Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Bračiņ.iespējams ka tā arī bija,Bet mana sievas māte ar māsu un savu māti arī no Baltkrievijas uz Salaspili tika atsūtītas ,Visas izdzīvoja līdz mūsdienām.Dzīvojās kazarmās,bet strādāja pie tuvējiem turīgiem latviešu saimniekiem.
12.marts 2019, 21:44 | links
 
Uldēn es nebāžu visus vienā maisā - es runāju par to lai tu jauns puika būdams nebāz sevi maisā :)
12.marts 2019, 21:43 | links
 
Vai gadījumā Salaspilij, lai atkratītos no grēka, tagad oficiālais nosaukums nav Darba nometne.....

Pravietis, 12.marts 2019, 21:39


Ir ,ir. Tāpēc jau saku - neticu nevienai mūsdienu vēstures interpretācijai. Starp citu mans vecaisfācis bij viens no tiem kas ebrejus uz turieni piegādāja . Un to darīja tikai un vienīgi Latviešu puikas .
12.marts 2019, 21:41 | links
 
Nu, nu, pat Kims paradīja ASV zobus, lika saprast,ka hari-kiri sev uztaisis, bet ar hotdogiem nenopirks.

Pravietis, 12.marts 2019, 21:35
Nu nu,tā tik domā,trumps ātri nolika vietā pelmenīti:DDD
12.marts 2019, 21:41 | links
 
bračka,man vecfāters ir leģionārs,vēl dzīvs 96 gadi.Tiesa paveicās un karot praktiski nesanāca jo pašas kara beigās tika iesaukts leģionā,viņš nebij brīvprātīgais,bet daudzi bijuši arī brīvprātīgie kam ģimenes bij izsūtītas vai nogalinātas un viņiem bij vēlme atriebt krieviem un izsist viņus no latvijas.Katram leģionāram bij sava motivācija un nevajag visus bāzt vienā maisā
12.marts 2019, 21:40 | links
 
Vai gadījumā Salaspilij, lai atkratītos no grēka, tagad oficiālais nosaukums nav Darba nometne.....
12.marts 2019, 21:39 | links
 
Tu gribi teikt, ka tiekot pie tadām raķetēm, apdraudot visu pasauli Krievija nestāv uz kājām....

Pravietis, 12.marts 2019, 21:20
Ja ir vāja ekanomika tad neviena raķete tevi nepiecels no rāpus stāvokļa,abi ar ziemeļkoreju varēs rāpot vēl 100 gadus un visā vainot ameriku:DDD

uldens2, 12.marts 2019, 21:30

Nu, nu, pat Kims paradīja ASV zobus, lika saprast,ka hari-kiri sev uztaisis, bet ar hotdogiem nenopirks.
12.marts 2019, 21:35 | links
 
Izlasot ŠO mati sacelas stavus ! ! !
Paželo TOS kas netic ka konclaģeros no gazes CIKLONS mira LATVIEŠU bērni !

plesigais, 12.marts 2019, 21:07Kur fakti??Ja ir tādi tad būšu priecīgs uzzināt ko jaunu

uldens2, 12.marts 2019, 21:14


Nevajag Ciklona gāzi pietiek ar to ka puika būdams vienreiz noklausījos kā viens vecis - bijušais Salaspils nāves nometnes gūsteknis pālī man faterītim stāstīja savus pienākumus nometnē. Man ilgi murgi rādījās. Viņa uzdevums bij sašķaidīt galvas ar lielu koka āmuru cilvēkiem pirms tos iestūma sadedzināšanai krāsnīs.

Un tagad interpretācija. Pavisam nesen prese sāka kladzināt ka Salaspilī nekas tāds nav noticis. Ka visi laimīgi ,paēduši utt to vien darījuši kā strādājuši . Neticu nevienam mūsdienu interpretējumam .Nevienam . Es ticu tikai tam vecajam alkānam kas ar asarām acīs stāstīja ka pēc nometnes nevarot ilgāk par stundu vairs pagulēt . Tāpēc visu laiku dzerot lai to aizmirstu un varētu pagulēt.

Nākošais piemērs mans vecaistēvs - bijušis esesietis -leģionārs. Šāva ebrejus , visus kas bij pret vāciešiem , dedzināja ciemus un cilvēkus. Viņš bij brīvprātīgais Latviešu Leģionārs. Viņam bij naids pret komunistiem . Pamatots. Kad 40 gadā ienāca krievu armijas kolonnas , netālu notika Latvijas armijas karavīru pretošanās un neliels kariņš kur krievi apšāva visus. Pa ceļam bij viņu s''adža un krievi niknumā dažus vietējos ar apšāva - tai skaitā manam vecamtēvam tēti un vecāko brāli. Vēlāk jau kad bij leģīšos friči papildus naidam pret komuņagām vēl smadzenes pieborēja ar naidu pret ebrejiem . Jauni puikas loģiski ka viegli ietekmējami .

Tā kā Uldēn tie romantiskie nostāsti par leģionāriem brīvības cīnītājiem ar ir tikai vēstures interpretācijas . Patiesību varēji uzzināt tikai un vienīgi no dzīvajiem. Diemžēl tā paaudze kas karoja vienā vai otrā pusē ir jau izmirusi un interpretēt jeb izdomāt viņu dzīves pieredzi tagad ir jau daudz vienkāršāk - jo nav kam reāli paprasīt vairs:)
12.marts 2019, 21:34 | links
 
Jeņķi Japānai par atombumbām baigi atvainojās?

zaraza, 12.marts 2019, 21:28
Vācijai ir kāds atvainojies kad nobombardēja Berlīni,un citas pilsētas???
12.marts 2019, 21:34 | links
 
Tu gribi teikt, ka tiekot pie tadām raķetēm, apdraudot visu pasauli Krievija nestāv uz kājām....

Pravietis, 12.marts 2019, 21:20

Ja ir vāja ekanomika tad neviena raķete tevi nepiecels no rāpus stāvokļa,abi ar ziemeļkoreju varēs rāpot vēl 100 gadus un visā vainot ameriku:DDD
12.marts 2019, 21:30 | links
 
Neapskaužu Uldens2, kā tev pietiek pacietības tiem dzīves pabērniem ņemties.
12.marts 2019, 21:30 | links
 
Ta ko var ņemties... Kad aiziet līdz karam, tad sāk darboties REĀLPOLITIKA... Kas var savas intereses ar smagāku rungu, pierādīt, tam arī taisnība. Konvencijas, deklarācijas un pakti tad strādā tikai tad ja tos atbalsta pietiekoši stobru. Vēsturi pēc tam uzraksta uzvarētāji.

A tur kādam par kaut ko atvainoties? Par ko? Par to, kdarīja, kā uzskatīja sev pa labu savai valstij, bet nesanāca? Jeņķi Japānai par atombumbām baigi atvainojās?
12.marts 2019, 21:28 | links
 
Uldiņ,ko USA saņēma par palīdzību?

BrunoL, 12.marts 2019, 21:15
figu,ko gan no krieva citu var saņemt
12.marts 2019, 21:28 | links
 
Tā ir vēsture . Smaga un pamācoša. Fakts ir un paliek fakts ka pie visas tās herņas ka krievs ienāca Latvijā vainojami tikai un vienīgi politiķi. Interpretācijas un citi murgi bija un būs vēl ilgi. Jo ies ilgāks laiks jo vairāk būs to interpretāciju. Ir citi laiki bet politiķi nemainās. Ar laiku Latvieši izmirs -teritorija tukša nepaliks - būs pavisam citi notikumi. Būs te krievi vai citas tautas vairākumā -tie arī nālotnē noteiks mūsu valsts politiku .

Bralitis, 12.marts 2019, 21:13

Ar taviem vārdiem šo neauglīgo simpoziju var šovakar droši pabeigt.
12.marts 2019, 21:22 | links
 
Mans personīgais uzskats ir pavisam vienkāršs. Pēc Hitleriskās Vācijas sakāves, nezinu 8. vai 9. maijā, man vienalga, Krievijas karaspēkam bija Latvija (baltija) jāatstāj, sauksim to par deokupāciju. Smagākais jautājums šeit ir par to, ka pasaules institūcijas un valstis nebilda ne vārda un atļāva Krievijai mierīgi šo ilgo laiku atrasties Baltijā. Tāda ir tā demokratija un valstu atbalsts. Tur kur lielie pie spēļu galda, parējie var iet raustīt vienročus, vai savu pipuku. Līdz ekonomiskajam kraham mēs nonācām šis "okupacijas, vai intervences, inkorporācijas" dēļ.'Tagad gan eiropa, pasaule bļaustās par Krimu, bet krima ir paņemta legāli, 90% nobalsoja. Formālais pākāpums zaļo cilvēciņu esamība Krimā vēlēšānu laikā. Bet baltijā neviens taču nebalsoja.....Lūk tā ir ar to demokrātijas izpratni. Bļaustās tikai tapēc, ka Krieviju grib nospiest uz ceļiem. Ja nebūtu apstākļu sakritības, būtu ne čiku, ne grabu un par Krimu nerunātu.

Pravietis, 12.marts 2019, 21:06atkal meli,meli no tevi.Psrs bij visus pēckara gadus zem sankcijām dēļ okupētajām teritorijām.Krieviju nevar nospiest uz ceļiem,viņa vēl nekad nav stāvējusi uz kājām,visu laiku ir nožēlojami rāpojusi un iztikusi no pārējās pasaules padačkām.ASV vien trīsreiz glābusi no bada

uldens2, 12.marts 2019, 21:11


Tu gribi teikt, ka tiekot pie tadām raķetēm, apdraudot visu pasauli Krievija nestāv uz kājām....
12.marts 2019, 21:20 | links
 
Un kā ar kriminālatbildību un to indivīdu vajāšanu, kas neatzīst okupaciju un sludina to.......

Pravietis, 12.marts 2019, 20:40

Nav noziguma sastāva.


Krimināllikuma 74. pants:
----
Par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu vai īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma, tai skaitā PSRS vai nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma pret Latvijas Republiku un tās iedzīvotājiem, publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu vai rupju noniecināšanu.
----

Kurš sajā diskusijā kaut ko slavina, noliedz, attaisno, noniecina?

zaraza, 12.marts 2019, 20:55

Izplati šaubu ēnu, tadēļ, ka neesi pārliecināts ka to procesu pareizi apzīmēt. Tapāt kā es uzrakstīju, sauciet to procesu kā gribiet man vienalga. Pie visa vainīgs Ulmanis savā lielmanībā, ka tik svarīgus jautājumus atļāvās lemt viens pats.
12.marts 2019, 21:17 | links
 
Uldiņ,ko USA saņēma par palīdzību?
12.marts 2019, 21:15 | links
 
Izlasot ŠO mati sacelas stavus ! ! !
Paželo TOS kas netic ka konclaģeros no gazes CIKLONS mira LATVIEŠU bērni !

plesigais, 12.marts 2019, 21:07
Kur fakti??Ja ir tādi tad būšu priecīgs uzzināt ko jaunu
12.marts 2019, 21:14 | links
 
Tā ir vēsture . Smaga un pamācoša. Fakts ir un paliek fakts ka pie visas tās herņas ka krievs ienāca Latvijā vainojami tikai un vienīgi politiķi. Interpretācijas un citi murgi bija un būs vēl ilgi. Jo ies ilgāks laiks jo vairāk būs to interpretāciju. Ir citi laiki bet politiķi nemainās. Ar laiku Latvieši izmirs -teritorija tukša nepaliks - būs pavisam citi notikumi. Būs te krievi vai citas tautas vairākumā -tie arī nālotnē noteiks mūsu valsts politiku .
12.marts 2019, 21:13 | links
 
Man vislabāk patīk ka viens jauns gurķis grib vēsturi večiem mācīt..Nu protams ,ka krievs uzvedās kā cūka,protams ,ka vācietis bij daudz pieklājīgāks.Un protams ,ka latvietis starp vēstures dzirnakmeņiem vairākus gadsimtus malts,bija gatavs uz dažādām neģēlībām...Bet nevajadzētu savu naidu un nepatiku vērst pret kādu tautu kopumā,vajag skatīties dziļāk un saprast, kas tad visos laikmetos pie ruļļiem ir bijis un pie tā novedis...
12.marts 2019, 21:13 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager