Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Cik zeķē esi iekrājis saviem pensijas gadiem desmit vai varbūt divdesmit? Vari neatbildēt, atbildi sev!

jegersz, 4.jūnijs 2023, 15:15

ir tāds jēdziens kā risku diversifikācija. skaidrs, ka banāla "zeķe" vai zelts ir paši livīdākie aktīvi un kaut kādam buferim jābūt, taču paši par sevi ir arī pats neefektīvākais kapitāla uzkrāšanas veids, naudai ir jāstrādā un jāpelna. a tur kā pelnīt tur nu katram pašam jādomā... Ir konservatīvāki un pasīvāki veidi - nekustamais īpašums, zeme, mežs...ja kas , tad bērzi līdz zāģim aug 20-25 gadus, hektāriņš bērzu būs stipri drošāk nekā jebkuras sociālās iemaskas... Ir aktīvāki (un riskantāki) varianti - uzņēmējdarbība, preču krājumi, finanšu tirgi, akcijas utt. Galvenais, lai tiešam visas "olas" nebūtu vienā "groziņā".

zaraza, 4.jūnijs 2023, 16:38


Zaraza, tak cik stulbs ieteikums no L200, tik tiešs jautājums.
Un neiet runa par investīcijām pasīvajos ienākumos.
Un ar to gribu teikt, ka cilvēki izņemot turīgus un vidusslāņa augšgalu nereti neveic uzkrājumus vai investīcijas vispār, daudzi dzīvo ar pāris mēnešu izdevumu bufera uzkrājumu un maksā vairākus kredītus paralēli, līdz ar to par uzkrājumu pensijai vai investīcijām vispār neiet runa.
Līdz ar to soc. nodokļa iemaksas nodrošina, ka darba nespējas gadījumā būs kaut kādi ienākumi nevis bankrots!
4.jūnijs 2023, 17:05 | links
 
Iespējams ir sācies pretuzbrukums..
4.jūnijs 2023, 16:54 | links
 
Cik zeķē esi iekrājis saviem pensijas gadiem desmit vai varbūt divdesmit? Vari neatbildēt, atbildi sev!

jegersz, 4.jūnijs 2023, 15:15


ir tāds jēdziens kā risku diversifikācija. skaidrs, ka banāla "zeķe" vai zelts ir paši livīdākie aktīvi un kaut kādam buferim jābūt, taču paši par sevi ir arī pats neefektīvākais kapitāla uzkrāšanas veids, naudai ir jāstrādā un jāpelna. a tur kā pelnīt tur nu katram pašam jādomā... Ir konservatīvāki un pasīvāki veidi - nekustamais īpašums, zeme, mežs...ja kas , tad bērzi līdz zāģim aug 20-25 gadus, hektāriņš bērzu būs stipri drošāk nekā jebkuras sociālās iemaskas... Ir aktīvāki (un riskantāki) varianti - uzņēmējdarbība, preču krājumi, finanšu tirgi, akcijas utt. Galvenais, lai tiešam visas "olas" nebūtu vienā "groziņā".
4.jūnijs 2023, 16:38 | links
 
Tu izklausies pēc riktīga pajoliņa pēdējā laikā, piedod par tiešumu.

"Labāk krāj zeķē, piemini manus vārdus, tu no valsts cilvēka cienīgu pensiju vari negaidīt"

L200, 4.jūnijs 2023, 09:25


Uz muļķiem neapvainojas!
Cik zeķē esi iekrājis saviem pensijas gadiem desmit vai varbūt divdesmit? Vari neatbildēt, atbildi sev! Un tad vēl ieej latvija.lv un apskaties cik esi pensijai uzkrājis no soc. nodokļa maksājumiem!
4.jūnijs 2023, 15:15 | links
 
Var arī ieppludināt jaunas darba rokas... domā rietumu welkamisti tā aiz cilvēkmīlestības dažus miljonus svaigu asiņu ielaida?? :)

daddy_j, 4.jūnijs 2023, 14:24


nu par to jau dažus postus iepriekš tika minēts. plāns ir labs, tikai ja nostrādā... ja tās svaigās asinis ar lielu jaudu metas strādāt, ražot pievienoto vērtību, maksāt nodokļus, radīt pēcnācējus un to visu ar domu integrēties un asimilēties pieņemot teritorijas vēsturiskās kultūras vērtības. Nevis pašas sēdet uz sociālās palīdzības un/vai veidojot savas kultūras un reliģijas anklāvus. Ar šariata likumiem visas šitās liberālās demokrātijas īsti nesakan.
4.jūnijs 2023, 15:04 | links
 
Aicinājumam nemaksāt nodokļus var būt tikai 2 iemesli. Pirmais - dauzīts pa galvu, otrais - tautas ienaidnieks. Ar tādiem gan bezjēdzīgi diskutēt.
Kaut gan par ierosinājumu "krāt zeķē" varam īsi parunāt. Nu tad normālai izdzīvošanai pensijas gados mēnesī mēs gribētu, piemēram, 1500EUR. Gadā 1800EUR. 20 gados 360000EUR. Tad rodas jautājums, cik procenti no cilvēkiem ir gatavi iekrāt šādu summu, atsakoties no būtiskas daļas aktīvās dzīves labumiem?
100%, ka pēc zināma gadu skaita, zemo pensiju saņēmēji gaudos kā aizkautas cūkas cik viņiem slikti, kaut arī nebūs maksājuši nodokļus.
(Pēdējais teikums neattiecas uz pensionāriem, kuri bija strādājuši okupācijas laikā, kā arī uz cilvēkiem, kuriem ir veselības problēmas.)

KasparsZ, 4.jūnijs 2023, 14:23


viena nullīte pazuda:
1500 X 12 = 18 000
4.jūnijs 2023, 15:02 | links
 
Klasiska piramīda, kurā jaunie dalībnieki ar iemaksām nodrošina izmaksas iepriekšējiem. Tikai jebkura finanšu piramīda kolapsē, ja nav dalībnieku pieplūduma. Attiecīgi, kā to vēsture uzkstāmi parāda, cikliski notiek sistēmas restartēšana (ko šeit tā tēlaini nosauca par "attutošanu") defoltējot kādas varas saistības un/vai atņemot indivīdu uzkrājumus. Var neko nedarīt un paļauties uz to, ka viss būs labi. A var tomēr kaut kā meģināt nodrošināties pašam.

zaraza, 4.jūnijs 2023, 08:58


Var arī ieppludināt jaunas darba rokas... domā rietumu welkamisti tā aiz cilvēkmīlestības dažus miljonus svaigu asiņu ielaida?? :)
4.jūnijs 2023, 14:24 | links
 
Aicinājumam nemaksāt nodokļus var būt tikai 2 iemesli. Pirmais - dauzīts pa galvu, otrais - tautas ienaidnieks. Ar tādiem gan bezjēdzīgi diskutēt.
Kaut gan par ierosinājumu "krāt zeķē" varam īsi parunāt. Nu tad normālai izdzīvošanai pensijas gados mēnesī mēs gribētu, piemēram, 1500EUR. Gadā 1800EUR. 20 gados 360000EUR. Tad rodas jautājums, cik procenti no cilvēkiem ir gatavi iekrāt šādu summu, atsakoties no būtiskas daļas aktīvās dzīves labumiem?
100%, ka pēc zināma gadu skaita, zemo pensiju saņēmēji gaudos kā aizkautas cūkas cik viņiem slikti, kaut arī nebūs maksājuši nodokļus.
(Pēdējais teikums neattiecas uz pensionāriem, kuri bija strādājuši okupācijas laikā, kā arī uz cilvēkiem, kuriem ir veselības problēmas.)
4.jūnijs 2023, 14:23 | links
 
jurciks66 [0:25]: zaraza: pensijas veido nodokļos samaksātā nauda. cilvēki nemaksā nodokļus = pensijas zemas. Tieši tik vienkārši. Tajā pat laikā te par idiotiem sauc tos, kas maksā nodokļus. Sanāk, ka es esmu idiots, ja maksāju nodokļus, lai invalīdiem būtu pensija...Kad tu būsi pensijas vecumā, kurš maksās tos nodokļus, lai tev tā pensija būtu? Gluži vienkārši. Strādājošo paliks mazāk, bet pensionāru vairāk.

Labāk krāj zeķē, piemini manus vārdus, tu no valsts cilvēka cienīgu pensiju vari negaidīt

L200, 4.jūnijs 2023, 09:22

Ir taču pietiekami daudz situētu cilvēku, kuri algu "saņem", saņems arī pensiju :D
4.jūnijs 2023, 13:56 | links
 
jegersz [4.jūn]: Pirms runājiet par pensijām, paskatāties kā tās veidojās un no kā, cik gadus esi strādājis, cik nomaksājis, un ja vēl pastrādā ilgāk, vispār viss ir bumbās, ja esi maksājis nodokļus, bet ja esi bijis taksists visu dzīvi un nemaksājis nodokļus un pat pus laiku darba attiecībās neesi skaitījies, tad gaidi minimumu, agrāk laikam bija 90€ tagad kaut kādi 180€.
Tas tā pat kā c19 laikā brēca visi frizieri, kosmetologi un pat metinātāji un arī restorāni ar oficiantiem, kas nebija maksājuši nodokļus, jo kompensācijas bija atbilstoši nodokļu maksājumiem, oj ups ..., ups...! Tieši tā pat ir ar pensiju un pensijas uzkrājumiem!

Lielākie bļāvēji, ka pensijas nebūs un ka nodokļus maksāt nevajag, sev nav izveidojuši uzkrājumus lielākus, lai pat gadu izvilktu, bet uz to klausās aitu bars, kas nedomā līdzi un vel pavelkas, līdz ar to grauj visu sistēmu!
Beisz murgot, kompensācija covid laikā bija maksimāli 700 eiro!

Parādi man vienu normālu cilvēku, kurš ir mierā piespiedu kārtā nestrādāt un dzīvot uz šo bomžpabalstu.

Tu izklausies pēc riktīga pajoliņa pēdējā laikā, piedod par tiešumu.
4.jūnijs 2023, 09:25 | links
 
jurciks66 [4.jūn]: zaraza: pensijas veido nodokļos samaksātā nauda. cilvēki nemaksā nodokļus = pensijas zemas. Tieši tik vienkārši. Tajā pat laikā te par idiotiem sauc tos, kas maksā nodokļus. Sanāk, ka es esmu idiots, ja maksāju nodokļus, lai invalīdiem būtu pensija...
Kad tu būsi pensijas vecumā, kurš maksās tos nodokļus, lai tev tā pensija būtu? Gluži vienkārši. Strādājošo paliks mazāk, bet pensionāru vairāk.

Labāk krāj zeķē, piemini manus vārdus, tu no valsts cilvēka cienīgu pensiju vari negaidīt
4.jūnijs 2023, 09:22 | links
 
zaraza: pensijas veido nodokļos samaksātā nauda. cilvēki nemaksā nodokļus = pensijas zemas. Tieši tik vienkārši. Tajā pat laikā te par idiotiem sauc tos, kas maksā nodokļus. Sanāk, ka es esmu idiots, ja maksāju nodokļus, lai invalīdiem būtu pensija...

jurciks66, 4.jūnijs 2023, 00:25


Nu par idiotu tu sevi paškritiski nupat nosauci pats, neviens cits šādu apzīmējumu neminēja un vispār nekādus uz personu vērstus apvainojumus vai birkas nekarināja. Un neviens neaicina nemaksāt nodokļus, tikai liek aizdomāties par kritiskāku uz elementāras loģikas balstītu attieksmi pret varas solīto un reklamēto sociālo pensiju sistēmu nevis akli paļauties uz to pat neapdomājot alternatīvus nodrošinājumus.
Tā formula nav viss tik vienkārša kā " cilvēki nemaksā nodokļus = pensijas zemas", bet gan vairāk atkarīga no proporcijas cik strādājošiem ar saviem nodokļiem jānodrošina cik nestrādājošo. Un šī proporcija ar katru gadu objektīvi un pierādāmi kļūst sliktāka - nestrādājošo vairāk, strādājošo mazāk, attiecīgi kaut kādai stabilizācijai, no vienas puses pensijas vecumu jāceļ, no otras puses nodokļus jāpalielina. Klasiska piramīda, kurā jaunie dalībnieki ar iemaksām nodrošina izmaksas iepriekšējiem. Tikai jebkura finanšu piramīda kolapsē, ja nav dalībnieku pieplūduma. Attiecīgi, kā to vēsture uzkstāmi parāda, cikliski notiek sistēmas restartēšana (ko šeit tā tēlaini nosauca par "attutošanu") defoltējot kādas varas saistības un/vai atņemot indivīdu uzkrājumus. Var neko nedarīt un paļauties uz to, ka viss būs labi. A var tomēr kaut kā meģināt nodrošināties pašam.
4.jūnijs 2023, 08:58 | links
 
Pirms runājiet par pensijām, paskatāties kā tās veidojās un no kā, cik gadus esi strādājis, cik nomaksājis, un ja vēl pastrādā ilgāk, vispār viss ir bumbās, ja esi maksājis nodokļus, bet ja esi bijis taksists visu dzīvi un nemaksājis nodokļus un pat pus laiku darba attiecībās neesi skaitījies, tad gaidi minimumu, agrāk laikam bija 90€ tagad kaut kādi 180€.
Tas tā pat kā c19 laikā brēca visi frizieri, kosmetologi un pat metinātāji un arī restorāni ar oficiantiem, kas nebija maksājuši nodokļus, jo kompensācijas bija atbilstoši nodokļu maksājumiem, oj ups ..., ups...! Tieši tā pat ir ar pensiju un pensijas uzkrājumiem!

Lielākie bļāvēji, ka pensijas nebūs un ka nodokļus maksāt nevajag, sev nav izveidojuši uzkrājumus lielākus, lai pat gadu izvilktu, bet uz to klausās aitu bars, kas nedomā līdzi un vel pavelkas, līdz ar to grauj visu sistēmu!
4.jūnijs 2023, 00:38 | links
 
zaraza: pensijas veido nodokļos samaksātā nauda. cilvēki nemaksā nodokļus = pensijas zemas. Tieši tik vienkārši. Tajā pat laikā te par idiotiem sauc tos, kas maksā nodokļus. Sanāk, ka es esmu idiots, ja maksāju nodokļus, lai invalīdiem būtu pensija...
4.jūnijs 2023, 00:25 | links
 
Ai tas viss nieki pa lielam.Krievs sāk krievu slaktēt vatestānā vot to ir patikami dzirdēt.-D

udo733, 3.jūnijs 2023, 20:56

Lai tik slaktē
3.jūnijs 2023, 23:31 | links
 
https://nra.lv/pasaule/416053-zviedrija-notiks-pirmais-pasaules-cempionats-seksa.htm?

Pasaule iet uz priekšu nezināmā virzienā

Domaataajs, 3.jūnijs 2023, 19:42Tas ir kas slikts???Jau Romas laikos kaut kas līdzīgs bij:)Man tik interesē kurš uzvarēs???Tas kurš pirmais izšaus????:D

udens2, 3.jūnijs 2023, 20:04

Mani interesē sīkāk. Kā tiek vērtēts tas viss, pēc kādiem rādītājiem, kā ar dopinga kontroli, tiesāšānu, viltus orgasmiem. 1/4;1/2 fināli. Pats fināls. Līdz skatītājiem kā sajūtas aizvadīs, jeb tas tikai priekš lūriķiem un onānistiem.
Izvirtušo Romu barbari iznīcināja. Bet Zviedrijā tagad melnīšu barbaru bars pieaug.
3.jūnijs 2023, 23:30 | links
 
Ai tas viss nieki pa lielam.Krievs sāk krievu slaktēt vatestānā vot to ir patikami dzirdēt.-D
3.jūnijs 2023, 20:56 | links
 
https://nra.lv/pasaule/416053-zviedrija-notiks-pirmais-pasaules-cempionats-seksa.htm?

Pasaule iet uz priekšu nezināmā virzienā

Domaataajs, 3.jūnijs 2023, 19:42
Tas ir kas slikts???Jau Romas laikos kaut kas līdzīgs bij:)Man tik interesē kurš uzvarēs???Tas kurš pirmais izšaus????:D
3.jūnijs 2023, 20:04 | links
 
https://nra.lv/pasaule/416053-zviedrija-notiks-pirmais-pasaules-cempionats-seksa.htm?

Pasaule iet uz priekšu nezināmā virzienā
3.jūnijs 2023, 19:42 | links
 
Zarazij, lielākai daļai tāda problēma ko mainīt, kādu kursu utt nepastāvēja, atceros darbavietā bija kkads cik tur tūkstošu maiņas limits, es savus repšus, vai vēl krievu , kas nu tur bij mainīju ar 4 strādnieku starpniecību. Bet turās veči, nemaksājiet nodokļus, ne sev, ne darbiniekiem, krājiet stieņos, būs ok.

usis, 3.jūnijs 2023, 18:45


Usi,ņemot vērā, ka mana kundze pēc tiešam milzīgu nodokļu nomaksas tagad sēž uz knapi izspiestu otrās grupas invaliditāti ar kaut kādiem tur smieklīgiem ubaga grašiem ( ko es labprātāk sarullētu un iebāztu kādam politiķim atbilstoša vietā) lai gan strādāt savā profesijā rēali vairs nevar, tad visu sarkasmu vari droši turpat bāzt. Man no šīs varas neko nevajag, vienīgi naivi gribas, lai mani liek mierā.
3.jūnijs 2023, 19:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager