Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Kur tad ir mums politikā tie spēcīgie līderi pašlaik, vai uzcepsim tādu pēc pasūtījuma, biorobotu bez cilvēciskajām vājībām? :) Un vispār diktatūru laiks pagājis, varam salīdzināt ar patreizējām diktatūrām (prezidentiem-careļiem, kuri paši sevi pārvēl un krimināli apkaro opozīciju) mums apkārt, nekā iepriecinoša.
Un otrkārt, ko piedāvā ievēlēt šie saimas atlaidēji? Ir kāds jauns politisks spēks (bez margināļiem idiotiem un populistiem) kurš nomainīs esošos deputātus? Vai arī tā ir vēlme ievēlēt atpakaļ caurkritušos deputātus, kā zaļzemniekus, kuri zaudēja 10 deputātus salīdzinot ar 12, saimu? Apmierināt Ventspils careļa ambīcijas atkal, jo nabagam vara slīd caur roķelēm, ķurķis draud? :) Vai Vienotību kura zaudēja laikam pat 15 krēslus ne? Kā tad ir, kurus liksim atpakaļ, bļauriem ir idejas? Gobzemu celsim tronī? :) Varu saderēt ka nav variantu un ideju, nu kā parasti, tik pabļaustīties.
Bet ir varianti kā neiztērējot vairākus miljonus referendumam un jaunām vēlēšanām, tomer censties panākt lielākas algas mediķiem. Lielāki protesti un streiki. Un kamēr valdība nepadodas. Ak jā bet tad dīvānā pirdējiem jāiet un jātērē savs laiks, jāstāv stundām aukstumā skandējot protesta saukļus, jācieš neērtības dēļ streikiem, kas zin kāds nedabūs laikus medicīnisko aprūpi u.t.t. Nu ja labāk veltīt minūti sava dārgā laika un parakstīties netā par saimas atlaišanu, tālāk poh, varu derēt daļa no atlaidējiem pat neies uz jaunām (nākamajām) vēlēšanām..
21.novembris 2019, 15:40 | links
 
vadonis, kas uzņemas pilnu atbildību par savu darbību un no kura arī var prasīt atbildību

Muudzis, 21.novembris 2019, 15:00


Paprasi tagad atbildību no "vadoņa", kurš domāja, ka paliks savā vietā un aicināja visus palikt savās vietās, nevis kaut 1 aptveri izšaut, lai mums pusgadsimtu nebūtu jādiskutē vai bija okupācija vai labprātīga atdošanās...

Cits "vadonis" noguldīja 60 miljonus savējo... kāda atbildība??! labāk iztiksim bez vadoņiem
21.novembris 2019, 15:13 | links
 
Bjorgvins [21.11.19]: Muudzi,man pietika pacietibas izlasit Tavu komentaru līdz galam.nu principa viss ir pareizi. zem tava komentara parakstitos vismaz lielaka dala latviesu.jaa,problema ir apzinata.nu principa visu to jau zinām.pec mana skata,sunainakais ir tas,ka ta isti neredz risinajumu.neredz gaismu tunela gala. jau sini Saeima nomainija 66 deputatus. nu un?izradas labak nepalika. ja tagad sitos atlaidis, ko ieveles nakamaja? pastav iespeja ka rezultats bus negativs. vispar izskatas,ka pirmajas Saeimas cilveki bija ar labaku intelekta koeficientu.un talak kaut aizvien sunainak.vispar izskatas,ka normali cilveki necensas iepities politika.ko darīt?
Ļoti interesanti pavērot, kā valsts aparāts iesaistot medijus, maina sabiedrisko domu. Šeit es nerunāju par to "vai tas ir pareizi, vai nē", bet principā. Pirmo reizi ar to es saskāros pirms referenduma par iestāšanos ES, nākamreiz par eiro ieviešanu, pēc tam par "bēgļu" uzņemšanu, kāds bija noskaņojums un aptauju rezultāti pirms tam un kādi pēc "smadzeņu skalošanas" medijos. Tagad ir tas pats par šo iniciatīvu (Saeimas atlaišanu), kāds pirmajās dienās bija parakstu birums, līdz ko iedarbināja šo mediju mašinēriju un dažādi "eksperti" sāka bārstīt gudras domas (stupid people utt.) tā parakstīšanās tempi praktiski apstājas. Es vēlreiz atkārtojos, ka nediskutēju vai šajos referendumos bija jābalso "par" vai "pret", bet gan par to, cik viegli ar dažādām manipulācijām var mainīt sabiedrības noskaņojumu. Un man diemžēl nākas piekrist, slavenajam teicienam: "cilvēku masas ir stulbas, balstītas vienīgi uz emocijām". Tāpēc šis vēlēšanu modelis mums kā tautai, manuprāt, ir pilnīgi garām. Tas ir tikai mans personiskais viedoklis, es uzskatu, ka mums ir tikai divi varianti. Viens ir plurālā vēlēšanu sistēma — kur ievēlē kandidātu, kurš saņem visvairāk balsu (bet te atkal var nostrādāt etniskais balsojums) un otrs, manuprāt, ir spēcīgs līderis - vadonis, kas uzņemas pilnu atbildību par savu darbību un no kura arī var prasīt atbildību, nevis tā kā tagad, neviens par neko nav atbildīgs un neko nezin, jā, jo mūsu tautu vajag vadīt, bīdīt, stumdīt, savādāk pati tā ir ļoti kūtra. Bet tas ir tikai mans personiskais viedoklis, ja kādam ir savs redzējums, tad lūdzu studijā.
21.novembris 2019, 15:00 | links
 
Valsts pārvaldes pamatpricipi, makroekonomiskie procesi nav ne zināmi , ne saprotami, labāk nepaliek, hvz kas ir labāk, nu tad- atlaijst saeimu, urāaaa
:)

usis, 21.novembris 2019, 14:00


un ja nekas nemainās ne atlaižot, ne ievēlot jaunu, tad labāk menaz neiet uz vēlēšanām!?
JO TĀPAT NEKO IETEKMĒT NEVARAM, atliek tikai pūst kremlinu stabulītē latvijā-viss-ir-slikti-slikti-slikti... :)
21.novembris 2019, 14:58 | links
 
Muudzi,man pietika pacietibas izlasit Tavu komentaru līdz galam.nu principa viss ir pareizi. zem tava komentara parakstitos vismaz lielaka dala latviesu.jaa,problema ir apzinata.nu principa visu to jau zinām.pec mana skata,sunainakais ir tas,ka ta isti neredz risinajumu.neredz gaismu tunela gala. jau sini Saeima nomainija 66 deputatus. nu un?izradas labak nepalika. ja tagad sitos atlaidis, ko ieveles nakamaja? pastav iespeja ka rezultats bus negativs. vispar izskatas,ka pirmajas Saeimas cilveki bija ar labaku intelekta koeficientu.un talak kaut aizvien sunainak.vispar izskatas,ka normali cilveki necensas iepities politika.ko darīt?

Bjorgvins, 21.novembris 2019, 13:52


Ko darīt 1 normālam starp 99 nenormāliem?
Nekāds nākotnes (Semīrs)
21.novembris 2019, 14:26 | links
 
Valsts pārvaldes pamatpricipi, makroekonomiskie procesi nav ne zināmi , ne saprotami, labāk nepaliek, hvz kas ir labāk, nu tad- atlaijst saeimu, urāaaa
:)
21.novembris 2019, 14:00 | links
 
Muudzi,man pietika pacietibas izlasit Tavu komentaru līdz galam.nu principa viss ir pareizi. zem tava komentara parakstitos vismaz lielaka dala latviesu.jaa,problema ir apzinata.nu principa visu to jau zinām.pec mana skata,sunainakais ir tas,ka ta isti neredz risinajumu.neredz gaismu tunela gala. jau sini Saeima nomainija 66 deputatus. nu un?izradas labak nepalika. ja tagad sitos atlaidis, ko ieveles nakamaja? pastav iespeja ka rezultats bus negativs. vispar izskatas,ka pirmajas Saeimas cilveki bija ar labaku intelekta koeficientu.un talak kaut aizvien sunainak.vispar izskatas,ka normali cilveki necensas iepities politika.ko darīt?
21.novembris 2019, 13:52 | links
 
 
Aizstāvēt taukmūļus? Es pat no dīvāna neceltos.
Aizstāvēt Dzimteni? Kaut tūlīt!

urmaas, 20.novembris 2019, 16:15

urmas no manīm +++++++
20.novembris 2019, 21:00 | links
 
udens2 [20.11.19]: usis [16:19]: Krievijā un Ķīnā gan valdību atbalsta 70%, leiputrija tur laikam, skauž, vai ne.
:)Ja pie mums sods par kukuļņemšanu būtu tāds pats kā KTR, tad atbalsts būtu pat visi 90%! :)

urmaas, 20.novembris 2019, 16:23un forši ka tevi nošautu jo kāds kādam samaksājis lai tevi uzskata par kukuļņēmēju.Kad jūs reiz sapratīsiet ka tajos režimos tie nāvessodi ir lai radītu ilūziju ka cīnās pret korupciju,bet patiesībā aizvāc traucējošus un konkurējošus elementus
Tie kuri pasūta "kukuļņēmēja pantu", reiz paši var būt pasūtīti. Dods devējam atdodās!
20.novembris 2019, 19:08 | links
 
izleca daži cipari 2016. gadā tiesātas vismaz 175 personas, savukārt 2015. gadā – 216, betttie panti jau ar nav salidzinami starp valstīm.
20.novembris 2019, 17:59 | links
 
Uz pirkstiem rēkinot tas proprcionāli ir 400-500 mūsējo, hvz cik reāli mums cipari, necik daudz jau tie daži simti nav.
20.novembris 2019, 17:56 | links
 
Ķīnā gadā sodot 300000 korumpantu, bet nepalīdz, nākamajā gadā atkal tikpat.

usis, 20.novembris 2019, 17:38
galvenais lai ir cilvēks,pantu piemeklēs:DDD
20.novembris 2019, 17:52 | links
 
Ķīnā gadā sodot 300000 korumpantu, bet nepalīdz, nākamajā gadā atkal tikpat.
20.novembris 2019, 17:38 | links
 
usis [16:19]: Krievijā un Ķīnā gan valdību atbalsta 70%, leiputrija tur laikam, skauž, vai ne.
:)Ja pie mums sods par kukuļņemšanu būtu tāds pats kā KTR, tad atbalsts būtu pat visi 90%! :)

urmaas, 20.novembris 2019, 16:23
un forši ka tevi nošautu jo kāds kādam samaksājis lai tevi uzskata par kukuļņēmēju.Kad jūs reiz sapratīsiet ka tajos režimos tie nāvessodi ir lai radītu ilūziju ka cīnās pret korupciju,bet patiesībā aizvāc traucējošus un konkurējošus elementus
20.novembris 2019, 17:30 | links
 
Sk.
20.novembris 2019, 17:19 | links
 
mjuniors [20.11.19]: urmaas [34m]: akmens [38m]: Kukuļdošanas jautājuma liels speciālists ir Antoha.Uzjautājiet,ar ko beidzas kukuļdošana.Tas bij ļoti sen!Te?
Ja gribēs, tad pats pastāstīs.
20.novembris 2019, 17:13 | links
 
urmaas [20.11.19]: akmens [38m]: Kukuļdošanas jautājuma liels speciālists ir Antoha.Uzjautājiet,ar ko beidzas kukuļdošana.Tas bij ļoti sen!
Te?
20.novembris 2019, 17:06 | links
 
mjuniors [20.11.19]: Urmas, faktus studijā, klausos uzmanīgi.
Par ko?
20.novembris 2019, 17:03 | links
 
Urmas, faktus studijā, klausos uzmanīgi.
20.novembris 2019, 16:51 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager