Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
udens2 [10.12.19]: Liort,man piemēram nav skaidrs,kā viena valsts var diktēt noteikumus citai?Paskaidrosi?Jeņķi pie sevis var uzlikt kaut kādus liegumus.
Ietekmēt orotams var..

Malgomajfisk, 10.decembris 2019, 21:35viņi jau neko nediktē,ej darbojies ar lembi,tikai aizmirsti kautkādus darijumus dolāros,brīva izvēla,varēsi ebayā maksāt juaņās:)
Te nu gan tu ej auzās. Nevienam īsti tas amerikāņu "faņķiks" nav vajadzīgs. Piemēram, ko darīja Kadafi, lai Āfrikas Savienība gūtu rīcības brīvību, bija jau ievadīti darbi savas finanšu sistēmas izveidei, kas būtu neatkarīga no ASV dominētās dolāru sistēmas. Šim nolūkam jau bija ielikti pamati Āfrikas Investīciju bankai, Āfrikas Centrālajai bankai un Āfrikas Valūtas fondam. Ja ASV dolārs ir ne ar ko nesegta valūta, tad Āfrikas valūtai bija paredzēts "zelta dināra" segums. Kas notika pēc tam, visiem jau skaidrs, bumbas uz Lībijas galvas un šobrīd milzīgs haoss, bēgļu plūsma un nemiernieku grupas, kas cīnās par varu valstī.
10.decembris 2019, 22:04 | links
 
Liort,man piemēram nav skaidrs,kā viena valsts var diktēt noteikumus citai?Paskaidrosi?Jeņķi pie sevis var uzlikt kaut kādus liegumus.
Ietekmēt orotams var..

Malgomajfisk, 10.decembris 2019, 21:35
viņi jau neko nediktē,ej darbojies ar lembi,tikai aizmirsti kautkādus darijumus dolāros,brīva izvēla,varēsi ebayā maksāt juaņās:)
10.decembris 2019, 21:46 | links
 
Mazs "sīkumiņš" - šo procesu vispār sauc par ...
NACIONALIZĀCIJU. Apsveicu visus!

Llort, 10.decembris 2019, 20:53


Nu jā, pārņemt brīvostas (un gan jau kaut ko vēl "pod šumok" ) pa tiešo budžeta katlā, uzmetot pašvaldības un kaudzi citu ieinteresēto... vot tas IR SPĒCĪGI... TĀDS KUMOSS...

Šajā griezumā arī Pūces gājiens ar Rīgas domes atlaišanu, kam vispār nekāda seguma nebija, pēkšņi iegūst loģiku...
Interesanti gan kas bija pirmais, vista vai ola... Tobišs no sākuma jeņki izdomāja uzbraukt Aivaram un mūsējie tik fiksi pielāgoja shemčiku, vai tieši mūsējie saaģitēja naivos jenķu puikas, ka tā vajag... Bet nu cepuri nost, ģeniāli!
Pie tam tauta tik priecāsies, politiski
bezzaudējuma win-win variants... Pat ja Saeimu atlaidīs, lielā vērtību un ietekmes sfēru pārdale jau būs notikusi...
10.decembris 2019, 21:46 | links
 
Liort,man piemēram nav skaidrs,kā viena valsts var diktēt noteikumus citai?Paskaidrosi?Jeņķi pie sevis var uzlikt kaut kādus liegumus.
Ietekmēt orotams var..
10.decembris 2019, 21:35 | links
 
raihs [10.12.19]: Llort [19m]: "Saskaņā ar noteiktajām sankcijām tiek bloķēti visi Lemberga īpašumi, daļas īpašumos un augstāk minētās organizācijas un tām tieši vai netieši piederošās struktūras, kas atrodas ASV vai atrodas ASV personu īpašumā vai kontrolē. Par tiem tad attiecīgi ir jāziņo OFAC."Un?
Intelekta invalīdam to nesaprast!/ galvenais off mens/
:DDDDD
10.decembris 2019, 21:23 | links
 
Un ne tikai amerikā, ezim skaidrs.
10.decembris 2019, 21:12 | links
 
Llort [10.12.19]: "Saskaņā ar noteiktajām sankcijām tiek bloķēti visi Lemberga īpašumi, daļas īpašumos un augstāk minētās organizācijas un tām tieši vai netieši piederošās struktūras, kas atrodas ASV vai atrodas ASV personu īpašumā vai kontrolē. Par tiem tad attiecīgi ir jāziņo OFAC."
Un?
10.decembris 2019, 21:05 | links
 
"Saskaņā ar noteiktajām sankcijām tiek bloķēti visi Lemberga īpašumi, daļas īpašumos un augstāk minētās organizācijas un tām tieši vai netieši piederošās struktūras, kas atrodas ASV vai atrodas ASV personu īpašumā vai kontrolē. Par tiem tad attiecīgi ir jāziņo OFAC."
10.decembris 2019, 21:03 | links
 
"Tā banāli izsakoties- es dodu priekšroku mierīgam sudrabam, nevis stresainam zeltam"

Pilnīgi piekrītu. Ne tu, ne es, ne citi Latvijas (Lietuvas, Krievijas ...) iedzīvotāji nestrādās ka japāņi 12-14 stundas dienā. Nafig vajag? Neredzēt ne ģimeni, ne draugus, ne makškēret un tml.
10.decembris 2019, 21:01 | links
 
Llort [10.12.19]: "Te var palasīt cik daidz Latvija ieguvusi no tās Aivara represēšanas ... Nu vai tad tur kas slikt pieminēts??Patīkami ka beidzot notiek šādas lietas,tik žēl ka tik vēlu"

Mazs "sīkumiņš" - šo procesu vispār sauc par ...
NACIONALIZĀCIJU. Apsveicu visus!
Ja? Kopš kura brīža Ventspils Brīvosta bija lemberga īpašums?
10.decembris 2019, 20:55 | links
 
"Te var palasīt cik daidz Latvija ieguvusi no tās Aivara represēšanas ... Nu vai tad tur kas slikt pieminēts??Patīkami ka beidzot notiek šādas lietas,tik žēl ka tik vēlu"

Mazs "sīkumiņš" - šo procesu vispār sauc par ...
NACIONALIZĀCIJU. Apsveicu visus!
10.decembris 2019, 20:53 | links
 
Shm_didzis [10.12.19]: NeoZb [18:37]: badapiicka [18:08]: 90 gados tika dota iespēja pašiem būt noteicējiem par visu bet pa šiem gadiem valsti pārvaldījuši visi, kas vien plānojuši savu kabatas un pensiju fonda budžetu...

MV-F, 10.decembris 2019, 14:02

Nu nav labi no manas un Tavas ādiņas viedokļa, bet arī pārmest ko grūti. Tomēr pie varas parasti kaut kā netiek altruistiski ideālisti, vaiŗak pragmatiski ciniķi, bet stulbi viņi nav...Un pat ja ar lielu entuziasmu un labu visiem gribēdams nonāc pie varas, tad elementāra matemātika saliek visu pa plauktiem - visiem nepietiek un pietikt nevar pat teorijā, no burtiem DRAIS vārdu "LAIME" nesaliksi. Un nav neviena objektīva argumenta kāpēc kas varētu mainīties uz labo pusi, ja nu vienīgi citplanētieši atlido... Vot i nonāk pie loģiskas atziņas, hotj sevi un tuvākos nodrošināt, to ta izdarīt var, katrs pa sevi, Die's pa visiem...

A ko darīt, ja esi nonācis pie stūres lidmašinā, kurai tūlīt beigsies degviela a parašūtu visiem pasažierim nepietiek?

zaraza, 10.decembris 2019, 14:23
Tā jau ir tā galvenā sērga- "katrs pats par sevi"- par kādu valsti vispār šādā kontekstā var runāt? Nostrādā psiholoģisks princips- "skat kā šie grābj! Vai ta es dumāks?! Ja nedarīšu tāpat- palikšu bešā!"- i skrien i grābj ar. Īstermiņā tas ir OK- nodrošināts pats un savējie, bet ilgtermiņā - kaput. Tāda "pierīties šodien, jo rīt var nekā nebūt" stratēģija ir galīgi garām. Cits jautājums, ko tieši nozīmē "visiem nepietiek"?- cik daudz ir "pietiek"? 2000-3000 algas un pensijas visiem- tā ir utopija, tas nekad nebūs. Kāds ir tas redzējums, ko mēs šeit gribam? (par latviešu valodu muzejos pēc 100 gadiem zinu)Baigais optimists esi. :) domāju pēc 50mit gadiem jau būs muzejos un rezervācijās.
Ja jau te lielākie bļauri un lielie patrioti, kas kož kopā ar nacionāļiem, savos tekstos vai nu krievu vārdus iesprauž vai , ko smieklīgu agļu valodā. Kā piemēram salikums: es off.
:DDDDTukšpļūti luter, kāpēc tu esi tāds idiots????
Jau kādus gadus vismaz piecus domāju par šo jautājumu... Neticami stulbs elements! Neaptēsts, bez humora izjūtas, bez spējām argumentēt. Vienīgais arguments ir tas debīlais :DDDD, kas jaušami liecina par garīgu atpalicību...
10.decembris 2019, 20:42 | links
 
. Cits jautājums, ko tieši nozīmē "visiem nepietiek"?- cik daudz ir "pietiek"? 2000-3000 algas un pensijas visiem- tā ir utopija, tas nekad nebūs. Kāds ir tas redzējums, ko mēs šeit gribam? (par latviešu valodu muzejos pēc 100 gadiem zinu)

badapiicka, 10.decembris 2019, 18:08

Aizmirsti ciparus un nulles, tie visi ir relatīvi un uz maizes nesmērējas. Nu tā filosofiski "Pietiek" ir tad, kad tauta ir ar savu dzīves apmierināta lielos vilcienos un masā... Vienmēr var gribēties labāk (savādāk tā ir degradācija un regress), bet nu tā pa lielam lai deviņi no desmit brīvi parautiem pipariem pasaka 'man visumā viss OK". Jā, kapitālisma un patēriņa sabiedrībā, tas viss ir piesiets pie kapitāla un resursiem (dabas, cilvēku, intelekta u.c.). Latvijā principā nevar būt OK uz citu tādu pašu spēlētāju (valstu) fona, kur šo resursu ir vairāk gan absolūtos skaitļos, gan izdalot uz deguna. Cita lieta, ka ar visiem resursiem utt. tāpat visu var sa.ist, piemēri tālu nav jāmeklē, bet , ja to nav, tad principā nav iepējams nesa.irst :)
Ja mainās sabiedrības kritēriji par laimi, prioritātēm un dzīves līmeni, piemēram dabā sāk strādāt Atmodas sauklis "kaut pastalās, bet brīvi", tad viss var būt forši - sēžam pastalās, kurinam krāsni ar mlaciņu, ēdam paša audzētus kartupeļus un jūtamies laimīgi, mums pietiek. Tikai kaut kā tas nestrādā, gribas to ko Latvija radīt nevar principā :(

zaraza, 10.decembris 2019, 19:29

Nu, tie skaitļi tādi aptuveni, kurus minēja aizbraucēji kā pietiekamus, lai varetu dzīvot Latvijā(un, ja šeit būtu tie 2000, tad pēc kada laika vienalga sāktu šķielēt(un ne tikai viņi), kur vēl kāda nulle dabūjama)
"Vienmēr var gribēties labāk (savādāk tā ir degradācija un regress)"- strīdīgs jautājums. Šo (un ne tikai šo) ļoti labi izmanto visi kreditētāji. Ja man ir normāla dēļu grīda, kas nav izpuvusi, šķība, greiza un man negribas laminātu- vai tas ir regress? Ja man ir labs lamināts un man negribas sarkankoka parketu- vai tas ir regress? Vai obligāti jāgrib jahtu, ja ir normāla motorlaiva? Es nerunāju par zirgs vs auto - kas ir pavisam cita lieta, bet gan par VW vs Bugatti.
Cilvēks ir gana neracionāla būtne, citādi būtu tikai ēst, vairoties, nosprāgt. Vairāk, kā skaidrs, ka gribēs vēl, pat ja jau mutē smeļas. Man viens no tādiem neapzinātajiem iemesliem(laikam), kāpēc mani nevelk uz dažādām aizokeānijām pēc treknās desas, ir tas, ka pieradīšu pie labumiem un aizmirsīsies bijušais, bet galvenais- man tas ir svešs - man pat Rīga īsti nepatīk/nesaista, pills ar cilvēkiem, visi kaut kur skrien, kur nu vēl svešzemes- negribu es to visu, negribu pie tā pierast. Tā banāli izsakoties- es dodu priekšroku mierīgam sudrabam, nevis stresainam zeltam, bet protams, tā ir tikai mana personīgā nostāja. Nezinu, kaut kā man tas viss... Nebūs te nekad zelta kalni vai Norveģija))), zinams, bet Latvija pirmam kartām ir tāpēc, lai būtu latvieši, kā tas ir gājis un kā vēl būs - tā jau cita runa. Padomiskošana un tagad kosmopolitizēšanās/globalizēšana padarīs savu melno darbu... Jānotiek ir milzīgam brīnumam, lai tas viss mūs nesamaltu nebūtībā... neesam tādi, kā sevi visvairāk mīlošie žīdi, kuri savu jau mirušo ivritu savulaik atkal dabūja pie dzīvības un tagad tas zeļ un plaukst.
10.decembris 2019, 20:30 | links
 
NeoZb [10.12.19]: badapiicka [18:08]: 90 gados tika dota iespēja pašiem būt noteicējiem par visu bet pa šiem gadiem valsti pārvaldījuši visi, kas vien plānojuši savu kabatas un pensiju fonda budžetu...

MV-F, 10.decembris 2019, 14:02

Nu nav labi no manas un Tavas ādiņas viedokļa, bet arī pārmest ko grūti. Tomēr pie varas parasti kaut kā netiek altruistiski ideālisti, vaiŗak pragmatiski ciniķi, bet stulbi viņi nav...Un pat ja ar lielu entuziasmu un labu visiem gribēdams nonāc pie varas, tad elementāra matemātika saliek visu pa plauktiem - visiem nepietiek un pietikt nevar pat teorijā, no burtiem DRAIS vārdu "LAIME" nesaliksi. Un nav neviena objektīva argumenta kāpēc kas varētu mainīties uz labo pusi, ja nu vienīgi citplanētieši atlido... Vot i nonāk pie loģiskas atziņas, hotj sevi un tuvākos nodrošināt, to ta izdarīt var, katrs pa sevi, Die's pa visiem...

A ko darīt, ja esi nonācis pie stūres lidmašinā, kurai tūlīt beigsies degviela a parašūtu visiem pasažierim nepietiek?

zaraza, 10.decembris 2019, 14:23
Tā jau ir tā galvenā sērga- "katrs pats par sevi"- par kādu valsti vispār šādā kontekstā var runāt? Nostrādā psiholoģisks princips- "skat kā šie grābj! Vai ta es dumāks?! Ja nedarīšu tāpat- palikšu bešā!"- i skrien i grābj ar. Īstermiņā tas ir OK- nodrošināts pats un savējie, bet ilgtermiņā - kaput. Tāda "pierīties šodien, jo rīt var nekā nebūt" stratēģija ir galīgi garām. Cits jautājums, ko tieši nozīmē "visiem nepietiek"?- cik daudz ir "pietiek"? 2000-3000 algas un pensijas visiem- tā ir utopija, tas nekad nebūs. Kāds ir tas redzējums, ko mēs šeit gribam? (par latviešu valodu muzejos pēc 100 gadiem zinu)Baigais optimists esi. :) domāju pēc 50mit gadiem jau būs muzejos un rezervācijās.
Ja jau te lielākie bļauri un lielie patrioti, kas kož kopā ar nacionāļiem, savos tekstos vai nu krievu vārdus iesprauž vai , ko smieklīgu agļu valodā. Kā piemēram salikums: es off.
:DDDD
Tukšpļūti luter, kāpēc tu esi tāds idiots????
10.decembris 2019, 20:19 | links
 
badapiicka [18:08]: 90 gados tika dota iespēja pašiem būt noteicējiem par visu bet pa šiem gadiem valsti pārvaldījuši visi, kas vien plānojuši savu kabatas un pensiju fonda budžetu...

MV-F, 10.decembris 2019, 14:02

Nu nav labi no manas un Tavas ādiņas viedokļa, bet arī pārmest ko grūti. Tomēr pie varas parasti kaut kā netiek altruistiski ideālisti, vaiŗak pragmatiski ciniķi, bet stulbi viņi nav...Un pat ja ar lielu entuziasmu un labu visiem gribēdams nonāc pie varas, tad elementāra matemātika saliek visu pa plauktiem - visiem nepietiek un pietikt nevar pat teorijā, no burtiem DRAIS vārdu "LAIME" nesaliksi. Un nav neviena objektīva argumenta kāpēc kas varētu mainīties uz labo pusi, ja nu vienīgi citplanētieši atlido... Vot i nonāk pie loģiskas atziņas, hotj sevi un tuvākos nodrošināt, to ta izdarīt var, katrs pa sevi, Die's pa visiem...

A ko darīt, ja esi nonācis pie stūres lidmašinā, kurai tūlīt beigsies degviela a parašūtu visiem pasažierim nepietiek?

zaraza, 10.decembris 2019, 14:23
Tā jau ir tā galvenā sērga- "katrs pats par sevi"- par kādu valsti vispār šādā kontekstā var runāt? Nostrādā psiholoģisks princips- "skat kā šie grābj! Vai ta es dumāks?! Ja nedarīšu tāpat- palikšu bešā!"- i skrien i grābj ar. Īstermiņā tas ir OK- nodrošināts pats un savējie, bet ilgtermiņā - kaput. Tāda "pierīties šodien, jo rīt var nekā nebūt" stratēģija ir galīgi garām. Cits jautājums, ko tieši nozīmē "visiem nepietiek"?- cik daudz ir "pietiek"? 2000-3000 algas un pensijas visiem- tā ir utopija, tas nekad nebūs. Kāds ir tas redzējums, ko mēs šeit gribam? (par latviešu valodu muzejos pēc 100 gadiem zinu)Baigais optimists esi. :) domāju pēc 50mit gadiem jau būs muzejos un rezervācijās.
Ja jau te lielākie bļauri un lielie patrioti, kas kož kopā ar nacionāļiem, savos tekstos vai nu krievu vārdus iesprauž vai , ko smieklīgu agļu valodā. Kā piemēram salikums: es off.
:DDDD

NeoZb, 10.decembris 2019, 18:37

Nezinu par to optimismu- neesmu speciālists. Par lielajiem patriotiem, kuriem, tavuprāt, būtu jābūt "pēdiņās"- tev jau nu vajadzētu zināt, ka ārējie faktori vēl neko daudz neliecina- vienkāršs piemērs> valsts likums pieprasa sarkanajos datumos izkārt karogu, tad nu visā Latvijā noteiktos laikos ir izlikti karogi, bet vai tas nozīmē, ka visiem arī sirdī un prātā ir tas pats, kas mastā? Iespraudumi neko dižu vēl neliecina (tikai par savulaik krieviskoto un šobrīd angliskojošos vidi kā tādu), gluži tāpat kā tavs firmas :DDDDD
10.decembris 2019, 19:51 | links
 
. Cits jautājums, ko tieši nozīmē "visiem nepietiek"?- cik daudz ir "pietiek"? 2000-3000 algas un pensijas visiem- tā ir utopija, tas nekad nebūs. Kāds ir tas redzējums, ko mēs šeit gribam? (par latviešu valodu muzejos pēc 100 gadiem zinu)

badapiicka, 10.decembris 2019, 18:08


Aizmirsti ciparus un nulles, tie visi ir relatīvi un uz maizes nesmērējas. Nu tā filosofiski "Pietiek" ir tad, kad tauta ir ar savu dzīves apmierināta lielos vilcienos un masā... Vienmēr var gribēties labāk (savādāk tā ir degradācija un regress), bet nu tā pa lielam lai deviņi no desmit brīvi parautiem pipariem pasaka 'man visumā viss OK". Jā, kapitālisma un patēriņa sabiedrībā, tas viss ir piesiets pie kapitāla un resursiem (dabas, cilvēku, intelekta u.c.). Latvijā principā nevar būt OK uz citu tādu pašu spēlētāju (valstu) fona, kur šo resursu ir vairāk gan absolūtos skaitļos, gan izdalot uz deguna. Cita lieta, ka ar visiem resursiem utt. tāpat visu var sa.ist, piemēri tālu nav jāmeklē, bet , ja to nav, tad principā nav iepējams nesa.irst :)
Ja mainās sabiedrības kritēriji par laimi, prioritātēm un dzīves līmeni, piemēram dabā sāk strādāt Atmodas sauklis "kaut pastalās, bet brīvi", tad viss var būt forši - sēžam pastalās, kurinam krāsni ar mlaciņu, ēdam paša audzētus kartupeļus un jūtamies laimīgi, mums pietiek. Tikai kaut kā tas nestrādā, gribas to ko Latvija radīt nevar principā :(
10.decembris 2019, 19:29 | links
 
Te var palasīt cik daidz Latvija ieguvusi no tās Aivara represēšanas
https://www.tvnet.lv/6846555/dots-pret-dotu-secinajumi-no-lemberga-sankcionesanas?utm_campaign=partner-includes&;utm_medium=content-text&utm_source=gismeteo.lv

Jozis2, 10.decembris 2019, 18:40
Nu vai tad tur kas slikt pieminēts??Patīkami ka beidzot notiek šādas lietas,tik žēl ka tik vēlu
10.decembris 2019, 18:49 | links
 
 
badapiicka [10.12.19]: 90 gados tika dota iespēja pašiem būt noteicējiem par visu bet pa šiem gadiem valsti pārvaldījuši visi, kas vien plānojuši savu kabatas un pensiju fonda budžetu...

MV-F, 10.decembris 2019, 14:02

Nu nav labi no manas un Tavas ādiņas viedokļa, bet arī pārmest ko grūti. Tomēr pie varas parasti kaut kā netiek altruistiski ideālisti, vaiŗak pragmatiski ciniķi, bet stulbi viņi nav...Un pat ja ar lielu entuziasmu un labu visiem gribēdams nonāc pie varas, tad elementāra matemātika saliek visu pa plauktiem - visiem nepietiek un pietikt nevar pat teorijā, no burtiem DRAIS vārdu "LAIME" nesaliksi. Un nav neviena objektīva argumenta kāpēc kas varētu mainīties uz labo pusi, ja nu vienīgi citplanētieši atlido... Vot i nonāk pie loģiskas atziņas, hotj sevi un tuvākos nodrošināt, to ta izdarīt var, katrs pa sevi, Die's pa visiem...

A ko darīt, ja esi nonācis pie stūres lidmašinā, kurai tūlīt beigsies degviela a parašūtu visiem pasažierim nepietiek?

zaraza, 10.decembris 2019, 14:23
Tā jau ir tā galvenā sērga- "katrs pats par sevi"- par kādu valsti vispār šādā kontekstā var runāt? Nostrādā psiholoģisks princips- "skat kā šie grābj! Vai ta es dumāks?! Ja nedarīšu tāpat- palikšu bešā!"- i skrien i grābj ar. Īstermiņā tas ir OK- nodrošināts pats un savējie, bet ilgtermiņā - kaput. Tāda "pierīties šodien, jo rīt var nekā nebūt" stratēģija ir galīgi garām. Cits jautājums, ko tieši nozīmē "visiem nepietiek"?- cik daudz ir "pietiek"? 2000-3000 algas un pensijas visiem- tā ir utopija, tas nekad nebūs. Kāds ir tas redzējums, ko mēs šeit gribam? (par latviešu valodu muzejos pēc 100 gadiem zinu)
Baigais optimists esi. :) domāju pēc 50mit gadiem jau būs muzejos un rezervācijās.
Ja jau te lielākie bļauri un lielie patrioti, kas kož kopā ar nacionāļiem, savos tekstos vai nu krievu vārdus iesprauž vai , ko smieklīgu agļu valodā. Kā piemēram salikums: es off.
:DDDD
10.decembris 2019, 18:37 | links
 
90 gados tika dota iespēja pašiem būt noteicējiem par visu bet pa šiem gadiem valsti pārvaldījuši visi, kas vien plānojuši savu kabatas un pensiju fonda budžetu...

MV-F, 10.decembris 2019, 14:02

Nu nav labi no manas un Tavas ādiņas viedokļa, bet arī pārmest ko grūti. Tomēr pie varas parasti kaut kā netiek altruistiski ideālisti, vaiŗak pragmatiski ciniķi, bet stulbi viņi nav...Un pat ja ar lielu entuziasmu un labu visiem gribēdams nonāc pie varas, tad elementāra matemātika saliek visu pa plauktiem - visiem nepietiek un pietikt nevar pat teorijā, no burtiem DRAIS vārdu "LAIME" nesaliksi. Un nav neviena objektīva argumenta kāpēc kas varētu mainīties uz labo pusi, ja nu vienīgi citplanētieši atlido... Vot i nonāk pie loģiskas atziņas, hotj sevi un tuvākos nodrošināt, to ta izdarīt var, katrs pa sevi, Die's pa visiem...

A ko darīt, ja esi nonācis pie stūres lidmašinā, kurai tūlīt beigsies degviela a parašūtu visiem pasažierim nepietiek?

zaraza, 10.decembris 2019, 14:23

Tā jau ir tā galvenā sērga- "katrs pats par sevi"- par kādu valsti vispār šādā kontekstā var runāt? Nostrādā psiholoģisks princips- "skat kā šie grābj! Vai ta es dumāks?! Ja nedarīšu tāpat- palikšu bešā!"- i skrien i grābj ar. Īstermiņā tas ir OK- nodrošināts pats un savējie, bet ilgtermiņā - kaput. Tāda "pierīties šodien, jo rīt var nekā nebūt" stratēģija ir galīgi garām. Cits jautājums, ko tieši nozīmē "visiem nepietiek"?- cik daudz ir "pietiek"? 2000-3000 algas un pensijas visiem- tā ir utopija, tas nekad nebūs. Kāds ir tas redzējums, ko mēs šeit gribam? (par latviešu valodu muzejos pēc 100 gadiem zinu)
10.decembris 2019, 18:08 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager