Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Bet rezultāts tam visam redzams jau tagad- cilvēki vairs netic tiem EKO un BIO, ibio... Kārtējais pierādījums tam, ka šmaukšanās ilgtermiņā nedarbojas, pārbaudīts! Tas būtu tāpat kā manā darbā- cik ilgi izdototos "uzvārīties", zelta vietā tirgojot apzeltītu? Ļoti, ļoti īsu laiciņu...
7.septembris 2019, 12:32 | links
 
Atcersmies to pašu Igaunijas skandālu, kad žurnaļugas uzoda, ka vietējie "zemnieki" savu "EKO natural" produkciju iepērk Rīgas Nakts tirgū, kurā savukārt prece pārsvarā nāk no Polijas, uc.
7.septembris 2019, 12:27 | links
 
:)) Tieši tāpēc ir izdomāti BIO, EKO saukļi, lai būtu pamatojums kāpēc ir cena tik neierasti augsta. Patiesais Zemteksts ražotājs nespēj eksistēt pie šīm zemajām cenām un tā mazā apgrozījuma kas mums ir. Tādēļ izeja ir bankrotēt vai celt cenu.
7.septembris 2019, 12:22 | links
 
:)
Nesen sanāca būt vienā pasākumā. Tur divas ģimenes, pēc nenoteikta daudzuma ieņemtā alko, izpaudās skarbā vārdu apmaiņā.
Iemesls:
Vieni "naturālie zemnieki, otri naturālās produkcijas fani. Ķīviņš sākās pēc tā kā otrie uzzināja, ka pirmie tirgo nevis naturālājā saimniecībā izaudzēto. Bet gan ievesto, uzdodot to par naturālo! :)
7.septembris 2019, 12:14 | links
 
Urmass paldies par tavu viedokli. ;) Mans ir uzķēris citu tirdzniecības filozofiju un ar to es padalījos. Igauņi atrodas 30km no manis. Latvijas ķiploks maksā 3,5kg Igaunis savu tirgo pa 10kg blakus poļa ķiplokam pa 4kg. Mūsdienās nav vairs lauksaimniecībā vai rūpniecībā monopols. Tagad var saražot visu. Ir tirgus pārprodukcija. Deficīts nēeksistē. Ir ielenes pa 5 eiriki un ielenes pa 300h. Ideja un izpildījums it kā viens?!
7.septembris 2019, 12:07 | links
 
mjuniors [06.09.19]: MJuniors
Par kādu cenu celšanu Tu spried?
Vai nav absurds, ja pat Skandināvijā daudzas preces ir lētākas kā LV?
Tikai nevajag tagad te gudri spriest par apgrozījumu. Jo, lai arī kādi ienākumi būs LV, apgrozījums būtiski nemainīsies.
Visu čakarē nodokļu politika!

urmaas, 6.septembris 2019, 21:33
Urmās ja man ir viena vista, tad viņai noteikti ir jādēj zelta olas, lai spētu adekvāti justies dzīvojot laukos. Ja man ir viena ola un divi pircēji es cenu ceļu. Bet ja man ir jau trīs olas un divi pircēji.. Tad cena olām nav jālaiž nost, jo viņi tāpat nepirks vairāk kā var apēst. Tad kā lai es nopelnu vairāk? Jāsāk tirgot ceptas olas!?
Cilvēks skatās ko var atļauties un ko nevar. Tādu cenu politiku vari piekopt ja esi monopolists savā biznesā. Jo pretējā gadījumā tautai tavas "zelta" olas nafig nebūs vajadzīgas! :)
Tauta labprātāk pirks "apzeltītās" no aizpimpijas, kā "zelta" no mazpisāniem. Jo mazpisānos traktorists vasja aprēķinās ja par cenu starpību varēs vēl nopirkt bampsli, tad nav jāsaka kuras viņš pirks. Tā pat ar vientuļo māmiņu Skaidrīti. Jaa viņa būs izrēķinājusi ka par cenu starpību, savai atvasei, varēs nopirkt kaut vai dzēšgumiju skolai, tad....
Piem:
SWE zemniekus visvisādi subsidē un atbalsta Valsts. Valsts pat aizsargā savu tirgu. Tāpēc veikalos biežāk ieraudzīsi vietējo produkciju kā no aizpimpijas ievesto!. :)
7.septembris 2019, 10:24 | links
 
Shm_didzis [06.09.19]: vienkars [Vakar]: Shm_didzis,turpini tik kārtīgi visu maksāt.Un tajā pašă laikā tādam vienkaram gribas braukt pa labiem ceļiem, lai medīcīna būtu laba, lai bērniem skolas un skolotāji ir labi, utt. un ja tā nav tad ir lielā bļaušana, bet idejiski tas viss ir tăds pats, kā tu maksā nodokļus, tu uzmet, tevi uzmet...
Tipisks lumpeņa bazars. Katrs uzņēmējs jau auyomātiski maksa 25procentus. Bet ar to jau nepietiek. Tas ir tā. 3 dienas strādā un 4dienu strādā par velti. Negribi sev tādu darbiņu, lumpeni? :)
7.septembris 2019, 08:37 | links
 
Šmiga, lielākajai daļai darba ņēmēju arī interesē tikai vairāk uz ķepiņas saņemt.

Vienīgi tu mums tāds grūtdienis šeit :)
Preci arī visticamāk pērc tajā veikalā, kur visdārgāk.
7.septembris 2019, 08:24 | links
 
mjuniors [06.09.19]: Un Urmas, kuras ir preces lētākas kā pie mums? Un tad jau atrastu kādu sakarību, kāpēc tā ir. Citādi tukša brēkšana vien sanāk.
Atbrauc un padzīvo SWE. Tad varēsi spriest par "tukšo brēkšanu"!:)
7.septembris 2019, 07:43 | links
 
Bet tur jau tas sūds, ka tas ir apburtais loks, katram pakalpojumam jāmaksā tik, cik tas maksā, iekļaujot algas, nodokļus, ražošanas līdzekļus un visu părējo, bet ja nozarē parādās bars ar tiem kas krăpjas ar nodokļiem un lien zem cenas, tad loğiski, ka godīgajam uzņēmējam rodas problēmas un tas paliek nekonkurētspējīgs...

Shm_didzis, 6.septembris 2019, 23:40

Uzskatu ka tā ir skaista teorija par nodokļu maksašanu :)). Viss ir apgrozījumā, ja ir nauda var maksāt nodokļus. Bet mūsu valstī apgrozījums ir tas, kas visu bremzē un nodokļu slogs mūsu apgrozījumam ir par smagu, lai mēs pavilktu. Zemūdens akmeņi tur varētu būt vairāk oligarhu gājieni, kad tika mākslīgi bremzēti konkurenti utt. Laikam ritot, tas lomu arī mazināja un mazais tirgus tika nogremdēts. Bet naudu kasē vajag vēl vairāk un paaugstina vairāk nodokļus. Rodas apburtais loks.
Izeja varētu būt visu restartēt. Atzīt,ka nodokļi ir dirsā, kas bremzē attīstību. Polijā jaunajiem uzņēmējiem līdz 25.gadi vispār nav jāmaksā nodokļi/ utt. Bet tās jau ir sekas, ko viņi jau var atļauties.
7.septembris 2019, 00:01 | links
 
vienkars [06.09.19]: Shm_didzis,turpini tik kārtīgi visu maksāt.
Un tajā pašă laikā tādam vienkaram gribas braukt pa labiem ceļiem, lai medīcīna būtu laba, lai bērniem skolas un skolotāji ir labi, utt. un ja tā nav tad ir lielā bļaušana, bet idejiski tas viss ir tăds pats, kā tu maksā nodokļus, tu uzmet, tevi uzmet...
6.septembris 2019, 23:55 | links
 
Piekrist, ir tā nodokļu zistema ā-usā, soglasen. Pēdējais laiks koše parušināt, pretējā gadījumā var gaidītjaunus interesantus nodoklīšus un tautiešu aci uz attīstīto valsti, kas nodrošina to, kas braucējām vajadzīgs. Mazais brālis (30) nu nobāzējies SWE, pabijis BRA, GER un kur tik vēl nav pēries, te ,pāri dīķim 3k , jauna darbstacijas tačka un viss pārējais. Ka dzimto valodu neaizmirst...
6.septembris 2019, 23:54 | links
 
aluspinte [06.09.19]: Nodokļu politika ir DIRSĀ! Tas vairāk par visu ir skaidrs visiem, izņemot valdību. Kautkādos sīkumos un paskairojumos nesākšu, ta te pāris lapas jāpieraksta būs.
Maksā tik godīgi nodokļus un agri vai vēlu aizej pa freju. vairākkārt ir mēģināts. tas ir darbiniekiem normālu algu maksājot, ne minimālo. Mūsu valstī tak MINIMĀLĀ baigā alga. Likums liek nemaksāt darba ņēmējam. Tā nu tas ir. Kas paši nav darijuši, nekad nesapretīs. Uz rokas lai 1000 saņemtu, uz papīra algai jābūt 1404(starpība dirsā aiziet), + darbadevējs vēl ap 340 nodokļos piemaksā. Beigās reālā alga līdzīga nodokļiem, pvn pat neskaitot...i
Bet tur jau tas sūds, ka tas ir apburtais loks, katram pakalpojumam jāmaksā tik, cik tas maksā, iekļaujot algas, nodokļus, ražošanas līdzekļus un visu părējo, bet ja nozarē parādās bars ar tiem kas krăpjas ar nodokļiem un lien zem cenas, tad loğiski, ka godīgajam uzņēmējam rodas problēmas un tas paliek nekonkurētspējīgs...
6.septembris 2019, 23:40 | links
 
"Proletariātlumpeņi" :):). Smerdelīt, atceries, ka tie "proletariātlumpeņi" tev nodrošina labklājību un tu varēsi pulēt antenu, ja tevi pasūtīs nahuj tie proletariātlumpeņi un varēsi meklėt starp lohiem un alkāniem darbiniekus, kas princītim smerdelim nodrošinăs labklājību un aizies tavs sūda biznesiņš pa vafelēm.
Katrs darbinieks ir būtībā mikrobizness, kas pārdod savu darbu pat noteiktu samaksu un noteiktiem noteikumiem un apstākļiem. Vai nu tu to nodrošini saviem darbiniekiem vai nu tevi pasūtīs nahuj. Atceries smerdeli, ka bez labiem darbiniekiem tu arī esi nulle un tavs bizness ir sūda vērts, tā ka neieteiktu tev nenovērtēt "proletariātlpeņus"
6.septembris 2019, 23:31 | links
 
Un Urmas, kuras ir preces lētākas kā pie mums? Un tad jau atrastu kādu sakarību, kāpēc tā ir. Citādi tukša brēkšana vien sanāk.
6.septembris 2019, 23:29 | links
 
MJuniors
Par kādu cenu celšanu Tu spried?
Vai nav absurds, ja pat Skandināvijā daudzas preces ir lētākas kā LV?
Tikai nevajag tagad te gudri spriest par apgrozījumu. Jo, lai arī kādi ienākumi būs LV, apgrozījums būtiski nemainīsies.
Visu čakarē nodokļu politika!

urmaas, 6.septembris 2019, 21:33

Urmās ja man ir viena vista, tad viņai noteikti ir jādēj zelta olas, lai spētu adekvāti justies dzīvojot laukos. Ja man ir viena ola un divi pircēji es cenu ceļu. Bet ja man ir jau trīs olas un divi pircēji.. Tad cena olām nav jālaiž nost, jo viņi tāpat nepirks vairāk kā var apēst. Tad kā lai es nopelnu vairāk? Jāsāk tirgot ceptas olas!?
6.septembris 2019, 23:20 | links
 
Ko jūs te par nodokļiem! Penšiem pensijas piegādei mājās naudas ta nav, bet vājonis sev bildi gleznos par 12+ tūkstošiem.
Valsts jau naudu izlieto tur, kur vajadzība ir spiedīgāka. Vai te nav jāraud? Nu nekādi nevaram kādu laiciņu iztikt bez vājoņa portreta, nekādi...
6.septembris 2019, 22:40 | links
 
Copēju kopā ar kaut kādu UK finsnsistu. Kad sadzirdēju, kāda šiem nodokļu sistēma, smejoties noteicu- a var vēl paspēt emigrēt pie jums? Un vēl es pajautāju, kā jūs pamanāties būt tik bagāti pie tik zemiem nodokļiem. Viņš atteica, iedzīvotāju daudzums(53 miljoni, ja nemaldos). Bet tas ir bulšits, diplomātija. Sāls ir apstāklī- mazi nodokļi, bet maksā visi. Easy-peasy.
Lai vai kādi un ko par viņiem runā, bet nu nodokļu polika viņiem ir sakārtota. ir pārbaudīts.
Paeiza politika vismaz.
raihs, 6.septembris 2019, 21:52

aluspinte, 6.septembris 2019, 21:58
6.septembris 2019, 22:01 | links
 
Tur jau tā lieta ja nodokļi būtu tiešām saprātīgi un visa tā padarīšana būtu vienkāršaki,krietni vairāk maksātu.
6.septembris 2019, 22:00 | links
 
Copēju kopā ar kaut kādu UK finsnsistu. Kad sadzirdēju, kāda šiem nodokļu sistēma, smejoties noteicu- a var vēl paspēt emigrēt pie jums? Un vēl es pajautāju, kā jūs pamanāties būt tik bagāti pie tik zemiem nodokļiem. Viņš atteica, iedzīvotāju daudzums(53 miljoni, ja nemaldos). Bet tas ir bulšits, diplomātija. Sāls ir apstāklī- mazi nodokļi, bet maksā visi. Easy-peasy.
Paeiza politika vismaz.
raihs, 6.septembris 2019, 21:52
6.septembris 2019, 21:58 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager