Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Nu bet beidzot biksiņas šamiem sāk svilt.Ja mūsbāliņi būtu vienoti.tad jau arī rezultāts būtu.Bet tā jau laikam ir utopija...
22.decembris 2018, 21:21 | links
 
Bralitis [22.12.18]: Nu re kā bračka atmazgājās .balts un pūkains...D
Mūsu rigas ilgadējais domnieks amerikānis tak arī bija komjaunatnes sekretārs Rīgā.Tā iepatikās .ka līdz pat šim brīdim vēl pa Rīgu šeftē...

Tonis, 22.decembris 2018, 20:30

Un visus šos gadus tak cilvēki viņu atkal un atkal ievēl. Un tā ar visām partijām - vēlētāji ir stulbi .
Nemīz, un arī ušaku ievēlēs. Neskatoties ne uz ko! Jo krieviem ir pofig, ka zog bezjēgā, ka tik savējais pie stūres un kremli atbalsta. Lūk tas ir nacionālisms!
22.decembris 2018, 21:10 | links
 
Nu re kā bračka atmazgājās .balts un pūkains...D
Mūsu rigas ilgadējais domnieks amerikānis tak arī bija komjaunatnes sekretārs Rīgā.Tā iepatikās .ka līdz pat šim brīdim vēl pa Rīgu šeftē...

Tonis, 22.decembris 2018, 20:30


Un visus šos gadus tak cilvēki viņu atkal un atkal ievēl. Un tā ar visām partijām - vēlētāji ir stulbi .
22.decembris 2018, 20:47 | links
 
Nu re kā bračka atmazgājās .balts un pūkains...D
Mūsu rigas ilgadējais domnieks amerikānis tak arī bija komjaunatnes sekretārs Rīgā.Tā iepatikās .ka līdz pat šim brīdim vēl pa Rīgu šeftē...
22.decembris 2018, 20:30 | links
 
Bračiņš taj laikā krievu armijas ļotenes stūrēt mācījās un par prapora vai jaunākā leitinanta zvaigznīti sapņoja...

Tonis, 22.decembris 2018, 19:50


Mācījos gan . Par zvaigznītēm man bij pilnīgi pofig jo ar jatru kursu viņas automātiski leca klāt . Tieši pašā pārmaiņu karstumā beidzu un 1 gadiņu nostrādāju tur 90/91 . Ja nebūtu komuņagas pie pautiem paņemti un krievi nesāktu slavināt krieviju kā tādu ar nāktos komuņagu pulkam piebiedroties . Čekisti prātu drāza regulāri . Pēc sarunām ar čekistiem kad ieej kazarmā - vienmēr skaļi nobļāvos - kas neatbalstīs neatkarīgu latviju atdošu čaplinam (mūsu čekistu šefs) uz nošaušanu.Tas bij pārmaiņu laiks un mani regulāri pisināja - ko tu tipa domā par neatkarību utt. Es parasti viltīgi čekistiem teicu - es esmu lidotājs ,man gods ir augstāks par politiku un mani interesē tikai lidot un pamīcīt kādu meiču. Neko man neliedza , Audriusam ( leitis no mana kursa) ar neko - mierīgi urbām uz priekšu līdz brīdim kamēr kļuvām par ārzemniekiem . Tad gan čekisti ar humoriņu piedāvāja pāriet pie pareizticīgajiem . Es teicu -palikšu luterānis ,Audris -katolis ,čekisti mums ar kāju pa dirsu - novēlēja veiksmi un tā gan mana gan čaļu kas bij no Baltijas karjeras beidzās. Tie kas paņēma krievijas pilsonību - tie palika. Viņiem te ar vēlāk nebij problēmu - jo te visi vecie čekisti un komunisti vadīja jau tā saucamo neatkarīgo valsti. Kad atgriezos - ieraudzīju kas te notiek - ka visapkārt pie šprices tie paši pipeles kas gadiem borēja ka jābūt apzinīgam komjaunietim ,nākamajam partijniekam ,utt , vemt gribējās . Vārds Latvija un Brīvība kļuva svēti bet politiķus no pirmās dienas nahuj pasūtīju . Tad parakstījos par Repši un tagad par KPV . Repše ar bij komuņaga - bet vismaz kaut kādas pārnaiņas gribējās . Tagad ir otrā reize - beidzot bez komuņagām.
22.decembris 2018, 20:12 | links
 
Neviens te neapšauba .ka pēc desas un sieriņiem bij jāstāv,bet par tiem dalbajobiem,tas gan tiesa...D
22.decembris 2018, 20:06 | links
 
Ja man jautā, kā bija toreiz, tad varu pateikt tikai to, kam pēc desas ar muteri pie veikala 7 no rīta pēc biezpiena sieriņiem stāvēt ne īpaši patika. Īpaši apzinoties, ka pēc stundas sieriņus vairs neredzēt kā savas ausis.
Vēl runā, ka torei, neesot bijis tik daudz dalbajobu.
Es arī zinu kāpēc.
Toreiz vēl nebija izdomāts internets. :)
22.decembris 2018, 20:03 | links
 
Par 40:-60gadiem.70 -80 tajos partijā un čekā daudzi līda iekšā aiz izdevīguma un pārliecības uz pusēm...
22.decembris 2018, 19:57 | links
 
Bračka laikam runā par40-60
22.decembris 2018, 19:54 | links
 
Nu beidzamā atmodas fāze bija tīri revolucionāra...
22.decembris 2018, 19:52 | links
 
atmodu jau nevarējā organizēt esot kūtī un slaucot govis,tur bij jābūt tā brīža varas gaiteņos.Jātēlo komunists un pa kluso jāperina domas kā atkratīties no tās sērgas

uldens2, 22.decembris 2018, 19:34


Tu neko nesaproti . Neviens nekad netēloja komunistus un čekistus. Nekad. Bij komuņaga un čekists līdz kaulu smadzenēm - kas tur bij . Visas tās atrunas tagad ir lai kārtu makaronus. Tā nebij tāda iekārta kuru varēja čakarēt - ātri lodi pierē varēja dabūt. Tagad viss pofig, piedirš vienu,otru,nozog ļimonu,noshēmo utt. Ja pierādījumi tiesā ir - var notiesāt ja nav - pizģī un shēmo tālāk . Man personīgi tā bezatbildība pret valsti ir jau sen apnikusi.
22.decembris 2018, 19:51 | links
 
Bračiņš taj laikā krievu armijas ļotenes stūrēt mācījās un par prapora vai jaunākā leitinanta zvaigznīti sapņoja...
22.decembris 2018, 19:50 | links
 
Zinošā jaunatne nevis domā, bet zin, ka atmoda bija nevis revolūcijas, bet "perestroikas" rezultāts. Izveda taču armiju, menti palika. Tātad, atmodai bija salīdzinoši daudz laika sagatavoties un starp tās veidotājiem bija labi komunisti,slikti komunisti i tūdaliņi. Jebkurā gadījumā, labi, ka ar maz līķiem.
22.decembris 2018, 19:45 | links
 
Uldiņ.uz pareizo pusi domā.Tikai jāsaprot ka ne ierindas komunists ne arī kādā činā sēdošais pat aizdomāties i
iepīkstēties par to nevarēja.Tas viss pakāpeniski netieši tika novadīts no augšējiem plauktiem.Pie kam par galīgo sistēmas sagrāvi neviens nebija domājis.Nu varbūt daži, ar mani tai skaitā...D
22.decembris 2018, 19:44 | links
 
un vispār tie bij kruti veči kas tajos atmodas laikos darbojās,tur vēl nevarēja zināt kas sanāks vai nē,tikpat labi varēja uz ilgiem gadiem tikt ziemeļu cietumos
22.decembris 2018, 19:36 | links
 
atmodu jau nevarējā organizēt esot kūtī un slaucot govis,tur bij jābūt tā brīža varas gaiteņos.Jātēlo komunists un pa kluso jāperina domas kā atkratīties no tās sērgas
22.decembris 2018, 19:34 | links
 
Un vēl bračiņ.tik fundamentālas pārvērtības evolucionārā ceļā nevar notikt bez pakāpeniskas sagatavošanās.Tautas masas bija 'jāiesilda'..
Gorbijs gan īsti negribēja tik radikālas pārmaiņas,tāpēc fināls sanāca jau revolucionārs
..
22.decembris 2018, 19:32 | links
 
Brālīt,atmoda sākās līdz ar perestroiku 86-87 gads...
22.decembris 2018, 19:20 | links
 
Kaut kā šeitan par tiem čekas maisiem maz kas aprunāts.Vienam neinteresē.citam viss ir skaidrs...Beidzot uzinājuši kas tie mūsu populārie Labvakar veidotāji arī ir bijuši.Bet visi tā to vēsi ir uztvēruši.Un ne jau no tā .ka justos kā ar aukstu ūdeni aplieti...Laikam jau tāda divkosība mums ir asinīs.Un pat dziļāk nav īsti aizdomājušies .kas tad īsti to atmodu ir organizējis..?
Ko zinošā jaunatne par to domā?
22.decembris 2018, 19:18 | links
 
Skatos ziņas un lamājos ar televizoru. Viens bijušais čekists stāsta ka 1987 gadā jau bij atmoda - kāda tur vairs čeka tipa . Dirsēji un liekuļi -komuņagas. Tas bij man dzīvē ļoti svarīgs gads - ne smakas vēl nebij no atmodām - tikai pēc 2 - 3 gadiem kaut kas reāli notika .

Vēl mani patika ka KNAB šefs smuki pateica ka sabiedrībai ar beidzot jāsāk domāt . Cik tad var visu laiku ievēlēt vienus un tos pašus politiķus un politiskos spēkus kas līdz ausīm iegrimuši korupcijā un valsts izzagšanā . Aļo ! Visi kas balsoja par vecajiem politiķiem un vecajām zagļu partijām - tas uz jums visiem attiecas . Mana partija KPV vēl pagaidām tīra .
22.decembris 2018, 19:17 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager