Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
[quote=626120]Te nu ir salasījušies, piedodiet, tādi, kuri nav tuvu stāvējuši ražošanai, vairāk gan turības tukšmuldēšanai un kupi-prodai biznesam.

Jozis2, 24.jūlijs 2020, 22:23

Nu personīgi man maģistra diploms gan ir LU Ekonomikas un vadības fakultātes un ar ražošanas uzņēmumiem un procesiem (datortehnikas, programmatūras, pēdējā laikā nedaudz arī makšķerlietu) zināms sakars ir bijis.
Bet ne par to stāsts, bet par nez kapēc radīto mītu, ka ražošana tas ir vienīgais labi, a viss pārējais slikti. Pamatojiet lūdzu? Ne jau tikai ražošana rada pievienoto vērtību. Ražošana ražošanas pēc? Nu lokāli tas var strādāt bet ne jau globalizācijas apstākļos. Lai ražotu jābūt un konkurētu jābūt kaut kādam priekšrocībām, lai tavu produktu kāds pirktu. Ražotāji to reti spēj, tur kādam kupi-prodai jāpieslēdzs. Bet nu tāpat pašlaik ražot reāli izdevīgi tikai tur, kur savi (vai vismaz izdevīgi nopērkami un loģistiski piegādājami) izejmateriāli, enerģija, kvalificētāks un lētāks darba spēks. Jā, protams, arī infrastruktūra un tehnoloģijas spēlē lomu, bet bez augstāk minētā jēga nulle. Drizāk jau jāformulē ka imports-slikti, eksports (tai skaitā arī re-eksports un tranzīts) -labi, jo vienkāršoti formulējot ekportējam mēs savācam svešu naudu, a importējot atdodam savu. BET, sūdi jau tādi, ka nav vairs Ulmaņa laiki, kad latvju sviests bija visai Eiropai vajadzīgs. Konjunktūra un pieprasījums pamainījies... Mēs varam kaut ko ražot, bet tikai ļoti šauri, vai nu tīri iekšejam tirgum, kas nekāds, vai kaut kas no tā, kas mums - koks, dolomīts utt. Jā, kaut kas jau ir, bet ļoti švaki uz citu fona. Savulaik visi VEFI, RAFI, REZI utt. varēja strādāt tikai kamēr izejmateriālus no PSRS dzina. Un, kā jau visiem mazajiem, lielākie, stiprākie, bagātākie atstāj tikai to , ar ko paši ņemties negrib, vai nu pelņa par mazu vai gemorojs par lielu... Nu sēdētu pastalās un zemīti ar zirdziņu artu, buļbas visiem pietiktu, bet gribas ta visu, ko lielie saražojuši - autiņus, TV, datorus, elektroniku utt.

zaraza, 24.jūlijs 2020, 23:17
Kopš iestājāmies ES sastāvā vārds tranzīts ir nokritis līdz šī brīža stāvoklim-tuvu 0! Kāpēc??? .... viss vienkārši, mēs noraustījāmies atšķirībā no braļukām. Mums bija viss, bet viņiem i tuvu ne tam! Mums vajadzēja mazliet šo to uzlabot/pieskaņot ES direktīvām, bet mēs nespējām. Braļukas uzlika visam mīksto un sāka ar plašu vēzienu darboties(no sērijas samaksāsim sodu, bet vēl patiesāsimies). Nu viņiem ir viss sakārtots un var smeklt krējumu. Imports ,,slikti,, diemžēl bez importētām izejvielām un komponentiem mēs nevar uzražot pievienoto vērtību lai to eksportētu. Mums ir ļoti veksmīgi uzņēmumi, kas to dara. Līdzīgi ir ar EX3. Skumji, bet mēs varējām.....

seedoo, 25.jūlijs 2020, 09:06Tad kāpēc braļukas nekur diži nav atrāvušies no mums??

udens2, 25.jūlijs 2020, 09:28[/quo
Diagonāle par tranzītu tika vilkta.... Gan jau atceries cik konteineru un refu gāja RU, BY, KZ, UA virzienā. Pilni ceļi bija, apdzīt nebija iespējams! Ja brauksi naktī pāri vantiniekam no Jūrmalas puses uzmet aci pa kreisi uz ostu....tumsa! Agrāk reids bija pārkrauts un darbs notika 24/7! Ir viņi mums priekšā un tālu...
25.jūlijs 2020, 09:40 | links
 
Te nu ir salasījušies, piedodiet, tādi, kuri nav tuvu stāvējuši ražošanai, vairāk gan turības tukšmuldēšanai un kupi-prodai biznesam.

Jozis2, 24.jūlijs 2020, 22:23

Nu personīgi man maģistra diploms gan ir LU Ekonomikas un vadības fakultātes un ar ražošanas uzņēmumiem un procesiem (datortehnikas, programmatūras, pēdējā laikā nedaudz arī makšķerlietu) zināms sakars ir bijis.
Bet ne par to stāsts, bet par nez kapēc radīto mītu, ka ražošana tas ir vienīgais labi, a viss pārējais slikti. Pamatojiet lūdzu? Ne jau tikai ražošana rada pievienoto vērtību. Ražošana ražošanas pēc? Nu lokāli tas var strādāt bet ne jau globalizācijas apstākļos. Lai ražotu jābūt un konkurētu jābūt kaut kādam priekšrocībām, lai tavu produktu kāds pirktu. Ražotāji to reti spēj, tur kādam kupi-prodai jāpieslēdzs. Bet nu tāpat pašlaik ražot reāli izdevīgi tikai tur, kur savi (vai vismaz izdevīgi nopērkami un loģistiski piegādājami) izejmateriāli, enerģija, kvalificētāks un lētāks darba spēks. Jā, protams, arī infrastruktūra un tehnoloģijas spēlē lomu, bet bez augstāk minētā jēga nulle. Drizāk jau jāformulē ka imports-slikti, eksports (tai skaitā arī re-eksports un tranzīts) -labi, jo vienkāršoti formulējot ekportējam mēs savācam svešu naudu, a importējot atdodam savu. BET, sūdi jau tādi, ka nav vairs Ulmaņa laiki, kad latvju sviests bija visai Eiropai vajadzīgs. Konjunktūra un pieprasījums pamainījies... Mēs varam kaut ko ražot, bet tikai ļoti šauri, vai nu tīri iekšejam tirgum, kas nekāds, vai kaut kas no tā, kas mums - koks, dolomīts utt. Jā, kaut kas jau ir, bet ļoti švaki uz citu fona. Savulaik visi VEFI, RAFI, REZI utt. varēja strādāt tikai kamēr izejmateriālus no PSRS dzina. Un, kā jau visiem mazajiem, lielākie, stiprākie, bagātākie atstāj tikai to , ar ko paši ņemties negrib, vai nu pelņa par mazu vai gemorojs par lielu... Nu sēdētu pastalās un zemīti ar zirdziņu artu, buļbas visiem pietiktu, bet gribas ta visu, ko lielie saražojuši - autiņus, TV, datorus, elektroniku utt.

zaraza, 24.jūlijs 2020, 23:17
Kopš iestājāmies ES sastāvā vārds tranzīts ir nokritis līdz šī brīža stāvoklim-tuvu 0! Kāpēc??? .... viss vienkārši, mēs noraustījāmies atšķirībā no braļukām. Mums bija viss, bet viņiem i tuvu ne tam! Mums vajadzēja mazliet šo to uzlabot/pieskaņot ES direktīvām, bet mēs nespējām. Braļukas uzlika visam mīksto un sāka ar plašu vēzienu darboties(no sērijas samaksāsim sodu, bet vēl patiesāsimies). Nu viņiem ir viss sakārtots un var smeklt krējumu. Imports ,,slikti,, diemžēl bez importētām izejvielām un komponentiem mēs nevar uzražot pievienoto vērtību lai to eksportētu. Mums ir ļoti veksmīgi uzņēmumi, kas to dara. Līdzīgi ir ar EX3. Skumji, bet mēs varējām.....

seedoo, 25.jūlijs 2020, 09:06
Tad kāpēc braļukas nekur diži nav atrāvušies no mums??
25.jūlijs 2020, 09:28 | links
 
Ir milzīga atšķirība starp urrāpatriotu, "vissirslikti" pacientu un cilvēku, kurš objektīvi novērtē situāciju Latvijā. Te vairakiem(brunol, luteram) viss ir tikai slikti, paliek pat šķebigi lasīt tās gaudas. Un ja kāds oponē gaudotājiem , tad viņš nav jāuztver par urrāpatriotu
25.jūlijs 2020, 09:25 | links
 
Bjorgvins [25.07.20]: shm_didzi.atbildu.konkrēti jums.ja paskatām gadu vai pusgadu vecus komentārus kuros kāds{ to starpā arī es} kritizē valstī notiekošās negatīvās lietas,jūs personīgi,udens 2 un vēl daži personāži centāties pierādīt,ka valstī viss ir kārtībā un brukāt virsū cilvēkiem.pārmetāt,ka visi ir veci un muļķi. apsaukājāt par vatēm.nu bijāt baigie patrioti.agresīvi patrioti.nu urrāpatriots ir sinonīms agresīvam patriotam.tas nav mans izdomājums. šo terminu lieto jau sen. ja jūs tā turpinātu savā stilā, es nemaz nebūtu komentējis. bet.ieeju forumā un brīnums - gan shm_didzis,gan udens 2 kritizē pie varas esošās partijas.šausmas.kaut kas jauns.nu ir 2 varianti. vai nu zēni paliek vecāki un gudrāki.hm.saprātīgāki.tas būtu loģiski.vai nu valsts ir iebraukusi tādās auzās,ka pat urrāpatrioti sāk kritizēt.es te tā pa vasarnīcu dzīvodams intensīvi copēju,tv neskatos,netā iekāpju ļoti reti varbūt esmu ko būtisku palaidis garām?Dombur, ā ū.kas notiek Latvijā?
Viņi joprojām to dara, bet viņu rindas kļūst retākas, pat mjuniors vairs nedzied ,, viņu korī,, . Tā, ka tas ka shmidzis tagad tēlo muļķīti un nezinīti ir interesanti, bet varbūt patiesībā nemaz netēlo!?
:DDDD
25.jūlijs 2020, 09:14 | links
 
Te nu ir salasījušies, piedodiet, tādi, kuri nav tuvu stāvējuši ražošanai, vairāk gan turības tukšmuldēšanai un kupi-prodai biznesam.

Jozis2, 24.jūlijs 2020, 22:23

Nu personīgi man maģistra diploms gan ir LU Ekonomikas un vadības fakultātes un ar ražošanas uzņēmumiem un procesiem (datortehnikas, programmatūras, pēdējā laikā nedaudz arī makšķerlietu) zināms sakars ir bijis.
Bet ne par to stāsts, bet par nez kapēc radīto mītu, ka ražošana tas ir vienīgais labi, a viss pārējais slikti. Pamatojiet lūdzu? Ne jau tikai ražošana rada pievienoto vērtību. Ražošana ražošanas pēc? Nu lokāli tas var strādāt bet ne jau globalizācijas apstākļos. Lai ražotu jābūt un konkurētu jābūt kaut kādam priekšrocībām, lai tavu produktu kāds pirktu. Ražotāji to reti spēj, tur kādam kupi-prodai jāpieslēdzs. Bet nu tāpat pašlaik ražot reāli izdevīgi tikai tur, kur savi (vai vismaz izdevīgi nopērkami un loģistiski piegādājami) izejmateriāli, enerģija, kvalificētāks un lētāks darba spēks. Jā, protams, arī infrastruktūra un tehnoloģijas spēlē lomu, bet bez augstāk minētā jēga nulle. Drizāk jau jāformulē ka imports-slikti, eksports (tai skaitā arī re-eksports un tranzīts) -labi, jo vienkāršoti formulējot ekportējam mēs savācam svešu naudu, a importējot atdodam savu. BET, sūdi jau tādi, ka nav vairs Ulmaņa laiki, kad latvju sviests bija visai Eiropai vajadzīgs. Konjunktūra un pieprasījums pamainījies... Mēs varam kaut ko ražot, bet tikai ļoti šauri, vai nu tīri iekšejam tirgum, kas nekāds, vai kaut kas no tā, kas mums - koks, dolomīts utt. Jā, kaut kas jau ir, bet ļoti švaki uz citu fona. Savulaik visi VEFI, RAFI, REZI utt. varēja strādāt tikai kamēr izejmateriālus no PSRS dzina. Un, kā jau visiem mazajiem, lielākie, stiprākie, bagātākie atstāj tikai to , ar ko paši ņemties negrib, vai nu pelņa par mazu vai gemorojs par lielu... Nu sēdētu pastalās un zemīti ar zirdziņu artu, buļbas visiem pietiktu, bet gribas ta visu, ko lielie saražojuši - autiņus, TV, datorus, elektroniku utt.

zaraza, 24.jūlijs 2020, 23:17

Kopš iestājāmies ES sastāvā vārds tranzīts ir nokritis līdz šī brīža stāvoklim-tuvu 0! Kāpēc??? .... viss vienkārši, mēs noraustījāmies atšķirībā no braļukām. Mums bija viss, bet viņiem i tuvu ne tam! Mums vajadzēja mazliet šo to uzlabot/pieskaņot ES direktīvām, bet mēs nespējām. Braļukas uzlika visam mīksto un sāka ar plašu vēzienu darboties(no sērijas samaksāsim sodu, bet vēl patiesāsimies). Nu viņiem ir viss sakārtots un var smeklt krējumu. Imports ,,slikti,, diemžēl bez importētām izejvielām un komponentiem mēs nevar uzražot pievienoto vērtību lai to eksportētu. Mums ir ļoti veksmīgi uzņēmumi, kas to dara. Līdzīgi ir ar EX3. Skumji, bet mēs varējām.....
25.jūlijs 2020, 09:06 | links
 
shm_didzi.atbildu.konkrēti jums.ja paskatām gadu vai pusgadu vecus komentārus kuros kāds{ to starpā arī es} kritizē valstī notiekošās negatīvās lietas,jūs personīgi,udens 2 un vēl daži personāži centāties pierādīt,ka valstī viss ir kārtībā un brukāt virsū cilvēkiem.pārmetāt,ka visi ir veci un muļķi. apsaukājāt par vatēm.nu bijāt baigie patrioti.agresīvi patrioti.nu urrāpatriots ir sinonīms agresīvam patriotam.tas nav mans izdomājums. šo terminu lieto jau sen. ja jūs tā turpinātu savā stilā, es nemaz nebūtu komentējis. bet.ieeju forumā un brīnums - gan shm_didzis,gan udens 2 kritizē pie varas esošās partijas.šausmas.kaut kas jauns.nu ir 2 varianti. vai nu zēni paliek vecāki un gudrāki.hm.saprātīgāki.tas būtu loģiski.vai nu valsts ir iebraukusi tādās auzās,ka pat urrāpatrioti sāk kritizēt.es te tā pa vasarnīcu dzīvodams intensīvi copēju,tv neskatos,netā iekāpju ļoti reti varbūt esmu ko būtisku palaidis garām?Dombur, ā ū.kas notiek Latvijā?
25.jūlijs 2020, 08:39 | links
 
Paklau, domaataaj, vakcīnas jau ir gatavas. ASV vien ir iepirkušas entos miljonus un sola vakcinēt visus bezmaksas. Lai vakcīna būtu droša un efektīva, ir vajadzīgi vairāku gadu pētījumi, to tev apstiprinās jebkurš kompetents cilvēks šajā jomā. Toties šobrīd vakcīnas ir gatavas pāris mēnešos...... es domāju, ka tu vari skriet pirmais vakcinēties, drošības pēc pieteikties uz divām vakcīnām, gan priekšā, gan pakaļā. Bet galvenais nevajag šeit musināt pārējo tautu.

smalkais, 25.jūlijs 2020, 00:21

Tu jau laikam, ka esi savakcinējies, ja jūties musināts.
25.jūlijs 2020, 03:22 | links
 
Domaataajs [24.07.20]: Jautājums vienmēr ir par to, cik atbildīgs ir cilvēks. Vienalga, vai runa iet par politiku vai citu tēmu.
https://www.apollo.lv/7024950/sada-riciba-ir-pilnigi-nepienemama-igaunija-ar-covid-19-inficejies-cilveks-apmekle-publiskus-pasakumus-un-izklaides-vietas
Paklau, domaataaj, vakcīnas jau ir gatavas. ASV vien ir iepirkušas entos miljonus un sola vakcinēt visus bezmaksas. Lai vakcīna būtu droša un efektīva, ir vajadzīgi vairāku gadu pētījumi, to tev apstiprinās jebkurš kompetents cilvēks šajā jomā. Toties šobrīd vakcīnas ir gatavas pāris mēnešos...... es domāju, ka tu vari skriet pirmais vakcinēties, drošības pēc pieteikties uz divām vakcīnām, gan priekšā, gan pakaļā. Bet galvenais nevajag šeit musināt pārējo tautu.
25.jūlijs 2020, 00:21 | links
 
Te nu ir salasījušies, piedodiet, tādi, kuri nav tuvu stāvējuši ražošanai, vairāk gan turības tukšmuldēšanai un kupi-prodai biznesam.

Jozis2, 24.jūlijs 2020, 22:23


Nu personīgi man maģistra diploms gan ir LU Ekonomikas un vadības fakultātes un ar ražošanas uzņēmumiem un procesiem (datortehnikas, programmatūras, pēdējā laikā nedaudz arī makšķerlietu) zināms sakars ir bijis.
Bet ne par to stāsts, bet par nez kapēc radīto mītu, ka ražošana tas ir vienīgais labi, a viss pārējais slikti. Pamatojiet lūdzu? Ne jau tikai ražošana rada pievienoto vērtību. Ražošana ražošanas pēc? Nu lokāli tas var strādāt bet ne jau globalizācijas apstākļos. Lai ražotu jābūt un konkurētu jābūt kaut kādam priekšrocībām, lai tavu produktu kāds pirktu. Ražotāji to reti spēj, tur kādam kupi-prodai jāpieslēdzs. Bet nu tāpat pašlaik ražot reāli izdevīgi tikai tur, kur savi (vai vismaz izdevīgi nopērkami un loģistiski piegādājami) izejmateriāli, enerģija, kvalificētāks un lētāks darba spēks. Jā, protams, arī infrastruktūra un tehnoloģijas spēlē lomu, bet bez augstāk minētā jēga nulle. Drizāk jau jāformulē ka imports-slikti, eksports (tai skaitā arī re-eksports un tranzīts) -labi, jo vienkāršoti formulējot ekportējam mēs savācam svešu naudu, a importējot atdodam savu. BET, sūdi jau tādi, ka nav vairs Ulmaņa laiki, kad latvju sviests bija visai Eiropai vajadzīgs. Konjunktūra un pieprasījums pamainījies... Mēs varam kaut ko ražot, bet tikai ļoti šauri, vai nu tīri iekšejam tirgum, kas nekāds, vai kaut kas no tā, kas mums - koks, dolomīts utt. Jā, kaut kas jau ir, bet ļoti švaki uz citu fona. Savulaik visi VEFI, RAFI, REZI utt. varēja strādāt tikai kamēr izejmateriālus no PSRS dzina. Un, kā jau visiem mazajiem, lielākie, stiprākie, bagātākie atstāj tikai to , ar ko paši ņemties negrib, vai nu pelņa par mazu vai gemorojs par lielu... Nu sēdētu pastalās un zemīti ar zirdziņu artu, buļbas visiem pietiktu, bet gribas ta visu, ko lielie saražojuši - autiņus, TV, datorus, elektroniku utt.
24.jūlijs 2020, 23:17 | links
 
Te nu ir salasījušies, piedodiet, tādi, kuri nav tuvu stāvējuši ražošanai, vairāk gan turības tukšmuldēšanai un kupi-prodai biznesam.
Ar atbildības sajūtu varu teikt, ka šobrīd valstī ir tāds tiesiskais bardaks, kādu kaut kad agrāk bija grūti iedomāties vispār.
Jebkurš valsts pārvaldes institūcijās tevi var pasūtīt bekas lasīt, likumīgi, vai, visbiežāk, savu iegribu, vai garastāvokļa dēļ.
Un nav valstī institūcijas, kas īsā, ierobežotā laika posmā var izvērtēt situāciju un pieņemt likumīgu lēmumu, un šo valsts darbinieku sodīt par pārkāpumu. Tādēļ tādas darbības notiek bieži un nesodīti.
Par tiesām nerunāsim - tur procesi aizņem no 3 līdz 5 gadiem labākajā scenārijā, glupa iestādes lēmuma pārsūdzēšana nozares ietvaros aizņem vismaz mēnešus 3 vai, tagad, pat vairāk.
Man nav jāskaidro, ko tas nodara biznesam, īpaši ražošanā. Patiesībā tas ir - nemaz nesāc! Un pašlaik - nesāk jau arī, vai slēdz.
Un par vēlēšanām - cik reizes jau nav vēlēts, bet vai kaut kas reāli ir mainījies? Ja mainījies - tad tikai uz slikto pusi, tagad jau pat Saeima savus pašu pieņemtos likumus nepilda, ko tad grib no pilsoņiem?
Nu jau esam pat tik tālu, ka VID-s ar saviem mordoboišķikiem iet baznīcās un konfiscē ziedojumus, nerunājot par to, kā konfiscē kontos esošās naudas. Kur vēl tālāk? Atklāts valsts rekets...
Tā ka, ja netiek mainīta sistēma, tad nevienas vēlēšanas neko nevar izmainit jau pēc definīcijas, kas 30 gados ir jau pierādīts.
Nekas labs nesanāk, ja 1/3 pelna, bet 2/3 izkleķerē. Tā nekad nekas labs nav pat cerams.
24.jūlijs 2020, 22:23 | links
 
Jautājums vienmēr ir par to, cik atbildīgs ir cilvēks. Vienalga, vai runa iet par politiku vai citu tēmu.
https://www.apollo.lv/7024950/sada-riciba-ir-pilnigi-nepienemama-igaunija-ar-covid-19-inficejies-cilveks-apmekle-publiskus-pasakumus-un-izklaides-vietas
24.jūlijs 2020, 22:13 | links
 
Nu a kāda jēga? Nu atnāktu kristāltīrie, altruistiskie, dienu un nakti tikai par tautu domājošie un grūtdieņu asaras slaukošie... Kur viņus raut, tas cits stāsts, bet nu pieņemsim ka kaut no Sīriusa izrakstītu :D Un... Ar labākiem nodomiem nosēstos un nu tik būs, tikai viena nelaime... Matemātika, fizika un ekonomika vienāda kaut Latvijā kaut uz Sīriusa... Nevajag būt ģēnijam un pat ne ekonomistam, bet ar elementāru kalkulāciju piemetot skaidrs - VISIEM NEPIETIEK... LV teritorija relatīvi milzīga pret populāciju, attiecīgi jāuztur nenormāli liela infrastruktūra, populācija uz katru darba spējīgo vismaz viens uzturamais un paliks tikai vairāk, haļavnuju dabas resursu un energoresursu nav, drošības ziņā pilnīga atkarība. Un pilnīgi vienalga vai zog vai nezog, vai sēž zaglīgi taukmūļi vai viedi Sīriusa gudrie, tāpat nepietiek. Pat ja vectētiņa Ļeņina ideju garā atņem/atgūst visu i zagto i nopelnīto un sadala vienlīdzīgi, tāpat nepietiek... Ar esošajiem izejas resursiem uztaisīt tā, ka visiem ir vienlīdz labi nesanāk, var tikai uztaisīt tā, ka visiem vienlīdz sūdīgi :D Arī, protams, variants, bet nu pagaidām, tpu tpu tpu, tomēr dominē pragmatiski ciniskais - ja nevar labi visiem, tas nenozīmē, ka nevar labi kaut kādam - sev, tuvākajiem, kaut kādām grupām kas gudrāki/uzņēmīgāki/naglāki/iespringstošāki, katrs savas laimes kalējs... Kas ar darbu, kas ar zagšanu, kas ar abiem... Badā, galu galā, neviens nemirst, paikai resursu pietiek, elektrība, ūdens, silts klozetpods un pat internets ar TV praktiski visiem ir. Nu a viss politteijāteris elektorātam par prieku tiek spēlēts...
Kā to mainīt? A nekā cilvēciski :( Tikai ar necilvēciskām antiutopijām, a ļa fiziski iznīcināt visus, kas nav darba spējīgi un jāuztur, nogriezt visu neefektīvo infrastruktūru utt. Nu, loģiski, ka tā neviens nedarīs, paldies Dievam...

zaraza, 24.jūlijs 2020, 20:39

Pilnīgi piekrītu, kolēģi.
Demokrātija ir sistēma, kurā nekad nebūs labi visiem, un kurā 100% var vienoties tikai vienā gadījumā, proti, kad visiem vienā laikā vienādi stipri deg pakaļa, jo tad visiem ir tikai viena doma prātā.
24.jūlijs 2020, 22:10 | links
 
Lai cilvēks kaut ko varētu solīt izdarīt, viņam ir jāsaprot kā to izdarīt. Politikā tu vispirms soli, un tikai tad tevi ievēl. Ja tu nesaproti ko tu soli, saki ko man par tevi domāt?
24.jūlijs 2020, 22:05 | links
 
Man likās, ka pirmīt Tev tas neimponēja, ka ka uzņēmējs-bārmenis lien politikā un sola skolotājiem algas. Ka esot jāzin ekonomika. A tagad pietiekot ar attieksmi - nekas iemācīšos.
24.jūlijs 2020, 21:50 | links
 
Zaraza+++
Vecīt, dod nu šurp kaut vai vienu savu ekonomikas padomu, jo nu var noprast no tekstiem, ka i kaut ko zin, i kaut kas rūp.


abrakadabra, 23.jūlijs 2020, 17:53


Kāmēr neapjēgsi, ka viss atkarīgs no tevis paša, tikmēr vari turpināt gaidīt laimes lāci.
Šodien atnāca cilvēks darbu meklēt. It kā agrāk strādājis līdzīgu darbu. Paskatījās, o nē, šis man par sarežģītu. Pirms pus otra mēneša atnāca strādāt jauns puisis, kurš nekad neko līdzīgu nebija strādājis. Šodien strādā patstāvīgi, vēl padaudz jāmācas, bet vienalga principiāli dažādas pieejas- man par sarežģītu un es iemācīšos.
24.jūlijs 2020, 21:22 | links
 
Pensionāri ir galvenais vēlēšanu kontingents, jo daudzi jaunākie izvēlas neiet uz vēlēšanām, jo tāpat neesot par ko balsot, līdz ar ko rezultāts ir tāds kāds ir.
Domaataajs, 24.jūlijs 2020, 19:46


Nu a kāda jēga? Nu atnāktu kristāltīrie, altruistiskie, dienu un nakti tikai par tautu domājošie un grūtdieņu asaras slaukošie... Kur viņus raut, tas cits stāsts, bet nu pieņemsim ka kaut no Sīriusa izrakstītu :D Un... Ar labākiem nodomiem nosēstos un nu tik būs, tikai viena nelaime... Matemātika, fizika un ekonomika vienāda kaut Latvijā kaut uz Sīriusa... Nevajag būt ģēnijam un pat ne ekonomistam, bet ar elementāru kalkulāciju piemetot skaidrs - VISIEM NEPIETIEK... LV teritorija relatīvi milzīga pret populāciju, attiecīgi jāuztur nenormāli liela infrastruktūra, populācija uz katru darba spējīgo vismaz viens uzturamais un paliks tikai vairāk, haļavnuju dabas resursu un energoresursu nav, drošības ziņā pilnīga atkarība. Un pilnīgi vienalga vai zog vai nezog, vai sēž zaglīgi taukmūļi vai viedi Sīriusa gudrie, tāpat nepietiek. Pat ja vectētiņa Ļeņina ideju garā atņem/atgūst visu i zagto i nopelnīto un sadala vienlīdzīgi, tāpat nepietiek... Ar esošajiem izejas resursiem uztaisīt tā, ka visiem ir vienlīdz labi nesanāk, var tikai uztaisīt tā, ka visiem vienlīdz sūdīgi :D Arī, protams, variants, bet nu pagaidām, tpu tpu tpu, tomēr dominē pragmatiski ciniskais - ja nevar labi visiem, tas nenozīmē, ka nevar labi kaut kādam - sev, tuvākajiem, kaut kādām grupām kas gudrāki/uzņēmīgāki/naglāki/iespringstošāki, katrs savas laimes kalējs... Kas ar darbu, kas ar zagšanu, kas ar abiem... Badā, galu galā, neviens nemirst, paikai resursu pietiek, elektrība, ūdens, silts klozetpods un pat internets ar TV praktiski visiem ir. Nu a viss politteijāteris elektorātam par prieku tiek spēlēts...
Kā to mainīt? A nekā cilvēciski :( Tikai ar necilvēciskām antiutopijām, a ļa fiziski iznīcināt visus, kas nav darba spējīgi un jāuztur, nogriezt visu neefektīvo infrastruktūru utt. Nu, loģiski, ka tā neviens nedarīs, paldies Dievam...
24.jūlijs 2020, 20:39 | links
 
Pensionāri ir galvenais vēlēšanu kontingents, jo daudzi jaunākie izvēlas neiet uz vēlēšanām, jo tāpat neesot par ko balsot, līdz ar ko rezultāts ir tāds kāds ir.
Bet kad jāiet ir kas darīt, tad labāk alu padzert, uz Turciju aizbraukt un sazvērestību teorijas izplatīt.
24.jūlijs 2020, 19:46 | links
 
Valsts esam visi mēs, un, ja kāds pieņem mums nepatīkamus lēmumus - tad kā? Tas ir valstiski pareizi un loģiski, vai pilnīgi ačgārni?

Jozis2, 24.jūlijs 2020, 18:00

Teorijā demokrātija ir vairākuma vara. Kas mums ir vairākumā un politiski aktīvākais elektorāts? Atbilde -pensionāri! Nu tad uz šo elektorātu arī viss tiek būvēts... Nē, protams, naudas nepietiek, nu tupa nepietiek, tāpēc, ka nepietiek un nepietiks vēl vairāk, jo nevar ar mūsu demogrāfiju strādājošie nodrošināt sociālo paaudžu solidaritāti, jo paaudzes atražojušās ar mīnusa zīmi :( Bet toties vismaz, ja nevar īsti maizi, tad vismaz izklaides demences skartajiem senioriem tiek nodrošinātas, visi šitie populistiskie "politseriāli", kas visiem reāli strādājošiem un uzņēmīgiem cilvēkiem pie kājas... Es reāli cienu cilvēkus gados kā tādus, bet nu , paklausoties dažu cienījama vecuma radu utt. sarunas un uzskatus, viņu manipulējamību un nekritiskumu, toties augstu politisko aktivitāti vēlēšanās utt. man mati ceļas stāvus. Pie vēlēšanām vajadzētu pielaist tikai pēc padziļinātas prishiatriskas testēšanas (tas gan ne tikai uz senioriem attiecas, bet uz visiem, vienkārši pensionāru nospiedoši vairāk...

zaraza, 24.jūlijs 2020, 18:32


Atvaino, zaraza!
Tāds kā es, vispār neiet šo vēlēšanu teātri spēlēt. Man konkrēti ir vienalga, kas te ir pie varas. Manu dzīvi tas faktiski neiespaido.
Par mafiju nav vērts pat balsot - tā sevi atražos pati.
No kurienes Tev šis apgalvojums, ka pensionāri ir vairākums Latvijas vēlēšanās? Tās ir muļķības...
Vēlēšanās toni nosaka ierēdniecības un mafijas kastas, tās lieliski zina, kas un kā jādara, atšķirībā no Tevis paša un pensionāriem.
Plus vēl tagad ieviestā slepenība vēlēšanu rezultātu skaitīšanā, vai vēl kaut kur.
Tad nu par rezultātiem nenākas brīnīties.
Kamēr netiks ieviesta personīgā atbildība visās jomās, ne tikai deputātiem, deputātus nevirzīs vēlēšanu apgabali, bet partijas, lasi mafija, - nekas šeit uz labu nemainīsies.
24.jūlijs 2020, 19:40 | links
 
Valsts esam visi mēs, un, ja kāds pieņem mums nepatīkamus lēmumus - tad kā? Tas ir valstiski pareizi un loģiski, vai pilnīgi ačgārni?

Jozis2, 24.jūlijs 2020, 18:00


Teorijā demokrātija ir vairākuma vara. Kas mums ir vairākumā un politiski aktīvākais elektorāts? Atbilde -pensionāri! Nu tad uz šo elektorātu arī viss tiek būvēts... Nē, protams, naudas nepietiek, nu tupa nepietiek, tāpēc, ka nepietiek un nepietiks vēl vairāk, jo nevar ar mūsu demogrāfiju strādājošie nodrošināt sociālo paaudžu solidaritāti, jo paaudzes atražojušās ar mīnusa zīmi :( Bet toties vismaz, ja nevar īsti maizi, tad vismaz izklaides demences skartajiem senioriem tiek nodrošinātas, visi šitie populistiskie "politseriāli", kas visiem reāli strādājošiem un uzņēmīgiem cilvēkiem pie kājas... Es reāli cienu cilvēkus gados kā tādus, bet nu , paklausoties dažu cienījama vecuma radu utt. sarunas un uzskatus, viņu manipulējamību un nekritiskumu, toties augstu politisko aktivitāti vēlēšanās utt. man mati ceļas stāvus. Pie vēlēšanām vajadzētu pielaist tikai pēc padziļinātas prishiatriskas testēšanas (tas gan ne tikai uz senioriem attiecas, bet uz visiem, vienkārši pensionāru nospiedoši vairāk...
24.jūlijs 2020, 18:32 | links
 
AndrisABC
Izrādas ka tie loģiskie risinājumi var būt dažādi, vieni kas mums patīk, citi kurti mums nepatīk. Tātad svarīgi ir nevis lai lēmums ir loģisks, bet lai tas patiktu vēlētājam. Un tas ir tieši tas kā var nesolīt.
23.jūlijs 2020, 21:06 | citēt | ziņot | links

Vai vari paskaidrot, kuri tad ir tie loģiskie un vēlētājiem nepatīkamie lēmumi?
Valsts esam visi mēs, un, ja kāds pieņem mums nepatīkamus lēmumus - tad kā? Tas ir valstiski pareizi un loģiski, vai pilnīgi ačgārni?
Šobrīd jau ir redzamas sekas tiem "loģiski" pieņemtajiem lēmumiem, kurus vēlētāji NAV akceptējuši.
Tie vienkārši brauc prom, reģistrē savus biznesus citur!
Un palikušie paliek ar garu degunu un lieliem nodokļiem, kurus ceļ un ceļ.
Ir neapstrīdama patiesība, ja nav naudas - samazini izdevumus, bet, redz, valsts ierēdņiem tas nav zināms, algas tiek nenormāli celtas, to skaits nemitīgi aug - tikai nav kas to naudu pelna. Un lēnām tas trubas gals virzās klāt, jo uz krīta devēju tad arī nav daudz.
24.jūlijs 2020, 18:00 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager