Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Putins uzvarējis! Neticami!:))) Lūk, kā izskatās bezcerība...
1.jūlijs 2020, 22:39 | links
 
Šodien beidzas Krievijā noteiktais balsojums par konstitūcijas izmaiņām.Tiem kas tam neseko,īsumā apskaidrošu...
Tauta sadalījusies divās daļās.Vieni par,otri pret.Tie kas par izmaiņām, savu nostāju pamato ar to ,ka patreizējā konstitūcija 1993 gadā rakstīta zem Amerikas konsultantu ietekmes un diktāta un nekalpo Krievijas interesēm.Ka balstoties uz konstitūciju Krievija nav suverēna valsts, kas neļauj daudzos jautājumos būt patstāvīgiem. Tādēļ jāmaina konstitūcija, un lai valsti izvestu no krīzes jāpagarina prezidenta pilnvaras, kas dotu Putinam iespēju valdīt līdz pat 2036 gadam.
Konstitūcijas izmaiņu pretinieki no vienas puses it kā atzīst ,ka Krievija pie patreizējās konstitūcijas nav pilnīgi suverēna valsts,bet ir kategoriski pret Putina pilnvaru pagarinājumam.Ja jau šams 20. gadu laikā nevarēja pacelt ekanomiku un būtiski uzlabot cilvēku dzīves līmeni ,tad cars jāgāž nost...Un tas būtu tīri loģiski...
Patreiz pēc neoficiālām ziņām par par konstitucionālām izmaiņām ir aptuveni 75% nobalsojošo. Bet patiesībā jau visiem zināms kā tiek safabricēti vēlēšanu rezulāti...Patiesībā liela daļa šīs vēlēšanas vienkārši boikotēja un galējie rezultāti tiks "piekoriģēti"....
Laiks rādīs ,kam bija taisnība...
1.jūlijs 2020, 22:19 | links
 
Kā jūs tādā miskastē varējāt dzīvot?Valmierā nekas traks nebija.Manā kāpņutelpā vienreiz kautkādi tīņi aluspudeli sasita.

orests, 1.jūlijs 2020, 19:55

Orest, jau reiz izteicu visdziļāko līdzjūtību.
Par pīpēšanu. Atmetu pirms 15 gadiem un uz dienu. Iemesls vienkārš kā 2x2!
1. Katrā ārzemju komandējumā pārliecinies, ka Latvijā pirktais Marlboro vēlāk Parlaments, ne tuvu tam, kāds nopērkams Vakareiropā.
2. Liegums smēķēt telpās. Jāiet sosīt aiz lidostas stūra.
Iepriekš tādā bārā kāju nespēru, kur pie fufcika un kafijas nevarēji kuplu dūmu uzvilkt.
3. Vēl jau cerība, ka gunāriņš arī būs staltāks! Un Balderis ledusplacī tik bieži neaizbēgs.
Jā, bet gadās vēl šobrīd, kad kāds pīpo, patiešām labu, īsti aromātisku cīgu(ne aromatizētu), tā kā aizķer.
1.jūlijs 2020, 20:29 | links
 
Kā jūs tādā miskastē varējāt dzīvot?Valmierā nekas traks nebija.Manā kāpņutelpā vienreiz kautkādi tīņi aluspudeli sasita.
1.jūlijs 2020, 19:55 | links
 
Bjorgvins [01.07.20]: zēni.kad es palasu jūsu bērnības atmiņas,man raudiens nāk.nu baigi drūma bērnība.labi,ka es piedzimu un uzaugu laukos.vismaz bērnība drusku saulaināka un jautrāka bija.ne par velti mūsu pusē i aktieri,i citādi mākslinieki dzimuši.
Jā, tikai raiha pagalmā krievu puikas šim pāri darija, nevar to bērnības traumu nekādi aizmirst. Tad nu ,, vaimanā un met sūdus uz ventilatora,, joprojām. :)
1.jūlijs 2020, 19:37 | links
 
Garaicīgi nebija.It sevišķi man kā Vecrīgas puikam.I pa Vecrīgas pagrabiem un bēniņiemm "kazaki -razboiņiki" varēja spēlēt,i Uz Dagavu pacopēt aizskriet....:)
1.jūlijs 2020, 18:54 | links
 
zēni.kad es palasu jūsu bērnības atmiņas,man raudiens nāk.nu baigi drūma bērnība.labi,ka es piedzimu un uzaugu laukos.vismaz bērnība drusku saulaināka un jautrāka bija.ne par velti mūsu pusē i aktieri,i citādi mākslinieki dzimuši.
1.jūlijs 2020, 17:45 | links
 
laikam maza neprecizitāte.ar to dzīvošanu domāta dzīvošna Rīgā.no 1974.gada.
1.jūlijs 2020, 17:37 | links
 
alkan.tavs arguments,ka padomju laikā mašinu bija mazāk ir loģisks.diez vai kāds mēginās apgalvot pretējo.es jau gaidīju šo argumentu.nekādu gaišreģa spēju tamnevajag.jo tas ir vienīgais arguments.teiksim tā - nekāds transporta daudzuma pieaugums nedrīkst novest pie cilvēku drošības pasliktināšanās.tomēr remontējot ielas vai komunikācijas nu nedrīkst zakt tik briesmīgi,ka ielām vairs nav satura.a viss pie kājas.nesodamība. viekals sabruka,54 cilvēciņi pagalam.a vainīgo nav. Kārli K.tavai esejai nav ne vainas.nu bija,viss tas bija.to noliegt nevar.es arī dzīvoju kaut kur tādu pašu laiku,drusku ilgāk.bet tas,ka tas viss ir izzudis ir pārspīlēts.nu labi kāpņu telpās bomžiki netiek.visur kodu atslēgas.nu šodien eju uz veikalu.bomzis guļ uz matracīti zālītē.sedziņu ar sarkanais vai zilais krusts iedevis.pa smuko.centrāltirgus un autoostas apkaimē vienkārši mudž.es reti kad braucu ar tramvaju.nu bet reizi 2 mēnešos sanāk.vai nu man baigi veicās vai kā.vienmēr iekšā jau sēž kāds bomzis. smird kā maita.visa publika spieto vismaz 10 metru attālumā.a jūs sakāt - Rīgā tikai rozes dobēs zied.
1.jūlijs 2020, 17:32 | links
 
Smagi noziegumi arī notika daudz biežāk, jo nekur nebija novērošanas kameras un visi pagalmi un kāpņutelpas brīvi pieejamas. Piemeram 80.tajos īpaši bija visādu maniaku uzplaiksnījums, pat mūsu rajonā ~ 1km rādiusā. Dzelzceļmalā atrada nogalinātu kailu sievieti, izvarota ar alus pudeli.. Avotu ielā, 500m attālumā no mūsu mājas bēniņos atrada nomocītu un pakārtu zenu, skaļa lieta, vainīgais bija pusaudzis. Puika bija spīdzināts pāris dienas.. Tad mūsu kaimiņmājā no pēdejā 5. stāva izsvieda rūdītu recidīvistu, bet visi uzelpoja, jo sen kaimiņiem bojāja dzīvi, visi baidījās, arī draudēja manai muterītei ka pārgriezīs rīkli, kad viņa nostrostēja par vemšanu kāpņutelpā.. Īsāk sakot kur vēl rožaināka dzīve kā saulainajā smehģeržavā! Jau sen mūsu rajonā nav bijuši smagi noziegumi, pirms kādiem 15 gadiem aplaupīja sievieti pie vārtiņiem, izrāva somiņu un sasita seju, nariks, tas smagākais.

Karlis_K, 1.jūlijs 2020, 14:32


Es smirdīgā sovoka laikā dzīvoju uz Kr. Barona pie K. Marksa (Ģertrūdes) ielas, blakus mājā bija šņabene, kāpņutelpa bija mūžīgi piemīzta, piedirsta un piepīpēta un reizi nedēļā vēl kāds parubījies proletariāta pārstāvis bija sastopams, verēja likt atslēgas, cik grib uz ārdurvīm, tāpat ātri salauza.
Un vispār centrā lielai daļai ārdurvju bija izsisti stikli, kuru vietā bija vai nu finieris vai bleķa plāksne, kāpņutelpu griesti bija ar melniem plankumiem no aizdedzinātajiem sērkociņiem, pašas netīras un piemīztas.
Sabiedriskajā transportā sēdekļi sagraizīti un apzīmēti, pieturām skaidu plāksnes salauztas, telefonbūdiņām stikli pārsvarā izsisti, ja neatradās gluži blakus mentenei. Parkos spuldzes izsistas, soliņi salauzti. Mājām sienas aplupušas un noplukušas, aplīmētas ar saldējuma papīriem.
1.jūlijs 2020, 17:08 | links
 
Bet kopumā protams ka tagad ir labāk...Vienīgi Putins maita, tos vīrusus pa pasauli sāk bārstīt...)
1.jūlijs 2020, 16:22 | links
 
Bet bomžu kas pa miskastēm rakņājas tik daudz neredzējās,tos pamatā uz Olaines profilaktoriju aizkomandēja.Tur pat rindas veidojās,vietu nepietika...)
1.jūlijs 2020, 16:15 | links
 
Taisni vai romānu vari par piemīztajām vārtu rūmēm sarakstīt.Sauksies 'Jaukās bērnības atmiņas ar urīna piesmaku"...)
1.jūlijs 2020, 16:06 | links
 
Smagi noziegumi arī notika daudz biežāk, jo nekur nebija novērošanas kameras un visi pagalmi un kāpņutelpas brīvi pieejamas. Piemeram 80.tajos īpaši bija visādu maniaku uzplaiksnījums, pat mūsu rajonā ~ 1km rādiusā. Dzelzceļmalā atrada nogalinātu kailu sievieti, izvarota ar alus pudeli.. Avotu ielā, 500m attālumā no mūsu mājas bēniņos atrada nomocītu un pakārtu zenu, skaļa lieta, vainīgais bija pusaudzis. Puika bija spīdzināts pāris dienas.. Tad mūsu kaimiņmājā no pēdejā 5. stāva izsvieda rūdītu recidīvistu, bet visi uzelpoja, jo sen kaimiņiem bojāja dzīvi, visi baidījās, arī draudēja manai muterītei ka pārgriezīs rīkli, kad viņa nostrostēja par vemšanu kāpņutelpā.. Īsāk sakot kur vēl rožaināka dzīve kā saulainajā smehģeržavā! Jau sen mūsu rajonā nav bijuši smagi noziegumi, pirms kādiem 15 gadiem aplaupīja sievieti pie vārtiņiem, izrāva somiņu un sasita seju, nariks, tas smagākais.
1.jūlijs 2020, 14:32 | links
 
Kārli pluss par stāstu.
1.jūlijs 2020, 14:13 | links
 
Par pīpošanu, arī es ir atmetis. Pirmkārt ir jāgrib, otrkārt veselības jautājums, treskārt nauda. Ceturtkārt pilnīgi nevakadzīga nodarbe. Kaifs ir maldīgs. Stresa noņēmējs? Muļķības, cigaretes izsauc stresu. Nevarēju iziet no mājas neuzvilcis, pie stures.. Murgs. Sist kabatu citiem uz savas veselības rēķina?
Man bija tā, piefiksēju, ka ir dienas, kad mazāk gribas uzpīpot un vajag rīkoties. Protams tajā dienā staigāju pa sienām, bet ar katru pieveikto minūti, tad stundu palika priecīgāks prāts es to jau esmu paveicis. Parasti pīpmaņiem izveidojas dažādi paradumu.. Izmanto tos, bet bez cigaretes. Ja ej ārā pīpēt, tad izej ārā bez cigaretes.. Apmāni sevi, ka biji. Vēl man patika uzdzert ūdeni pēc dūmu padarīšanas. Dzēru to, kā sagribās. Viss ir izdarāms, jo roku tu cilā pats. Un tā nav atkarīga, bet gan vēlme apmierināt ieradumu.
1.jūlijs 2020, 14:06 | links
 
Jums ir tāds rožains priekšstats par šodienas Rīgu.mjā,vēlreiz par sakārtotību.ar apskaužamu regularitāti informatīvajā telpā parādās ziņas par bruģī un asfaltā ielūzušām mašinam.nu kaut kā neatceros, ka padomijas laikos kaut kas tāds būtu Rīgā noticis.
Bjorgvins, 1.jūlijs 2020, 10:26


Kāds tur rožains, runāju ko redzu un zinu, 45 gadi Rīgā. Pēdējos padlaiku gadus muterīte strādāja namu pārvaldē, es palīdzēju darbos, nācās apsekot daudz iekšpagalmus un kāpņutelpas. Kaut cik tīrība turējās vēl ielas fasādes mājās, bet iekšpagalmu mājās, kur bija daļējās ērtības un kur padlaikos izmitināja cietumniekus un citus deklasētus elementus, darījās ģikij užas! Jā lodarus un dzerājus uz ielas nemeta, šie varēja gadiem nemaksāt komunālos, fig, bojāja tikai dzīvi kaimiņiem, regulāri apludinot apakšstāvu, izraisot pažarus, piegānot kāpnes. Pažari bija daudz reizes biežāk nekā pašlaik, jo ko tik nemeistaroja apkurei kur nebija centrālā. Par gāzi un elektrību varēja gadiem nemaksāt, tad i būvēja paštaisītus sildelementus, gan gāzes trubas vilka malkas boileros, gan paštaisītus elektriskos radiatorus u.t.t. Domāju esat redzējuši slaveno G.Danelijas spīdošo satīru "Afoņa" par parastu padomju vodoprovodčiku? Ja kas man dikt mīļa filma, aktieri spēlē dievīgi. Nu lūk tā nav režisora fantāzija, tā bija realitāte, tādi afoņas, alkāni santehniķi, bija katrā namu pārvaldē. Filmā ir aina kur viņš atstāj aplūdušu pagrabu nesalabojot trubas, jo smena beigusies. Precīzi, tā arī darījās. Tādus steidzīgi veicamus darbus varēja vilkt garumā ne tikai dienām bet pat mēnešiem, pagrabi aplūduši stāvēja regulāri, pa lūkām nāca neželīga smirdoņa, jo dažkārt bija plīsuši kanalizacijas stojaki. Odi vairojās uz vella paraušanu, atceros cauru vasaru dzīvoklis pilns ar tiem, jo mājas pagrabs vienmēr pludoja. Nu odus Rīgas centrā jau sen neesmu manījis, jo vienkārši tiem vairs nav kur vairoties, neviens saimnieks neatļaujas turēt applūdušus pagrabus. Vēl kāds atceras par tādu lietu kā pārtikas atkritumu vākšanu? Jā bija projekts kā vākt tos cūku fermu barībai, bet pārsvarā tie kalpoja žurku un mušu audzēšanai, tas bija vājprāts. Kāpņutelpās katrā starpstāvā stāvēja bleķa spainis ar protams nehermētiski pieguļošu bleķa vāku, kurā svieda pilnīgi jebkādus pārtikas atkritumus, arī zivju un gaļas. Varat iedomāties kā vasarā tie smirdēja? :) Ik pārdienas tos iztukšoja pagalmu lielajos konteineros, arī bleķa ar šķībiem greiziem vākiem, tāpēc gan žurkas tur līda, gan līķu muša svairojās. Tos tik reti tukšoja, ka vasarā dažkārt tos atver un neko citu neredzēji kā ņuģošu mušu kāpuru kamolu un pāris tupošas žurkas, kuras izbīlī leca uz augšu :) vai nav feini Rīgas centrā tāda audzētava! Nu un protams iekšpagalmos visur šķībi greizi sasisti šķūnīši malkas un citas drazas glabāšanai, daudzi sen pamesti, izlauztām durvīm, kuros tusēja bērni, pusaudži veica visadus dedzināšanas un spridzināšanas eksperimentus (personīgā pieredze :) ) un alkāni koda, nokārtojās un izgulēja dzērumu. Saprotams nekur nebija slēdzami vārti un durvis uz kāpņutelpām, jebkurš alkāns, dirsējs, varotājs, huligāns, zaglis varēja brīvi vazāties, mēslot, laupīt, demolēt. Tāda lūk kārtība pēc kuras nostaļģē daži dinozauri. Mans darbs saistīts ar staigāšanu pie klientiem uz dzīvokļiem pa visu Rīgu, nu neesmu nekur manījis tādu masveida cūcību jau gadus 20. Pa retam atsevišķās lokācijās var sastapt tikai nolaistākajos Rīgas nomales rajonos, šur tur maskačkā, Bolderājā, Sarkandaugavā. Kā likums ne jau saimnieku mājās, bet pašvaldības. Kopumā iekšpagalmi nu visur sakopti, sastādītas puķes, sapuvušus šķūņus nemana, ierastā kanalizacijas smaka no aplūdušiem pagrabiem nav jūtama. Jā apakšzemes komunikācijas ir visai nolaistas un novecojušas, nomainītas tiek pārāk lēni. Arī uz manas Ģertrūdenes jau otro reiz iebrūk bruģis :) Domājat padlaikos nekas tāds nebija? Kā tad, viss plīsa un bruka 10x biežāk, tikai saprotams nekur par to nerakstīja, jo presē un tv cildināja tikai padomju tautas sasniegumus. Nevienam nebija mobilais ar ko pirmajās sekundēs visu sabildēt/safilmēt un pa taisno ievietot soctīklos. Ja mūsdienās avārijas likvidē dažu stundu laikā un visi sašutuši par to šūmējas medijos un soctīklos, tad padlaikos salika barjeras un vilka garumā remontu dienām un nedēļām, un par to zināja tikai apkārtējie iedzīvotāji.
1.jūlijs 2020, 13:59 | links
 
Luter, neko es nemainu. Es šeit neesmu ne ar vienu un ne pret vienu. Tas, ka viedokļi ar viņiem sakrīt bieži- fakts. Bet redz šoreiz var būt arī citāds viedoklis, redzējums. Principā covids šobrīd parāda esošos robus. Un tas ir labi. Krīze vēl ir priekšā un tas biedē, bet iespējams kļūdos-cerams. Un krīze gaidāma nejau tevis sludinātais viss ir slikti lv, bet tāpēc, ka globālas pasaulē pārmaiņas notiek un to prognozēt nevar neviens, pat mūsu Tonis, lai gan viņam ir trešā acs.. Youtube.
1.jūlijs 2020, 13:57 | links
 
ulden...jau vairāk kā 100reizes mēģināju nomest bet nekā.Pīpēju vairāk kā 50gadus un divas pat trīs pak dienā.Mēnesī ap 30eiriķi sanāk.

orests, 1.jūlijs 2020, 13:00
Pameklē internetā metodi kā atmest,manā čomu barā nu jau visi atmetuši,citam vieglāk sanāca,citam ilgāk nācās pamocīties,bet mūsu barā tik viens pīpmanis palicis.20 gadus atpakaļ es biju vienīgais kas nepīpēju,tagad visi baigie sportisti palikuši,bet tas priecē.
Motivācija gan bij veselība,bet tagad visi priecājas cik daudz naudu ietaupa gada laikā
1.jūlijs 2020, 13:47 | links
 
PS. pamēģini audzēt tabaku pats.

Piem. vīnu es veikalā nepērku, kopš iemācījos puslīdz ciešamu-dzeramu pats taisīt :) 100L pa gadu aiziet (130 pudeles)... :)
1.jūlijs 2020, 13:42 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager