Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Interesanti kāds ir Sorosa virziens?
21.novembris 2019, 17:25 | links
 
mjuniors [21.11.19]: daddy_j [15m]: No kurienes Tu tādas ziņas sagrābsties?? No Sorosa rupora Spriņģes? :)
Saskaņai un ZZS, kuri abi ir uz nāves gultas jaunas vēlēšanas būtu pilnīgs krahs! tāpat arī KPV.Kas ir soross?
Ziņas neskatos un nelasu principā.
Fakts esi tu, tu esi zzs fans un tu esi atdevis savu balsi viniem. Un dedzīgi iesaisties diskusijā par saimas atlaišanu. Te pat spriņge nav vajadzīga. :))
Tieši tas pats ir ar kpv balsotājiem, viņi ir vīlušies savā balsojumā un viņu elki ir pievilušu viņus- atlaist saimu!
Saskaņa, kremļa rupors-neizdevusies valsts. Atlaijst saimu.
Es balsoju par Bordānu, mans balsojums ir sadzirdēts un sēž ministrijā. Lai cilvēki rukā. Un es redzu, ka lietas notiek un virzās uz priekšu.
Kariņš normāls vecis. Lai gan vpar vienotību vairs nefanoju, kaut agrāk par viņiem balsoju.
Žēl, ka arī mediķus Tu pieskaiti pie kremļa rupora, saskaņas vai zzs, jo arī viņi vēl tikai iesniegs iniciatīvu par atlaišanu. Kariņš ir normāls vecis? Tieši kurai sabiedrības daļai? Nu no lapiņas viņš māk nolasīt tekstu, savādāk nekā (protams, ja Tu zini par kādu konferenci es runāju?!). Un kā ar tiem solījumiem par oik un vēl šo to?! No viņa mutes Dieva ausī. Zināji, ka viņš nemaz vēlēšanās nepiedalījās?! Bet tika par premjeru. Es nemaz neiedziļināšos viņa partijas ideoloģijā un savārītajos "mēslos", savādāk palikšu rupjš. Un jā, ieteiktu iepazīties ar to, kas ir Soross un kādas iniciatīvas viņš pārstāv, jo Vienotības virziens tāds arī ir.
21.novembris 2019, 17:23 | links
 
Fakts esi tu, tu esi zzs fans un tu esi atdevis savu balsi viniem. Un dedzīgi iesaisties diskusijā par saimas atlaišanu. Te pat spriņge nav vajadzīga. :))
Tieši tas pats ir ar kpv balsotājiem, viņi ir vīlušies savā balsojumā un viņu elki ir pievilušu viņus- atlaist saimu!

mjuniors, 21.novembris 2019, 17:09


OK, tā bija! :) Nu un kāpēc nepalīdzi mums izlabot mūsu kļūdu? Apsolos par ZZS vairs nebalsot un Saskaņu un KPV arī ne! :)
21.novembris 2019, 17:16 | links
 
"Vadonībai" lielākais mīnuss ir tāds, ka nekad nevar zināt, kāds idiņš tai krēslā var iesēsties (tikt iesēdināts). Un nākamais mīnuss, ka nevar zināt kāds viņš paliks valdot 20-30 gadus.

Demokrātijai protams, ka ir daudz mīnusu, vēl apvienojot ar mežonīgo kapitālismu, tie mīnusi dubultojas.

Ja jau tik daudz esi lasījis, tad pasaki, kāpēc Tavuprāt UK, Skandināvijā, vēl šur tur demokrātija darbojas, bet pie mums klibo ar visām četrām?
21.novembris 2019, 17:13 | links
 
daddy_j [21.11.19]: No kurienes Tu tādas ziņas sagrābsties?? No Sorosa rupora Spriņģes? :)
Saskaņai un ZZS, kuri abi ir uz nāves gultas jaunas vēlēšanas būtu pilnīgs krahs! tāpat arī KPV.
Kas ir soross?
Ziņas neskatos un nelasu principā.
Fakts esi tu, tu esi zzs fans un tu esi atdevis savu balsi viniem. Un dedzīgi iesaisties diskusijā par saimas atlaišanu. Te pat spriņge nav vajadzīga. :))
Tieši tas pats ir ar kpv balsotājiem, viņi ir vīlušies savā balsojumā un viņu elki ir pievilušu viņus- atlaist saimu!
Saskaņa, kremļa rupors-neizdevusies valsts. Atlaijst saimu.
Es balsoju par Bordānu, mans balsojums ir sadzirdēts un sēž ministrijā. Lai cilvēki rukā. Un es redzu, ka lietas notiek un virzās uz priekšu.
Kariņš normāls vecis. Lai gan vpar vienotību vairs nefanoju, kaut agrāk par viņiem balsoju.
21.novembris 2019, 17:09 | links
 
daddy_j [21.11.19]: vadonis, kas uzņemas pilnu atbildību par savu darbību un no kura arī var prasīt atbildību

Muudzis, 21.novembris 2019, 15:00

Paprasi tagad atbildību no "vadoņa", kurš domāja, ka paliks savā vietā un aicināja visus palikt savās vietās, nevis kaut 1 aptveri izšaut, lai mums pusgadsimtu nebūtu jādiskutē vai bija okupācija vai labprātīga atdošanās...

Cits "vadonis" noguldīja 60 miljonus savējo... kāda atbildība??! labāk iztiksim bez vadoņiem
Vai Latvija taisās noguldīt 60 miljonus? Vai varbūt veidot impēriju un kādam uzbrukt? Kaut kā neesmu dzirdējis. Esmu lasījis daudz un dažādu literatūru, droši vien vairāk kā dažs labs ir iztērējis tualetes papīru savā mūža laikā, gan atzītu, gan neatzītu profesoru, par dažādām valsts pārvaldīšanas formām un vēlēšanu sistēmām. Un varu atzīt, ka mūsu formai ir ļoti daudz mīnusu. Bieži vien nevajag izgudrot neko jaunu, bet jāatceras tas pats vecais. Protams, visam ir savi plusi un mīnusi. Joprojām atceros kā daži līderi pavisam īsā laikā, pārveidojot valsts pārvaldi, izraisīja ekonomisku sprādzienu, tādu tautsaimniecības attīstību, ka visi pasaules laikraksti burtiski "eksplodēja". Protams, var atrast arī ēnas puses, bet mums jāmācās no viņu kļūdām un jāpaņem tas labākais. Mums kā parasti stāsta tikai par tām ēnas pusēm un ja kāds noliek faktus studijā, uzreiz ir tas "sliktais", bet bija arī otrā puse, laikraksti taču ir saglabājušies, publikācijas un liecības arī. Ja cilvēks patiesi un no sirds mīl savu zemi un tautu, tad arī strādās tās labā un viņa godaprātu par nekādu naudu nenopirks. Es vēlreiz saku, visos modeļos var atrast nepilnības, bet pie pareizas saimniekošanas mēs varētu dzīvot ļoti pārtikuši. Un jā, starp citu, iespējams, ja Ulmanis būtu licis izšaut, tad visticamāk, mēs ar jums šeit nemaz nerunātu, toties kādās drupās viņš pārņēma valsti un kāda tā bija pēc tam, es nevēlos te rakstīt grāmatu. Kamēr jūs te strīdaties, par ko balsot, atlaist, neatlaist Saeimu, par ko balsot nākamajās vēlēšanās, tikmēr pulkstenis tikšķ uz priekšu un ja nekas netiks kardināli mainīts, tad kā lēš eksperti, apmēram, pēc 100 gadiem pasaulē latviski vairs neviens nerunās.
21.novembris 2019, 17:04 | links
 
Kas šobrīd notiek ar saskaņu?
21.novembris 2019, 17:01 | links
 
Un paskataties, jau tagad saimā ir pārmaiņas. Ziņās parādās milzīgās prēmijas, kas tiek izmaksātas pēc darba zaudēšanas utt. Lietas sāk uzpeldēt, kas agrāk veiksīmigi tika piekoptas un noklusētas. Kā VV-Freiberga teica. Šī saima fiksē tās dzeguzes olas, kas iepriekš tika sadētas. Un lietu maiņa kā redzam tik ātri nevar notikt, lai kā gribētu. ZZS seja LEmbis joprojām cietumā nesēž. Lai gan viņš ir tikai redzamā seja. Shēmā ir vairāki piesūcekņi.
Pensijām, invalīdiem zolīds pielikums. Bet atceramies vienu, krīze ir jau klāt un jostas ir jāsavelk tagad, lai nebūtu atkal jābļauj atlaist saimu.
21.novembris 2019, 17:01 | links
 
Par referendumu runā un sapņo pārsvarā saskaņa, kpv, zzs un kremļa rupors.

mjuniors, 21.novembris 2019, 16:48


No kurienes Tu tādas ziņas sagrābsties?? No Sorosa rupora Spriņģes? :)

https://nra.lv/politika/297548-opozicijas-partijas-saeimas-atlaisanu-pagaidam-neveicinas.htm

Saskaņai un ZZS, kuri abi ir uz nāves gultas jaunas vēlēšanas būtu pilnīgs krahs! tāpat arī KPV.
21.novembris 2019, 16:57 | links
 
Par referendumu runā un sapņo pārsvarā saskaņa, kpv, zzs un kremļa rupors.
21.novembris 2019, 16:48 | links
 
mjuniors [21.11.19]: daddy_j [19m]: es ticu, ka iespējamais referendums viņu nobaidīs jau tagad.

Lai piepildās mūsu ticība! :))No sērijas, ja Luteru izsviež no cl. Lv cilvēks mainīsies un nobīsies.
:DDDD
21.novembris 2019, 16:47 | links
 
mjuniors [21.11.19]: daddy_j [19m]: es ticu, ka iespējamais referendums viņu nobaidīs jau tagad.

Lai piepildās mūsu ticība! :))No sērijas, ja Luteru izsviež no cl. Lv cilvēks mainīsies un nobīsies.
:DDDD
21.novembris 2019, 16:46 | links
 
daddy_j [21.11.19]: es ticu, ka iespējamais referendums viņu nobaidīs jau tagad.

Lai piepildās mūsu ticība! :))
No sērijas, ja Luteru izsviež no cl. Lv cilvēks mainīsies un nobīsies.
21.novembris 2019, 16:46 | links
 
Es vienkārši zinu ka laiks visu maina, nevis pēkšņas iedomas, vēlmes, histērija, dusmas u.t.t. Laiks visu nolīdzinās, bet dažos mēnešos nekas valsts politikā izmainīties nevar. Lai arī kā gribas. Ja 13. saeimā parādījās vairāki jauni spēlētaji, tad kāpēc gan lai 14. saeimā to nebūtu vēl vairāk? Cerība mirst pēdējā :) Ar katru gadu vecie komuņagi klūst arvien vecāki, apmirst, iet pensijā ravēt dārziņus. Un jaunie enerģiskie nesamaitātie nāk arvien vairāk viņu vietā. Tāds ir paaudžu nomaiņu likums, un tikai tā sabiedrība var attīrīties.
21.novembris 2019, 16:39 | links
 
Tā sanāk, ka ticībā viss spēks - Tu tici, ka nākamās vēlēšanas ko mainīs, es ticu, ka iespējamais referendums viņu nobaidīs jau tagad.

Lai piepildās mūsu ticība! :))
21.novembris 2019, 16:27 | links
 
daddy_j es lūk galīgi neticu ka referendums nobiedēs deputātus un šie steigšus sakasīs mediķiem tos 50 vai cik tur ļimonus. Jo viņi tak netiek ievēlēti uz bezgalīgi garu termiņu, tikai 4 gadi, kas tas ir, laiks ātri skrien. Ja šie nebaidās nepildīt savus solījumus un netikt nākamajā saeimā, tad kāpēc lai tos nobaidītu referendums un jaunas vēlēšanas? Phe, katram kas ticis pie varas pazūd paškritiskums un strauji aug iedomīgums un visatļautibas sajūta. Domāju viņi stingri pārliecināti ka šos pārvēlēs atkal. Un tā arī būs ja nonāks līdz jaunām vēlēšanām, jo pašlaik nav nevienas sakarīgas alternatīvas (jeremejeviešus tak neviens par pilnu neņem, tāpat govszemu). Jā naivi ticēt ka pēc 3 gadiem izaugs kāds jauns nopietns politiskais spēks, es īsti tam neticu, bet vēl naivāk ticēt ka pavicinot burvju nūjiņu pāris mēnešos viss izmainīsies ;)
21.novembris 2019, 16:18 | links
 
Ja nespējam panākt, ka Saeima un Valdība strādā sabiedribas interesēs, tad visām vēlšanām nullllles vērtība.
Kā teicis viens no šīs Saules viedajiem: Ja velēšanas spētu ko mainīt, tās sen būtu aizliegtas.
21.novembris 2019, 16:12 | links
 
Un nav ko lēkāt, jāpacieš vēl 3 gadus, neko darīt. Pa 3 gadiem ir vēl variants izaudzēt jaunu politisko spēku, vai apvienoties vecajiem caurkritušajiem, kā parasti :)

Karlis_K, 21.novembris 2019, 15:52


Paciest 3 gadus - tas viņiem gan patiktu...
Neesi naivs, kādu jaunu politisko spēku? Katrās vēlēšanās ir bijuši jauni spēki, un tie paliek arvien marginālāki... NAV pasaulē laimes lāča, bet ir pilsoniska sabiedrība, kura neļauj politiķiem atslābt.

Pašu rokās viss, nevis mūžīgi naivā cerība, ka labais cara tētiņš apkaros sliktos bajārus, pats zini no kurienes tā pasaciņa.
21.novembris 2019, 16:08 | links
 
Kārli, Tu taču prātīgs cilvēks esi, bet raksti tā, it kā Tev savs labums no pašreizējā bardaka atlektu :)

Sākšu no beigām, par izmaksām. Jā, referendums izmaksās ~2 miljoni, bet tas ir tikai 0.02% no 10 miljardiem. Citiem vārdiem - vai nav vērts ieguldīt 1 eur loterijā, lai laimētu 5000 eur? :)

Protesti un streiki ne skolotājiem, ne mediķiem neizies cauri - pirmkārt, tās ir profesijas pēc aicinājuma (nevis kā piemēram stjuarti), otrkārt ienākumu sadalījums viņiem ir nevienlīdzīgs, tāpēc, visi viņi streikot nekad neizies un, ja tiešām gribi viņiem palīdzēt - iepird dīvānā, un paraksties :)

Nevajag jaunus spēkus Saeimā, redzēsi, ja tiešām līdz referendumam nonāks, šie paši strādās tautas labā tā, ka prieks būs skatīties!
:)
21.novembris 2019, 16:01 | links
 
Un vēl, tikai mēs visa tauta esam atbildīgi par patreizejo deputātu darbu, jo tādus savēlējām. Līgums 4 gadi, strādā slikti, mus neapmierina, tad nākamajās vēlēšanas ar spērienu pa pēcpusi tos nah ārā. Un nav ko lēkāt, jāpacieš vēl 3 gadus, neko darīt. Pa 3 gadiem ir vēl variants izaudzēt jaunu politisko spēku, vai apvienoties vecajiem caurkritušajiem, kā parasti :) Un tad šturmēt 14. saimu ar pārliecinošu vairākumu. Pašlaik ir totāli bezjēdzīgi parvēlēt, tāds pats kišmiš būs no entajām partijām. Nu varbūt tik cerība ka sasmaka dabūs krietni mazāk, šiem krīze.
21.novembris 2019, 15:52 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager