Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
pff, tač visi lielie plāno, jā, jā, arī Krievija. Jebšu 30.to gadu beigās plānoja tikai ādolfs?
5.aprīlis 2019, 12:49 | links
 
Pofig par amerikosiem. ņiluškins gāzts. Vietā cits kremlins. Un ko nu?

urmaas, 5.aprīlis 2019, 11:51
cerams ka iesēdinās gniliņu
5.aprīlis 2019, 12:48 | links
 
mjuniors [05.04.19]: urmaas [39m]: Pofig par amerikosiem. ņiluškins gāzts. Vietā cits kremlins. Un ko nu?Parodija ne gāzšana. Šamējais taču uz eiropu laiž, nevar atlaist to, kas pats jau ir aizgājis. Un nekas tur nemainīsies ja sistēmu pašu nelikvidēs. Jaunais pārņems tik vecos niķus. Tur ja maina ušaku, tur sistemātisku visi pilnīgi jāatlaiž, lai neinficē jaunos.
"jaunajam" tā nav sveša lieta! Tāpēc viņš tur arodās!
5.aprīlis 2019, 12:31 | links
 
bet kur var izdomāt tādu murgu ka amerikāņiem psc ja eiropa nepirks viņu gāzi!!!!Tak paskatieties cik niecīgu daudzumu viņi var pārdot eiropai pat pie optimistiskākā scenārija,pareizāk sakot cik maz miljardi attiecībā pret citu viņu eksportu ienāks viņu budžetā.1% varbūt:DDD
5.aprīlis 2019, 12:22 | links
 
Un vēl, mums kā patērētājiem tieši ir izdevīgāk, ja jeņķi lien ar savu gāzi iekšā Eiropā. Nesen lasīju rakstu, ka krieviem būs stipri jāsamazina gāzes cenas Eiropā, jo ASV plānoties sašķidrinātās gāzes apjomi ir 42 miljoni tonnas, Āzija spēs norīt labi, jā kādus 12 milj. tonnas, pārējajai gāzei būs jāmeklē citi tirgi, tai skaitā Eiropa un attiecīgi krieviem, lai saglabātu savus apjomus, būs jālien zem cenas un cena kritīsies ap 50%.
Kāpēc tu centies ignorēt tādu ekonomisku patiesību, ka ja ir viens piegādātājs monopiloists, tad viņš diktē cenu, bet ja ir vairāki, tad viņi ir spiesti konkurēt savā starpā ar cenu un pircējs saņem lētāku produktu...

Shm_didzis, 5.aprīlis 2019, 11:39
amerikai nav kur likt gāzi,kopš slānekļa tehnoloģijas ieviešanas,naftas un gāzes tur ir tik daudz ka jādomā kur likt.
5.aprīlis 2019, 12:18 | links
 
urmaas [05.04.19]: Pofig par amerikosiem. ņiluškins gāzts. Vietā cits kremlins. Un ko nu?
Parodija ne gāzšana. Šamējais taču uz eiropu laiž, nevar atlaist to, kas pats jau ir aizgājis. Un nekas tur nemainīsies ja sistēmu pašu nelikvidēs. Jaunais pārņems tik vecos niķus. Tur ja maina ušaku, tur sistemātisku visi pilnīgi jāatlaiž, lai neinficē jaunos.
5.aprīlis 2019, 11:57 | links
 
Pofig par amerikosiem. ņiluškins gāzts. Vietā cits kremlins. Un ko nu?
5.aprīlis 2019, 11:51 | links
 
Ja par naudām - tad aizmirsi bankas. Cik ārzemju bankas noplēš no mūsu iedzīvotājiem un pārskaita peļņā uz mītnes zemēm.

Man rada izbrīnu, ka neviens ''politiķis'' negrib padalīties ar domu, kā veidosies pilsētnieku dzīve nekārtību gadījumos, par kuriem, iespējams, vairs lielu šaubu nav, ja jau reiz valdība uzaicina iegādāties nedēļai pārtiku pilsētniekiem - tad tas ir kā teātrī, ja pie skatuves sienas ir bise, tad izrādes laikā tā noteikti izšaus.

Arī man būtu interesanti uzzināt, kā kungi pilsētā domā dzīvot, piemēram, bez ūdens, ja pazudīs elektrība, vai tiks sabojāta ūdenspadeve. Spradzim pat kluci nebūs kur nolikt, ja nu vienīgi uz ielas, nerunājot par dzeršanu un mazgāšanos.
Kur liksies šie cilvēki, kuriem pilsētās būs atņemtas daudzas elementārākās vajadzības?
Vai var 2- 3% laucinieku uzņemt teiksim 60% pilsētnieku? Tās ir lietas, par kurām jāsāk domāt un diskutēt jau šodien, pirms tās ir iestājušās.
Bet, vai kā negribas...

Jozis2, 5.aprīlis 2019, 10:47

Šie "joki" ar pārtikas un sērkociņu rezervēm ir tāpēc ka ASV un Natovščiku ietekmē kaut ks tiek plānots.
Tagad tikai vēl iesildīšanās.
Turpinoties šadai virzībai var sagaidīt arī kaut ko "jautrāku"
Tas viss dēļ tā ka ASV briest pamatīga ekonomiskā krīze, tāpēc visi pašreizējie resursi tiek tērēti lai Eiropa nepirktu Krievijas gāzi, naftu, ogles u.t.t., bet tas viss tiks piedāvāts no ASV.
Ja Eiropa nospļautos uz ASV preci, un visu pirktu no Krievijas, ASV pie pašreizējās situācijas būtu krahs garantēts.
Bet ASV to nevar pieļaut, tāpēc paralēli tam visam liek Eiropai kaitināt austrumu "lapseņu pūzni", jo zina, ka, ja Eiropa dabūs "pa degumu", tad atklal varēs "investēt" tās ekonomikas stutēšanā, tādejādi stutējot savu ekonomiku.
Vēl kas, par tādu Anglijas izstāšanos no ES, scenāriju biju skatījies youtubē pirms gadiem četriem, tur viss bija pastāstīts kas un kā notiks, toreiz tam krievu video neticēju, bet redzot pašreizējos notikumus ap šo lietu, secināju ka kāds to ir bijis jau iepriekš saplānojis.
Citreiz man liek aizdomāties visi tie pareģojumi un prognozes, ja jau tās iepriekš pasaka priekšā, kāpec cilvēks nerīkojas pretēji, bet nē, visu dara kā pēc grāmats.

MV-F, 5.aprīlis 2019, 11:21


Un vēl, mums kā patērētājiem tieši ir izdevīgāk, ja jeņķi lien ar savu gāzi iekšā Eiropā. Nesen lasīju rakstu, ka krieviem būs stipri jāsamazina gāzes cenas Eiropā, jo ASV plānoties sašķidrinātās gāzes apjomi ir 42 miljoni tonnas, Āzija spēs norīt labi, jā kādus 12 milj. tonnas, pārējajai gāzei būs jāmeklē citi tirgi, tai skaitā Eiropa un attiecīgi krieviem, lai saglabātu savus apjomus, būs jālien zem cenas un cena kritīsies ap 50%.
Kāpēc tu centies ignorēt tādu ekonomisku patiesību, ka ja ir viens piegādātājs monopiloists, tad viņš diktē cenu, bet ja ir vairāki, tad viņi ir spiesti konkurēt savā starpā ar cenu un pircējs saņem lētāku produktu...
5.aprīlis 2019, 11:39 | links
 
MV-F [05.04.19]: Ja par naudām - tad aizmirsi bankas. Cik ārzemju bankas noplēš no mūsu iedzīvotājiem un pārskaita peļņā uz mītnes zemēm.

Man rada izbrīnu, ka neviens ''politiķis'' negrib padalīties ar domu, kā veidosies pilsētnieku dzīve nekārtību gadījumos, par kuriem, iespējams, vairs lielu šaubu nav, ja jau reiz valdība uzaicina iegādāties nedēļai pārtiku pilsētniekiem - tad tas ir kā teātrī, ja pie skatuves sienas ir bise, tad izrādes laikā tā noteikti izšaus.

Arī man būtu interesanti uzzināt, kā kungi pilsētā domā dzīvot, piemēram, bez ūdens, ja pazudīs elektrība, vai tiks sabojāta ūdenspadeve. Spradzim pat kluci nebūs kur nolikt, ja nu vienīgi uz ielas, nerunājot par dzeršanu un mazgāšanos.
Kur liksies šie cilvēki, kuriem pilsētās būs atņemtas daudzas elementārākās vajadzības?
Vai var 2- 3% laucinieku uzņemt teiksim 60% pilsētnieku? Tās ir lietas, par kurām jāsāk domāt un diskutēt jau šodien, pirms tās ir iestājušās.
Bet, vai kā negribas...

Jozis2, 5.aprīlis 2019, 10:47

Šie "joki" ar pārtikas un sērkociņu rezervēm ir tāpēc ka ASV un Natovščiku ietekmē kaut ks tiek plānots.
Tagad tikai vēl iesildīšanās.
Turpinoties šadai virzībai var sagaidīt arī kaut ko "jautrāku"
Tas viss dēļ tā ka ASV briest pamatīga ekonomiskā krīze, tāpēc visi pašreizējie resursi tiek tērēti lai Eiropa nepirktu Krievijas gāzi, naftu, ogles u.t.t., bet tas viss tiks piedāvāts no ASV.
Ja Eiropa nospļautos uz ASV preci, un visu pirktu no Krievijas, ASV pie pašreizējās situācijas būtu krahs garantēts.
Bet ASV to nevar pieļaut, tāpēc paralēli tam visam liek Eiropai kaitināt austrumu "lapseņu pūzni", jo zina, ka, ja Eiropa dabūs "pa degumu", tad atklal varēs "investēt" tās ekonomikas stutēšanā, tādejādi stutējot savu ekonomiku.
Vēl kas, par tādu Anglijas izstāšanos no ES, scenāriju biju skatījies youtubē pirms gadiem četriem, tur viss bija pastāstīts kas un kā notiks, toreiz tam krievu video neticēju, bet redzot pašreizējos notikumus ap šo lietu, secināju ka kāds to ir bijis jau iepriekš saplānojis.
Citreiz man liek aizdomāties visi tie pareģojumi un prognozes, ja jau tās iepriekš pasaka priekšā, kāpec cilvēks nerīkojas pretēji, bet nē, visu dara kā pēc grāmats.
Un kāpēc tu domā, ka ASV un NATO, nevis utainie vatņiki kaut ko plāno?
5.aprīlis 2019, 11:32 | links
 
Kāda izglītība! Klaunus un aktierus par prezidentiem!
https://www.inbox.lv/?reason=failed&;;redirect_url=https%3A%2F%2Fwww.inbox.lv%2F&ts=1554450385

Rondo, 5.aprīlis 2019, 10:48

Ukraina rulllē..... - ceļā uz elli.

MV-F, 5.aprīlis 2019, 11:23


Ukraina pagaidām dar visu pareizi, jo mazāk kopīga ar utainajiem vatņikiem, jo labāk
5.aprīlis 2019, 11:28 | links
 
Ja par naudām - tad aizmirsi bankas. Cik ārzemju bankas noplēš no mūsu iedzīvotājiem un pārskaita peļņā uz mītnes zemēm.

Man rada izbrīnu, ka neviens ''politiķis'' negrib padalīties ar domu, kā veidosies pilsētnieku dzīve nekārtību gadījumos, par kuriem, iespējams, vairs lielu šaubu nav, ja jau reiz valdība uzaicina iegādāties nedēļai pārtiku pilsētniekiem - tad tas ir kā teātrī, ja pie skatuves sienas ir bise, tad izrādes laikā tā noteikti izšaus.

Arī man būtu interesanti uzzināt, kā kungi pilsētā domā dzīvot, piemēram, bez ūdens, ja pazudīs elektrība, vai tiks sabojāta ūdenspadeve. Spradzim pat kluci nebūs kur nolikt, ja nu vienīgi uz ielas, nerunājot par dzeršanu un mazgāšanos.
Kur liksies šie cilvēki, kuriem pilsētās būs atņemtas daudzas elementārākās vajadzības?
Vai var 2- 3% laucinieku uzņemt teiksim 60% pilsētnieku? Tās ir lietas, par kurām jāsāk domāt un diskutēt jau šodien, pirms tās ir iestājušās.
Bet, vai kā negribas...

Jozis2, 5.aprīlis 2019, 10:47

Šie "joki" ar pārtikas un sērkociņu rezervēm ir tāpēc ka ASV un Natovščiku ietekmē kaut ks tiek plānots.
Tagad tikai vēl iesildīšanās.
Turpinoties šadai virzībai var sagaidīt arī kaut ko "jautrāku"
Tas viss dēļ tā ka ASV briest pamatīga ekonomiskā krīze, tāpēc visi pašreizējie resursi tiek tērēti lai Eiropa nepirktu Krievijas gāzi, naftu, ogles u.t.t., bet tas viss tiks piedāvāts no ASV.
Ja Eiropa nospļautos uz ASV preci, un visu pirktu no Krievijas, ASV pie pašreizējās situācijas būtu krahs garantēts.
Bet ASV to nevar pieļaut, tāpēc paralēli tam visam liek Eiropai kaitināt austrumu "lapseņu pūzni", jo zina, ka, ja Eiropa dabūs "pa degumu", tad atklal varēs "investēt" tās ekonomikas stutēšanā, tādejādi stutējot savu ekonomiku.
Vēl kas, par tādu Anglijas izstāšanos no ES, scenāriju biju skatījies youtubē pirms gadiem četriem, tur viss bija pastāstīts kas un kā notiks, toreiz tam krievu video neticēju, bet redzot pašreizējos notikumus ap šo lietu, secināju ka kāds to ir bijis jau iepriekš saplānojis.
Citreiz man liek aizdomāties visi tie pareģojumi un prognozes, ja jau tās iepriekš pasaka priekšā, kāpec cilvēks nerīkojas pretēji, bet nē, visu dara kā pēc grāmats.

MV-F, 5.aprīlis 2019, 11:21


Kas tas par sūdu??? Sajūta, ka lasu kaut kādu kremļa propagandas sūda lapeli... retorika tieši tāda pati...
5.aprīlis 2019, 11:27 | links
 
Kāda izglītība! Klaunus un aktierus par prezidentiem!
https://www.inbox.lv/?reason=failed&;redirect_url=https%3A%2F%2Fwww.inbox.lv%2F&ts=1554450385

Rondo, 5.aprīlis 2019, 10:48


Ukraina rulllē..... - ceļā uz elli.
5.aprīlis 2019, 11:23 | links
 
Ja par naudām - tad aizmirsi bankas. Cik ārzemju bankas noplēš no mūsu iedzīvotājiem un pārskaita peļņā uz mītnes zemēm.

Man rada izbrīnu, ka neviens ''politiķis'' negrib padalīties ar domu, kā veidosies pilsētnieku dzīve nekārtību gadījumos, par kuriem, iespējams, vairs lielu šaubu nav, ja jau reiz valdība uzaicina iegādāties nedēļai pārtiku pilsētniekiem - tad tas ir kā teātrī, ja pie skatuves sienas ir bise, tad izrādes laikā tā noteikti izšaus.

Arī man būtu interesanti uzzināt, kā kungi pilsētā domā dzīvot, piemēram, bez ūdens, ja pazudīs elektrība, vai tiks sabojāta ūdenspadeve. Spradzim pat kluci nebūs kur nolikt, ja nu vienīgi uz ielas, nerunājot par dzeršanu un mazgāšanos.
Kur liksies šie cilvēki, kuriem pilsētās būs atņemtas daudzas elementārākās vajadzības?
Vai var 2- 3% laucinieku uzņemt teiksim 60% pilsētnieku? Tās ir lietas, par kurām jāsāk domāt un diskutēt jau šodien, pirms tās ir iestājušās.
Bet, vai kā negribas...

Jozis2, 5.aprīlis 2019, 10:47


Šie "joki" ar pārtikas un sērkociņu rezervēm ir tāpēc ka ASV un Natovščiku ietekmē kaut ks tiek plānots.
Tagad tikai vēl iesildīšanās.
Turpinoties šadai virzībai var sagaidīt arī kaut ko "jautrāku"
Tas viss dēļ tā ka ASV briest pamatīga ekonomiskā krīze, tāpēc visi pašreizējie resursi tiek tērēti lai Eiropa nepirktu Krievijas gāzi, naftu, ogles u.t.t., bet tas viss tiks piedāvāts no ASV.
Ja Eiropa nospļautos uz ASV preci, un visu pirktu no Krievijas, ASV pie pašreizējās situācijas būtu krahs garantēts.
Bet ASV to nevar pieļaut, tāpēc paralēli tam visam liek Eiropai kaitināt austrumu "lapseņu pūzni", jo zina, ka, ja Eiropa dabūs "pa degumu", tad atklal varēs "investēt" tās ekonomikas stutēšanā, tādejādi stutējot savu ekonomiku.
Vēl kas, par tādu Anglijas izstāšanos no ES, scenāriju biju skatījies youtubē pirms gadiem četriem, tur viss bija pastāstīts kas un kā notiks, toreiz tam krievu video neticēju, bet redzot pašreizējos notikumus ap šo lietu, secināju ka kāds to ir bijis jau iepriekš saplānojis.
Citreiz man liek aizdomāties visi tie pareģojumi un prognozes, ja jau tās iepriekš pasaka priekšā, kāpec cilvēks nerīkojas pretēji, bet nē, visu dara kā pēc grāmats.
5.aprīlis 2019, 11:21 | links
 
Kāda izglītība! Klaunus un aktierus par prezidentiem!
https://www.inbox.lv/?reason=failed&redirect_url=https%3A%2F%2Fwww.inbox.lv%2F&ts=1554450385
5.aprīlis 2019, 10:48 | links
 
Ja par naudām - tad aizmirsi bankas. Cik ārzemju bankas noplēš no mūsu iedzīvotājiem un pārskaita peļņā uz mītnes zemēm.

Man rada izbrīnu, ka neviens ''politiķis'' negrib padalīties ar domu, kā veidosies pilsētnieku dzīve nekārtību gadījumos, par kuriem, iespējams, vairs lielu šaubu nav, ja jau reiz valdība uzaicina iegādāties nedēļai pārtiku pilsētniekiem - tad tas ir kā teātrī, ja pie skatuves sienas ir bise, tad izrādes laikā tā noteikti izšaus.

Arī man būtu interesanti uzzināt, kā kungi pilsētā domā dzīvot, piemēram, bez ūdens, ja pazudīs elektrība, vai tiks sabojāta ūdenspadeve. Spradzim pat kluci nebūs kur nolikt, ja nu vienīgi uz ielas, nerunājot par dzeršanu un mazgāšanos.
Kur liksies šie cilvēki, kuriem pilsētās būs atņemtas daudzas elementārākās vajadzības?
Vai var 2- 3% laucinieku uzņemt teiksim 60% pilsētnieku? Tās ir lietas, par kurām jāsāk domāt un diskutēt jau šodien, pirms tās ir iestājušās.
Bet, vai kā negribas...
5.aprīlis 2019, 10:47 | links
 
Bišķi par naudām.
Man radās interese cik tad valsts noplēš no parastajiem cilvēkiem gada laikā.
Kā piemēru ņēmu pieejamos datus kur teiks ka valstī ir 900 000 nodarbināto cilvēku.
Tātad, paņemot kaut kādus vidējos rādītājus, kuros ietilpst nomaksātie algas nodokļi, PVNs par maksājumiem degvielai, pārtikai, apģērbam, transporta pakalpojumiem, kā arī citiem pakalpojumiem.
Nomaksāto nodokļu daudzums ir 5 108 400 000 eur,
Gadā viens cilvēks vidēji valstij atdot 5676 eur.
Neskaitot klāt visus PVNus ko samakša pensionāri pērkot pārtiku, degvielu, kurināmo, u.t.t.
Tur laikam vēl pienāktu kādi 2-3 miljardi.
Tad vēl visi nekustamā īpašuma nodokļi, transporta nodevas, faktiski ja tā sīkāk sarēķinātu tad manuprāt valsts budžetā kopā ienāk vismaz kādi 15-17 miljardi naudiņas.
Būs kaut kad brīvā laikā jāpaskaita cik tad aiziet vidēji skolotāju algās, mediķu algās, u.t.t.
Kaut kā dīvaini, ka ar tādiem budžeta ieņēmumiem trūkst naudas.
5.aprīlis 2019, 10:22 | links
 
5.aprīlis 2019, 09:56 | links
 
Vienlaicīgi bērnus mācīja saskarsmi ar dabu un mīlestību. Tagad bēni bērnudarzā nevar atsķirt govi no zirga un uzskata, ka konservatorija ie rūpnīca kur ražo brētliņu konservus tomatu mērcē. Tāds līmenis arī ir starp bērniem šodien, un bez jokiem.....:).

Pravietis, 4.aprīlis 2019, 13:38

Arī divējādi... No vienas puses, protams, visiem spēkiem būtu vecākiem jācenšas to sapatni un tuvību ar dabu noturēt. No otras puses, jebkuŗa gadījumā paaudžu nomaiņa un būtiski atšķiras lietas, ko dzīvei noteikti nepieciešams zināt, a kas ir jau izvēles programma.
Kurš no mums (domāju PSRS laikā dzimušos) zin kā kult ar spriguli, aust ar stellēm, da kaut art zirgu vai to iejūgt (zirgu es gan protu, bet pieļauju ka tādu nav baigi daudz)?! A braucam virsū jaunajiem, kas iegrimuši virtualitātē un gadžetos... Tā ir viņu dzīve un viņu nākotne, varbūt mūsu akmens cirvji nav tiem vajadzīgi... Man nav aktuālas mana vectēva problēmas un dzīves uzskati, kāpēc lai maniem potenciālajiem mazbērniem būtu aktuāli mani?!

zaraza, 4.aprīlis 2019, 13:58

Te nu zarazam daļēji ir taisnība, jo arī mans vectēvs uzskatīja ka zeme, kas tev pieder, ir vissvarīgākais, jo tad pats un ģimene būsi paēdis vienmēr, un, ja paveiksies arī turīgs.
Padomju laikos lauku cilvēkam šis faktors arī bija svarīgs.
Taču šodien darbs laukos ļoti daudziem ir par smagu, jaunie lielākā daļa vispār no laukiem lasās prom. Un tie, kuri ir atstājuši laukus, visticamāk, tur vairs neatgriezīsies, kaut vai tādēļ, ka laukos infrastruktūra tiek mērķtiecīgi likvidēta. Tagad jau Latvijā pat iekoptu biznesu nevienam nevajag laukos.
Skolās vairs normāli nemāca fiziku, skolēni arī paši atsakās, tas pats ar matemātiku. Bet, ja gribi saimniekot, bez tā nu nekādi.
Taču ir viens bet! Krievi nāk! Un, ja tiešām pilsētās izcelsies nekārtības un lielākajai daļai pilsētnieku nāksies tās atstāt - uz kurieni bēgsi? Tad Eiropa visticamāk būs ciet.
Latvijas laukos daļējs tukšums, kas uzņems, kur dzīvosi, kas pabaros, kam tad ir tie pārtikas krājumi?
Visticamāk, esošo lauku saimniecību īpašniekiem un to darbiniekiem nāksies savu pārtiku un dzīves telpu ar ieročiem aizstāvēt, lai tur neuzsāktu saimniekot pilsētnieki. Vai, varbūt, nē?
Un tad varbūt būs laiks pārvērtēt vērtības.

Jozis2, 4.aprīlis 2019, 16:23

"...Skolās vairs normāli nemāca fiziku, skolēni arī paši atsakās, tas pats ar matemātiku..."

Jozik, varbūt pastāstīsti sīkāk, par to, ko nemāca?
Vai atkal kārtējā Jozika tukšā pļurkstēšana par tēmu: "kad es biju jauna meita, stāvus mīzu pudelē...."

Shm_didzis, 4.aprīlis 2019, 18:10


Bišu parazīt, šmidzi spradzi, nomaini plati, vai pašam arī vēl jau nav apnikusi tā nesakarīgā čirkstēšana.
Un mani nu galīgi neinteresē, kur tu kā jauna meita čurāji - pudelē, garām tai uz grīdas, vai pats savā gultā.
Lai nedod Dievs, ja tev kādreiz vajadzētu meklēt patvērumu laukos.
4.aprīlis 2019, 21:16 | links
 
Vienlaicīgi bērnus mācīja saskarsmi ar dabu un mīlestību. Tagad bēni bērnudarzā nevar atsķirt govi no zirga un uzskata, ka konservatorija ie rūpnīca kur ražo brētliņu konservus tomatu mērcē. Tāds līmenis arī ir starp bērniem šodien, un bez jokiem.....:).

Pravietis, 4.aprīlis 2019, 13:38

Arī divējādi... No vienas puses, protams, visiem spēkiem būtu vecākiem jācenšas to sapatni un tuvību ar dabu noturēt. No otras puses, jebkuŗa gadījumā paaudžu nomaiņa un būtiski atšķiras lietas, ko dzīvei noteikti nepieciešams zināt, a kas ir jau izvēles programma.
Kurš no mums (domāju PSRS laikā dzimušos) zin kā kult ar spriguli, aust ar stellēm, da kaut art zirgu vai to iejūgt (zirgu es gan protu, bet pieļauju ka tādu nav baigi daudz)?! A braucam virsū jaunajiem, kas iegrimuši virtualitātē un gadžetos... Tā ir viņu dzīve un viņu nākotne, varbūt mūsu akmens cirvji nav tiem vajadzīgi... Man nav aktuālas mana vectēva problēmas un dzīves uzskati, kāpēc lai maniem potenciālajiem mazbērniem būtu aktuāli mani?!

zaraza, 4.aprīlis 2019, 13:58

Te nu zarazam daļēji ir taisnība, jo arī mans vectēvs uzskatīja ka zeme, kas tev pieder, ir vissvarīgākais, jo tad pats un ģimene būsi paēdis vienmēr, un, ja paveiksies arī turīgs.
Padomju laikos lauku cilvēkam šis faktors arī bija svarīgs.
Taču šodien darbs laukos ļoti daudziem ir par smagu, jaunie lielākā daļa vispār no laukiem lasās prom. Un tie, kuri ir atstājuši laukus, visticamāk, tur vairs neatgriezīsies, kaut vai tādēļ, ka laukos infrastruktūra tiek mērķtiecīgi likvidēta. Tagad jau Latvijā pat iekoptu biznesu nevienam nevajag laukos.
Skolās vairs normāli nemāca fiziku, skolēni arī paši atsakās, tas pats ar matemātiku. Bet, ja gribi saimniekot, bez tā nu nekādi.
Taču ir viens bet! Krievi nāk! Un, ja tiešām pilsētās izcelsies nekārtības un lielākajai daļai pilsētnieku nāksies tās atstāt - uz kurieni bēgsi? Tad Eiropa visticamāk būs ciet.
Latvijas laukos daļējs tukšums, kas uzņems, kur dzīvosi, kas pabaros, kam tad ir tie pārtikas krājumi?
Visticamāk, esošo lauku saimniecību īpašniekiem un to darbiniekiem nāksies savu pārtiku un dzīves telpu ar ieročiem aizstāvēt, lai tur neuzsāktu saimniekot pilsētnieki. Vai, varbūt, nē?
Un tad varbūt būs laiks pārvērtēt vērtības.

Jozis2, 4.aprīlis 2019, 16:23


"...Skolās vairs normāli nemāca fiziku, skolēni arī paši atsakās, tas pats ar matemātiku..."

Jozik, varbūt pastāstīsti sīkāk, par to, ko nemāca?
Vai atkal kārtējā Jozika tukšā pļurkstēšana par tēmu: "kad es biju jauna meita, stāvus mīzu pudelē...."
4.aprīlis 2019, 18:10 | links
 
Paskaties, diennakts laikā drošības naudu savāc 500000 eur.
Pravietis, 4.aprīlis 2019, 17:11

Skaties pozitīvi! Mož aizmuks un būs pusļimons valsts budžetā, varēs ārstiem vai izglītībai piemest :) A ja iesēdinās, tad i piķis vējā i vēl jābaro būs :) Ko nofīrējis, to tāpat atpakaļ nedabūt, ja nu nav galīgi stulbs...

zaraza, 4.aprīlis 2019, 17:30

No eirolatvijas taisnās tiesas , ja esi ievērojis bagātnieki nemūk. Tie saņem taisno tiesu un paliek pie saviem.... Bēg un slēpjas tikai, šestjorkas, mazturīgie, kam ' nav ko zaudēt", proti, tikai kandalus.....:).
4.aprīlis 2019, 17:39 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager