Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Pareizi zaraza saka.
Ekonomikai jau , pa lielam liels "mīnuss" ir sācies. (Kaut vai biržas paskatoties). Bet ļoti daudziem lielajiem ražotājiem, materiālus, rezerves daļas utt, arī Ķīnā ražo. Un tās arī drīz var sākt beigties.
Un tagad paskatoties Irānu, tur nu gan lieli sūdi būs. Jo tie tak vispār, pilnīgā p..jā dzīvo. Pat saslimis veselības ministra vietnieks, preses konferencē, šķauda un klepo virsū žurnaļugām...
Bet, kā jau teicu - arī mums būs inficētie un neaizmuksim no tā. Galvenais necelt paniku, ievērot ieteiktos pasākumus un viss būs bumbās!
27.februāris 2020, 11:45 | links
 

Nu ko, joki beigušies!
27.februāris 2020, 11:08 | links
 
tas gan vidrizāk pilnīgs feiks, bet nu pa pasauli visur klīst apkārt ka šmiga to vīrusu davī :) tā kā steidzami jāizdod likumu, ka sabiedriskā vietā zem 1 promilles atrasties kategoriski aizliegts... Ārstiem, skolotājiem, ierēdņiem, policistiem, šoferiem, mašīnistiem, lidotājiem utt. jo īpaši :)
27.februāris 2020, 10:56 | links
 
Zorge07 [27.02.20]: Labs ,, ievads,, Olimpiskajam gadam, TTT atsakās braukt uz mačiem no bailēm par Korona vīrusa draudiem, kas notiks Japānā? / bada spēles/

Iezīmējas olimpiešu formas tendences. :)
27.februāris 2020, 10:53 | links
 
klau, bet kā tagad sastāv ar visiem sūtījumiem no aliexpresiem un ebajiem? tas kronis nevar elementāri man atbraukt uz māju ar kādu voblerpaku?.. Neko īpašu mūsdienu pāris stundu lidojumu uz citiem kontinentiem laikā nevajag un numurs gatavs, jopcik. Ķīneizeri esot izstrādājuši kaut kadu vakcīnu vai ko un tagad laikam britos aprīlī nomēģinās ar cilvēkiem, nez

badapiicka, 27.februāris 2020, 09:41

nedomāju ka vīruss var "pielipt" pakai... Cita lieta ir jautājums vai tā paka vispār atnāks - cik zinu, tad pašlaik Ķīnā visos lielajos loģistikas centros karantīnas, rūpnīcas nestrādā utt. Daudzu valstu pasti (dzirdēts ka arī Latvijas Pasts nepieņem sūtijumus no Ķīnas. Lidsabiedrības strīpām atceļ lidojumus - tas tak nav tikai tūrisms, bet visas pakas tak arī lido, ne jau ar kuģiem vai vilcienu ved. Kas vedīs?

Bet tie ir ziediņi, sūds ar tām sīkpakām, bet vot ilgtermiņā viss tas , ko pašlaik Ķīnā neuzražo un nepiegādā vienā brīdī sāks trūkt, radīsies deficīts uz daudzām, it kā elementārām lietām. Loģiski tak? Pilnīgi visās nozarēs, pasaulē vispār grūti atrast kādu lietu, pat it kā citur ražotu, kur iekšā nebūtu kāds ķiniešu mezgls, detaļiņa vai izmantojamais materiāls.

Bet vispār ar to vīrusu ir nenormālāko masu psihozi sacēluši, mirušo kopumā mazāk nekā pasulē dienā uz galvas ķieģelis uzkrīt, mirstības % pa lielam tikpat cik visbanālākai mūsu gripai.
BET... Vot ekonomikai gan tas ir liels pesec... Bet nu loģiski, kā jebkurā krīzē, ir kāds kam ļoti slikti un kāds kas ļoti uzvārās, ekonomika ir "balons", vienā galā uzspied ar kulaku, citā vietā izspiežas burbulis. Kam izdevīgi? Hvz, pagaidām izskatās, ka visvairāk jenķiem.... nu varbūt arī nedaudz krieviem... Respektīvi tām valstīm, kas deklarējušas agresīvu politiku maksimālai ražošanas atgriešanai savā teritorijā un imoporta aizstāšanā ar vietējo...

zaraza, 27.februāris 2020, 10:36


Kļūdies jau sākotnēji.
Bija oficiāli konstatēts, ka vīruss uz nedzīviem priekšmetiem var izdzīvot līdz pat 9 dienām. Tiesa, gan jau, ka tas viss ir ļoti atkarīgs no apkārtējās vides apstākļiem.
Otrs moments - daudzi sūtījumi tomēr no tā gala aizņem vairāk laika.
Es vienu sūtījumu atcēlu.
27.februāris 2020, 10:43 | links
 
Labs ,, ievads,, Olimpiskajam gadam, TTT atsakās braukt uz mačiem no bailēm par Korona vīrusa draudiem, kas notiks Japānā? / bada spēles/
27.februāris 2020, 10:39 | links
 
klau, bet kā tagad sastāv ar visiem sūtījumiem no aliexpresiem un ebajiem? tas kronis nevar elementāri man atbraukt uz māju ar kādu voblerpaku?.. Neko īpašu mūsdienu pāris stundu lidojumu uz citiem kontinentiem laikā nevajag un numurs gatavs, jopcik. Ķīneizeri esot izstrādājuši kaut kadu vakcīnu vai ko un tagad laikam britos aprīlī nomēģinās ar cilvēkiem, nez

badapiicka, 27.februāris 2020, 09:41


nedomāju ka vīruss var "pielipt" pakai... Cita lieta ir jautājums vai tā paka vispār atnāks - cik zinu, tad pašlaik Ķīnā visos lielajos loģistikas centros karantīnas, rūpnīcas nestrādā utt. Daudzu valstu pasti (dzirdēts ka arī Latvijas Pasts nepieņem sūtijumus no Ķīnas. Lidsabiedrības strīpām atceļ lidojumus - tas tak nav tikai tūrisms, bet visas pakas tak arī lido, ne jau ar kuģiem vai vilcienu ved. Kas vedīs?

Bet tie ir ziediņi, sūds ar tām sīkpakām, bet vot ilgtermiņā viss tas , ko pašlaik Ķīnā neuzražo un nepiegādā vienā brīdī sāks trūkt, radīsies deficīts uz daudzām, it kā elementārām lietām. Loģiski tak? Pilnīgi visās nozarēs, pasaulē vispār grūti atrast kādu lietu, pat it kā citur ražotu, kur iekšā nebūtu kāds ķiniešu mezgls, detaļiņa vai izmantojamais materiāls.

Bet vispār ar to vīrusu ir nenormālāko masu psihozi sacēluši, mirušo kopumā mazāk nekā pasulē dienā uz galvas ķieģelis uzkrīt, mirstības % pa lielam tikpat cik visbanālākai mūsu gripai.
BET... Vot ekonomikai gan tas ir liels pesec... Bet nu loģiski, kā jebkurā krīzē, ir kāds kam ļoti slikti un kāds kas ļoti uzvārās, ekonomika ir "balons", vienā galā uzspied ar kulaku, citā vietā izspiežas burbulis. Kam izdevīgi? Hvz, pagaidām izskatās, ka visvairāk jenķiem.... nu varbūt arī nedaudz krieviem... Respektīvi tām valstīm, kas deklarējušas agresīvu politiku maksimālai ražošanas atgriešanai savā teritorijā un imoporta aizstāšanā ar vietējo...
27.februāris 2020, 10:36 | links
 
Daddy, te es nebiju domājis materiālo labklājību. Jā, pie mums, protams, ir labāk. Es vairāk runāju par termiņiem, birokrātiju, kvalitāti un tās kontroli. Tuk-tukisti var uzcelt bet pie mums ņemās jau gadu vai pat vairāk, jo nevar nodot ekspluatācijā

raihs, 27.februāris 2020, 09:38


Neblefo, raih! Irjau nodevuši. Padzina no būvvaldes ģeogrāfu Vircavu un - viss kārtībā.
27.februāris 2020, 10:17 | links
 
Daddy, te es nebiju domājis materiālo labklājību. Jā, pie mums, protams, ir labāk. Es vairāk runāju par termiņiem, birokrātiju, kvalitāti un tās kontroli. Tuk-tukisti var uzcelt bet pie mums ņemās jau gadu vai pat vairāk, jo nevar nodot ekspluatācijā

raihs, 27.februāris 2020, 09:38


Ta nevar saprast - Imantas Maximu par maz pieskatīja, Z-torņus par daudz... var jau būt, ka koropcija - ja nesmērē, neko nevar nodot, ja iesmērē, tad jebko...
27.februāris 2020, 10:15 | links
 
klau, bet kā tagad sastāv ar visiem sūtījumiem no aliexpresiem un ebajiem?

badapiicka, 27.februāris 2020, 09:41


Es ebaja paciņu ar 2 pirkstiem un aizspiestu degunu uzmanīgi aiznesu uz šķūnīti un noliku karantīnā uz 2 mēnešiem. Agrāk arī nevajadzēs. :)
27.februāris 2020, 09:54 | links
 
badapiicka [27.02.20]: klau, bet kā tagad sastāv ar visiem sūtījumiem no aliexpresiem un ebajiem? tas kronis nevar elementāri man atbraukt uz māju ar kādu voblerpaku?.. Neko īpašu mūsdienu pāris stundu lidojumu uz citiem kontinentiem laikā nevajag un numurs gatavs, jopcik. Ķīneizeri esot izstrādājuši kaut kadu vakcīnu vai ko un tagad laikam britos aprīlī nomēģinās ar cilvēkiem, nez
Kamēr voblerīši atnāks, karantīnas laiks(14dienas) jau būs beidzies :)
27.februāris 2020, 09:48 | links
 
27.februāris 2020, 09:42 | links
 
klau, bet kā tagad sastāv ar visiem sūtījumiem no aliexpresiem un ebajiem? tas kronis nevar elementāri man atbraukt uz māju ar kādu voblerpaku?.. Neko īpašu mūsdienu pāris stundu lidojumu uz citiem kontinentiem laikā nevajag un numurs gatavs, jopcik. Ķīneizeri esot izstrādājuši kaut kadu vakcīnu vai ko un tagad laikam britos aprīlī nomēģinās ar cilvēkiem, nez
27.februāris 2020, 09:41 | links
 
Daddy, te es nebiju domājis materiālo labklājību. Jā, pie mums, protams, ir labāk. Es vairāk runāju par termiņiem, birokrātiju, kvalitāti un tās kontroli. Tuk-tukisti var uzcelt bet pie mums ņemās jau gadu vai pat vairāk, jo nevar nodot ekspluatācijā
27.februāris 2020, 09:38 | links
 
Labrītiņ.
Nu re, kaimiņu Igaunijā, pirmais irānis (kurš dzīvo Igaunijā), ar covid 19 ir karantīnā. Bet Igaunijā viņš nokļuva, tranzītā caur LV. Tā lūk...
27.februāris 2020, 09:26 | links
 
Sēžu pašreiz Bangkokā, viesnīcas 23ajā stāvā. Skats uzvedina uz pārdomām- kādēļ viņi, maziņi un neizglītoti, ar tuk-tukiem un mopēdiem braukājoši, ar tarakāniem uz ielām tirgojoši, var sacelt debesskrāpju grēdas, bet pie mums ar sūda "Z-torņiem" sipās jau 10 gadus, un nevar nodot ekspluatācijā? Tiešām esam tupāki par šiem?

raihs, 26.februāris 2020, 20:10


Ja mūsu ciematā dzīvotu 10.5 miljoni cilvēku, es domāju, ne tikai 23 stāvu viesnīcas varētu atrast. :) Kas mums zemes trūkst iekšpus apvedceļa, ka ar debesskrāpjiem jāņemas??

Pabrauc kaut kur ārpusē, uz viņu "maskačku", "avoteni" vai "katlakalnu" :), paskaties kā tur tauta dzīvo. Pēc IKP uz dvēseli viņiem iet uz pusi sliktāk nekā LV. Tad pateiksi, melo wikipēdija vai nē :)
27.februāris 2020, 09:00 | links
 
Sēžu pašreiz Bangkokā, viesnīcas 23ajā stāvā. Skats uzvedina uz pārdomām- kādēļ viņi, maziņi un neizglītoti, ar tuk-tukiem un mopēdiem braukājoši, ar tarakāniem uz ielām tirgojoši, var sacelt debesskrāpju grēdas, bet pie mums ar sūda "Z-torņiem" sipās jau 10 gadus, un nevar nodot ekspluatācijā? Tiešām esam tupāki par šiem?

raihs, 26.februāris 2020, 20:10

Starp citu, kas vainas nacionālai būšanai? Ja augšā sēdošie(kaut vai vairākums) "nacionāļi" tiešām būtu nacionāļi, tad varbūt nebūtu sipšanās ar z-torņiem un vēl daudz ko citu...
Kaut kur sen lasīju, ka nereti tie, kas bija hroniskā izsalkumā, badā izsūtījumos sibīrijā, kādā blokādē 2.p.k. laikā- pēc tam, kad tika puslīdz normālos apstākļos, varēja mierīgi iestumt putras katlu un pa lielam pa nejust, ja vēl kas pa rokai- arī to iemaukt māgā, nu, organismā palicis tāds kā hronisks izsalkums instinktu līmenī. Es tā padomāju- varbūt varnešiem tā pati kaite?- hroniska alkatība, nevar nekādīgi pierīties, stum līdz ūkai un grib vēl. Pietiek taču, jau piekrāti labumi, mīkstā beņķī tupot, taču nē, tik turpina sūdus vārīt. Rijība neļauj tikt līdz "tuk-tuku" līmenim...?
26.februāris 2020, 22:37 | links
 
udens2 [20:27]: tam,kurs aizies pa skuju taku,bus absoluti vienalga kados procentos viņš ieklausies - divos,cetros vai desmit.

Bjorgvins, 26.februāris 2020, 19:36tas gan,tāpat kā statistika ar aviokatastrofām,lai cik viņa laba būtu,bet sēdot kŗītošā lidmašīnā viņa nekādi neuzmundrina:)Man viņu pārstāvis teica, ka neesot pat Mēness aptieku noliktavās un tuvākajā laikā arī nebūs. Tad vai nu udens2 melo vai aptieku pārstāvis.

Muudzis, 26.februāris 2020, 22:10
nu nez,varbūt citās izpirkts,tajā kurā es biju,bija
26.februāris 2020, 22:25 | links
 
udens2 [26.02.20]: tam,kurs aizies pa skuju taku,bus absoluti vienalga kados procentos viņš ieklausies - divos,cetros vai desmit.

Bjorgvins, 26.februāris 2020, 19:36tas gan,tāpat kā statistika ar aviokatastrofām,lai cik viņa laba būtu,bet sēdot kŗītošā lidmašīnā viņa nekādi neuzmundrina:)
Man viņu pārstāvis teica, ka neesot pat Mēness aptieku noliktavās un tuvākajā laikā arī nebūs. Tad vai nu udens2 melo vai aptieku pārstāvis.
26.februāris 2020, 22:10 | links
 
muldens ir un paliek muldens, lai kur viņš būtu, pat Āfrikā...
26.februāris 2020, 21:37 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager