Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Nu gan kungi ir sašūmējušies! Man te jautājums vienam gudrajam kungam - kas tad ir tie izcilie zinātnieki?
Manuprāt, tikai cilvēki. Bet cilvēki arī dažkārt kļūdās, vai var saprast tikai to, cik tālu ir viņu zināšanas tajā brīdī.
Tā ka absolūtās patiesības, diemžēl, nav mūsu rīcībā, tātad apelēt pie tās - nav nopietni.
To zina tikai Dievs.
BET, ticēt Dievam - tas nav visai pareizs apzīmējums. Ir tikai divu veidu cilvēki - tie, kuri zin, ka Dievs ir pasaulē, un tie, kuri to nezin.
Dieva esamību mēs nevaram viens otram pierādīt (parādīt). Dieva esamību mēs varam pierādīt (ieraudzīt) tikai un vienīgi katrs pats priekš sevis.
Ar Dieva atziņu cilvēkam ir tāpat kā ar visu citu - atrod, uzzina un iepazīst tie, kuri grib atrast, uzzināt un iepazīt.
Tiem, kuri to negrib, vienmēr būs kas "svarīgāks" ko darīt.
Ne vienmēr tie, kuri kalpo reliģijai, kalpo Dievam. Dievam nav vajadzīga kalpošana, jo Viņš ir visuvarens.
Pietiek vien dzīvot, zinot ka ir Dievs, un šīs zināšanas pārvērtīs arī visu jūsu dzīvi. Zemnieks zin (nevis tic), ka pēc ziemas nāks pavasaris, vasara un rudens. Un šī zināšana palīdz viņam pavasarī uzartajā tīrumā kaisīt graudus un rudenī novākt bagātīgu ražu.
Līdzīgi Dieva atziņa dod mums iespēju gūt bagātīgu ražu savam mūžam.

Personīgi apšaubu visu, bet augstāki spēki pastāv, par to man ir nācies pārliecināties pašam savā dzīvē vairākas reizes, tie nav tulkojami mūsu aprobežoto spēju un iespēju dēļ - un nav svarīgi, kur tu esi un kas tu esi.
Ja runā par rasu sajaukšanos un kas no tā iznāk - tas jau ir zināms no suņiem. Pietiek kucei vienreiz sagrēkot, tur turpmāk sugas suņu nav, ar visām no tā izrietošajām sekām.
Nedomāju, ka ar cilvēkiem ir savādāk.
19.janvāris 2020, 00:20 | links
 
Varbūt kādam liksies interesanti.Globālās sociāli politiskās vēsmas.
https://youtu.be/tv0E4mBGABE?t=1674
19.janvāris 2020, 00:16 | links
 
19.janvāris 2020, 00:01 | links
 
Nē, es arī mēdzu kļūdīties, bet atšķirībā no daža laba, savas kļūdas atzīstu un nekad pirmais nepāreju un apsaukāšanos, kas vien norāda un indivīda nenoturību un nesagatavotību dialogam! Jauku vakaru! :)

Muudzis, 18.janvāris 2020, 23:51
Tev nav vēl autoritatīvās tiesības citādi vēl runāt. ;)

mjuniors, 18.janvāris 2020, 23:55

"Paldies" par padomu!
Un tev, mjunior, es iesaku pirms kādam kraut ar lāpstu, izglītoties attiecīgajā jautājumā, lai man nav jākomunicē ar šimpanzi. :)
18.janvāris 2020, 23:58 | links
 
Nē, es arī mēdzu kļūdīties, bet atšķirībā no daža laba, savas kļūdas atzīstu un nekad pirmais nepāreju un apsaukāšanos, kas vien norāda un indivīda nenoturību un nesagatavotību dialogam! Jauku vakaru! :)

Muudzis, 18.janvāris 2020, 23:51

Tev nav vēl autoritatīvās tiesības citādi vēl runāt. ;)
18.janvāris 2020, 23:55 | links
 
Pēc šī tava citāta, es domāju, ka komentāri ir lieki, te viss ir skaidri redzams.

Muudzis, 18.janvāris 2020, 23:43

Tomēr kaut kādu mācību esi guvis :).
Kā sāka, ieraut idiotam ar lāpstu nebūtu nemaz tik slikti, gudrāks varbūt nepaliks, bet kaut kādu dzīves mācību tomēr gūs! ;)
Nestreb karstu, ne viss ko redzi, dzirdi, sajūti ir tainība. Dzīvo, elpo, baudi dzīvi- copē. Visaptverošus jautājumus nespēj neviens atbildēt. Ne ekonomisti, ne garīdznieki, ne zinātnieki.. Viss ir relatīvs. Manis te nav, te ir bots. :))
18.janvāris 2020, 23:53 | links
 
Muudzis [5m]: Pēc šī tava citāta, es domāju, ka komentāri ir lieki, te viss ir skaidri redzams.Tu nešaubies, tev ir taisnība. Vienmēr.
:)

usis, 18.janvāris 2020, 23:45


Nē, es arī mēdzu kļūdīties, bet atšķirībā no daža laba, savas kļūdas atzīstu un nekad pirmais nepāreju un apsaukāšanos, kas vien norāda un indivīda nenoturību un nesagatavotību dialogam! Jauku vakaru! :)
18.janvāris 2020, 23:51 | links
 
Muudzis [18.01.20]: Pēc šī tava citāta, es domāju, ka komentāri ir lieki, te viss ir skaidri redzams.
Tu nešaubies, tev ir taisnība. Vienmēr.
:)
18.janvāris 2020, 23:45 | links
 
Pēc šī tava citāta, es domāju, ka komentāri ir lieki, te viss ir skaidri redzams.
18.janvāris 2020, 23:43 | links
 
Jā es atzīstu es nēesmu gudrāks par šimpanzi. Gudrība vispār ir relatīvs jēdziens.. Un kas ir vispār fakti?? Dievs ir? Kura ticība ir pareizā vai nepareizā?
Es nezinu.
Šimpanzes faktoru matemātikā izvēlās kā datu statiskas faktoru. Jebšu, ja esi šimpanze un nezini pareizās atbildes tu no trīm pogām izvēlies visās atbildēs vienu pogu A atbildi. Jebšu atbildi 30% pareizās atbildes (1:3). Bet inteligentais cilvēks, kas zin "pareizās" atbildes atbild mazāk kā 30% ir glupāks par šimpanzi.
18.janvāris 2020, 23:40 | links
 
Es nemaz nešaubījos, ka tāda būs tava atbilde, ja pietrūkst faktoloģijas, sākas apsaukāšanās. Nu tad es tev arī novēlu dzīvot tādā šimpanzes attīstības līmenī, pie kā tu arī sevi pielīdzināji :)!
18.janvāris 2020, 23:35 | links
 

.
18.janvāris 2020, 23:34 | links
 
Muudzi, esmu sasniedzis savu dzīves apgaismību un man ar to pietiek. Un ar to informāciju, ko es zinu, tu dzen muļķības, degradācijas pazīmes. Bet tā ir tava izvēle.
Ja jūties citādāk ir citi forumi kur vari atrast sev līdzīgos un drukāt tālāk un iegrimt vēl dzīļākā kūts pakaļā. Fakts: Jo ilgāk atrodies kūtī, jo smaka pievelkas vairāk, ne ar kādu fairi nost nedabūsi.
Es nemaz nešaubījos, ka tāda būs atbilde, līdz ko pietrūkst faktoloģijas, sākas apsaukāšanās, nu tad es tev tik varu novēlēt arī palikt tajā šimpanzes līmenī ar ko tu salīdzināji sevi :)!

mjuniors, 18.janvāris 2020, 23:31
18.janvāris 2020, 23:33 | links
 
Muudzi, esmu sasniedzis savu dzīves apgaismību un man ar to pietiek. Un ar to informāciju, ko es zinu, tu dzen muļķības, degradācijas pazīmes. Bet tā ir tava izvēle.
Ja jūties citādāk ir citi forumi kur vari atrast sev līdzīgos un drukāt tālāk un iegrimt vēl dzīļākā kūts pakaļā. Fakts: Jo ilgāk atrodies kūtī, jo smaka pievelkas vairāk, ne ar kādu fairi nost nedabūsi.
18.janvāris 2020, 23:31 | links
 
«Baltādainie cilvēki noveco, izmirst, viņu skaits pasaulē samazinās, viņi kļūst par minoritāti uz mūsu planētas. Pasaules iedzīvotāju skaita palielināšanās notiek uz citu rasu rēķina. Ja 1960. gadā uz mūsu planētas dzīvoja trīs miljardi cilvēku, tad tagad to ir 7,5 miljardi, bet kad demogrāfiskās pārejas posms būs beidzies, 2050. gadā iedzīvotāju skaits pasaulē sasniegs 12 miljardus, no kuriem baltie cilvēki būs tikai desmit procenti,» prognozē Priedītis. Un šeit nemaz netiek runāts, kāpēc visus migrantus sūta tieši uz eiropiešu valstīm (āriešu valstīm), nevis citur, pasaulē taču ir tik daudz brīvas vietas un plašumi kur viņi varētu netraucēti dzīvot, kopt savu kultūru, reliģiju un attīstīt savu ekonomiku. Tajā paša laikā atbrauc tāds uz Vāciju piedzemdē 7 bērnus, tajā pašā laikā vācietis 1-2, un te nevajag nekādu lielo matemātiku, lai saprastu, kas pēc pāris desmit gadiem būs vairākumā.

Muudzis, 18.janvāris 2020, 21:34
Tagad sapratu no kurienes aug šitie sviestainie murgi, priedītis. :))) Un teikšu tu runā vēl muļķības. Piedod, vēl info pavāc.

mjuniors, 18.janvāris 2020, 22:36

Priedīša informāciju, protams, ir cītīgi jāpārbauda, bet šajā gadījumā paskaidro, lūdzu, kas tieši no uzrakstītā ir muļķības?? Kurš citāts? Kurš teikums? Kura frāze? Pēc kādiem avotiem tu vadies? Jeb arī esi kārtējais bļāvējs bez loģiskas faktoloģijas un avotiem?

Muudzis, 18.janvāris 2020, 22:46
https://www.gapminder.org/tools/?from=world
Šobrīd par ko tu centies runāt, tika veikta aptauja, speciāli par cilvēku dzimstībām, ticībām, taviem 7 bērniem utt.. Apjautāja tieši tavu pieminēto intiligenci un spējaa atbildēt pareizi tik 7%. Jeb vidējais pērtiķis 30%. Mēs nēesam matemātiski gudrāki par šimpanzēm. Kur slēpās šī aplamā info ko mēs šodien nezinam un klūdamies. Mūsdienu ekonomika un pasaules vide tik strauji mainījusies, ka viss ko te gremo internetā vīri ar sirmām galvām ir vēsture ne realitāte šodien. Ja gribi ko vairāk zināt lasi Factfulness grāmatu.

mjuniors, 18.janvāris 2020, 22:55

Ak šausmas, man brīžiem pašam paliek dīvaini, kāpēc es vēl komentēju tādas muļķības kā tu šobrīd raksti. Baltais cilvēks ir Rietumu civilizācijas radītājs- sākot no cauruļvadu sistēmas, centrālās apkures radīšanas, beidzot ar tik sarežģītiem izgudrojumiem, kā modernās tehnoloģijas (IT), anestēziju un simfonisko orķestri. Ja tu mjunior sevi salīdzini ar šimpanzi, droši, bet tikai mani nepievieno savam pulciņam. Tādiem kā tev, varu ieteikt izlasīt Dž. F. Raštona grāmatu "Rase, evolūcija un uzvedība" , līdz šim šajā jautājumā viskonsekventāk izvērtētākā informācija. Jā, un ja tas tevi tik ļoti uzbudina, viņš nav krievs un komunists, bet gan amerikāņu zinātnieks, kas šajā jautājumā ir veicis daudz pētījumu.
18.janvāris 2020, 23:21 | links
 
un kāpēc vispār baltajiem būtu jābūt vairākumā???Man mulates baigi patī:)Un tumšmatainās spānietes:D

udens2, 18.janvāris 2020, 22:38
Esi dzirdējis kaut ko par ģenētiskajām sekām, kuras rada diametrāli pretēju rasu sajaukšanās? Manuprāt, mūsdienu medicīna jau ir tik daudz šajā lauciņā veikusi pētījumus, ka atliek tikai atvērt un iepazīties ar jau pieejamo informāciju.

Muudzis, 18.janvāris 2020, 22:50

Noskaties šo komēdiju, tieši par to ko tu runā šeit.. Idiocracy 2006.g :))
18.janvāris 2020, 23:00 | links
 
Muudzis [18.01.20]: un kāpēc vispār baltajiem būtu jābūt vairākumā???Man mulates baigi patī:)Un tumšmatainās spānietes:D

udens2, 18.janvāris 2020, 22:38
Esi dzirdējis kaut ko par ģenētiskajām sekām, kuras rada diametrāli pretēju rasu sajaukšanās? Manuprāt, mūsdienu medicīna jau ir tik daudz šajā lauciņā veikusi pētījumus, ka atliek tikai atvērt un iepazīties ar jau pieejamo informāciju.
No bioloģiskā viedokļa rases nepastāv, tas tač visiem ir skaidrs.
18.janvāris 2020, 22:56 | links
 
«Baltādainie cilvēki noveco, izmirst, viņu skaits pasaulē samazinās, viņi kļūst par minoritāti uz mūsu planētas. Pasaules iedzīvotāju skaita palielināšanās notiek uz citu rasu rēķina. Ja 1960. gadā uz mūsu planētas dzīvoja trīs miljardi cilvēku, tad tagad to ir 7,5 miljardi, bet kad demogrāfiskās pārejas posms būs beidzies, 2050. gadā iedzīvotāju skaits pasaulē sasniegs 12 miljardus, no kuriem baltie cilvēki būs tikai desmit procenti,» prognozē Priedītis. Un šeit nemaz netiek runāts, kāpēc visus migrantus sūta tieši uz eiropiešu valstīm (āriešu valstīm), nevis citur, pasaulē taču ir tik daudz brīvas vietas un plašumi kur viņi varētu netraucēti dzīvot, kopt savu kultūru, reliģiju un attīstīt savu ekonomiku. Tajā paša laikā atbrauc tāds uz Vāciju piedzemdē 7 bērnus, tajā pašā laikā vācietis 1-2, un te nevajag nekādu lielo matemātiku, lai saprastu, kas pēc pāris desmit gadiem būs vairākumā.

Muudzis, 18.janvāris 2020, 21:34
Tagad sapratu no kurienes aug šitie sviestainie murgi, priedītis. :))) Un teikšu tu runā vēl muļķības. Piedod, vēl info pavāc.

mjuniors, 18.janvāris 2020, 22:36

Priedīša informāciju, protams, ir cītīgi jāpārbauda, bet šajā gadījumā paskaidro, lūdzu, kas tieši no uzrakstītā ir muļķības?? Kurš citāts? Kurš teikums? Kura frāze? Pēc kādiem avotiem tu vadies? Jeb arī esi kārtējais bļāvējs bez loģiskas faktoloģijas un avotiem?

Muudzis, 18.janvāris 2020, 22:46

https://www.gapminder.org/tools/?from=world
Šobrīd par ko tu centies runāt, tika veikta aptauja, speciāli par cilvēku dzimstībām, ticībām, taviem 7 bērniem utt.. Apjautāja tieši tavu pieminēto intiligenci un spējaa atbildēt pareizi tik 7%. Jeb vidējais pērtiķis 30%. Mēs nēesam matemātiski gudrāki par šimpanzēm. Kur slēpās šī aplamā info ko mēs šodien nezinam un klūdamies. Mūsdienu ekonomika un pasaules vide tik strauji mainījusies, ka viss ko te gremo internetā vīri ar sirmām galvām ir vēsture ne realitāte šodien. Ja gribi ko vairāk zināt lasi Factfulness grāmatu.
18.janvāris 2020, 22:55 | links
 
priedītis ir izteikts komunists. kura raksti ir nepārtraukta utaino slavināšana un eiropas kritizēšana. Sākumā uzgāju ar šīs personas blogu, ogo, pasniedzējs un dalās ar "zināšanām" par velti utt. Bet kad parakos dziļāk.. Piedodiet, mūsdienās tādi pakūkojušie ir pilns irnets.
Statistika par vairošanos ir pilnīga aplama. Ja divos litros ielej 7 litrus kakao. Piens nokrāsojas būrns. Ja telpā ienāk divi "baltie" un dzīvi "citādas krāsas".. Iznāk kādi no tās istabas? Jūs ko pīpējat?
Kādas rases, kāda civilizācija? Tik balts un tik nivilējoši domu gājiens.

mjuniors, 18.janvāris 2020, 22:47


Es tev jautāju vēlreiz, kura no manis nopublicētā informācija ir muļķības? Kurš citāts? Kurš fakts? Šobrīd mēs nerunājam par pašu autoru, es tev varu nopublicēt arī amerikāņu, vācu vai kādu citu autoru informācijas izklāstu.
18.janvāris 2020, 22:54 | links
 
Viens ir Skaidrs,juniora mazmeta būs mulatiete...
18.janvāris 2020, 22:52 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager