Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Vēlams būtu, lai Raihs palasītos. Stiliņš jau man patīk, un minētie fakti ir neapgāžami gan:

andreiko, 24.janvāris 2019, 11:53


Minētie fakti ir neapgāžami vai tomēr " Tas ir fragments no beletristikas (literatūras, grāmatas)" Tak izšķiries fakti vai beletristika :)
24.janvāris 2019, 14:43 | links
 
Andrim ABC. Tas ir fragments no beletristikas (literatūras, grāmatas) "Vara"("Bailes 2"), autors, pēc dažām pazīmēm spriežot, Jurģis Liepnieks. Literārā darbā nav nepieciešama ķīlas vai nekustamā īpašuma iegādes tiesiskā analīze.

Usim. Maksātnespējas adminstrēšana dažādu ne visai tīri pieņemtu likumu sakarā ir pārvērtusies par vispelnošāko nozari Latvijā. Protams, ka vismaz 70% no maksātnespējas admiņiem rīkojas saskaņā ar likumu un godīgi, taču pietiek tikai uzkruķīt dažus forteļus, un negodīgais adminis likumīgi iegūst tādu naudas čupu, kāda pat liela mēroga biznesmeņiem tikai sapņos rādās. Nu nevar uzņēmējs godīgā veidā dažos mēnešos sapelnīt no 100 štukām līdz pat pāris ļimoniem, tik ātri peļņa no debesīm nekrīt. Admiņiem dažos gadījumos - mierīgi. Un, ja vēl apčakarē akcionārus - pavisam zaļi. Protams, ka trakākie ir tie lielie darījumi, kur maksātnespējas adminimi legālā atlīdzība (bez noziedzīgām darbībām) sniedzas vairākos miljonos (piemēram - Trasta komercbanka). Nu un vislielākais burkānu saišķis, protams, ir ABLV banka. Ja kādam maksātnespēhas adminim izdotos tikt pie likvidācijas klāt (pašreiz noteikts ir pašlikvidācijas process, kuru gan uzrauga Znotiņas kantoris plus ASV firma "Kroll"), tad viņa gaidāmais oficiālais honorārs būtu 100 - 200 miljonos eur. Šādas gaidāmās peļņas iespējās var soļot pāri karātavām un līķiem, viss ir ph.
Gobzema sakarā atcerējos anekdoti par jaunkundzi krogā.
Krogā atskan sauciens: "Ei, oficiant, oficiant! Pačemu u vas kofe pahņet ņemitim hujem?"
Pienāk oberis un saka: "Madmuazeļ, a vi vazmiķe čašku kofe drugoij - ļevoj rukoi!"
24.janvāris 2019, 14:34 | links
 
Plus vēl, devolvējot latu iebrauktu vēl lielākos sūdos. Nezinu cik procentuāli bija sadalījums, kas ņēma krēdītus, bet zinu to, ka cilvēki ņēma kredītus eiro, jo bija zemāka procentlikme. Devolvējot latu saproti, ka pie kritiskās ekonomikas ir vēl jāmaksā vēl lielāks kredīts, no kā?
24.janvāris 2019, 14:22 | links
 
Andreiko, paskaties tomēr tos skaitļus. 2008. un 2009.gadu. Kases ieņēmu jau kritās paši par 23,5% un tu vēl klāt piedāvā samazināt tos 10-15%? Kopā jau 33,5-38,5% kritums.. Man liekas, ka pat Lukašenko nav tik traki gājis.
24.janvāris 2019, 14:18 | links
 
Vēlams būtu, lai Raihs palasītos. Stiliņš jau man patīk, un minētie fakti ir neapgāžami gan:

https://pietiek.com/raksti/jukik,_mums_vajag_divas_lietas__mums_vajag_budzetu,_un_mums_vajag_jaunu_lielu_temu

andreiko, 24.janvāris 2019, 11:53

Par šito es teiktu zema līmeņa rakstīšana, var saukt par pasūtījumu rakstīšanu. Nav nekādas analīzes, vispār. Neapgalvoju ka Jurašs un Srīķe ir tīri. Apgalvoju ka raksts ir netīrs. Ja līgumā nav rakstīts ka ķīlas devējs ir solidāri atbildīgs ar visu savu mantu, tad viņš atbild tikai ar savu ķīlu. Nekustāmo darījumu līgumnos, sevišķi tik senā pagātnē droši vien 95% gadījumu pirkuma summas tika samazinātas. Tas nav pareizi bet tā bija, ir. Jurašs no savas algas nevarēja uzbūvēt māju, nopirkt zemi? A kur ir analīze par Juraša sievas rocību? Kādi bija viņas ienākumi. Par to rakstā ne vārda.
A par vienotību, jā es balsoju par viņiem, bet viņi nav mani favorīti, jo man daudz kas nepatīk viņu lēmumos un darbos. Tai pašā laikā daudzi viņu lēmumi un darbi man ir simpātiskāki un saprotamāki par citu partiju darbiem.
24.janvāris 2019, 14:14 | links
 
Andreiko, tāds vieds puisis izliecies, saki lūdzams, kas ir maksātnespējas administrēšana, i kāpēc šamie ir slikti, bet tie kuru visnotaļ gudri , talantīgi un tikli saraustā mantība tiek lupināta labie, ko?
24.janvāris 2019, 14:09 | links
 
 
Tēvoci Daddy, pa Aizsaules ielu kursē jau tikai tie, kas paši dikti vēlas nokļūt aizsaulē. Vai M.B. gadījumā - pa taisno tieši ellē un vissmirdīgākajā piķa katlā.
P.S. Atcerējos agro jaunību. Dzīvoju Purčikā, un tur Raunas ielas galā pie Ķeguma ielas vairākus gadus no vietas stāvēja ceļu atjaunotāju dažādi tehniskie pārpalikumi, tajā skaitā milzīgs (nu vismaz 2000 litri uz aci) piķa katls. Bieži kursēju tām uzpariktēm garām un allaž dūšīgi smaidot. Jo uz tā milzīgā piķa katla sāniem ar milzu burtiem bija rakstīts: Mašina vremeņi.
24.janvāris 2019, 13:18 | links
 
Es viņa vietā pa Aizsaules ielu nestaigātu/nebraukātu...
24.janvāris 2019, 13:07 | links
 
andreiko [24.01.19]: ... Zemas klases uzpirksteņu grozītājs un nekas vairāk.
:) +
24.janvāris 2019, 13:04 | links
 
Par Meroni kāpostu varētu būt patiesība. Bet tas trakākais ir tas, ka visu laiku Gobzems - Kapzems turēja muti kā mazais susuriņš, ne čiku, ne grabu. Taču tad, kad neizdevās pašam tikt ne pie lielā (premjers), ne mazā (ministrs) pīrāga, tā uzreiz un pēkšņi "atcerējās". Vēmiens nāk no tik bērnišķīgas spēles, un tādus tipiņus kāds te vēlējās laist pie varas. Zemas klases uzpirksteņu grozītājs un nekas vairāk.

andreiko, 24.janvāris 2019, 12:20


Es secināju ka vienmēr kad kur netiek, vai tiek atstumsts, viņš sāk runāt brīnumu lietas kuras visu laiku zinājis.
Divkosīgs.
24.janvāris 2019, 12:33 | links
 
Par Meroni kāpostu varētu būt patiesība. Bet tas trakākais ir tas, ka visu laiku Gobzems - Kapzems turēja muti kā mazais susuriņš, ne čiku, ne grabu. Taču tad, kad neizdevās pašam tikt ne pie lielā (premjers), ne mazā (ministrs) pīrāga, tā uzreiz un pēkšņi "atcerējās". Vēmiens nāk no tik bērnišķīgas spēles, un tādus tipiņus kāds te vēlējās laist pie varas. Zemas klases uzpirksteņu grozītājs un nekas vairāk.
24.janvāris 2019, 12:20 | links
 
 
Vēlams būtu, lai Raihs palasītos. Stiliņš jau man patīk, un minētie fakti ir neapgāžami gan:

https://pietiek.com/raksti/jukik,_mums_vajag_divas_lietas__mums_vajag_budzetu,_un_mums_vajag_jaunu_lielu_temu
24.janvāris 2019, 11:53 | links
 
Andri ABC, pirmkārt, minēju 10 - 15 %, nevis 20 vai 25. Otrkārt, neesmu ekonomists vai finansists (taču neesmu arī pilnīgs daunis), man grūti ir diskutēt skaitļu pasaulē, mikro, makro un nanozauros.
Treškārt - kāpēc tās visas nāvīgās blaknes, kuras minēji, neskāra Poliju? Polija pašreiz vienkārši plaukstot. Nupat mans viens paziņa teica (kas regulāri poļiem brauc cauri): "Pirms divām nedēļām braucu pa vienu apvidu - vecs izdangāts ceļš, nu gandrīz Latvija. Paiet divas nedēļas, braucu pa to pašu maršrutu - ideāls autobānis."

Ceturtkārt, sūdzības par iespējamo inflāciju, kredītiem un bankrotiem ir liekulīgas. Tas viss jau notika realitātē, inflācija bija, baknkroti arī, kredītu dēļ desmitā daļa tautas aizmuka uz ārzemēm.
Saprotu, ka esi Vienotības fans, un šī mūsu cīkstēšanās ir kauja par Vienotības kaujas karoga (veca lupata) spodrināšanu. Varu tevi nomierināt - vēlēšanās es arī pirmoreiz nobalsoju par jenotiem. Divu iemeslu dēļ. Personāli par vienu normālu cilvēku, un otrais - lai tiem jaunajiem tirliņu ākstiem būtu kaut neliels pretsvars un jenoti pavisam neizlidotu no parlamenta. Protams, vēl trešais iemesls - šajās vēlēšanās nebija par ko balsot, nu pilnīgi neviena spēka, kas kaut par 10% simpatizētu. Tad nu nobalsoju par vienu pusčomu, kurš, starp citu, ir tīri labs spiningotājs arī. Starp politikāņiem copmaņu ir mazāk nekā pederastu.

andreiko, 24.janvāris 2019, 11:20


Godiga atzīšanas !
Kaut visi tā spētu !
;)
24.janvāris 2019, 11:43 | links
 
Andri ABC, pirmkārt, minēju 10 - 15 %, nevis 20 vai 25. Otrkārt, neesmu ekonomists vai finansists (taču neesmu arī pilnīgs daunis), man grūti ir diskutēt skaitļu pasaulē, mikro, makro un nanozauros.
Treškārt - kāpēc tās visas nāvīgās blaknes, kuras minēji, neskāra Poliju? Polija pašreiz vienkārši plaukstot. Nupat mans viens paziņa teica (kas regulāri poļiem brauc cauri): "Pirms divām nedēļām braucu pa vienu apvidu - vecs izdangāts ceļš, nu gandrīz Latvija. Paiet divas nedēļas, braucu pa to pašu maršrutu - ideāls autobānis."

Ceturtkārt, sūdzības par iespējamo inflāciju, kredītiem un bankrotiem ir liekulīgas. Tas viss jau notika realitātē, inflācija bija, baknkroti arī, kredītu dēļ desmitā daļa tautas aizmuka uz ārzemēm.
Saprotu, ka esi Vienotības fans, un šī mūsu cīkstēšanās ir kauja par Vienotības kaujas karoga (veca lupata) spodrināšanu. Varu tevi nomierināt - vēlēšanās es arī pirmoreiz nobalsoju par jenotiem. Divu iemeslu dēļ. Personāli par vienu normālu cilvēku, un otrais - lai tiem jaunajiem tirliņu ākstiem būtu kaut neliels pretsvars un jenoti pavisam neizlidotu no parlamenta. Protams, vēl trešais iemesls - šajās vēlēšanās nebija par ko balsot, nu pilnīgi neviena spēka, kas kaut par 10% simpatizētu. Tad nu nobalsoju par vienu pusčomu, kurš, starp citu, ir tīri labs spiningotājs arī. Starp politikāņiem copmaņu ir mazāk nekā pederastu.
24.janvāris 2019, 11:20 | links
 
Andreiko, tad lūdzu skaitļus studijā. Par cik procentiem tika samazināts Lavijas valsts budžets.
lai nebūtu lieki jāpiepūlās 2008 gada Ls 5 263 892 419, 2009 Ls4 022 543 416. Jūti starpību starp poļu 10-15% un mūsu samazinājumu? Kā tu domā, cik uzņēmumu būtu bankrotājuši, ja lats tiktu devalvēts par 20-25%? Mani cipari ir tikai pliki proporcionālie cipari. Ekonomisti sarēķinātu precīzāk. Tur vēl velkas līdzi daudzas saistītas lietas, no kurām pati svarīgākā lieta inflācija. Devalvējot latu par 20% inflācija uzlektu vismaz par 25%. Nu paskaidro kā tas viss ietekmētu pircēju maciņus. Tas viss nebūtu uz tautas rēķina? Cik uzņēmumu bankrotētu? Kas būtu ar iedzīvotāju kredītiem? Ir forši runāt minot kaut kādu faktu bez analīzes. Patreiz nav laika, turpināšu vēlāk.
24.janvāris 2019, 10:32 | links
 

Te visur biju es.
Solvita.
;)
24.janvāris 2019, 10:17 | links
 
Bizness vai socialā palīdzība ?
Starp citu mūsu limeņa 6-7 valstīs pie varas nebija ne Vienotības , ne Kariņa , atliek tik minēt par Solvitas ietekmi šamo nespējai globāli no mums atrauties
:)
24.janvāris 2019, 10:15 | links
 
AndrisABC
vienotība izvilka Valsti no krīzes. Tikai ar kādiem veidiem.
Usis
Te jau sarakstija bez manīm. Vienīgi varu vēl pievienot to, ka tieši vienotības laikā no LV izceļoja visvairāk. Tie uzņēmumi kuri vēl netika prihvatizēti, tika sagatavoti prihvatizācijai. Tas pats Latvenergo tika sadalīts meitas un mātes uzņēmumos AS!
24.janvāris 2019, 10:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager