Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Varēja vienā teikumā- "esmu par politisko nāciju- kā amerikāņi/austrāļi un man poh!"))

badapiicka, 4.jūlijs 2020, 00:10


Esmu par Latvijas kultūras un valodas identitātes saglabāšanu, Latvijas kā valsts, zemes, teritorijas, saglabāšanu, polulācijas palielināšanos līdz tādam līmenim, ka šīs identitātes vairs neapdraud izmiršana.. a vot kāds nākotnes latviešiem būs genotips un fenotips man tiešām pox...
4.jūlijs 2020, 00:22 | links
 
. Es vispirms domāju par savu ģimeni, dzīvokli, māju (un tas nenozīme, ka es kaimiņam kaut ko atņemu) un tad par kaimiņiem, tas ir tikai normāli. Nezinu nevienu cilvēku, kurš savas ģimenes budžetu dala ar blakusdzīvoklī dzīvojošo ģimeni.

badapiicka, 3.jūlijs 2020, 23:19


Plnīgi normāla un pareiza pieeja, tikai Tev interpretācija sanāk nepareiza uz beigām. Nevajag "savas ģimenes budžetu dala ar blakusdzīvoklī dzīvojošo ģimeni", vajag lai ar laiku balkusdzīvojošās ģimenes bērni saprecētos, radītu vēl bērnus, un dzimta kļutu stiprāka, kopējais budžets lielāks. Tikai, šajā gadījumā jāspēj noturēt, lai tavā mājā pieņemtā trauku mazgāšanas kārtība paliktu galvenā, a kaimiņa trauku mazgāšanas metodes tikai pa bŗidim atcerētos kā vecu dzimtas tradīciju :D Tas jau ir gudra ģimenes galvas uzdevums...
4.jūlijs 2020, 00:16 | links
 
Tavs "aizvainotais " draugs, var aiziet nosvērties... Ja jau bija tekoša Latviešu valodā, varēja naturalizēties (kāds jau te to rakstīja) un PUNKTS!
dakterp, 3.jūlijs 2020, 23:50

Ja cilvēkam, kas valstī dzimis un audzis, zin tās valodu, kultūru utt. ap pilngadību pēkšņi pasaka, ka tu tagad esi nepilsonis un ej "naturalizējies" (ko naturalizēties?) tad, manuprāt, ir pilnas tiesības apvainoties. Es arī noteikti apvainotos un rīkotos līdzīgi!

Amerikā pat pilnīgi nelegālai robežpārkāpējai un noziedzniecei, ja izdodas dzemdēt uz valsts zemes, bērnam ir pilsonība automātiski. Un tas ASV, kur tautas netrūkst un demogrāfija normāla. Nemētājas ar cilvēkiem, kas pilnīgi noteikti var būt savējie nākotnē. Vai par tādiem ķlūs, jau ir valsts politikas jautājums, kā uzaudzinās, izskolos, kā nokontrolēs.

zaraza, 4.jūlijs 2020, 00:07

Nē, nē un vēlreiz nē! Kā jau te rakstīja. Ja var apvainoties par naturalizācijas kārtošanu, tad nav kkas riktīgi. Likums ir likums un mierā. Cik viņš pareizs, vai nepareizs, lai lemj tiesa vai tiesībsargs. Un amīšus šeit kā piemēru pilsonībai, nevajag:)
4.jūlijs 2020, 00:14 | links
 
"Nekādu naidu te neveido, tie nav nekādi cilšu, Livonijas laiki, bet gan pārskatāma, pavisam nesena pagātne. Tādi "piedāvājumi" bija padomju klasika- entās jauktās laulības, turpinātos krieviskošanās un nekas tagad nebūtu citādāk! Tādos variantos mēs esam zaudētājos- krieviskais tiecas dominēt, viņi pārsvarā nemēdz integrēties.
badapiicka, 3.jūlijs 2020, 22:47

"pārskatāma, pavisam nesena pagātne" :D :D :D Cik simtiem gadu jāpaiet, lai tā paliktu par pagātni kas vairs nemaisās tagadnē?! Cik ilgi var onanēt ar ļauno krievu apbižotās un apspiestās tautas tēlu?! Miroņiem lai vieglas smiltis, dzīvajiem jādzīvo! Labi, cerams, nomirs pēdējais , kas dzimis PSRS un būs miers, visu to heveri aizmirsīs un visi šitie bulšiti būs tikpat "aktuāli" kā krustneši, Livonija un zviedru laiki...

A bez jauktām laulībām un krustošanās ne vella nesanāks, mamuti un dinozauri to pierādīja, populāciju nenoturēt... Da labi, gan jaunie tāpat tiks galā, izdomās kā tos čurājamos salikt kopā, visos laikos tikuši galā un pagātnē dzīvojošiem perduniem padomu nav prasījuši... Ja ne ar krieviem, tad ar melnīšiem, būs mums mulatiņi... "Tīru genofondu" Ādolfa ideju ietvaros nenoturēt, da i kur tas tīrais ir pēc 800 gadu asiņu jaukšanas visos karos utt. Un pofig, kaut mulatiņi, kaut actiņas šķībākas, ka tik runā latviski, svin Jāņus, zina dainas un pielūdz Pērkontēvu, nu vai vismaz Jēzu nevis Allahu un Budu. Kultūru un valodu, identitāti, valsts var saglabāt, ja ar prātu un pareizu beznaida politiku, bet "tīrasinību" nez vai...

zaraza, 3.jūlijs 2020, 23:57

ādolfs, naida politika, perduni- nu gan tev fantāzija))))))) Un kāpēc to garo penteri bija jaraksta un jādzesē elpa? Varēja vienā teikumā- "esmu par politisko nāciju- kā amerikāņi/austrāļi un man poh!"))
4.jūlijs 2020, 00:10 | links
 
Tavs "aizvainotais " draugs, var aiziet nosvērties... Ja jau bija tekoša Latviešu valodā, varēja naturalizēties (kāds jau te to rakstīja) un PUNKTS!
dakterp, 3.jūlijs 2020, 23:50


Ja cilvēkam, kas valstī dzimis un audzis, zin tās valodu, kultūru utt. ap pilngadību pēkšņi pasaka, ka tu tagad esi nepilsonis un ej "naturalizējies" (ko naturalizēties?) tad, manuprāt, ir pilnas tiesības apvainoties. Es arī noteikti apvainotos un rīkotos līdzīgi!

Amerikā pat pilnīgi nelegālai robežpārkāpējai un noziedzniecei, ja izdodas dzemdēt uz valsts zemes, bērnam ir pilsonība automātiski. Un tas ASV, kur tautas netrūkst un demogrāfija normāla. Nemētājas ar cilvēkiem, kas pilnīgi noteikti var būt savējie nākotnē. Vai par tādiem ķlūs, jau ir valsts politikas jautājums, kā uzaudzinās, izskolos, kā nokontrolēs.
4.jūlijs 2020, 00:07 | links
 
Vispār jau dīvaini,latvieši ciena un atceras gan zviedru,gan vācu ,arī krievu (Rndāles pils) mantojumu,bet savu Staburadzi zem ūdens ir apglabājuši...Vai tas nav simboliski?

Malgomajfisk, 3.jūlijs 2020, 23:19

Simboliski? Nezinu. Īstais jautājums būtu- vai mainītu kādu vācu pili pret Staburagu? Ja man tas nozīmētu 60ebreju mēnesī par elektrību vietā maksāt 90 - es maksātu.
4.jūlijs 2020, 00:03 | links
 
"Nekādu naidu te neveido, tie nav nekādi cilšu, Livonijas laiki, bet gan pārskatāma, pavisam nesena pagātne. Tādi "piedāvājumi" bija padomju klasika- entās jauktās laulības, turpinātos krieviskošanās un nekas tagad nebūtu citādāk! Tādos variantos mēs esam zaudētājos- krieviskais tiecas dominēt, viņi pārsvarā nemēdz integrēties.
badapiicka, 3.jūlijs 2020, 22:47


"pārskatāma, pavisam nesena pagātne" :D :D :D Cik simtiem gadu jāpaiet, lai tā paliktu par pagātni kas vairs nemaisās tagadnē?! Cik ilgi var onanēt ar ļauno krievu apbižotās un apspiestās tautas tēlu?! Miroņiem lai vieglas smiltis, dzīvajiem jādzīvo! Labi, cerams, nomirs pēdējais , kas dzimis PSRS un būs miers, visu to heveri aizmirsīs un visi šitie bulšiti būs tikpat "aktuāli" kā krustneši, Livonija un zviedru laiki...

A bez jauktām laulībām un krustošanās ne vella nesanāks, mamuti un dinozauri to pierādīja, populāciju nenoturēt... Da labi, gan jaunie tāpat tiks galā, izdomās kā tos čurājamos salikt kopā, visos laikos tikuši galā un pagātnē dzīvojošiem perduniem padomu nav prasījuši... Ja ne ar krieviem, tad ar melnīšiem, būs mums mulatiņi... "Tīru genofondu" Ādolfa ideju ietvaros nenoturēt, da i kur tas tīrais ir pēc 800 gadu asiņu jaukšanas visos karos utt. Un pofig, kaut mulatiņi, kaut actiņas šķībākas, ka tik runā latviski, svin Jāņus, zina dainas un pielūdz Pērkontēvu, nu vai vismaz Jēzu nevis Allahu un Budu. Kultūru un valodu, identitāti, valsts var saglabāt, ja ar prātu un pareizu beznaida politiku, bet "tīrasinību" nez vai...
3.jūlijs 2020, 23:57 | links
 
Trīs lapas un pārsvarā "bezsakarā"...
Zaraza,
Tavs "aizvainotais " draugs, var aiziet nosvērties... Ja jau bija tekoša Latviešu valodā, varēja naturalizēties (kāds jau te to rakstīja) un PUNKTS!
Toreiz pieņēma tādu likumu un miers. Kāpēc, tie krivvalodīgie, kuri emigrē no ruslandes, iemācās attiecīgās valsts valodu un naturalizējās, bet redz "vietējie ", tam ir par lepnu?
Kāpēc šeit dzimušajam (toreiz), bet vecāki bija iebraukuši, būtu/bija jādod pilsonība?
Parunājiet/paklausieties /paskatieites krievvalodīgos, kuri ir aizmukuši no ruslandes un naturalizējušies šeit viedokli, uttt.
Man visi, saprātīgi domājošie paziņas, ir naturalizējušies, daļēji Latviskojušies un bērni viņiem, var teikt ir jau Latvieši.
Nobeigumam, reāls, tikai viens piemērs, - bija mums aukle. Visādi citādi SUPER/PUPER/DUPER, Bet... Viņa, kundze jau tuvu pensijas vecumam. Kādreiz ruslandes laikā, atbraukuši uz šejieni no Ukrainas. Latviski mācēja tikai un vienīgi- labdien. Tā kā mēs ar bērniem uzreiz cenšamies runāt trijās valodās, viņas rus valodas(tikai) zināšanas, nelikās sķērslis, lai pieņemtu darbā. Gadiem ejot, uzzinājām, ka viņas meita(savulaik naturalizējusies pie mums), nu jau sen dzīvo UK, precējusies tur un ir jau bērni (angļi jau). Pienāca laiks, kad viņas meita palūdza, lai brauc palīgā. Un tad sākās. Viņai kā nepilsonei, divas reizes atteica UK vīzu (tiem kuri nezina, pēc pirmā atteikuma, jāgaida 6i .mēneši lai otreiz prasītu). Es, kā jau īstenam Latvietim pienākas, berzēju rokas (Jo sīčiem, reāli viņa patika). Un te pēkšni, kā zibens no skaidrām debesīm... Viņa mācās LV valodu, vēsturi, ar pirmo piegājienu naturalizējās (atgādinu, tante, pirmspensijas vecuma) un aidā uz UK...
3.jūlijs 2020, 23:50 | links
 
Krievija gavilē?
https://youtu.be/5C-gLek7s8c?t=6
3.jūlijs 2020, 23:42 | links
 
Vispār jau dīvaini,latvieši ciena un atceras gan zviedru,gan vācu ,arī krievu (Rndāles pils) mantojumu,bet savu Staburadzi zem ūdens ir apglabājuši...Vai tas nav simboliski?

Malgomajfisk, 3.jūlijs 2020, 23:19

Staburadzi, manuprāt, apglabāja krievi, jo zviedri Ulmaņlaikā atteicās tur būvēt HES dēļ grunts īpatnībām.
Vēsture - tas var būt vērtīgi reizēm.
Iesaku aizbraukt uz Rundāles pili un iepazīties tā kārtīgi ar visu.
https://rundale.net/pils/vesture/
3.jūlijs 2020, 23:40 | links
 
Vispār jau dīvaini,latvieši ciena un atceras gan zviedru,gan vācu ,arī krievu (Rndāles pils) mantojumu,bet savu Staburadzi zem ūdens ir apglabājuši...Vai tas nav simboliski?
3.jūlijs 2020, 23:19 | links
 
"taču ir arī ekstrēms nacionālisms,kas vērtē savu tautu augstāk pār citām"

Malgomajfisk, 3.jūlijs 2020, 19:40

Nu, es arī savu tautu- latviešus- vērtēju augstāk par citām, MAN latvieši un Latvija ir svarīgāki, rūp vairāk nekā leiši, amerikāņi, zviedri, krievi uttt.- tāpēc nepiekrītu Levitam, nekā ekstrēma te nav, neviens taču nesaka, ka citas tautas kā tādas ir mazvērtīgākas par latviešiem. Es vispirms domāju par savu ģimeni, dzīvokli, māju (un tas nenozīme, ka es kaimiņam kaut ko atņemu) un tad par kaimiņiem, tas ir tikai normāli. Nezinu nevienu cilvēku, kurš savas ģimenes budžetu dala ar blakusdzīvoklī dzīvojošo ģimeni. Padomju laikā jēdzienu "nacionālisms" demonizēja, jo tas traucēja būvēt komunālo "paradīzi".
3.jūlijs 2020, 23:19 | links
 
Par šiem vārdiem es te jau esmu neskaitāmas reizes banots. :) Ja viņiem ļauj to darīt, tātad kādam tas ir izdevīgi.

KurmisZ, 3.jūlijs 2020, 22:08
nabadziņš:DDD
3.jūlijs 2020, 23:14 | links
 
[quote=624470
jau nez cik reizes esmu teicis- "rusofobija" ir krievu propagandas izdomājums(tāds pats kā islamofobija, transfobija, homofobija, u.c), lai aizbāztu muti tiem, kas izsaka viņiem netīkamus viedokļus vai faktus. Nekādas kurināšanas te nav - vatisms ir starptautiska sērga, tas nav kaut kas endēmisks tikai krieviem.

badapiicka, 3.jūlijs 2020, 22:57[/quote]

Iespējams, ka kādi rasisma elementi arī varētu būt pie vatisma pieskaitāmi.
Ir nomāli melnie (krāsainie) un normāli krievi un ir urlas un nigeri.
Jebkurā tautā ir atbiras.
3.jūlijs 2020, 23:06 | links
 
Krieviem ir sava valsts, itāļiem sava, vāciešiem sava, zviedriem sava, tikai latviešiem nez kāpēc nevar būt sava valsts, jo redz mums ir jāauklējas ar padomju okupācijas laika kolonistiem-okupantiem un jātaisa viņiem mazā krievijas filiāle, lai viņi te komfortabli justos.
Viņiem ir jāsaprot, ka pamatnācija Latvijā ir latvieši un ka vai nu viņi to pieņem vai arī austrumos ir brīnišķīga valsts priekš viņiem.

Shm_didzis, 3.jūlijs 2020, 22:52

Pamattauta, jā, bet viņiem ir brīnišķi glābjošais "izpokon vekov"- un tā atbild lielais vairums... Tas nekas, ka 20.gadsimta migrācijas statistika liecina pavisam ko citu, viņiem fakti nav arguments) Vispirms ir "a ti dokaži" un tad džokers- "nu, i čo?"....
3.jūlijs 2020, 23:04 | links
 
Lai nu kā mums tas nepatīk un pieņemt to ir grūti,tomēr jāapzinās un jāsaprot to,ka mazo tautību valoda ar laiku izzudīs...Skaudri, bet tā ir realitāte...(
3.jūlijs 2020, 23:02 | links
 
Neesat aizdomājušies kāda rutka pēc sabiedrība tiek šķelta krievos, pareizāk krievvalodīgajos,(kaukāzieši, ukraiņi, baltkrievi, daļa lietuviešu, kazahi utt.) un latviešos.
Ja tas tā nebūtu, visi šā foruma rusofobi sen būtu nobānoti, un ne tikai, par starpnacionālā naida kurināšanu.

BrunoL, 3.jūlijs 2020, 21:32

jau nez cik reizes esmu teicis- "rusofobija" ir krievu propagandas izdomājums(tāds pats kā islamofobija, transfobija, homofobija, u.c), lai aizbāztu muti tiem, kas izsaka viņiem netīkamus viedokļus vai faktus. Nekādas kurināšanas te nav - vatisms ir starptautiska sērga, tas nav kaut kas endēmisks tikai krieviem.
3.jūlijs 2020, 22:57 | links
 
Domātāj,tu tagad esi pilnīgi atklāts pret savu sirdsabziņu?

Malgomajfisk, 3.jūlijs 2020, 22:51

Tu domāji sirdsapziņu?
Jā, man mēdz sāpēt kājas un ne tikai, neesmu vairs tik jauns, tāpēc mēdzu izmantot kompreses ar alkoholu saturošiem šķidrumiem.
3.jūlijs 2020, 22:54 | links
 
tas nu tā ir.
3.jūlijs 2020, 22:52 | links
 
Easy-peasy -ir valsts valodā kaut kas nesaprotams...:D

Malgomajfisk, 3.jūlijs 2020, 20:12

Nu, tad būsim secīgi- arī "tupais" ir valsts valodā kaut kas nesaprotams)
3.jūlijs 2020, 22:52 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager