Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Kaut kas tur riktīgi dīvaini ar to vīrusu- zelta cenas arī riktīgi augšā (kas mani drausmīgi tracina)... Dr. Apinis TV24 arī teica, ka viss esot dikti pārspīlēts...

raihs, 28.februāris 2020, 09:46


No tā secinu, ka Tu šobrīd gribi pirkt, nevis pārdot zeltu... :)

Skaidrs, ka pārspīlēts, tāpat kā ar tiem AU ugunsgrēkiem, biju tur tai laikā, ne nu tā dega kā rakstīja, nekā...
28.februāris 2020, 10:45 | links
 
Cik zinu, problēma ir tajā, cik tas vīruss ir lipīgs. Tas izplatās daudz straujāk par 'normālo' gripu. Tādējādi tas ietekmē populāciju vairāk, kaut mirstība ir tikai 1-2%. Visi biržu indeksi krīt ar tādu pat ātrumu kā tas bija ieprikšējās finansu krīzes laikā.
28.februāris 2020, 09:59 | links
 
Dīvainu es tur neko tādu nesaskatu, bet to, ka žurnālisti regulē cilvēku domas, tas gan!
28.februāris 2020, 09:52 | links
 
Kaut kas tur riktīgi dīvaini ar to vīrusu- zelta cenas arī riktīgi augšā (kas mani drausmīgi tracina)... Dr. Apinis TV24 arī teica, ka viss esot dikti pārspīlēts...
28.februāris 2020, 09:46 | links
 

O, par štatiem kaut ko atradu. Nu un kā lai nerunā par ,, teorijām,,.
:)
28.februāris 2020, 09:18 | links
 
http://sportacentrs.com/basketbols/eirokausi/27022020-zalgiris_nesekos_rekomendacijai_majas_spe

Lietuva gan neraustās.

Brusis, 27.februāris 2020, 20:32

Jā Brusi,
Tik mūsējie neuzraksta, ka Žalgira un fanu aicinājums Itāļiem ir - Milānas fani, lūdzu nebrauciet, tomēr. :-)
27.februāris 2020, 20:58 | links
 
 
Zorge07 [27.02.20]: Labs ,, ievads,, Olimpiskajam gadam, TTT atsakās braukt uz mačiem no bailēm par Korona vīrusa draudiem, kas notiks Japānā? / bada spēles/
Būs ,, zāģis,, japāņiem!
27.februāris 2020, 19:59 | links
 
Mani pat vairāk, vismaz pagaidām, vairāk uztrauc Japāna, ar visu viņas saistīto autobūvi. Jo ļoti labi attceros, kas notika pēc Fukušimas
27.februāris 2020, 19:38 | links
 
Pirmkārt, nav vairs 19 gadsimts, ka cilvēkus tā var apčakarēt.

dakterp, 27.februāris 2020, 18:00

Pilnīgi otrādi, pašlaik cilvēku apčkarēšanā zinātne un tehnoloģijas ir spērušas milzīgu soli uz priekšu, sākot no psihiatrijas/psiholoģijas, beidzot ar to ka jebkuru informāciju tehniski var izplatīt mērkaķa ātrumā pa visdažadākiem kanāliem... Par hibrīdkaru esi kaut ko dzirdējis? Tie jau nav alumīnija cepurīšu konspirologu koncepti, to nopietni vīri ar lielām zvaigznēm uz pagoniem pilnā nopietnībā apspriež un pielieto.
19. gadsimtā kā reizi nebija tik vienkārši, nebija globalizācijas, kādu sipa tikai tas kas notiek viņa saniedzamības attālumā.

Par tādu "spaņu gripu" esi ko dzirdējis?
A tas ir 20. gadsimts, 1918-1919. Vot tad gan viss bija reāli pa nopietno, pēc pašreizējām aplēsēm līdz 100 miljoniem mirušo, vairāk nekā abos pasaules karos kopā. Tikai kā reizi bija pēckara gadi, visur vēl stingras cenzūras, un klusi un mierīgi pa lielam milzums pasaules tautas nomira. Vispār par "spāņu" nosauca tikai tāpēc, ka Spāsnijā nebija tik stingras cenzūras un par to visvairāk avīzes pieminēja.

zaraza, 27.februāris 2020, 19:08

Ne jau tā biju domājis. Lielākie investori Ķīnā ir un paliek ASV. Nu neba jau amīši ir tik glupi. Tā pat, uz doto brīdi, viņi (ASV), vismaz pagaidām, ir lielākie ieguvēji no covid19.
Ja kāds ir piemirsis, tad "miniatūrā ", bet iekš ASV ir visu lielāko koncernu rupnīcas/fabrikas utt palikušas. Tik atškirība tā, ka ja Nike, kurš ražots Ķīnā, Taizemē, Indijā, maksā piemēram 50eur, tad ražotais ASV, maksā 150. Nu un protams, kvalitāte cita.
27.februāris 2020, 19:34 | links
 
Pirmkārt, nav vairs 19 gadsimts, ka cilvēkus tā var apčakarēt.

dakterp, 27.februāris 2020, 18:00


Pilnīgi otrādi, pašlaik cilvēku apčkarēšanā zinātne un tehnoloģijas ir spērušas milzīgu soli uz priekšu, sākot no psihiatrijas/psiholoģijas, beidzot ar to ka jebkuru informāciju tehniski var izplatīt mērkaķa ātrumā pa visdažadākiem kanāliem... Par hibrīdkaru esi kaut ko dzirdējis? Tie jau nav alumīnija cepurīšu konspirologu koncepti, to nopietni vīri ar lielām zvaigznēm uz pagoniem pilnā nopietnībā apspriež un pielieto.
19. gadsimtā kā reizi nebija tik vienkārši, nebija globalizācijas, kādu sipa tikai tas kas notiek viņa saniedzamības attālumā.

Par tādu "spaņu gripu" esi ko dzirdējis?
A tas ir 20. gadsimts, 1918-1919. Vot tad gan viss bija reāli pa nopietno, pēc pašreizējām aplēsēm līdz 100 miljoniem mirušo, vairāk nekā abos pasaules karos kopā. Tikai kā reizi bija pēckara gadi, visur vēl stingras cenzūras, un klusi un mierīgi pa lielam milzums pasaules tautas nomira. Vispār par "spāņu" nosauca tikai tāpēc, ka Spāsnijā nebija tik stingras cenzūras un par to visvairāk avīzes pieminēja.
27.februāris 2020, 19:08 | links
 
BrunoL [27.02.20]: Domāju, gadījumā ar šo ceļotāju, viss būtu nostrādājis, jo iebraucot Tallinā, pats izsauca ātros.
Kas ,, nostrādāja,, ka lidmašīnā visi potenciāli, lidosta, mikriņš, autoosta un autobusā inficēti?
27.februāris 2020, 19:02 | links
 
Domāju, gadījumā ar šo ceļotāju, viss būtu nostrādājis, jo iebraucot Tallinā, pats izsauca ātros.
27.februāris 2020, 18:16 | links
 
Zaraza,
Negribās ticēt šai "sazvērestībai ".
Pirmkārt, nav vairs 19 gadsimts, ka cilvēkus tā var apčakarēt.
Otrkārt, SARS vīrus ( kurš arī ir korono grupas), "aktīvi plosījās" divus gadus(2002-2004).
Jāpaškirsta vēsture, cik toreiz bija "kritušo ".

Bruno,
Pašlaik nav jēgas no termo kamerām lidostā, jo:-
Cilvēks var atlidot arī bez temperatūras un jau inficējies.
Cilvēks var atlidot līdz Viļņai/Kauņai, Tallinai un tā pat ar auto/autobusu atbraukt mājās.
Šoreiz pareizi darīja, ka nenolobēja kārtējo firmeli, kura atkal bezjēgā būtu uzvārījusies uz mūsu rēķina (Jo kvalitatīvas ierīces, maksā dārgi).
27.februāris 2020, 18:00 | links
 
zaraza [27.02.20]: Varu tevi apbēdināt, tās nav viņa ,, domas,, bet plaģiāts. Netā jau pirms nedēļas šīs versijas krieviskais variants cirkulē.

Zorge07, 27.februāris 2020, 16:16

Kāds plaģiāts, ne viņš, ne es tak neapgalvo, ka tā ir viņa patentētā oriģinālideja :) Vienkārši pirmais avots, kur es personīgi šādu ieraudzīju, tapēc tikai pieminēju. Pats līdz šādai versijai aizdomājies nebiju, man bija citas, kas gan arī šo neizslēdz... Formālo loģiku un "Okama nazi" neviens tak nav atcēlis, analizēt un izdarīt sev šādus vai tādus secinājumus un prognozes saprātīgai būtnei ir tikai normāli. Vienīgais, par ko es 100% esmu pārliecināts, tas ir tas, ka jebkurām sekām ir cēloņi, un politiski-sociālā-ekonomiskā sfērā cēloņi biežāk ir mākslīgi un apzināti radīti, nekā veidojušies haotiskas enteropijas rezultātā. Vienkāršojot tas pats vecais labais izmeklēšanas princips- jau kaut kur kaut kas no bildes izlecošs notiek, tad pirmais jāmekē motīvs, kam tas ir izdevīgi....
Tad pameklē sakarību arī starp alko cenu kāpumu. :))))) Varbūt mūsu politiķi tur ir iesaistīti. :DDDD
Bet neesi aizdomājies, kāpēc no štatiem nav info par tur slimajiem, jo uz štatiem ķīnieši lido un dzīvo ,, biezā slānī,,.
27.februāris 2020, 16:58 | links
 
Varu tevi apbēdināt, tās nav viņa ,, domas,, bet plaģiāts. Netā jau pirms nedēļas šīs versijas krieviskais variants cirkulē.

Zorge07, 27.februāris 2020, 16:16


Kāds plaģiāts, ne viņš, ne es tak neapgalvo, ka tā ir viņa patentētā oriģinālideja :) Vienkārši pirmais avots, kur es personīgi šādu ieraudzīju, tapēc tikai pieminēju. Pats līdz šādai versijai aizdomājies nebiju, man bija citas, kas gan arī šo neizslēdz... Formālo loģiku un "Okama nazi" neviens tak nav atcēlis, analizēt un izdarīt sev šādus vai tādus secinājumus un prognozes saprātīgai būtnei ir tikai normāli. Vienīgais, par ko es 100% esmu pārliecināts, tas ir tas, ka jebkurām sekām ir cēloņi, un politiski-sociālā-ekonomiskā sfērā cēloņi biežāk ir mākslīgi un apzināti radīti, nekā veidojušies haotiskas enteropijas rezultātā. Vienkāršojot tas pats vecais labais izmeklēšanas princips- jau kaut kur kaut kas no bildes izlecošs notiek, tad pirmais jāmekē motīvs, kam tas ir izdevīgi....
27.februāris 2020, 16:50 | links
 
Atradu arī šo:
https://youtu.be/Ad7aI47Fl7k
27.februāris 2020, 16:36 | links
 
Tas ir tāda paša satura kā šis variants par maķīti, kā maskētās bumbu patversmes.
https://youtu.be/WizgSa1byUw
27.februāris 2020, 16:33 | links
 
zaraza [27.02.20]: FB Zveja interesantu versiju pameta, ko nebiju dzirdējis... no ļoģikas viedokļa teorija imejet pravo na žizņ un pat šo to saliek pa paluktiem, kas man nelikās bildē kopā... Tipa Ķīna ir nolēmusi atkratīties no biznesa attiecībām ar ārvalstu investoriem, tipa, paldies par tehnoloģijām un rūpnīcām, tālāk mums ir savi plāni. Šobrīd taisa teātri, lai maksimali krītās akciju cenas un tās vnk pārpērk.

Par labu šādai versijai ir tas, ka izskaidrojas fakts, kāpēc tas viss palaists tādā līmenī, lai gan Ķīna zaudē simtos miljardu exporta. Nu nevajag man stāstīt, ka militāristiskā valstī ar autoritatīvu režīmu un cenzūru nevarēja to visu noslāpēt kuš, kuš, kuš... Līdz līmenim - "Uhaņa? Kāda Uhaņa?. Tur mums bumbele nokrita, krāterītis tagad, ups, nu gadās" :) Loģiski, ka īlenu maisā nesnoslēpsi, pilnīgi informācijas vakuumu nevar radīt pat Ziemeļkoreja, bet nu tas viss ir reducējams līdz dzeltenās preses līmenim. A te absurda un grūti izskaidrojama demonstratīva panika valstiskā līmenī - slimnīcu 10 dienās ceļ, auro par 2000 mirušajiem (no miljarda+ iedzīvotājiem, kur no tripera vairāk droši vien mirst) , demonstratīvi "pie mums viss pizģec"... Tāda uzvedība no valsts puses grūti izskaidrojama... A ja spēle uz ilgtermiņu ar investoru uzņēmumu akciju "atspiešanu" pa lēto, tad zināma perversa loģika rodas un sausajā atlikumā Ķīna ver izspiest krietni vairāk nekā īstermiņā šos simtus miljardus zaudējot...
Varu tevi apbēdināt, tās nav viņa ,, domas,, bet plaģiāts. Netā jau pirms nedēļas šīs versijas krieviskais variants cirkulē.
27.februāris 2020, 16:16 | links
 
FB Zveja interesantu versiju pameta, ko nebiju dzirdējis... no ļoģikas viedokļa teorija imejet pravo na žizņ un pat šo to saliek pa paluktiem, kas man nelikās bildē kopā... Tipa Ķīna ir nolēmusi atkratīties no biznesa attiecībām ar ārvalstu investoriem, tipa, paldies par tehnoloģijām un rūpnīcām, tālāk mums ir savi plāni. Šobrīd taisa teātri, lai maksimali krītās akciju cenas un tās vnk pārpērk.

Par labu šādai versijai ir tas, ka izskaidrojas fakts, kāpēc tas viss palaists tādā līmenī, lai gan Ķīna zaudē simtos miljardu exporta. Nu nevajag man stāstīt, ka militāristiskā valstī ar autoritatīvu režīmu un cenzūru nevarēja to visu noslāpēt kuš, kuš, kuš... Līdz līmenim - "Uhaņa? Kāda Uhaņa?. Tur mums bumbele nokrita, krāterītis tagad, ups, nu gadās" :) Loģiski, ka īlenu maisā nesnoslēpsi, pilnīgi informācijas vakuumu nevar radīt pat Ziemeļkoreja, bet nu tas viss ir reducējams līdz dzeltenās preses līmenim. A te absurda un grūti izskaidrojama demonstratīva panika valstiskā līmenī - slimnīcu 10 dienās ceļ, auro par 2000 mirušajiem (no miljarda+ iedzīvotājiem, kur no tripera vairāk droši vien mirst) , demonstratīvi "pie mums viss pizģec"... Tāda uzvedība no valsts puses grūti izskaidrojama... A ja spēle uz ilgtermiņu ar investoru uzņēmumu akciju "atspiešanu" pa lēto, tad zināma perversa loģika rodas un sausajā atlikumā Ķīna ver izspiest krietni vairāk nekā īstermiņā šos simtus miljardus zaudējot...
27.februāris 2020, 15:49 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager