Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Negribu iedomāties, un ceru vairs nekad mūsējie ar rusņu nespēlēs, nekad!
Bet Maroka vairāk pārsteizdz ar šo, malači!
https://www.tvnet.lv/7667605/ukraina-militaro-palidzibu-sanems-ari-no-afrikas
10.decembris 2022, 19:24 | links
 
Karlis_K [10.12.22]: Ja tie mērkaķi nebūtu demolējuši Briseli pēc uzvaras pār Beļģiju, es teiktu, ka esmu tīri priecīgs... Tagad neesmu.

raihs, 10.decembris 2022, 19:00

Nu ja valstis un tautas vērtētu pēc futbola fanu izdarībām, tad laikam angļi būtu visneadekvātākie.
Iedomājies situāciju - hokejs. LV-ru. Krievi uzvar. Pēc spēles satrakojusies vate demolē Vecrīgu, dedzina mašīnas ...
10.decembris 2022, 19:19 | links
 
Ja tie mērkaķi nebūtu demolējuši Briseli pēc uzvaras pār Beļģiju, es teiktu, ka esmu tīri priecīgs... Tagad neesmu.

raihs, 10.decembris 2022, 19:00


Nu ja valstis un tautas vērtētu pēc futbola fanu izdarībām, tad laikam angļi būtu visneadekvātākie.
10.decembris 2022, 19:05 | links
 
Ja tie mērkaķi nebūtu demolējuši Briseli pēc uzvaras pār Beļģiju, es teiktu, ka esmu tīri priecīgs... Tagad neesmu.
10.decembris 2022, 19:00 | links
 
Skaties pendelēs, nevis spogulī :D
9.decembris 2022, 23:46 | links
 
Kā tur i! Ar spoguļu palīdzību nevar kāpināt ražību?!
9.decembris 2022, 23:27 | links
 
Man tā sāk likties, ka tajā saules paneļu būšanā galvenais ir - netīrīt no tiem sniegu vasarā. Tad gan laikam ražīgums krītas. :)
9.decembris 2022, 23:09 | links
 
Nu re cik maz ziemā saražo, ja netīra sniegu nost! :))
9.decembris 2022, 22:44 | links
 

Par to jēgu
9.decembris 2022, 22:38 | links
 
A kā ar tiem saules paneļiem tagad ?
Tīrat , vai sniegs pats nokūst ?
Jautāju, jo man reāli ar to tīrīšanu būtu broblēma.

RaimisD, 9.decembris 2022, 21:05



Notīri un apskaties cik Tev tie saules paneļi saražos.Būsi pārsteigts,ka tavs ieguldītais darbs tīrot paneļus izmests mēslainē.
9.decembris 2022, 22:17 | links
 
usis [09.12.22]: Netīru, nav jēgas
Pietiek ar to gaismu, kas caur sniegu dabūta ? Vai ziemā uz šo sistēmu mīksto liec ?
9.decembris 2022, 21:42 | links
 
Netīru, nav jēgas
9.decembris 2022, 21:12 | links
 
A kā ar tiem saules paneļiem tagad ?
Tīrat , vai sniegs pats nokūst ?
Jautāju, jo man reāli ar to tīrīšanu būtu broblēma.
9.decembris 2022, 21:05 | links
 
Paneļu rentabilitāte ir ok pie nosacījuma ka tu tos paneļus arī izmanto- šis bija ģeniāli.
9.decembris 2022, 20:47 | links
 
Ja es pareizi sapratu, tad jau tā apšaubāmās rentabilitātes paneļu uzstādīšana pēc jaunajiem izcenojumiem toč vairs neatmaksāsies?

raihs, 9.decembris 2022, 15:04


Paneļu rentabilitāte ir ok pie nosacījuma ka tu tos paneļus arī izmanto, tērē elektroenerģiju daudz un nepērc to. Bet ja tev ir klasiska vienas ģimenes dzīvojamā māja kur pa dienu cilvēku nav un ir faktiski tikai vakarā, papildus māja ir elektro-ekonomiska tad to paneļu rentabilitāte ir nekāda, vai par ar mīnusu. Tiesa šodien - pie pašreizējām apkures cenām privātmājai ar automatizāciju + siltuma akumulatori + zemas temperatūras siltuma nesējs un uzstādītas saules baterijas ar rezerves jaudu pie labas izolācijas ēkai veidojas liels ietaupījums.
9.decembris 2022, 16:03 | links
 
Ja mēs uzcelsim savu atomelektrostaciju elektrība no tā lētāka nepaliks. Mēs to pārdosim tālāk tāpat pa tirgus cenu, no peļņas neviens neatsakās.
mjuniorss, 9.decembris 2022, 13:31


Jā un nē. Biržas cenu Ziemeļu baseinā regulē pieprasījums un dabas apstākļi. Man ir TET dinamiskais tarifs, sekoju līdzi biržas cenām, tā spēju pamatīgi ieekonomēt, boileri un vešūzi ierubīju pa naktīm. Piemēram rudenī, kad labi ielija, hesi bija pilni, pa naktīm špannungs maksāja brīziem pat zem 1centa kw/h (pa oktobri videjā man bija 0,13eur), regulāri zem 10 centiem. Bet pašlaik upēs atkal trūkst ūdens un pa naktīm nav zemāk par 30 centiem. Ja mēs uzceltu atomelketrostaciju, tad domāju vidējā cena mūsu reģionā tomēr pamatīgi nokristos.
9.decembris 2022, 15:59 | links
 
FishMV [09.12.22]: Ja sāks visi likt paneļus nedodot Latvenergo lieko strāvu, ar cerību ka būs strāva par brīvu, tad tādiem būs kāds zaļais nodoklis izdomāts 100%
Protams, valsts pamatbūtība ir iekasēt naudu no tavas darbības un sadalīt to..
Vēsturiski iekasēšana radās, lai uzturētu armiju kara laikā. Vēlāk doma par viedokļiem mainās ~1800 g. jau iekasēt no bagātajiem un sadalīt nabagiem.. Un šodien no visiem vienādi, bet vissāpīgāk ir apakšējam slānim. Nodokļu kāpināšana ir neizbēgama, kas man visvairāk besij, ar katru gadu tev jāmočij ir vairāk.
9.decembris 2022, 15:19 | links
 
Ja es pareizi sapratu, tad jau tā apšaubāmās rentabilitātes paneļu uzstādīšana pēc jaunajiem izcenojumiem toč vairs neatmaksāsies?
9.decembris 2022, 15:04 | links
 
Ja mēs uzcelsim savu atomelektrostaciju elektrība no tā lētāka nepaliks. Mēs to pārdosim tālāk tāpat pa tirgus cenu, no peļņas neviens neatsakās.
Piemērs ir tie paši mūsu meži, pietiek visiem, atrodas degungalā, bet pērkam par pasaules tirgus cenu.
Tāpēc, šādi gadījumi tikai pierāda to, ka šādas struktūras, kas skar ik vienu ir jāpieder valstij un jāražo pašam. Vai oligarhi to pieļaus?! Apšaubu.
Saules paneļi + baterija ir risinājums.

mjuniorss, 9.decembris 2022, 13:31


Ja sāks visi likt paneļus nedodot Latvenergo lieko strāvu, ar cerību ka būs strāva par brīvu, tad tādiem būs kāds zaļais nodoklis izdomāts 100%
9.decembris 2022, 14:40 | links
 
jegersz [09.12.22]: Kungi, Jūs nevariet padomāt plašāk, tad varbūt sapratīsiet, ka viss nav tā kā te daži mālē.
Cik plaši? Valstij parāds, recesija, vajag nodokļus iekasēt un segt tos?!
9.decembris 2022, 13:45 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager