Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Saprotams ka kremlis jau berzē rokas eiforijā, komiķis Zelenskis kā nākamais Ukrainas prezis tiem medusmaize. Kā nekā savācis arī daļu agrāko Janokuviča, vecā kremļa ielikteņa, atbalstītāju.

Karlis_K, 10.aprīlis 2019, 13:31


Nu un ar ko mēs esam labāki/savādāki??

Kremlim galvenais politiskais mērķis parādīt Latviju (Baltiju), kā neizdevušās valstis, kurās lietas neiet, viss slikti... un tad kad vairākums būs tam noticējuši (arī šeit forumā), tad jau tīri tehniska lieta viņus "izglābt"...
10.aprīlis 2019, 13:48 | links
 
Saprotams ka kremlis jau berzē rokas eiforijā, komiķis Zelenskis kā nākamais Ukrainas prezis tiem medusmaize. Kā nekā savācis arī daļu agrāko Janokuviča, vecā kremļa ielikteņa, atbalstītāju.
10.aprīlis 2019, 13:31 | links
 
Kāpēc nepaņēmi Ukrainas piemēru - Klauns (par kura politiskajiem uzskatiem nekas nav zināms) pret Oligarhu - kuru izvēlēties?

Izvēlēsies Oligarhu - labāk nekļūs, izvēlēsies Klaunu - var kļūt arī sliktāk...

Grūta izvēle... :)))

daddy_j, 10.aprīlis 2019, 13:11


Ukraina pašlaik ir ļoti nestabilā situācijā, burtiski nepieteiktā karastāvoklī ar Krieviju. Jebkādi eksperimenti ar komiķiem par prezidentu var nelabi beigties. Vecais prezis oligarhs vismaz ar stingru politisko nostāju, spēja savulaik ātri mobilizēt tautu lai nelaistu tālāk agresoru savā valstī. Un tas nav mūsu oligarhs hūte, kurš labprātāk brāļotos atkal ar Krieviju, nevis Eiropu ;)
10.aprīlis 2019, 13:26 | links
 
 
Mani piemēri, kādus gribu tādus izvēlos ;)

Kāpēc nepaņēmi Ukrainas piemēru - Klauns (par kura politiskajiem uzskatiem nekas nav zināms) pret Oligarhu - kuru izvēlēties?

Izvēlēsies Oligarhu - labāk nekļūs, izvēlēsies Klaunu - var kļūt arī sliktāk...

Grūta izvēle... :)))

daddy_j, 10.aprīlis 2019, 13:11


jo vairāk nozombē tautu, jo lielākus klaunus dabūjam valdībā, līdz kamēr kaluni saliek paši savus klaunus, ignorējot tautas gribu.
10.aprīlis 2019, 13:14 | links
 
Savukārt pants "53. Valsts Prezidents par savu darbību politisku atbildību nenes." padara šo amatu iekārojamu - dari ko darīdams, nekādas atbildības...

daddy_j, 10.aprīlis 2019, 12:47
Vai tad šobrīd valsts un pašvaldībās vispār kāds par saviem lēmumiem nes atbildību?
Nē taču!
Ja tev, apstrīdot, kaut vai būvvaldes lēmumu izdodas būvvaldi tiesā vinnēt - gan tiesvedības izdevumi, gan piedzītais zaudējums taču tiek tev samaksāts no budžeta naudas.
Līdz ar to amatpersonas var darīt visas iespējamās muļķības, ko arī tās šad tad dara, bet cilvēki spiesti tērēt laiku un līdzekļus, lai šīs muļķības apstrīdētu, bet - pa to laiku lielākajai daļai biznesa lietas tad jau ir garām. Un galā - jēgas nekādas. Velti iztērēti laika un naudas resursi, gan tiesām, gan prasītājiem.

Jozis2, 10.aprīlis 2019, 13:07


Tāpēc tie likumi ir tā sabīdīti, lai nauda "krjucītos" savā sulā, nevis kāda biznesa interesēs.
10.aprīlis 2019, 13:12 | links
 
Mani piemēri, kādus gribu tādus izvēlos ;)

Kāpēc nepaņēmi Ukrainas piemēru - Klauns (par kura politiskajiem uzskatiem nekas nav zināms) pret Oligarhu - kuru izvēlēties?

Izvēlēsies Oligarhu - labāk nekļūs, izvēlēsies Klaunu - var kļūt arī sliktāk...

Grūta izvēle... :)))
10.aprīlis 2019, 13:11 | links
 
Savukārt pants "53. Valsts Prezidents par savu darbību politisku atbildību nenes." padara šo amatu iekārojamu - dari ko darīdams, nekādas atbildības...

daddy_j, 10.aprīlis 2019, 12:47

Vai tad šobrīd valsts un pašvaldībās vispār kāds par saviem lēmumiem nes atbildību?
Nē taču!
Ja tev, apstrīdot, kaut vai būvvaldes lēmumu izdodas būvvaldi tiesā vinnēt - gan tiesvedības izdevumi, gan piedzītais zaudējums taču tiek tev samaksāts no budžeta naudas.
Līdz ar to amatpersonas var darīt visas iespējamās muļķības, ko arī tās šad tad dara, bet cilvēki spiesti tērēt laiku un līdzekļus, lai šīs muļķības apstrīdētu, bet - pa to laiku lielākajai daļai biznesa lietas tad jau ir garām. Un galā - jēgas nekādas. Velti iztērēti laika un naudas resursi, gan tiesām, gan prasītājiem.
10.aprīlis 2019, 13:07 | links
 
Divi piemēri:
1. Artitmētiski Klintone dabūja par 2.8 mio vairāk balsu nekā Tramps (https://www.diena.lv/raksts/pasaule/asv/elektori-apstiprina-trampa-uzvaru-velesanas-14162218), tomēr ASV vēlēšanu sistēma ir tāda, ka šī aritmētika nedarbojas.

2. Par BREXITa balsošanas rezultātu briti bija pārsteigti, bet nedēļu pirms balsojuma tika izraisīti migrantu incidenti Kalē, kas noteikti ietekmēja balsojumu...

šādu piemēru, kad vēlēšanu rezultātus var viegli nomanipulēt, ir ļoti daudz.

daddy_j, 10.aprīlis 2019, 12:32


Nu gan piemēri :) sakarīgāk ir vērot kā notiek prezidenta vēlēšanas līdzīgās valstīs, kā Lietuvā piemēram. Nē nu saprotams negaidīti pavērsieni vienmēr var notikt. Piemēram preža vēlēšanu otrā kārta, finiša taisnē palikuši 2: Lembis un Vjačeslavs Dombrovskis (prusakovam labi arī EP). Visai utopiska aina, bet ja tomēr kas līdzīgs notiktu, sasodīt smaga izvēle :/
10.aprīlis 2019, 12:55 | links
 
Savukārt pants "53. Valsts Prezidents par savu darbību politisku atbildību nenes." padara šo amatu iekārojamu - dari ko darīdams, nekādas atbildības...
10.aprīlis 2019, 12:47 | links
 
Tā ir.
Galvenais pienākums - "41. Valsts Prezidents reprezentē valsti starptautiski, ieceļ Latvijas, kā arī pieņem citu valstu diplomātiskos priekšstāvjus. Viņš izpilda Saeimas lēmumus par starptautisku līgumu ratificēšanu."

Attiecīgi - vajadzīgs cilvēks, kurš a)zin valodas un b)kur likt rokas publiskās uzstāšanās laikā :)
10.aprīlis 2019, 12:44 | links
 
Pat ja man ir tadi lidzekļi un finanses lai uztaisitu sev reklamu ! Pat ja man ir tadas pazišanas un varu piesaistit atbilstošus cilvekus !
Bez piederibas partijai es bušu tikai neatkarigais - ar VIENU balsi !
plesigais, 9.aprīlis 2019, 22:25
Tad izdari secinājumus. Ja tavu viedokli neatbalsta neviens cits, ja tu nevari atrast pietiekoši daudz domu biedru un tu nevari izveidot partiju, tad laikam tavas problēmas ir maz aktuālas?

AndrisABC, 10.aprīlis 2019, 12:00

Andrīt!
Kur tu Latvijā redzi kādu partiju? Ir viens liels savstarpēji saistīts mafijas grupējums, kurš nemitīgi pārgrupējoties jau ilgu laiku ir pie varas. Mainās tikai šo mafijas iekšējo grupējumu ietekmes lielums.
Un arī ejot uz vēlēšanām, tautai, tas ir, katram no mums, nav pilnīgi nekādas teikšanas kurš būs deputātos, un kurš pie varas.
Tā ka nevajag te basņas stāstīt. Cita lieta ir - ka, varbūt, mēs neko citu neesam pelnījuši, jo pat copes lietās kopsaucēju nespējam atrast. Bet tur iespaids, visticamāk, varētu būt no tautību, gēnu, mistrojuma, kas radās kā sekas izvešanām un kolonizātoru ienākšanai Latvijā.
10.aprīlis 2019, 12:43 | links
 
Daddy,

Atbilde vienkārša. Tauta morāli nav politikāņus deleģējusi ievēlēt prezi.

Pravietis, 10.aprīlis 2019, 10:04

Draugs, ja Tu nepiekrīti Satversmes 35. pantam (Valsts Prezidentu ievēlē Saeima uz četriem gadiem), tad varbūt nosauc arī citus pantus un apspriedīsim tos visus reizē... jo izraujot no dziesmas vienu rindiņu, to var sazin kā interpretēt...

daddy_j, 10.aprīlis 2019, 10:21
pa lielam maza starpība ko ievēl pa prezidentu,viņa pilnvaras ir gaužām niecīgas lai ko ietekmētu,tā ka šī ir mazākā problēma par ko vispār būtu jādomā
10.aprīlis 2019, 12:38 | links
 
Parasti loģiski spried, bet šoreiz diemžēl garām.

Karlis_K, 10.aprīlis 2019, 11:56


Es vienmēr spriežu loģiski... diemžēl loģika ir daudz plašāka par vienkāršo aritmētiku, ka latviešu ir krietni vairāk :))

Svarīgi ir nevis kā nobalso, bet kā saskaita, kā arī aktivitātes pirms vēlēšanām.
Divi piemēri:
1. Artitmētiski Klintone dabūja par 2.8 mio vairāk balsu nekā Tramps (https://www.diena.lv/raksts/pasaule/asv/elektori-apstiprina-trampa-uzvaru-velesanas-14162218), tomēr ASV vēlēšanu sistēma ir tāda, ka šī aritmētika nedarbojas.

2. Par BREXITa balsošanas rezultātu briti bija pārsteigti, bet nedēļu pirms balsojuma tika izraisīti migrantu incidenti Kalē, kas noteikti ietekmēja balsojumu...

šādu piemēru, kad vēlēšanu rezultātus var viegli nomanipulēt, ir ļoti daudz.
10.aprīlis 2019, 12:32 | links
 
Pat ja man ir tadi lidzekļi un finanses lai uztaisitu sev reklamu ! Pat ja man ir tadas pazišanas un varu piesaistit atbilstošus cilvekus !
Bez piederibas partijai es bušu tikai neatkarigais - ar VIENU balsi !
plesigais, 9.aprīlis 2019, 22:25
Tad izdari secinājumus. Ja tavu viedokli neatbalsta neviens cits, ja tu nevari atrast pietiekoši daudz domu biedru un tu nevari izveidot partiju, tad laikam tavas problēmas ir maz aktuālas?

AndrisABC, 10.aprīlis 2019, 12:00


Protams ;) !
Jeb Tu domā ka es ar SAVAM problēmām jau uz valdibu taisos ?
Un kur Tu rāvi ka man vispar problemas ir ?
Un KĀDA sakara Tu šobrīd vispār man brauc virsu ?
10.aprīlis 2019, 12:24 | links
 
Pat ja man ir tadi lidzekļi un finanses lai uztaisitu sev reklamu ! Pat ja man ir tadas pazišanas un varu piesaistit atbilstošus cilvekus !
Bez piederibas partijai es bušu tikai neatkarigais - ar VIENU balsi !
plesigais, 9.aprīlis 2019, 22:25

Tad izdari secinājumus. Ja tavu viedokli neatbalsta neviens cits, ja tu nevari atrast pietiekoši daudz domu biedru un tu nevari izveidot partiju, tad laikam tavas problēmas ir maz aktuālas?
10.aprīlis 2019, 12:00 | links
 
Kamēr latvieši ņemies ap trijiem latviešu kandidātiem, krievi ievēlēs vienīgo īsto savējo. Kā tās pašlaik notiek Rīgā un arī Saeimā. Tikai Rīgā ir 60 krēsli, Saeimā 100, bet prezidenta krēsls ir 1, un pie pašreizējā lietu razklada kā tautas vēlēts tur visticamāk sēdēs Nils U. Mums to vajag?

daddy_j, 10.aprīlis 2019, 09:01


Parasti loģiski spried, bet šoreiz diemžēl garām. Latvija nav Rīga, tomēr latviešu krietni vairāk. Sasmakiešiem nekādi nespīdētu savējo par prezidentu. Parasti demokrātiskā valstī, ja tauta vēlē prezidentu, tad uzvarētājam jāsavāc vairāk kā 50% balsu. Ušakovam vai citam vatņikam tie ir nesasniedzami sapņi, maksimums uz ko var cerēt 15-20%. Un ņemsim vērā ka ar gadiem krievu īpatsvars Latvijā nepārtraukti samazinās. Varu derēt ka pēc gadiem ~20 tādi sasmakieši ar grūtībām pārvarēs 5% barjeru lai ielīstu Saeimā.
10.aprīlis 2019, 11:56 | links
 
Satversmes apspriešana robežojas ar viedokli par sabiedriski politiskās formācijas grozīšanu. Atvaino, bet šī nodarbe mani vienkārši nesaista, neskatoties uz to , ka ar likumiem man ir darīšana.

Pravietis, 10.aprīlis 2019, 10:32

Ja tevi, pravieti, tas nesaista, tad kāda jēga ir spriest par lietu, kura ir vistiešākajā nozīmē saistīta ar Satversmi? Gribas kārtējo reizi pateikt cik Latvijā slikti? Meklē ar ko kopā pačīkstēt?
10.aprīlis 2019, 11:12 | links
 
To arī es Tev mēģināju pateikt - BINGO - pats saprati, ka apspriest sabiedriski politiskās formācijas grozīšanu nav diži lielas jēgas :))

Par "garīgām un morālām" vēsmām - LV ir "laimes indeksa" pirmajā trešdaļā "Latvija Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) veidotajā pasaules laimes indeksā ieņem 54. vietu 155 valstu konkurencē. Tas ir par 14 vietām augstāk nekā 2016. gadā." https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/ikdienai/ano-laimes-indekss-latviesi-kluvusi-mazliet-laimigaki.a228883/

Protams, ka "laime un labklājība" varētu nākt nedaudz ātrāk, vienlaikus neaizmirsīsim, ka pasaulē ir daudz valstu, kur lietas ir pilnīgā pakaļā, pat bez kara, Venecuēla piemēram...
10.aprīlis 2019, 10:51 | links
 
Daddy,

Atbilde vienkārša. Tauta morāli nav politikāņus deleģējusi ievēlēt prezi.

Pravietis, 10.aprīlis 2019, 10:04

Draugs, ja Tu nepiekrīti Satversmes 35. pantam (Valsts Prezidentu ievēlē Saeima uz četriem gadiem), tad varbūt nosauc arī citus pantus un apspriedīsim tos visus reizē... jo izraujot no dziesmas vienu rindiņu, to var sazin kā interpretēt...

daddy_j, 10.aprīlis 2019, 10:21


Satversmes apspriešana robežojas ar viedokli par sabiedriski politiskās formācijas grozīšanu. Atvaino, bet šī nodarbe mani vienkārši nesaista, neskatoties uz to , ka ar likumiem man ir darīšana. Es varu runāt, spriest par konkrētām lietām, parādībām, bet Satversme ir kā izkožļāta kožlene, nav iekšējas ne enerģijas, ne spiediena, lai tā mani saistītu. Tukša gaisa tricināšana. Es cenšos uztvert garīgās un morālās vēsmas, noskaņojumu un viedokli, kāpēc tam spļauj virsū no "otrā stāva". Es zinu tur viss ir uzrakstīts, kam pieder vara.....:)
10.aprīlis 2019, 10:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager