Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Gaidu krievu vēsturiski nozīmīgo sasniegumu klāstu!

raihs, 28.jūlijs 2020, 20:21
Daži jau ir,Sikorska helikopteri,bet realizēties gan viņš spēja tikai USA,parašā gan jau gulagā būtu sapuvis.
Krievu pienesums pasaulei ir tikai karš un posts,tur viņi meistari
28.jūlijs 2020, 21:32 | links
 
Arvien esmu vecmodīgs un šad tad pērku žurnālus- "Ilustretā zinatne", "Ilustrētā vēsture". Tikai angļi un vācieši, visur... Aizspriedumi? Varbūt, bet tad meklējam nozīmīgus atklājumus Dienvidamerikā, krievijā, uc slāvu zemēs, Āfrikā,utt. TĀDU NAV! (gandrīz nav)
28.jūlijs 2020, 21:26 | links
 
Izcilākie izgudrojumi un izgudrotāji http://izgudrojumi.lza.lv/proto.php?id=28
Neredzu nevienu ķīnieti.
28.jūlijs 2020, 21:23 | links
 
Karlis_K [28.07.20]: vismaz man ir radies priekštats, ka 90% no visiem pasaules nozīmīgākajiem sasniegumiem pieder vāciešiem un angļiem. Pārējie 10%-pārējai pasaulei. Kļūdos?
raihs, 28.jūlijs 2020, 20:29

Kļūdies pamatīgi, Ķīnai pieder liela daļa no svarīgākajiem cilvēces izgudrojumiem, vēl pirms industriālās revolūcijas Eiropā. Arābijā un Vidusāzijā arī bija progresīvi zinātnieki, gan matemātiķi, gan astronomi. Kamēr Eiropa grima tumsonīgajos viduslaikos kur inkvizīcija apkaroja citādi domājošos, tur pretēji zinātne uzplauka.
Tik dziļi neraku. Es domāju- sākot ar 18-19 gadsimtu...
28.jūlijs 2020, 21:20 | links
 
godaviirs [28.07.20]: raihs [31m]: godaviirs [18m]: Tajā laikā vācu armija bija visprofesionālākā, vislabāk apmācītākā un ekipētākā, kā arī visdroširdīgākā. Un es tiešām zinu ko rakstu un atbilde par vārdiem. 1:1, nevis trīs frontēs karojot, friči sakautu jebkuru, bet tas jau ir cits stāsts.Nu ar angļiem viņiem grūti gājaVēlreiz atkārtoju, nekarojot vairākās frontēs. Friči angļus Āfrikas korpusā sasita pamatīgi. Tad kad friči koncentrējās pilnībā uz Angliju, tad jau viņiem labākie spēki, 6. armija bija Krievijas tālēs, ja gribētu nolikt britus uz lāpstiņām, tad varētu to izdarīt mierīgi.
Laikam jau jāpiekrīt. Bet kur tad slēpjas kara gudrība? Stratēģijā! Un te ādolfs nolaida totālu luni...
28.jūlijs 2020, 21:18 | links
 
Karlis_K [28.07.20]: vismaz man ir radies priekštats, ka 90% no visiem pasaules nozīmīgākajiem sasniegumiem pieder vāciešiem un angļiem. Pārējie 10%-pārējai pasaulei. Kļūdos?
raihs, 28.jūlijs 2020, 20:29

Kļūdies pamatīgi, Ķīnai pieder liela daļa no svarīgākajiem cilvēces izgudrojumiem, vēl pirms industriālās revolūcijas Eiropā. Arābijā un Vidusāzijā arī bija progresīvi zinātnieki, gan matemātiķi, gan astronomi. Kamēr Eiropa grima tumsonīgajos viduslaikos kur inkvizīcija apkaroja citādi domājošos, tur pretēji zinātne uzplauka.
Lielāku sviestu neesmu dzirdējis.... piedod.... tu gadienā teātrī nestrādā?
28.jūlijs 2020, 21:18 | links
 
vismaz man ir radies priekštats, ka 90% no visiem pasaules nozīmīgākajiem sasniegumiem pieder vāciešiem un angļiem. Pārējie 10%-pārējai pasaulei. Kļūdos?
raihs, 28.jūlijs 2020, 20:29


Kļūdies pamatīgi, Ķīnai pieder liela daļa no svarīgākajiem cilvēces izgudrojumiem, vēl pirms industriālās revolūcijas Eiropā. Arābijā un Vidusāzijā arī bija progresīvi zinātnieki, gan matemātiķi, gan astronomi. Kamēr Eiropa grima tumsonīgajos viduslaikos kur inkvizīcija apkaroja citādi domājošos, tur pretēji zinātne uzplauka.
28.jūlijs 2020, 21:14 | links
 
godaviirs [28.07.20]: raihs [25m]: godaviirs [18m]: Tajā laikā vācu armija bija visprofesionālākā, vislabāk apmācītākā un ekipētākā, kā arī visdroširdīgākā. Un es tiešām zinu ko rakstu un atbilde par vārdiem. 1:1, nevis trīs frontēs karojot, friči sakautu jebkuru, bet tas jau ir cits stāsts.Nu ar angļiem viņiem grūti gājaVēlreiz atkārtoju, nekarojot vairākās frontēs. Friči angļus Āfrikas korpusā sasita pamatīgi. Tad kad friči koncentrējās pilnībā uz Angliju, tad jau viņiem labākie spēki, 6. armija bija Krievijas tālēs, ja gribētu nolikt britus uz lāpstiņām, tad varētu to izdarīt mierīgi.
Tas ir bezcerīgi, ko tagad centies viņam iestāstīt, jo ir tikai viņa taisnība un pareizais viedoklis. :DDDD
Labi, es tinos no šīs kārtējās tukšpļūtības nodaļas.
28.jūlijs 2020, 21:11 | links
 
raihs [28.07.20]: godaviirs [18m]: Tajā laikā vācu armija bija visprofesionālākā, vislabāk apmācītākā un ekipētākā, kā arī visdroširdīgākā. Un es tiešām zinu ko rakstu un atbilde par vārdiem. 1:1, nevis trīs frontēs karojot, friči sakautu jebkuru, bet tas jau ir cits stāsts.Nu ar angļiem viņiem grūti gāja
Vēlreiz atkārtoju, nekarojot vairākās frontēs. Friči angļus Āfrikas korpusā sasita pamatīgi. Tad kad friči koncentrējās pilnībā uz Angliju, tad jau viņiem labākie spēki, 6. armija bija Krievijas tālēs, ja gribētu nolikt britus uz lāpstiņām, tad varētu to izdarīt mierīgi.
28.jūlijs 2020, 20:54 | links
 
raihs [28.07.20]: Nenolaižoties līdz diskusijām ar luteru par pasaules tautu ieguldījumu kultūrā un zinatnē ( ko var viegli ieguglēt ar atslēgvārdiem "german scientists" vai "german writers" utt.,) gribu teikt, ka vismaz man ir radies priekštats, ka 90% no visiem pasaules nozīmīgākajiem sasniegumiem pieder vāciešiem un angļiem. Pārējie 10%-pārējai pasaulei. Kļūdos?
Raih, galvenokārt vācieši, bet ne tikai..... galvenais atslēgas vārds ir ....ārieši.... viņu izcelsme... vācieši, austrieši, šveicieši, skandināvi utt..... galvenās tautas, kuras šobrīd cenšas masveidā sajaukt, atvērt viņu robežas un asimilēt. Tam var piekrist vai nē, bet tas ir acīmredzams.
28.jūlijs 2020, 20:50 | links
 
godaviirs [28.07.20]: Tajā laikā vācu armija bija visprofesionālākā, vislabāk apmācītākā un ekipētākā, kā arī visdroširdīgākā. Un es tiešām zinu ko rakstu un atbilde par vārdiem. 1:1, nevis trīs frontēs karojot, friči sakautu jebkuru, bet tas jau ir cits stāsts.
Legzdiņš tak pats ,, nolika,, vācu karavadoņus. ;DDD Tā ka par tiem pat nerunājam, bet par kultūras un zinātnes spīdekļiem kuri ir paši svarīgākie. Kaut jau aptaisijās un jau ,, pin klāt,, angļu intelektuāļus, jo saprot, ka kārtējie apgalvojumi ir tukša dir....
:DDDD
28.jūlijs 2020, 20:44 | links
 
godaviirs [28.07.20]: Tajā laikā vācu armija bija visprofesionālākā, vislabāk apmācītākā un ekipētākā, kā arī visdroširdīgākā. Un es tiešām zinu ko rakstu un atbilde par vārdiem. 1:1, nevis trīs frontēs karojot, friči sakautu jebkuru, bet tas jau ir cits stāsts.
Nu ar angļiem viņiem grūti gāja
28.jūlijs 2020, 20:43 | links
 
Tajā laikā vācu armija bija visprofesionālākā, vislabāk apmācītākā un ekipētākā, kā arī visdroširdīgākā. Un es tiešām zinu ko rakstu un atbilde par vārdiem. 1:1, nevis trīs frontēs karojot, friči sakautu jebkuru, bet tas jau ir cits stāsts.
28.jūlijs 2020, 20:33 | links
 
raihs [28.07.20]: Nenolaižoties līdz diskusijām ar luteru par pasaules tautu ieguldījumu kultūrā un zinatnē ( ko var viegli ieguglēt ar atslēgvārdiem "german scientists" vai "german writers" utt.,) gribu teikt, ka vismaz man ir radies priekštats, ka 90% no visiem pasaules nozīmīgākajiem sasniegumiem pieder vāciešiem un angļiem. Pārējie 10%-pārējai pasaulei. Kļūdos?
Tu bez tukšpļūtības, konkrētus piemērus nosauc.
28.jūlijs 2020, 20:30 | links
 
Bjorgvins [28.07.20]: tas,ka vācieši būtu bijuši nemākulīgi karotāji laikam nebūs taisnība.bēda bija tur,ka nospraustie mērķi bija par lielu.
Vienkarši pirksti "vēdeklī" ādolfam bija par plašu...
28.jūlijs 2020, 20:30 | links
 
Un tu ne tos sauc, un redz tev pat nevajag word/excelī, mini kaut dažus, bet redz pats zini ,, ne tos bez rakņāšanās netā . Vai neesi īsts klauns!? :DDDD
28.jūlijs 2020, 20:29 | links
 
Nenolaižoties līdz diskusijām ar luteru par pasaules tautu ieguldījumu kultūrā un zinatnē ( ko var viegli ieguglēt ar atslēgvārdiem "german scientists" vai "german writers" utt.,) gribu teikt, ka vismaz man ir radies priekštats, ka 90% no visiem pasaules nozīmīgākajiem sasniegumiem pieder vāciešiem un angļiem. Pārējie 10%-pārējai pasaulei. Kļūdos?
28.jūlijs 2020, 20:29 | links
 
tas,ka vācieši būtu bijuši nemākulīgi karotāji laikam nebūs taisnība.bēda bija tur,ka nospraustie mērķi bija par lielu.
28.jūlijs 2020, 20:27 | links
 
Gaidu krievu vēsturiski nozīmīgo sasniegumu klāstu!
28.jūlijs 2020, 20:21 | links
 
raihs [28.07.20]: KurmisZ [55m]: raihs [16:26]: KurmisZ [16:13]: :DNu ja atskaita tos nemākulīgos kariņus, tad vacieši vismaz aiz sevis atstāj kultūru, arhitektūru, izgudrojumus, zinātni un tehnoloģijas... Atšķirībā no "siseņiem"...Nu tad aiziet, sauc konkrētus piemērus un es tev likšu pretī ,, siseņus,, . Lai cik sekls tu arī būtu, bet tik daudz vismaz tev vajadzēja zināt par vēsturi un kultūru, ka tam ko projicē savā tuneļveida domāšanā, maz kopīga ar tevis pausto.Tev kā, luter, vācu tautas ieguldījumu zinatnē un kultūrā- wordā vai excelī? Te jau nedēļu vajadzēs, lai uzskaitītu. Savukārt krievu sasniegumos(tā būs daudz vienkāršāk) iedomājos dažus lieliskus rakstniekus, dažus dzejniekus un Mendeļejevu... Vai man ir kas piemirsies?
Tu tāpat neko konkrētu neuzrakstīsi aprobežotais šaurpieri. :DDD Tikai tāda tukšpļūtība. Nerunā , dari.
28.jūlijs 2020, 20:20 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager