Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Laukos var atļauties dzīvot pensionāri ar visai stabiliem ienākumiem un ne maziem. Tā pati apkure. Granulu cena, gandrīz, reiz 3. Iepriekš pirku par 130t ar piegādi, šogad pēdējās 345€ bez piegādes.
Jā, ir arī sava malka, bet tā arī pati mājās un pečkā nenāk. Izmaksas aug līdzīgi.
Saimniekot var, tik viens bet, rentablai saimniekošanai vajadzīgi vairāki simti ha . Desmit + var niekoties hobija līmeni, piepelnot nelielu piedevu pensijai, un ja proti realizēt kādu prodžektu ar Eu līdzfinansējumu.
Kā jau Zaraza rakstīja, lai “iepūstu” laukos dzīvības dvašu, vajadzīgas darba vietas. Lauksaimniecībā tādu nav un nebūs, tāpat pārējās nozarēs.
Kā pirms pārsimts gadiem, saistībā ar industriālo revoluciju, kļuva lieks zirgu spēks, tā šobrīd cilvēks.
14.jūnijs 2023, 13:59 | links
 
Pēc davja teiktā, tu esi sliņķis un negribi uzņemties risku. Lauku māja tev ir, vēlme dzīvot laukos arī, tā kā esot tikai jārok un rīt ap pusdienlaiku jau dzīvosi cepuri kuldams. Tik raksti projektus un brauksi jaunā bobikā dubļainos zābakos.

Viesturs2, 14.jūnijs 2023, 11:36


Filtrē ko raksti, tak Zarazam ir bizness Rīgā, Avotu ielā, atvērt makšķernieku veikalu uzskatu ir diezgan liela riska uzņemšanās, jo nauda ko iesaldē stokā ir salīdzinoši liela!
14.jūnijs 2023, 12:02 | links
 
Pēc davja teiktā, tu esi sliņķis un negribi uzņemties risku. Lauku māja tev ir, vēlme dzīvot laukos arī, tā kā esot tikai jārok un rīt ap pusdienlaiku jau dzīvosi cepuri kuldams. Tik raksti projektus un brauksi jaunā bobikā dubļainos zābakos.
14.jūnijs 2023, 11:36 | links
 
Es tak piekrītu, ka laukos ir lieliski dz­īvot. Reāli perfekti, daba, meži, ūdeņi, tīra vide! Tikai diskusija sākās jau ar Bjorgvina tekstu ka laukos samazinās skolas utt. un tas ir cits stāsts. Lai būtu tās skolas, bērnudārzi, pagasta infrastruktūru, ceļi, sociālie dienesti, poiklīnikas, slimnīcas, klubi, veikali utt. ir jābūt konkrētai spējai šai teritorijai to atpelnīt - nodokļos un investīcijās. Ja teritorija to nespēj, tad viņa kļūst par subsidējamu un dotējamu slogu. Forši, ja pietiek ko dotēt. A je nepietiek, tad tikai griezt izmaksas un centralizēt, citu variantu ta nav. A tā, kas pats var atļauties un arī ciest zināmas neērtības ar pakalpojumu sasniedzamības attālumu, tie var dzīvot laukos cepuri kuldami. Ļoti ceru, ka pats mūža nogales atpūtu varēšu atļauties tā pavadīt savā lauku mājā.
14.jūnijs 2023, 11:04 | links
 
Vispār es biju domājis tieši prom no Rīgas, vismaz 100km prom

jurciks66, 13.jūnijs 2023, 23:40


Zem 100km vilciens ir aizgājis 10+ gadi! Tie kas sāka ko ņemties pat 15 gadus atpakaļ, diezgan labi salīdzinoši tuvu Rīgai iekārtojās!

Es gan no rīdziniekiem neesmu ievērojis viduvējības, vai nu tas aiziet, vai nē un tad ir bankrots pēc gadiem, ja sanāk var iepirkt zemi un tehniku par simpātiskām cenām no viņiem, ja nē var mēģināt laimi izsolēs.
Tagad ar izskatās bankrotu bums tūlīt būs!

Laukos mazāk stresa, neskraidām ar nolaistām galvām kā skudras, skudru pūznī, lai arī var paslinkot retu reizi, bet lauku darbi slinkumu nepiedod, tas arī daudzus attur no darbošanās laukos!
Par risku uzņemšanos piekritu, bet tāpēc to vajag diferencēt, nevari uz vienu kultūru sēdēt ne pēc likuma, ne no agronomijas viedokļa, ne no risku samazināšanas perspektīvas!
14.jūnijs 2023, 00:13 | links
 
Vispār es biju domājis tieši prom no Rīgas, vismaz 100km prom
13.jūnijs 2023, 23:40 | links
 
Viss notiek, tas skaidrs. Tik, ja laukos ir zeme+ kaut kāds starta kapitāls pilsētā nopelnīts. Ja tikai lauku māja ar zemi pushektārs ar algotu darbu pagastā vai vietējā gaterī, tad nihujinuški nenotiek.

Viesturs2, 13.jūnijs 2023, 22:56


Nenotiek, ja negrib strādāt un uzņemties risku.
Lauksaimniecība vispār ir jautājums par risku uzņemšanos.
Tagad jau grūtāk, bet zemi var nopirkt, pietiekoši arī izīrēt un izīrēt hektāru/s nav nekāda kosmosa cena un atkarībā no tā ko kā dari, bet var sanākt ka ar līdzmaksājumiem brīvi nosedz gada īres maksu, pārējais jau ir darbs un rezultāts, mazajiem lauksaimniekiem ir atbalsta programmas, dažas pat diezgan dāsnas, tik vēlmi vajag, tad ir varianti!
13.jūnijs 2023, 23:10 | links
 
Viss notiek, tas skaidrs. Tik, ja laukos ir zeme+ kaut kāds starta kapitāls pilsētā nopelnīts. Ja tikai lauku māja ar zemi pushektārs ar algotu darbu pagastā vai vietējā gaterī, tad nihujinuški nenotiek.
13.jūnijs 2023, 22:56 | links
 
Laukos ja strādā viss notiek.

Te top arbūzi, fonā gan var redzēt arī cidonijas:


Pagājušajā gadā bija arī šādi:



13.jūnijs 2023, 20:57 | links
 
edzuss2 [13.jūn]: dzelziss [32m]: Es i no laukiem - no neliela ciemata Talsu novadā - saucas - Jaunpagasts, 90 km no Rīgas, un te viss ir super !
Tuvumā ir Usma, Sasmaka, Laidze....tie ir ezeri, ja kāds nezin...
Ko vairāk var vēlēties !!!!???Esmu blakus Tev :)
Piemirsi pieminēt Enguri!
Grūti teikt…un vai pareizi apspriest, bet vai dēls Tev nav nespēlēja THK!?
Uz Enguri nebraucu - tur zivis ar dūņu garšu..
Ar THK saistība tikai tik, ka 2 reizes ziemā aizbraucu paslidot...
No kuras "čuhņas" pats esi ?
:)
13.jūnijs 2023, 20:19 | links
 
dzelziss [13.jūn]: Es i no laukiem - no neliela ciemata Talsu novadā - saucas - Jaunpagasts, 90 km no Rīgas, un te viss ir super !
Tuvumā ir Usma, Sasmaka, Laidze....tie ir ezeri, ja kāds nezin...
Ko vairāk var vēlēties !!!!???
Esmu blakus Tev :)
Piemirsi pieminēt Enguri!
Grūti teikt…un vai pareizi apspriest, bet vai dēls Tev nav nespēlēja THK!?
13.jūnijs 2023, 19:56 | links
 
Piekrītu - izkustini savu pakaļu un izbrauc uz laukiem! (Ne uz Babīti) Cilvēki dzīvo pat ļoti labi! Protams, ne visi, bet ja rokas aug no pareizās vietas, tad viss labi!
Un to ko Bebrs uzskaitīja pietiek. Bet vēl ir daudz dažādi novirzieni, kas laukos trūkst.
13.jūnijs 2023, 19:51 | links
 
Es i no laukiem - no neliela ciemata Talsu novadā - saucas - Jaunpagasts, 90 km no Rīgas, un te viss ir super !
Tuvumā ir Usma, Sasmaka, Laidze....tie ir ezeri, ja kāds nezin...
Ko vairāk var vēlēties !!!!???
13.jūnijs 2023, 19:45 | links
 
Bebrs [13.jūn]: Laukos slikti ir tiem, kas dzer un negrib strādāt. Medības, cope, bites, dārzs, teritorijas pļaušana, malkas gādāšana ir tikai neliela daļa no laucinieku izpriecām :) www.laukosvissok.lv
tieši tā, laukos afigenna
13.jūnijs 2023, 19:37 | links
 
Laukos slikti ir tiem, kas dzer un negrib strādāt. Medības, cope, bites, dārzs, teritorijas pļaušana, malkas gādāšana ir tikai neliela daļa no laucinieku izpriecām :) www.laukosvissok.lv
13.jūnijs 2023, 19:32 | links
 
edzuss2 [13.jūn]: Babīte lauki!?? Tu nopietni!?? :))
Tad, kas Tev skaitās 100-150km no Rīgas!?
Par šo sasmējos :D
Nav brīnums ka “laukos viss ir slikti”.
tad man baltezers vispār lauki:)))
13.jūnijs 2023, 19:23 | links
 
Babīte lauki!?? Tu nopietni!?? :))
Tad, kas Tev skaitās 100-150km no Rīgas!?
Par šo sasmējos :D
Nav brīnums ka “laukos viss ir slikti”.
13.jūnijs 2023, 19:07 | links
 
Te jau dažs labs izlīda ar saviem stereotipiem un puspatiesībām, pat nezinot, kas ir un kā.
13.jūnijs 2023, 19:02 | links
 
Laikam nevienam negribas īpaši afišēt :) Es arī labprāt diezgan regulāri braucu patālāk no Rīgas uz laukiem, kur presings mazāks un zivis labāk copē kā, piemēram, Babītē
13.jūnijs 2023, 18:41 | links
 
Lasu un brīnos…nekad neesmu šeit neko rakstījis, bet lasu regulāri.
Tāda sajūta, ka šeit visi tikai Rīgā vai pierīgā dzīvo. Neviens reāli nav no laukiem vai lauku mazpilsētām.
Nu nav tā, ka viss ir slikti. Galīgi tā nav.
Mazāk runāt, vairāk darīt. Un nē, es neesmu ne zemnieks, ne zemnieka dēls.
Bet laukos ir sava burvība, ko nekad neatradīsi Rīgā. Un vēl….nav sastrēgumi :))

edzuss2, 13.jūnijs 2023, 18:30

Neņem tak galvā.Tie vaidētāji ir vatņiki kam jāmaļ kāda stulba tēma cenšoties novērst uzmanību no Ukrainas.
13.jūnijs 2023, 18:41 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager