Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Ja kāds vēl ir tik stulbs un domā nodrošināt savas vecumdienas tagad cītīgi maksājot nodokļus un sagaida pēc pārdesmit gadiem atpakaļ no valsts to pašu samaksāto, man jums ir sliktas ziņas un nosaukšu jūs īstajā latviešu lamu vārdā: stūlbie vientieši! :)

L200, 2.jūnijs 2023, 19:01

Cik tādu gudrenieku neesmu saticis pēdējo 30+ gadu laikā. Tik kad pienāk pensionēšanās vecums, tad nav ne darba stāža, ne pensijas uzkrājuma un pats galvenais, ne veselība, ne darba prieka, ne spēka.
Otrs variants- veidot privātu uzkrājumu, bet te ir viens liels BET. Cik tas dīvaini nebūtu, pie mums, ik pēc zināma laika perioda, tauta tiek “atutota”. Manus vecvecākus “izģērba” 1940. un 1949. gadā, vecākus 1992.-1993. gadā. Pašlaik mūsu kārta, lai gan jau 2008.gada valsts pieļautās banku patvaļas, daudz tautiešu devās emigrācijā.
Izvēle jūsu!
3.jūnijs 2023, 14:04 | links
 
Un cik tu jau esi sataisījis?
3.jūnijs 2023, 11:12 | links
 
2 L200
Pilnīgi piekrītu!
Matemātiskais modelis to pierāda.
Taisiet bērnus,kas par jums,varbūt,rūpēsies...
3.jūnijs 2023, 09:58 | links
 
Ja kāds vēl ir tik stulbs un domā nodrošināt savas vecumdienas tagad cītīgi maksājot nodokļus un sagaida pēc pārdesmit gadiem atpakaļ no valsts to pašu samaksāto, man jums ir sliktas ziņas un nosaukšu jūs īstajā latviešu lamu vārdā: stūlbie vientieši! :)
2.jūnijs 2023, 19:01 | links
 
Ja ašaradens būs premjers, tad jūsu 2 i 3 tūkstoši var arī vairs nebūt.
Tiko sāks strādāt jaunā valdība, tā valstī sāksies "jaurtrība" finanšu sektorā kas skars jebkuru.
2.jūnijs 2023, 18:34 | links
 
Ar bezskaidras naudas ieviešanu viss nav tik balti kā ieviesējiem gribētos. Joprojām pastāv iespēja doties tur, kur ierēdniecība pret nodokļu pelnītājiem ir sabalansētāka un jebkuram pilsonim ir iespēja dzīvot pilnvērtīgāk. Šeit paliks ierēdņi un pensionāri ...
Inars, 1.jūnijs 2023, 18:08

Ļauj minēt, tavi ienākumi ir zem 2000€ uz rokas, un izglītības līmenis neatļauj nopelnīt vairāk?
Džeki kam abas rokas nav kreisās puses to summu nopelnīs jebkādi, jaucot autiņus, strādājot uz traktoru, vai strādājot ar smadzenēm!
Bankā virs 10-15k neturēs, jo nopirks jaunu autiņu vai zemi, tik cik bankā vēl tik pat turēs skaidrā ...
Un bāc, tādu ir daudz ... es tā nevaru, jo esmu arī saimnieciskās darbības veicējs, bet es ruļīju vēl labāk!

Nesaprotu kāpēc tik daudz čīkstētāju, ka viss ir slikti!

jegersz, 2.jūnijs 2023, 01:21

Skaidrs, ka nav 2K
Kuru forumu never, visiem jūzeriem 3K+ oficiāli uz rokas :D :D

Bija laiks, kad arī strādāju (joprojām abas labās rokas un daru). Mazpilsētā jāiztiek kā ir vai jābučo dirsa patvaldībai, lai tiktu pie treknāka kumosa. Es izvēlējos pirmo ...
Neatradu, kurā brīdī esmu čīkstējis ;) Es tik zinu LV mērogā lielus nekrievu uzņēmumus, kur algas maksā ķešā ;) Turklāt svešvalodniekiem gods ir nemakāt nodokļus.

Lai visiem jums godīgi nopelnītas 3000 eiro pensijas !!!
2.jūnijs 2023, 17:29 | links
 
...pie tā paša vien nonāci - cilvēku par daudz uz zemes!! :))
2.jūnijs 2023, 15:48 | links
 
Nu ja,tie zalie reizēm ierēcienu uzrauj.Nesen bija TV pārraide.Aicināja neēst liellopu gaļu.Jo govis audzēt nav labi.Govis ēdot daudz zāli.Un ak šausmas, daudz bezdē.Un izdala ne tikai ogļskābo gāzi,bet arī metanolu.Un tas esot nāvējoši.labāk ēdiet salātus. Kas tagad būs?Ja cilvēks ēdīs daudz salātus arī vairāk bezdēs.Un izdalīs metanolu.Apburtais loks. Pisec tā vai tā.
2.jūnijs 2023, 15:25 | links
 
FishMV un zaraza.Es nestrīdos ar jums par to.Protams izmaiņas vairāk ietekmē procesi uz zemeslodes un kosmosā.Protams,cilvēks kaut ko lokāli var sadirst,bet ne tik globāli.Manā tekstā nebija pieminēti vainīgie.Es rakstīju par to,ka izmaiņas notiek un iespējamams mēs izejam no nosacītas komforta zonas.Un jacivilizācija vēlas saglabāties,tad vajadzētu jauno paaudzi sagatavot visādiem scenārijiem,nevis ļaut tikai drātēties kompī un telefonā.Un vēl priecāties par to.
2.jūnijs 2023, 15:13 | links
 
.Es ilgu laiku skeptiski skatījos uz trauksmes cēlājiem par klimata izmaiņām.Bet laikam viņiem taisnība.Kaut kā pēdējos gadus nesmuki izskatās.Netipiski plūdi,sausumi,karstumi, aukstumi.

Bjorgvins, 2.jūnijs 2023, 11:58

Es gan joprojām esmu skeptisks. Klimata pārmaiņas kā tādas, protams, ir fakts. Bet cik no tā ir cilvēka darbības rezultāts un cik vienkāršs dabas cikls, tas stipri diskutabli. Kaut kā liekas, ka mēs pārvērtējam savu varenību kaut ko sasipt... Daba i bez mums i ar mums pati ar to tiks galā. Pat pēdējo štrunta 2000 gadu laikā, kas puslīdz datēti, ir bijuši i mazie ledus laikmeti, i milzu sausumi desmitgadēm, i stihijas i plūdi utt. Veselas civilizācijas no tā gājušas bojā. Un ta tiešām tikai smieklīgi īsā laika posmā kurš ir puslīdz dokumntēts. Nu grasis mums vērtība, ja ar savām tehnoloģijām mēs nespējam tikt ar to galā, tad arī neesam pelnījuši, ltad iktenis kā actekiem un citiem ko klimata pārmaiņas piebeidza.

zaraza, 2.jūnijs 2023, 13:23


Tu nošpikoji no manis domas. Laikam reizē rakstījām :)
2.jūnijs 2023, 13:36 | links
 
zaraza.Labs teksts.Tikai pats atzīmē,ka diskutabls. tomēr vajadzētu elementāras prasmes mācīt,lai varētu izdzīvot diskomforta apstākļos.Izskatās,ka lai nokļūtu nelabvēlīgos apstākļos nevajadzēs ne karu, ne pat atomkaru.Es ilgu laiku skeptiski skatījos uz trauksmes cēlājiem par klimata izmaiņām.Bet laikam viņiem taisnība.Kaut kā pēdējos gadus nesmuki izskatās.Netipiski plūdi,sausumi,karstumi, aukstumi.Ar visām no tā izrietošām sekām.Varbūt drīz cilvēcei būs jācīnās par krūzīti tīra ūdens un maizes riciņu.IT un telefoni nelīdzēs.

Bjorgvins, 2.jūnijs 2023, 11:58


Bet zemeslodei -planētai kā tādai ģeoloģiskās pārmaiņas, kas ietekmē arī atmosfēru, notiek bez apstājas, pirms parādījās cilvēks arī bija gan leduslaikmeti, gan citi laikmeti kas iznīcināja daudz ko no tā kas rāpoja pa zemes virsmu, nu pienākusi mūsu kārta kad iestāsies atkal kāds laikmets, un tas reaļiarī varētu būt karstums+sausums. Un to nekādi zaļie ne zilie naprurēs laistīdami biezputras pa muzejiem. Viņi domā ka mēs neēdīsim gaļu, bet salātus, tad klimata pārmaiņas mazināsies. Nekāda konkrēta plāna nav nevienam, ir tikai apakšā naudas maiss, kas dzen ar lodzungu uz priekšu. Zemes ģeologiskos procesus nevar neviens apturēt. Varbūt cilvēks tos bišķi ir paātrinājis ar rūpniecisko industriju, izūknējot laukā nftu, izrokot dzelzsrūdu, vara rūdu, akmeņogles un citus izrakteņus ko izlietoja savām vajadzībām, kuru dēļ kādā mo zems garozas šūnām tad nu tie procesi tiek kavēti vai arī paārtrināti, kas kopumā tad nu ietekmē arī visu pārējo, To nav tā sīki pētījis nevies, kas par to maksās.
Šobrīd arī, zaļais kurss, nu tik būs mums zaļa enerģija, liekam saules paneļus, beigās atjēdzas ka tie nemas tik zaļi nav, ka paneļu un akumulatoru utilizācija ir drausmīgi sarežgīta un kaitīga apkārtējai videi, ka vajagot dabas resursu nodokli. Līmē kā grībi, beigās tāpat nekas nesalīmējas. Tagad tikai tas zaļais kurss tās sāk knapi virzīties, kamēr vēl nokļūs līdz zaļai dzīvošanai un rāžošanai, vēl daudzi uz tā saukļa uztaisīs netīro naudu. Tā ka stāvēšana pie fermas bļaujot ka govis par daudz bezdē un veicina globālo sasilšanu, neapstādinās zemes geoloģiskos procesus.
2.jūnijs 2023, 13:34 | links
 
.Es ilgu laiku skeptiski skatījos uz trauksmes cēlājiem par klimata izmaiņām.Bet laikam viņiem taisnība.Kaut kā pēdējos gadus nesmuki izskatās.Netipiski plūdi,sausumi,karstumi, aukstumi.

Bjorgvins, 2.jūnijs 2023, 11:58


Es gan joprojām esmu skeptisks. Klimata pārmaiņas kā tādas, protams, ir fakts. Bet cik no tā ir cilvēka darbības rezultāts un cik vienkāršs dabas cikls, tas stipri diskutabli. Kaut kā liekas, ka mēs pārvērtējam savu varenību kaut ko sasipt... Daba i bez mums i ar mums pati ar to tiks galā. Pat pēdējo štrunta 2000 gadu laikā, kas puslīdz datēti, ir bijuši i mazie ledus laikmeti, i milzu sausumi desmitgadēm, i stihijas i plūdi utt. Veselas civilizācijas no tā gājušas bojā. Un ta tiešām tikai smieklīgi īsā laika posmā kurš ir puslīdz dokumntēts. Nu grasis mums vērtība, ja ar savām tehnoloģijām mēs nespējam tikt ar to galā, tad arī neesam pelnījuši, ltad iktenis kā actekiem un citiem ko klimata pārmaiņas piebeidza.
2.jūnijs 2023, 13:23 | links
 
zaraza.Labs teksts.Tikai pats atzīmē,ka diskutabls. tomēr vajadzētu elementāras prasmes mācīt,lai varētu izdzīvot diskomforta apstākļos.Izskatās,ka lai nokļūtu nelabvēlīgos apstākļos nevajadzēs ne karu, ne pat atomkaru.Es ilgu laiku skeptiski skatījos uz trauksmes cēlājiem par klimata izmaiņām.Bet laikam viņiem taisnība.Kaut kā pēdējos gadus nesmuki izskatās.Netipiski plūdi,sausumi,karstumi, aukstumi.Ar visām no tā izrietošām sekām.Varbūt drīz cilvēcei būs jācīnās par krūzīti tīra ūdens un maizes riciņu.IT un telefoni nelīdzēs.
2.jūnijs 2023, 11:58 | links
 
FishMV aizbrauc uz gadatirgiem tālāk no Rīgas, redzēsi, ka amatnieku darbu novērtē, cik tas rentabli ir cits jautājums.
Pie maizes cepējiem, gaļas un zivju žāvētājiem rindas stāv!
mjuniorss, ja runā par nozarēm, tad veiksmes stāstus visur var atrast sākot no metālapstrādes, beidzot ar elektronisko shēmu ražošanu, par IT jomu pat nepieminēšu. Lauksaimniecībā viss atkarīgs no dalībnieka, daudzi tagad arī lielie graudkopji iet uz bankrotu, ļoti attīstās ilggadējie augļkopji, bet tur ir realizācijas problēmas.
Saules enerģijas ražotāji vispār kā sēnes pēc lietus saradušies un čakarē zemes tirgu.

jegersz, 2.jūnijs 2023, 09:23


Lauksaimniecība/pārtikas rūpniecība jau predefinēti ir "negodīgas" nozares kur maz sakara ar brīvo tirgu, visu nosaka subsīdijas... Te nevajag apvainoties, ne jau lauksaimnieki utt. to izdomāja un pie kaut kā vainīgi, vienkārši tāda nu ir visu puslīdz attīstīto valstu politika... Jo ja maizīte un gaļa maksātu cik tai reāli būtu jāmaksā pēc tīrās pašizmaksas, tad ļoti liela daļa tautas to atļauties nevarētu. A badaina tauta mēdz dumpoties, tas varai nafig nav vajdzīgs... vot i subsidē.
2.jūnijs 2023, 10:43 | links
 
Eu,nu labi veči.Miers mājās.
2.jūnijs 2023, 10:15 | links
 
 
Bet daudzi jau pat bērniem neko nemāca no rokdarbiem, nemaz nerunājot par skolām.
Tagad tikai smadzenes pieslāgtas aifoniem 24*7, nabaga cilvēki pat pa ielu ejot nenovērš skatienu no ekrāna. Kas tā par dzīvi?

FishMV, 2.jūnijs 2023, 08:50


Nu te ir diskutabli... No vienas puses pats jau esmu pieskaitāms pie veciem perdeļiem, kas pat zirgu māk iejūgt un vajadzētu būt senās zaļākās zāles pusē :D BET... Es gan drīzāk apskaužu jaunās paaudzes, kam ir milzīga tehnoloģiskās iespējas, daudz plašāka informācijas plūsma, daudz plašāka pasaule, arī virtuālā... A ņaudēt par to, ka nemāk kaut ko ar rokām darīt? Nu tu tak ar nemāki no krama akmens šķēpu izcirst... Droši vien alās dzīvojošie senči lamātos... A preikš kam. A tā, cilvēks ir nenormāli adaptīvs radījums, ja izbeigsies aifoni utt. un rīt gribēsies, tad fiksi atkal iemācīsies tos akmens cirvjus taisīt, neprasot veciem perdeļiem padomus....
2.jūnijs 2023, 09:59 | links
 
FishMV aizbrauc uz gadatirgiem tālāk no Rīgas, redzēsi, ka amatnieku darbu novērtē, cik tas rentabli ir cits jautājums.
Pie maizes cepējiem, gaļas un zivju žāvētājiem rindas stāv!
mjuniorss, ja runā par nozarēm, tad veiksmes stāstus visur var atrast sākot no metālapstrādes, beidzot ar elektronisko shēmu ražošanu, par IT jomu pat nepieminēšu. Lauksaimniecībā viss atkarīgs no dalībnieka, daudzi tagad arī lielie graudkopji iet uz bankrotu, ļoti attīstās ilggadējie augļkopji, bet tur ir realizācijas problēmas.
Saules enerģijas ražotāji vispār kā sēnes pēc lietus saradušies un čakarē zemes tirgu.
2.jūnijs 2023, 09:23 | links
 
jegersz [1:21]: Ar bezskaidras naudas ieviešanu viss nav tik balti kā ieviesējiem gribētos. Joprojām pastāv iespēja doties tur, kur ierēdniecība pret nodokļu pelnītājiem ir sabalansētāka un jebkuram pilsonim ir iespēja dzīvot pilnvērtīgāk. Šeit paliks ierēdņi un pensionāri ...
Inars, 1.jūnijs 2023, 18:08

Ļauj minēt, tavi ienākumi ir zem 2000€ uz rokas, un izglītības līmenis neatļauj nopelnīt vairāk?
Džeki kam abas rokas nav kreisās puses to summu nopelnīs jebkādi, jaucot autiņus, strādājot uz traktoru, vai strādājot ar smadzenēm!
Bankā virs 10-15k neturēs, jo nopirks jaunu autiņu vai zemi, tik cik bankā vēl tik pat turēs skaidrā ...
Un bāc, tādu ir daudz ... es tā nevaru, jo esmu arī saimnieciskās darbības veicējs, bet es ruļīju vēl labāk!

Nesaprotu kāpēc tik daudz čīkstētāju, ka viss ir slikti!Tāpēc, ka rokdarbu pulciņi draugs izsīkst! Mirst.. arī mana saimniecība mirst nost.. pirms desmit gadiem dziedāju tavu tekstu tieši tāpat kā tu, bet šodien jau atdevu citiem zemi nomā!

mjuniorss, 2.jūnijs 2023, 01:37


Bet daudzi jau pat bērniem neko nemāca no rokdarbiem, nemaz nerunājot par skolām.
Tagad tikai smadzenes pieslāgtas aifoniem 24*7, nabaga cilvēki pat pa ielu ejot nenovērš skatienu no ekrāna. Kas tā par dzīvi?
2.jūnijs 2023, 08:50 | links
 
Par roku darbiņiem tu Raiham paprasi!
Citi dara, kārto citas lietas!


jegersz, 2.jūnijs 2023, 02:34


Vēl jau sīkamatnieku pie mums ir diezgan, kas kaut ko dara ar domu to notirgot, bet ja paskatās jebkurā psākumā kur sabrauc amatnieki, tur redzams cik dienā paiet garām un cik nopērk. Tas tāpēc ka aļikā un citur internetā var pa kapeikām nopirkt daudz ko no plastmasas, tad nu stutējām čīnīzerus, bet paši savus tautiešus neatbalstam, dažreiz pat kāds nosaka -ē, ko ta tas tur....sazadzies naudu.
Kaut kā tā.
2.jūnijs 2023, 08:47 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager