Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
daddy!
Gudri kakāt, precīzāk, d...st, nav malku cirst!
Bet viss kārtībā, esmu nolikts garšļaukus un visiem prieks!

Jozis2, 27.jūlijs 2020, 12:12


Galvenais lai Tev pašam būtu prieks par sevi... kad būsi ticis skaidrībā, kas Tev īsti ir uzstādīts - saules paneļi, vai vēja ģenerators :) visdrošāk - izej ārā un apskaties - ja tāds verķis ar spārniem, tad vēja ģenerators, ja tādas melnas, spīdīgas plāksnītes, tad saules paneļi :)

Jā, saules paneļu cenas krīt, elektroenerģijas cenas aug, tāpēc atmaksāšanās periods saīsinās. Loģiski. BET - joprojām uzskatu, ka saules vai vēja enerģija, kā vienīgais elektroenerģijas avots LV nav reāli, jo enerģijas uzkrāšana (akumulatori) joprojām ir ļoti dārga. Bet ciparus studijā, ja vari pierādīt pretējo :)
27.jūlijs 2020, 12:30 | links
 
Jozis2 [27.07.20]: Vispār izskatās ka Jozis nepārzina nevienu tēmu, toties viedoklis viņam ir par visu.

AndrisABC, 27.jūlijs 2020, 09:23

Toties tas Jozis2 var braukāt un nekreņķējoties copēt, kamēr tu skraidi pa pasauli, lai vari kaut ko uzdrukāt un kādu kapeiku, atvainojos, centu - nopelnīt.
Nu ja , nu ja..... un olas arī noteikti vari noraut večiem.
:DDDDD Izcils tukšpļūtis
27.jūlijs 2020, 12:26 | links
 
Vispār izskatās ka Jozis nepārzina nevienu tēmu, toties viedoklis viņam ir par visu.

AndrisABC, 27.jūlijs 2020, 09:23


Toties tas Jozis2 var braukāt un nekreņķējoties copēt, kamēr tu skraidi pa pasauli, lai vari kaut ko uzdrukāt un kādu kapeiku, atvainojos, centu - nopelnīt.
27.jūlijs 2020, 12:21 | links
 
par ko pats rakstīju pirms 3 un lietoju jau gadus 5

Jozis2, 27.jūlijs 2020, 12:12
Jozīt,tu tak esi reģistrējies 2019.gadā,kā tu varēji rakstīt pirms 3 gadiem???
Meliem īsas kājas krumujanci,tu:DDD
27.jūlijs 2020, 12:21 | links
 
 
es jau pat iedomājos kā krumujancis,pec Moras''kileru'' izgāšanās,taisnotos ka valdība pret viņu sazvērējusies un likusi likvidēt ražošanu:DDD
27.jūlijs 2020, 12:13 | links
 
daddy!
Gudri kakāt, precīzāk, d...st, nav malku cirst!
Bet viss kārtībā, esmu nolikts garšļaukus un visiem prieks!

Tas jau nekas, ka tagad jau pat netā atzīst, ka saules paneļi atmaksājas 5-7 gados, tādēļ tos lietot ir racionāls kodols, par ko pats rakstīju pirms 3 un lietoju jau gadus 5, bet daddy izpaudās krietni savādāk, arī par vēja ģeneratoru tika saņemtas nicinošas viszinīgas piezīmes.

Tagad arī par urbjiem...
Ja tev, daddy, nav ziņu kāpēc projekts tika izgāzts, tad nevajag!
Vienkārši tika uzstādīti elementārai ražotnei tādi noteikumi it kā tiktu būvēta rūpnīca 5 stāvu augstumā ar apgrozījumu miljardos.
Kā jau esmu teicis, ar valdīšanu azarta spēles nespēlēju, jo iznākums jau ir zināms.

Bjorgvinam atvainojos, ja esmu to kaut kādi aizskāris.
27.jūlijs 2020, 12:12 | links
 
aliņam ir citādāka bilde

27.jūlijs 2020, 10:51 | links
 
Preces cena veidojas aptuveni šādi 1/3 ražotājs, 1/3 piegādātājs, 1/3 tirgotājs.

mjuniors, 27.jūlijs 2020, 10:31


kā nu kuram produktam :) Internetā daudz skaistu bildīšu atrodamas...

27.jūlijs 2020, 10:44 | links
 
Un bieži vien mazais ražotājs izņem to piegādātāju un gala cena ir lielāka tāpat nekā iepriekšējam modelim. viņš nespēj ražot par mazākām izmaksām kā to dara lielie. Un paliek aiz borta tāpat. Viss ir slikti un mums mazais tirgus vēl nāk palīgā stagnēt. Tāpēc te ir jānāk palīgā valstij..
27.jūlijs 2020, 10:42 | links
 
Preces cena veidojas aptuveni šādi 1/3 ražotājs, 1/3 piegādātājs, 1/3 tirgotājs.
27.jūlijs 2020, 10:31 | links
 
Jozi. Savukārt par ledusurbjiem ar gudrajām galvām - šķiet, ka Tu ne no tā gala sāki, ja jau būvvaldē viss iestrēga, kā pats saki... Tad jau arī programmēšanu varētu sākt ar to, ka noskatīt smuku blondīni, kurā to programmetāju iesēt :D un rezultāts būtu pēc apaļiem 25 gadiem. :)

Saki, cik urbjus bija domāts saražot/notirgot? 100 vai 100000? ja tuvāk 100, tad būtu izmēzis garāžu un sācis taisīt (pirmos personāldatorus arī sāka garāžā montēt, nevis uzreiz konveijerus būvēt) un ja lieta ietu, tad varētu paplašināties... bet ak jā, viss ir slikti...
27.jūlijs 2020, 10:06 | links
 
Kā ekonomistam jau nu vajadzēja zināt, kas ir tā pievienotā vērtība. Tā tiek pievienota, ja tā var sacīt, galvenokārt, tikai ražošanas procesā, kur no izejvielas ar zemu vērtību, iegūst produktu ar augstāku vērtību.

Jozis2, 25.jūlijs 2020, 10:12


Tā rakstīts ekonomikas mācību grāmatās, bet sen vairs nav taisnība :)

Ņemsim to pašu datorpeli, kura lielveikalā maksā 5 eur. Padomā, cik vērtību ir pievienojis ražotājs un cik transportētājs, vairum- un mazum- tirgotājs... Atvest to peli no ķīnas un ielikt ērti paņemamu plauktiņā arī ir darbs un VĒRTĪBA...
27.jūlijs 2020, 09:41 | links
 
Vispār izskatās ka Jozis nepārzina nevienu tēmu, toties viedoklis viņam ir par visu.
27.jūlijs 2020, 09:23 | links
 
Jozi 2.manā komentārā nav neviena slikta vārda. es arī izteicu savas domas par to,ka tu iesaisties diskusijā par tēmu kura tev neinteresē un tu galīgi to nepārzini.tas ir viss.kaut kā ļoti slimīgi tu uztvēri konstruktīvu kritiku.es piemēram,nekad nestrīdēšos ar balerīnu,agronomu,ķirurgu ,arhitektu vai rotkali par viņu profesionālo darbības lauciņu.jo es tos nepārzinu vai zinu ļoti virspusēji.taču ir arī mana profesionālā darbības sfēra.un es vienkārši korekti pielabošu neprecizitātes.nu un ja vēl kāds iedomāsies muļķi laist ....
27.jūlijs 2020, 09:14 | links
 
Jozis2 [26.07.20]: jozi 2.tu kā vienmēr vēlies būt baigais eksperts visās jomās.zvanus tu dzirdēji skanam,taču nesaprati no kurienes tās skaņas nāk.akurāt viss bija otrādāk.Zemkopības ministrs J.Dūklavs labu gribēdams mēģināja nokārtot labas lietas latvju zivrūpniekiem Krievijā.ar mazajiem bugoriem ta sarunāja,a Putina onkulis bija sūdīgā omā un pateica -nain.un viss.a Latvija no savas puses bija nākusi pretī krieviem.un izkārtoja krievu kugiem ar krievu komandām Latvijas karogus.nu krievi varēja braši vicināt vāli Eiropas ūdeņos.arī Norvēģijas.un kā pierasts sāka cūciski uzvesties. nu norvēģi nav tie,kuriem var kāpt uz varžacīm. kuģis tika arestēts un sākās tracis.tā kā kugis bija zem Latvijas karoga,sūdus nācās strēbt Latvijai.un visas Eiropas priekšā taisnoties un locīties kā atejas tārpam.tā kaJozi 2,nevis latvieši zem svešiem karogiem,bet krievi zem Latvijas karoga ziepes vāra.

Bjorgvins, 26.jūlijs 2020, 20:11

Bjorgvin!
Es nevēlos būt nekāds eksperts vai skolotājs, vai kaut kas tamlīdzīgs. Vienkārši pasaku savas domas apspriežamajos jautājumos.
Taču lielākotiesu tālāk nav nekādu sarunu par izteiktajām domām, bet iegriežas ventilators pret mani personīgi. Un tā jau vairs nav diskusija par tēmu, bet zākāšanās.
Kas attiecas uz kuģiem ar Latvijas karogiem, tādi ir, bet kā viņi brauc un ko dara - tas mani neinteresē, nekad nav interesējis, un arī turpmāk neinteresēs.
Nu jau arī ar zākāšanos nepietiek, visticamāk, ar admina svētību tieku dzēsts kā tikai kaut kam ienāk prātā. Tas notiek neatbilstoši CL Lietošanas noteikumiem un Valsts likumdošanai.
Tā ka šeit visiem ir tiesības izpausties pret mani personīgi pilnīgi oficiāli, ar admina klusu piekrišanu.
Veiksmi!
Tad atstāt kādu bez olām arī ir TIKAI tavas ,, iedomas,,? :DDDD
27.jūlijs 2020, 06:40 | links
 
jozi 2.tu kā vienmēr vēlies būt baigais eksperts visās jomās.zvanus tu dzirdēji skanam,taču nesaprati no kurienes tās skaņas nāk.akurāt viss bija otrādāk.Zemkopības ministrs J.Dūklavs labu gribēdams mēģināja nokārtot labas lietas latvju zivrūpniekiem Krievijā.ar mazajiem bugoriem ta sarunāja,a Putina onkulis bija sūdīgā omā un pateica -nain.un viss.a Latvija no savas puses bija nākusi pretī krieviem.un izkārtoja krievu kugiem ar krievu komandām Latvijas karogus.nu krievi varēja braši vicināt vāli Eiropas ūdeņos.arī Norvēģijas.un kā pierasts sāka cūciski uzvesties. nu norvēģi nav tie,kuriem var kāpt uz varžacīm. kuģis tika arestēts un sākās tracis.tā kā kugis bija zem Latvijas karoga,sūdus nācās strēbt Latvijai.un visas Eiropas priekšā taisnoties un locīties kā atejas tārpam.tā kaJozi 2,nevis latvieši zem svešiem karogiem,bet krievi zem Latvijas karoga ziepes vāra.

Bjorgvins, 26.jūlijs 2020, 20:11


Bjorgvin!
Es nevēlos būt nekāds eksperts vai skolotājs, vai kaut kas tamlīdzīgs. Vienkārši pasaku savas domas apspriežamajos jautājumos.
Taču lielākotiesu tālāk nav nekādu sarunu par izteiktajām domām, bet iegriežas ventilators pret mani personīgi. Un tā jau vairs nav diskusija par tēmu, bet zākāšanās.
Kas attiecas uz kuģiem ar Latvijas karogiem, tādi ir, bet kā viņi brauc un ko dara - tas mani neinteresē, nekad nav interesējis, un arī turpmāk neinteresēs.
Nu jau arī ar zākāšanos nepietiek, visticamāk, ar admina svētību tieku dzēsts kā tikai kaut kam ienāk prātā. Tas notiek neatbilstoši CL Lietošanas noteikumiem un Valsts likumdošanai.
Tā ka šeit visiem ir tiesības izpausties pret mani personīgi pilnīgi oficiāli, ar admina klusu piekrišanu.
Veiksmi!
26.jūlijs 2020, 22:24 | links
 
jozi 2.tu kā vienmēr vēlies būt baigais eksperts visās jomās.zvanus tu dzirdēji skanam,taču nesaprati no kurienes tās skaņas nāk.akurāt viss bija otrādāk.Zemkopības ministrs J.Dūklavs labu gribēdams mēģināja nokārtot labas lietas latvju zivrūpniekiem Krievijā.ar mazajiem bugoriem ta sarunāja,a Putina onkulis bija sūdīgā omā un pateica -nain.un viss.a Latvija no savas puses bija nākusi pretī krieviem.un izkārtoja krievu kugiem ar krievu komandām Latvijas karogus.nu krievi varēja braši vicināt vāli Eiropas ūdeņos.arī Norvēģijas.un kā pierasts sāka cūciski uzvesties. nu norvēģi nav tie,kuriem var kāpt uz varžacīm. kuģis tika arestēts un sākās tracis.tā kā kugis bija zem Latvijas karoga,sūdus nācās strēbt Latvijai.un visas Eiropas priekšā taisnoties un locīties kā atejas tārpam.tā kaJozi 2,nevis latvieši zem svešiem karogiem,bet krievi zem Latvijas karoga ziepes vāra.
26.jūlijs 2020, 20:11 | links
 
smalkais.jā,rietumu daļā lielās valstis,kaut ko izdiņģēja.taču kvotas ir niecīgas un kuģu skaits ierobežots.Latvijas kvotas bija austrumu daļā. diemžēl tā ir ciet.kā jau teicu mencu kuģi 4 mēnešus stāvēja un saņēma kompensācijas.pēc tam lielākā daļa sāka zvejot reņģes un brētliņas. 2 kuģi- viens noLiepājas un otrs no Pāvilostas cīnījās ar butēm,lai varētu noķert arī kādu procentu mencu.ja tavs labais draugs strādā uz jūras kuģa,tad atsūti vēstulīti.visticamāk es viņu pazīstu. ja uz piekrastes laiviņas,vari nesūtīt. tā ir cita anštalte.
26.jūlijs 2020, 19:49 | links
 
mjuniors [26.07.20]: Padalamies ar vēlēšanu sistēmu. Ko jūs ziniet vai domājat. Agrāk es domāju, ka es izvēlos partijas politiķus. Bet tagad es to sāku apšaubīt, j ir iedts jau gatavs saraksts par ko es drīsktu balsot. Jau no vairākiem cilvēkiem sāku dzirdēt, ka nav jāiet balsot, kur tas āķis? Viena skolotāja (pasniedzēja), teica, reiz strādāja ar balsošanas sistēma konkrēti nemāku atstāstīt, bet viņa teica vairs neiet balsot, jo kopš viņa uzzinājusi kā izveidota sistēma, mēs ko maz nosakām...
Atmetot fantāzijas, mēs redzējām kā vara izrēķinājās ar jaunajām partijām, Jurašu, KPV... Šeit emocijas nost.. Bet man nepatīk esošā sistēma...
Paseko līdzi tam kuriem reģioniem kādi saraksti ir iedoti.
Otrs punkts kur aizdomāties:
Kāpēc pašvaldību vēlēšanās varu balsot no jebkura kontinenta. Toties saeimas vēlēšanās ir jāiet balsot sav@ vēlēšanu iecirknī!
26.jūlijs 2020, 18:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager