Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Rondo [06.03.19]: Shm_didzis [Vakar]: [quote=563266]Tev pat nav nojausmas par ko tik tevi ,, var uzvilkt,, neesi saskāries labi paveicies tev, bet neatbildēji uz jautājumu par pensionāriem un skolotājiem, par cik tad latvieši kas valdīja Neatkarīgā valstī vairāk par 20mit gadiem ir palielinājuši algas skolotājiem un latviešu pendionāriem?
Un kādas ir tavas domas tagad par tiem kurus nobano un kuri ,, lien atpakaļ,,? Zinot tavu attieksmi pret to!
:)))
Un te daži fakti:
https://skaties.lv/zinas/bizness/ekonomika/steinbuka-nodoklu-reforma-ir-viens-no-iemesliem-kapec-valstij-sobrid-trukst-naudas/?utm_source=inbox.lv&utm_medium=top&utm_campaign=widgets
7.marts 2019, 05:58 | links
 
Pravietis [14m]: Pravietis [10m]: Par IZRAĒLU runājot, daļēji piekritīšu, ka politika kaut kādu pienesumu dod budžetam, bet qalvenais ko teicu ir intelektuālais kapitāls kuru viņi prot perfekti piedavāt pasaules tirgum, izstrādājot visdažādākos projektus produktiem daudzās nozarēs.Absolūti lielākā daļa dzīvo cilvēki normāli, pārtikuši, bet ar mēru. Es nerunāju par tuksneša klejotajiem beduīniem. Cik man zināms, tad Izraēlā faktiski neko nopietnu neražo. Sīkumus, kancelejas piederumus, podus un tt. Pārsvarā tur ir dažādu valstu firmu projektēšanas firmas. Tie kas īpaši izceļas dodas uz eiropas mātes uzņēmumiem strādāt. Man šādi cilveki ir zināmi.Vai tad tas attaisno tās politiku par savas valsts teritorijas paplašināšanu uz citu valstu rēķina? Un lai realizētu intelekta iespējas nav nepieciešama piesaiste konkrētai valstij,, uz akmeņiem,,.

Rondo, 6.marts 2019, 21:06
Kas tad atbalsta....., lielas daļas balēliņu pielūgtie ASV, aiz kuru muguras žīdi uzvedas bravurīgi. Tie viņu kari un domstarpības ar kaimiņiem ir lielās politikas mazie auglīši, kas mūs neskar. Tik cik tur ir migrējuši no visas pasaules, t.sk. izglītoti cilveki no latvijas, tādēļ var teikt ar ekonomiku viss ir OK.Tātad mazliet atkāpe. Pats piekrīti ka tur ir ,, sabraukuši,, gudrie prāti, kas patiesībā ir citu valstu nopelns - valstu kur viņi uzauga un ieguva savas zināšanas šo valstu resursu ietvaros. :) tā ka tas ir kā intelektuālā īpašuma ,, nozagšana,, pēc principa - jūs esat mūsējie! :)
Ķīnieši arī rīkojas līdzīgi vismaz nemaskējot to pēc nacionālās un trritoriās piederības.

Rondo, 6.marts 2019, 21:29

Tie tomēr ir Latvijas žīdi, kuri ir internacionālisti pasaules mērogā. Tur notiek zināmā mērā ģimeņu apvienošanās. Tas kas izsitās dodās tālāk pasaulē un atkal savējos velk prom uz to pašu eiropu.....Nu ir viņi pasaules klejotāji, bet mājās ļoti , ļoti nacionāli, svešos uzreiz nepieņem. Jāzin ivrits, bez tā es sapratu tur nav ko darīt. Viens latvijas žīds pirms aizbrauca gadu gāja mācījās savu valodu kursos Latvijā.
6.marts 2019, 21:39 | links
 
Bralitis [06.03.19]: Par IZRAĒLU runājot, daļēji piekritīšu, ka politika kaut kādu pienesumu dod budžetam, bet qalvenais ko teicu ir intelektuālais kapitāls kuru viņi prot perfekti piedavāt pasaules tirgum, izstrādājot visdažādākos projektus produktiem daudzās nozarēs.Absolūti lielākā daļa dzīvo cilvēki normāli, pārtikuši, bet ar mēru. Es nerunāju par tuksneša klejotajiem beduīniem. Cik man zināms, tad Izraēlā faktiski neko nopietnu neražo. Sīkumus, kancelejas piederumus, podus un tt. Pārsvarā tur ir dažādu valstu firmu projektēšanas firmas. Tie kas īpaši izceļas dodas uz eiropas mātes uzņēmumiem strādāt. Man šādi cilveki ir zināmi.

Pravietis, 6.marts 2019, 20:59

Pilnīgi nepareizas tavas zināšanas. Izraēla ražo pilnīgi visu - sākot no pārtikas kuru audzē uz akmeņiem un importētas melnzemes + ļoti liels pārtikas eksports , elektronika - pilnīgi visa, mašīnbūve, militārā industrija , banku sektors un ideju eksports.

2 gadus nostrādāju uzņēmumā kura šefs un daži čaļi ( emigrējušie krievu ebreji) bij mani kolēģi. Viņi ar smējās ka es teicu ko tad izraēla ražo ,eksportē utt. Globālā krīze piemēram viņus vispār neskāra IKP pieaugums no 4,5% nokrita tikai uz 4,2% . Man patika viens mazs piemērs - ja gribi vienkārši dzīvot izraēlā un nestrādāt -tad tev jāmaksā valstij apm 300 eur nodoklis mēnesī . Luņot tur likums aizliedz. Par cik tur visur ir žīdi - viņi ir ļoti strādīgi un gudri .Primārais esot izglītība . Darbavietu daudz ,maksā labi,nodokļi lieli, par korupciju -galvu nost .
Lūk kuram saimniekam vajadzēja ,, atdoties,, !
:))))
Lai labs jums vakars
6.marts 2019, 21:31 | links
 
>
Pārtikas un lauksaimniecības produktu eksports vien ir pāri par 2 miljardiem. Tāpat ķīmija, farmācija, utt.
Latvijas IKP 27 miljardi, eksports 15 miljardi, nav jau nemaz tik slikti, pie kam jau cik gadus eksporta vērtība aug nepārtraukti.

Shm_didzis, 6.marts 2019, 20:54

Ja godīgi, šitas cipars īsti neko neparāda, skaists bet bezjēdzīgs. Nu 15 miljardu vērtībā kaut kas izeksportēts. Ja neredz visu struktūru tad īsti cipars neko nedod.

Primitīvs piemērs iz dzīves! Es teiksim uzražoju mandulu un pārdodu uz ārzemēm. Zašibis, malacis, eksports, ibio! Tiek ieguldīts cilvēka darbs, tehnoloģija, radīta pievienotā vērtība :)
Tikai tas nemaina faktu, ka materiāls ir ražots Ķīnā, apstrādājošā virpa Vācijā, āķi USA, stieple un citi instrumenti vēl kaut kur, elektrība iepirkta hvz. utt. Atiecīgi, lai nodrošinātu šo eksportu ir veikts diezgan būtisks imoports un bilance , lai gan varbūt pozitīva, bet galīgi ne tik rožaina. Par to arī tas stāsts - ja nav savu izejvielu/dabas resursu, tad eksportēt ar maksimālu effektivitāti var tikai nemateriālas lietas. A mums LV kas ir? Koks, kaut kas jūrā un tautasdziesmas?

zaraza, 6.marts 2019, 21:14

Tā tas ir. Perspektīva tikai un vienīgi intelektuālais darbs, ekoloģiskie produkti, tranzits, koks, bet mežus intensīvi pārpērk zviedri priekš pensiju fonda pieauguma nakotnē. Cik paliks pašiem, jautājums...kūdra un humuss prieks tās pašas Izraēlas. Tikai intelektuālo īpašumu (speciālistus) valsts vairs nenoturēs, par vēlu., bet ražot maķenīt priekš trešajām valstīm mums izdodās., un pat deputātos vien otrs Latvijā tiek, cirks :).
6.marts 2019, 21:29 | links
 
Pravietis [06.03.19]: Pravietis [10m]: Par IZRAĒLU runājot, daļēji piekritīšu, ka politika kaut kādu pienesumu dod budžetam, bet qalvenais ko teicu ir intelektuālais kapitāls kuru viņi prot perfekti piedavāt pasaules tirgum, izstrādājot visdažādākos projektus produktiem daudzās nozarēs.Absolūti lielākā daļa dzīvo cilvēki normāli, pārtikuši, bet ar mēru. Es nerunāju par tuksneša klejotajiem beduīniem. Cik man zināms, tad Izraēlā faktiski neko nopietnu neražo. Sīkumus, kancelejas piederumus, podus un tt. Pārsvarā tur ir dažādu valstu firmu projektēšanas firmas. Tie kas īpaši izceļas dodas uz eiropas mātes uzņēmumiem strādāt. Man šādi cilveki ir zināmi.Vai tad tas attaisno tās politiku par savas valsts teritorijas paplašināšanu uz citu valstu rēķina? Un lai realizētu intelekta iespējas nav nepieciešama piesaiste konkrētai valstij,, uz akmeņiem,,.

Rondo, 6.marts 2019, 21:06
Kas tad atbalsta....., lielas daļas balēliņu pielūgtie ASV, aiz kuru muguras žīdi uzvedas bravurīgi. Tie viņu kari un domstarpības ar kaimiņiem ir lielās politikas mazie auglīši, kas mūs neskar. Tik cik tur ir migrējuši no visas pasaules, t.sk. izglītoti cilveki no latvijas, tādēļ var teikt ar ekonomiku viss ir OK.
Tātad mazliet atkāpe. Pats piekrīti ka tur ir ,, sabraukuši,, gudrie prāti, kas patiesībā ir citu valstu nopelns - valstu kur viņi uzauga un ieguva savas zināšanas šo valstu resursu ietvaros. :) tā ka tas ir kā intelektuālā īpašuma ,, nozagšana,, pēc principa - jūs esat mūsējie! :)
Ķīnieši arī rīkojas līdzīgi vismaz nemaskējot to pēc nacionālās un trritoriās piederības.
6.marts 2019, 21:29 | links
 
Par IZRAĒLU runājot, daļēji piekritīšu, ka politika kaut kādu pienesumu dod budžetam, bet qalvenais ko teicu ir intelektuālais kapitāls kuru viņi prot perfekti piedavāt pasaules tirgum, izstrādājot visdažādākos projektus produktiem daudzās nozarēs.Absolūti lielākā daļa dzīvo cilvēki normāli, pārtikuši, bet ar mēru. Es nerunāju par tuksneša klejotajiem beduīniem. Cik man zināms, tad Izraēlā faktiski neko nopietnu neražo. Sīkumus, kancelejas piederumus, podus un tt. Pārsvarā tur ir dažādu valstu firmu projektēšanas firmas. Tie kas īpaši izceļas dodas uz eiropas mātes uzņēmumiem strādāt. Man šādi cilveki ir zināmi.

Pravietis, 6.marts 2019, 20:59


Pilnīgi nepareizas tavas zināšanas. Izraēla ražo pilnīgi visu - sākot no pārtikas kuru audzē uz akmeņiem un importētas melnzemes + ļoti liels pārtikas eksports , elektronika - pilnīgi visa, mašīnbūve, militārā industrija , banku sektors un ideju eksports.

2 gadus nostrādāju uzņēmumā kura šefs un daži čaļi ( emigrējušie krievu ebreji) bij mani kolēģi. Viņi ar smējās ka es teicu ko tad izraēla ražo ,eksportē utt. Globālā krīze piemēram viņus vispār neskāra IKP pieaugums no 4,5% nokrita tikai uz 4,2% . Man patika viens mazs piemērs - ja gribi vienkārši dzīvot izraēlā un nestrādāt -tad tev jāmaksā valstij apm 300 eur nodoklis mēnesī . Luņot tur likums aizliedz. Par cik tur visur ir žīdi - viņi ir ļoti strādīgi un gudri .Primārais esot izglītība . Darbavietu daudz ,maksā labi,nodokļi lieli, par korupciju -galvu nost .
6.marts 2019, 21:28 | links
 
Nee, nee, Rondo, nesanaak.. Pravietis ir liimeni augstaaks!
6.marts 2019, 21:22 | links
 
Pravietis [10m]: Par IZRAĒLU runājot, daļēji piekritīšu, ka politika kaut kādu pienesumu dod budžetam, bet qalvenais ko teicu ir intelektuālais kapitāls kuru viņi prot perfekti piedavāt pasaules tirgum, izstrādājot visdažādākos projektus produktiem daudzās nozarēs.Absolūti lielākā daļa dzīvo cilvēki normāli, pārtikuši, bet ar mēru. Es nerunāju par tuksneša klejotajiem beduīniem. Cik man zināms, tad Izraēlā faktiski neko nopietnu neražo. Sīkumus, kancelejas piederumus, podus un tt. Pārsvarā tur ir dažādu valstu firmu projektēšanas firmas. Tie kas īpaši izceļas dodas uz eiropas mātes uzņēmumiem strādāt. Man šādi cilveki ir zināmi.Vai tad tas attaisno tās politiku par savas valsts teritorijas paplašināšanu uz citu valstu rēķina? Un lai realizētu intelekta iespējas nav nepieciešama piesaiste konkrētai valstij,, uz akmeņiem,,.

Rondo, 6.marts 2019, 21:06

Kas tad atbalsta....., lielas daļas balēliņu pielūgtie ASV, aiz kuru muguras žīdi uzvedas bravurīgi. Tie viņu kari un domstarpības ar kaimiņiem ir lielās politikas mazie auglīši, kas mūs neskar. Tik cik tur ir migrējuši no visas pasaules, t.sk. izglītoti cilveki no latvijas, tādēļ var teikt ar ekonomiku viss ir OK.
6.marts 2019, 21:15 | links
 
>
Pārtikas un lauksaimniecības produktu eksports vien ir pāri par 2 miljardiem. Tāpat ķīmija, farmācija, utt.
Latvijas IKP 27 miljardi, eksports 15 miljardi, nav jau nemaz tik slikti, pie kam jau cik gadus eksporta vērtība aug nepārtraukti.

Shm_didzis, 6.marts 2019, 20:54


Ja godīgi, šitas cipars īsti neko neparāda, skaists bet bezjēdzīgs. Nu 15 miljardu vērtībā kaut kas izeksportēts. Ja neredz visu struktūru tad īsti cipars neko nedod.

Primitīvs piemērs iz dzīves! Es teiksim uzražoju mandulu un pārdodu uz ārzemēm. Zašibis, malacis, eksports, ibio! Tiek ieguldīts cilvēka darbs, tehnoloģija, radīta pievienotā vērtība :)
Tikai tas nemaina faktu, ka materiāls ir ražots Ķīnā, apstrādājošā virpa Vācijā, āķi USA, stieple un citi instrumenti vēl kaut kur, elektrība iepirkta hvz. utt. Atiecīgi, lai nodrošinātu šo eksportu ir veikts diezgan būtisks imoports un bilance , lai gan varbūt pozitīva, bet galīgi ne tik rožaina. Par to arī tas stāsts - ja nav savu izejvielu/dabas resursu, tad eksportēt ar maksimālu effektivitāti var tikai nemateriālas lietas. A mums LV kas ir? Koks, kaut kas jūrā un tautasdziesmas?
6.marts 2019, 21:14 | links
 
zaraza [06.03.19]: Muļķības tieši eksporta pieaugums ir tas, kas palielina iekšējo tirgu. Par Jāņa radīto produktu samaksā Džons no Anglijas, nevis Juris no Latvijas un Latvijā ienāk papildu naudiņa, ko Jānis tērē pie friziera Jura, Mārtiņa krogā, pie automehāniķa Ivana, Zarazija veikalā, u.tt. Bet ja grozās kā veļasmašīnā tikai vietējā nauda, tad nekāda ekonomika nevar augt.

Shm_didzis, 6.marts 2019, 20:34

Jā, pilnīga taisnība. Tikai lai eksports pavilktu visu ekonomiku, tam jābūt reāli stipri lielākam par iekšējo tirgu. Ja mums būtu vismaz 300 000 talantīgu programmeru, tad reāli. Tikai tāda "smadzeņu" skaita mums nav, un pie esošās dzimstības arī nav no kurienes uzrasties.
A tā, realitātē , tik mazs struktūras ekonomika var pastāvēt tikai mērkaķa ātrumā griežot pa iekšu vienu un to pašu piķi. Kaut vai viens rok bedri, otrs rok ciet :) Jā - tehniski bezjēdzīgi no izaugsmes viedokļa, bet nodrošina apriti un nodarbinātību. Eksports patīkama un vajadzīga ir piešprice uz mehānisma, lai grieztos.
Un vēl jau tā lieta, ka mēs nedzīvojam mežā un negrebjam koka karotes - degviela, kurināmais, elektronika, darbagaldi, izejvielas utt., tas viss tiek importēts un balansam mums vajag principā vismaz tikpat daudz eksportēt...
6.marts 2019, 21:10 | links
 
Pravietis [06.03.19]: Par IZRAĒLU runājot, daļēji piekritīšu, ka politika kaut kādu pienesumu dod budžetam, bet qalvenais ko teicu ir intelektuālais kapitāls kuru viņi prot perfekti piedavāt pasaules tirgum, izstrādājot visdažādākos projektus produktiem daudzās nozarēs.Absolūti lielākā daļa dzīvo cilvēki normāli, pārtikuši, bet ar mēru. Es nerunāju par tuksneša klejotajiem beduīniem. Cik man zināms, tad Izraēlā faktiski neko nopietnu neražo. Sīkumus, kancelejas piederumus, podus un tt. Pārsvarā tur ir dažādu valstu firmu projektēšanas firmas. Tie kas īpaši izceļas dodas uz eiropas mātes uzņēmumiem strādāt. Man šādi cilveki ir zināmi.
Vai tad tas attaisno tās politiku par savas valsts teritorijas paplašināšanu uz citu valstu rēķina? Un lai realizētu intelekta iespējas nav nepieciešama piesaiste konkrētai valstij,, uz akmeņiem,,.
6.marts 2019, 21:06 | links
 
luter tevi bano tāpēc ka esi gnīda,shmidzi nobanoja par lamuvārdiem,jūti starpibu???
6.marts 2019, 20:59 | links
 
Par IZRAĒLU runājot, daļēji piekritīšu, ka politika kaut kādu pienesumu dod budžetam, bet qalvenais ko teicu ir intelektuālais kapitāls kuru viņi prot perfekti piedavāt pasaules tirgum, izstrādājot visdažādākos projektus produktiem daudzās nozarēs.Absolūti lielākā daļa dzīvo cilvēki normāli, pārtikuši, bet ar mēru. Es nerunāju par tuksneša klejotajiem beduīniem. Cik man zināms, tad Izraēlā faktiski neko nopietnu neražo. Sīkumus, kancelejas piederumus, podus un tt. Pārsvarā tur ir dažādu valstu firmu projektēšanas firmas. Tie kas īpaši izceļas dodas uz eiropas mātes uzņēmumiem strādāt. Man šādi cilveki ir zināmi.
6.marts 2019, 20:59 | links
 
Shm_didzis [06.03.19]: [quote=563266]
Tev pat nav nojausmas par ko tik tevi ,, var uzvilkt,, neesi saskāries labi paveicies tev, bet neatbildēji uz jautājumu par pensionāriem un skolotājiem, par cik tad latvieši kas valdīja Neatkarīgā valstī vairāk par 20mit gadiem ir palielinājuši algas skolotājiem un latviešu pendionāriem?
Un kādas ir tavas domas tagad par tiem kurus nobano un kuri ,, lien atpakaļ,,? Zinot tavu attieksmi pret to!
:)))
6.marts 2019, 20:55 | links
 
Muļķības tieši eksporta pieaugums ir tas, kas palielina iekšējo tirgu. Par Jāņa radīto produktu samaksā Džons no Anglijas, nevis Juris no Latvijas un Latvijā ienāk papildu naudiņa, ko Jānis tērē pie friziera Jura, Mārtiņa krogā, pie automehāniķa Ivana, Zarazija veikalā, u.tt. Bet ja grozās kā veļasmašīnā tikai vietējā nauda, tad nekāda ekonomika nevar augt.

Shm_didzis, 6.marts 2019, 20:34

Jā, pilnīga taisnība. Tikai lai eksports pavilktu visu ekonomiku, tam jābūt reāli stipri lielākam par iekšējo tirgu. Ja mums būtu vismaz 300 000 talantīgu programmeru, tad reāli. Tikai tāda "smadzeņu" skaita mums nav, un pie esošās dzimstības arī nav no kurienes uzrasties.
A tā, realitātē , tik mazs struktūras ekonomika var pastāvēt tikai mērkaķa ātrumā griežot pa iekšu vienu un to pašu piķi. Kaut vai viens rok bedri, otrs rok ciet :) Jā - tehniski bezjēdzīgi no izaugsmes viedokļa, bet nodrošina apriti un nodarbinātību. Eksports patīkama un vajadzīga ir piešprice uz mehānisma, lai grieztos.

zaraza, 6.marts 2019, 20:44


bet eksports jau neturās tikai uz programmeriem.
Pārtikas un lauksaimniecības produktu eksports vien ir pāri par 2 miljardiem. Tāpat ķīmija, farmācija, utt.
Latvijas IKP 27 miljardi, eksports 15 miljardi, nav jau nemaz tik slikti, pie kam jau cik gadus eksporta vērtība aug nepārtraukti.
6.marts 2019, 20:54 | links
 
[quote=563266]
6.marts 2019, 20:50 | links
 
Muļķības tieši eksporta pieaugums ir tas, kas palielina iekšējo tirgu. Par Jāņa radīto produktu samaksā Džons no Anglijas, nevis Juris no Latvijas un Latvijā ienāk papildu naudiņa, ko Jānis tērē pie friziera Jura, Mārtiņa krogā, pie automehāniķa Ivana, Zarazija veikalā, u.tt. Bet ja grozās kā veļasmašīnā tikai vietējā nauda, tad nekāda ekonomika nevar augt.

Shm_didzis, 6.marts 2019, 20:34


Jā, pilnīga taisnība. Tikai lai eksports pavilktu visu ekonomiku, tam jābūt reāli stipri lielākam par iekšējo tirgu. Ja mums būtu vismaz 300 000 talantīgu programmeru, tad reāli. Tikai tāda "smadzeņu" skaita mums nav, un pie esošās dzimstības arī nav no kurienes uzrasties.
A tā, realitātē , tik mazs struktūras ekonomika var pastāvēt tikai mērkaķa ātrumā griežot pa iekšu vienu un to pašu piķi. Kaut vai viens rok bedri, otrs rok ciet :) Jā - tehniski bezjēdzīgi no izaugsmes viedokļa, bet nodrošina apriti un nodarbinātību. Eksports patīkama un vajadzīga ir piešprice uz mehānisma, lai grieztos.
6.marts 2019, 20:44 | links
 
Zarazij, šis gan izklausās pēc pie daudzstāvenes sēdošo pensionāru klačām un šausmu stāstiem, nevis pēc reāla scenārija.

Shm_didzis, 6.marts 2019, 20:17

Nu būtu jau labi, cerēsim, necelšu paniku. Bet info diemžēl galīgi ne no vienas tantes, bet no onkuļiem ar lieliem pagoniem.

zaraza, 6.marts 2019, 20:30


vienalga, neizklausās pēc reāla scenārija. Tam sekas būtu nesamērīgi graujošākas, nekā ieguvumi.
6.marts 2019, 20:39 | links
 
Shm_didzis [06.03.19]: . Bet arī globālajā pasaulē iespēju ir pietiekoši.
Piemēram IT eksporta nozare aug strauji ar katru gadu. Ja attīstīs tās nozares, kurās ir potenciāls un zināšanas, tad arī valsts dzīvos.<

Shm_didzis, 6.marts 2019, 20:01

Un? Tas maina strādājošo/nestrādājošo proporciju un demogrāfiskās perspektīvas? IT "smadzeņu eksports" protams ir labi, kaut pa lēto, tikai pievienotās vērtības lauvas tiesa tāpat LV nepaliks. Tie pāris tukstoši IT'šņiki visu sociālo budžetu 600 tūkstošiem penšu nodrošinās, dakteriem, policistiem , ugunsdžesējiem un putnu vērotājiem algas sapelnīs? Sorry, nav seguma. Eksports ir labi, bet lauvas tiesu darba vietās un naudas apritē pa riņķi iekšzemē nodrošina iekšējā tirgus infrastrukltūra, sākot no belašu kioskiem un piparbodēm, masā tas daudzkārt pārsniedz pienesumu no IT, tranzīta utt. Bet tupa par īsu - strādājošo rociņu un galviņu nepietiek :(

zaraza, 6.marts 2019, 20:25

Muļķības tieši eksporta pieaugums ir tas, kas palielina iekšējo tirgu. Par Jāņa radīto produktu samaksā Džons no Anglijas, nevis Juris no Latvijas un Latvijā ienāk papildu naudiņa, ko Jānis tērē pie friziera Jura, Mārtiņa krogā, pie automehāniķa Ivana, Zarazija veikalā, u.tt. Bet ja grozās kā veļasmašīnā tikai vietējā nauda, tad nekāda ekonomika nevar augt.
Laikam par Latvijas pieaugošo parādu ES neko arī nezini un nesaproti tāpēc, kāpēc šī agonija no valdošās šķiras puses.
Pat neiedziļinoties redzams kurp tas ved.
6.marts 2019, 20:37 | links
 
Shm_didzis [06.03.19]: Shm_didzis [Vakar]: Rondo [8:24]: Vēsture atkārtojas.Un kārtējā VID ,, pērle,,:
https://nra.lv/ekonomika/latvija/274508-par-nodoklu-reformu-sabiedribu-informes-komersants-ar-milzu-nodoklu-paradiem.htm?utm_source=inboxlv&;;;;utm_campaign=inboxlvNews&utm_medium=button

Rondo, 5.marts 2019, 20:15

Starp citu luter:
""Jaunzeme izvērtēs VID iepirkumu, kurā uzvarējis par nodokļu parādiem kritizēts uzņēmējs".Izvērtēs - pēc žurnālistu saceltā trača un nevis paši sākumā izvērtē un tad pieņem lēmumu par uzņēmumu kurš veiks šo pasūtijumu. Vai nav smieklīgi? Starp citu : kāda sajūta kad nobano un citēšu tevi pašu : ko te lien?
:)))))
Par otru apgalvojumu : skolotājiem, pensionāriem, bla,bla, bla.... populistiski paziņojumi.
Vienkārši ierēdņiem gribas džakuzi un braukt ar jauniem autiņiem.
Par to kāpēc līdz ierobežot naudas skaidras apriti. Elementāri, ja tev viss kontā nevis 3L burkā tu esi kontolējams un ietekmējams, ja tev ir nauda burkā VID pasūtījumā nevar tevi atstāt bez iztikas līdzekļiem kamēr neizdari ko ,, tev liek,, .
Tiešām tikai to te nedaudzi saprot un redz?

Rondo, 6.marts 2019, 19:23

luter, pilnīgas muļķības, ja tu godīgi maksā nodokļus, nedarbojies pretlikumīgās shēmās, respektīvi, esi likumpaklausīgs pilsoni, kādā veidā tevi VID var atstāt bez iztikas līdzekļiem, ja tev nauda kontā. Un pat ja tā stāv tev 3 l burkā, ja tu to tērē izkdienas vajadzibām, tāpat tev nekāds VID neko nevar izdarīt...
Tev pat nav nojausmas par ko tik tevi ,, var uzvilkt,, neesi saskāries labi paveicies tev, bet neatbildēji uz jautājumu par pensionāriem un skolotājiem, par cik tad latvieši kas valdīja Neatkarīgā valstī vairāk par 20mit gadiem ir palielinājuši algas skolotājiem un latviešu pendionāriem?
Un kādas ir tavas domas tagad par tiem kurus nobano un kuri ,, lien atpakaļ,,? Zinot tavu attieksmi pret to!
:)))
6.marts 2019, 20:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager