es piekrītu, bet ne vienmēr viss beidzas labi :) Nu ko, šovakar apmeklēju ekonomikas un politikas sadaļu, kur esmu dikti rets viesis. Jābeidz māžoties, jāķeras pie patīkamākām lietām - jādomā, kā piemānīt zivis nākamajā copē :D

MT9, 8.septembris 2020, 21:28

Šoks un asaras, ieraugot listē, ka sadaļas pēdējā komentāra autors ir MT. Vai ar Tevi viss ir kārtībā? Ārsts antidepresantus izrakstīja? Ko Tu redzi skatoties uz šo tintes traipu?Uzreiz brīdinu, ka šī idiota jurika-durika māti es arī neesu nekad saticis!:)

Zirgagjimis, 8.septembris 2020, 21:44


tak škic atpakaļ uz palātu sīkaļa!
8.septembris 2020, 21:49 | links
 

Smukulis! Ar nepārprotamu žestu....:)))
8.septembris 2020, 21:49 | links
 
Šoks un asaras, ieraugot listē, ka sadaļas pēdējā komentāra autors ir MT. Vai ar Tevi viss ir kārtībā? Ārsts antidepresantus izrakstīja? Ko Tu redzi skatoties uz šo tintes traipu?

Jurik, 8.septembris 2020, 21:41
Njā, esmu galīgi degradējies... :D

MT9, 8.septembris 2020, 21:43


Tīrās šavsmas. Ko šādu sajutu, kad Pivovarovs pažiņoja, ka žurnalistikai viss - tagad būs blogers. Tu ar kādreiz biji veselas foruma sadaļas ziņu nodaļas vadītājs:D
8.septembris 2020, 21:48 | links
 
Jurik [08.09.20]: ir jāpaiet laikam, lai nākamā paaudze vērstu to par labu!

Davis-Di, 8.septembris 2020, 21:23
Tam es piekrītu, bet ne vienmēr viss beidzas labi :) Nu ko, šovakar apmeklēju ekonomikas un politikas sadaļu, kur esmu dikti rets viesis. Jābeidz māžoties, jāķeras pie patīkamākām lietām - jādomā, kā piemānīt zivis nākamajā copē :D

MT9, 8.septembris 2020, 21:28

Šoks un asaras, ieraugot listē, ka sadaļas pēdējā komentāra autors ir MT. Vai ar Tevi viss ir kārtībā? Ārsts antidepresantus izrakstīja? Ko Tu redzi skatoties uz šo tintes traipu?
Uzreiz brīdinu, ka šī idiota jurika-durika māti es arī neesu nekad saticis!:)
8.septembris 2020, 21:44 | links
 
Šoks un asaras, ieraugot listē, ka sadaļas pēdējā komentāra autors ir MT. Vai ar Tevi viss ir kārtībā? Ārsts antidepresantus izrakstīja? Ko Tu redzi skatoties uz šo tintes traipu?

Jurik, 8.septembris 2020, 21:41

Njā, esmu galīgi degradējies... :D
8.septembris 2020, 21:43 | links
 
Kengurs24 [08.09.20]: Zirgagjimis [10m]: Čaļi,
Ja jums ir kādas problēmas demogrāfijas jautājumos, par mazu, bet taisnigu samaksu varu izpalīdzēt!:)Pietiek jau ar vienu zirgaģīmi!:DDDDDD
Tavu māti neesu pat redzējis, tā pēc šajā gadījumā man ar to nav nekada sakara!:)
8.septembris 2020, 21:42 | links
 
ir jāpaiet laikam, lai nākamā paaudze vērstu to par labu!

Davis-Di, 8.septembris 2020, 21:23
Tam es piekrītu, bet ne vienmēr viss beidzas labi :) Nu ko, šovakar apmeklēju ekonomikas un politikas sadaļu, kur esmu dikti rets viesis. Jābeidz māžoties, jāķeras pie patīkamākām lietām - jādomā, kā piemānīt zivis nākamajā copē :D

MT9, 8.septembris 2020, 21:28


Šoks un asaras, ieraugot listē, ka sadaļas pēdējā komentāra autors ir MT. Vai ar Tevi viss ir kārtībā? Ārsts antidepresantus izrakstīja? Ko Tu redzi skatoties uz šo tintes traipu?
8.septembris 2020, 21:41 | links
 
Zirgagjimis [08.09.20]: Čaļi,
Ja jums ir kādas problēmas demogrāfijas jautājumos, par mazu, bet taisnigu samaksu varu izpalīdzēt!:)
Pietiek jau ar vienu zirgaģīmi!:DDDDDD
8.septembris 2020, 21:33 | links
 
Čaļi,
Ja jums ir kādas problēmas demogrāfijas jautājumos, par mazu, bet taisnigu samaksu varu izpalīdzēt!:)
8.septembris 2020, 21:31 | links
 
ir jāpaiet laikam, lai nākamā paaudze vērstu to par labu!

Davis-Di, 8.septembris 2020, 21:23

Tam es piekrītu, bet ne vienmēr viss beidzas labi :) Nu ko, šovakar apmeklēju ekonomikas un politikas sadaļu, kur esmu dikti rets viesis. Jābeidz māžoties, jāķeras pie patīkamākām lietām - jādomā, kā piemānīt zivis nākamajā copē :D
8.septembris 2020, 21:28 | links
 
Dāvi, lasu un brīnos. Atceros pirms gadiem biji mazliet citās domās. :))
Un 10-15 gadi tiešām ir daudz. Var izveidot uzņēmu utt. Cilvēks, kas beidzis augstāko vai ka saka ārzemēs ko redzejis.. ieviešanai ir normāls termiņš.

mjuniors, 8.septembris 2020, 21:10


Nestrīdēšos - viedoklis ar gadiem mainās, un tas ir atkarīgs no tā ko zini un arī vai tu zini ko tu nezini.
Diezgan daudz mācos un kad mani 3x bērni paaugsies un ja finansiāli viss būs ok, iešu atkal universitātē - tiesa gan ka iespējams ne LV, vismaz ir tāda vēlme.
Pirms gadiem arī es nevarēju iedomāties, ka pievērsīšos lauksaimniecībai - ar gadiem laikam pie zemes dzen :)
8.septembris 2020, 21:27 | links
 
Nu, te mēs nonākam pie tā, ka tu izsaki prognozes, kuras var nepiepildīties daudzu apstākļu dēļ (kārtējais vīruss, karš, planētas bojāeja), bet es norādu uz šodienas, vakardienas un aizvakardienas datiem, kuri ir apkopoti Centrālās statistikas pārvaldes datubāzē. Par zemo emigrāciju arī atļaušos nepiekrist, jo tā joprojām ir ļoti augsta - katru gadu tās ietekmē valsts zaudē vismaz 5000 cilvēkus ;)

MT9, 8.septembris 2020, 21:08


Ka jau minēju esošos šodienas skaitļus ietekmē arī 90 gadu ekonomiskā, demogrāfiskā, politiskā un citās jomās kā izglītībā bedre, lai neteiktu skarbāk - līdz ar to tas ietekmē skaitļus, kas dzemdē, strādā, emigrē vai veido pelnošus uzņēmumus utml., ir jāpaiet laikam, lai nākamā paaudze vērstu to par labu!
8.septembris 2020, 21:23 | links
 
Dāvi, lasu un brīnos. Atceros pirms gadiem biji mazliet citās domās. :))
Un 10-15 gadi tiešām ir daudz. Var izveidot uzņēmu utt. Cilvēks, kas beidzis augstāko vai ka saka ārzemēs ko redzejis.. ieviešanai ir normāls termiņš.
8.septembris 2020, 21:10 | links
 
Nu, te mēs nonākam pie tā, ka tu izsaki prognozes, kuras var nepiepildīties daudzu apstākļu dēļ (kārtējais vīruss, karš, planētas bojāeja), bet es norādu uz šodienas, vakardienas un aizvakardienas datiem, kuri ir apkopoti Centrālās statistikas pārvaldes datubāzē. Par zemo emigrāciju arī atļaušos nepiekrist, jo tā joprojām ir ļoti augsta - katru gadu tās ietekmē valsts zaudē vismaz 5000 cilvēkus ;)
8.septembris 2020, 21:08 | links
 
>
Nezinu, kas domāts ar vārdiem pozitīva tendence, ja katru gadu samazinās dzimstība, katru gadu mirstība pārsniedz dzimstību un katru gadu zaudējam ap 10 000 iedzīvotāju. Skaidrs, ka no valsts izbrauc pārsvarā jaunieši, tādēļ lieki cerēt uz sabiedrības vidējā vecuma samazināšanos. Es tikai priecātos, ja šī tendence mainītos, bet neredzu, kas tam būtu par iemeslu ;)

MT9, 8.septembris 2020, 20:33


Te jāņem papildus aspekti vērā:
iedzīvotāju kritums tagad nav dēļ emigrācijas, bet dēļ tā ka ir liela mirstība senjoru grupās, kas ir lielas, papildus jāņem vēra ka tagad vajadzētu dzimstību kompensēt 90 gadu dzimušie, bet tad dzimstība bija ļoti zema un tas atspoguļojas arī tagad dzimstības/mirstības rādītājos, kad sāks pie dzimstības piestrādāt treknajos gados dzimušie, tad jau dzimstība būs lielāka par mirstību, jo diemžēl dēļ mūsu veselības aprūpes sistēmas līmeņa arī senjoru grupas būs paplucinātas.

Līdz ar to ja mēs skatāmies uz skaitļiem - statistikas, reitingiem, ekonomiskajiem rādītajiem un patreiz pielietoto pragmātisko ekonomisko politiku - tad ir pozitīva tendence ir manāma, kas liek domāt ka būs labi, bet šādos skaitļos mēs neietveram ārējos faktorus kā covid vai nedod dievs politiskas vai militāras krīzes, kas ietekmē visus rādītājus.
8.septembris 2020, 20:58 | links
 
Jā radītājs nav pietiekošs, bet viņam ir pozitīva tendence, papildus jāņem vērā emigrāciju un to ka mums ir salīdzinoši veca sabiedrība

Davis-Di, 8.septembris 2020, 20:26

Nezinu, kas domāts ar vārdiem pozitīva tendence, ja katru gadu samazinās dzimstība, katru gadu mirstība pārsniedz dzimstību un katru gadu zaudējam ap 10 000 iedzīvotāju. Skaidrs, ka no valsts izbrauc pārsvarā jaunieši, tādēļ lieki cerēt uz sabiedrības vidējā vecuma samazināšanos. Es tikai priecātos, ja šī tendence mainītos, bet neredzu, kas tam būtu par iemeslu ;)
8.septembris 2020, 20:33 | links
 
Jā radītājs nav pietiekošs, bet viņam ir pozitīva tendence, papildus jāņem vērā emigrāciju un to ka mums ir salīdzinoši veca sabiedrība, papildus viss ir ciklisks, ja nebūs ekonomiskā stagnācija es domāju 2.+ mēs sasniegsim 5-10. gadi, skarbi jau teikt bet tad vecie būs liela daļa apmiruši un būs lielāka ietekme jaunākām paaudzēm gan ekonomikā, gan politikā!
8.septembris 2020, 20:26 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager