Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
es savējos jauniešus foreļdīķos vispirms "trenēju" ar mākslīgām ēsmām - rotiņiem, gumijām, voblerīšiem, dažādu vilkšanas tehniku... kad paliek skābi ģīmji (~pēc stundas), atļauju ar pludeni uz kukurūzu vai garneli kaut ko noķert, lai rodas motivācija :))
28.novembris 2022, 11:00 | links
 
Paturpinot to dīķs foreļu tēmu - ja dīķis sekls, līdz 2 m, tad ļoti labi strādā 1,5 m pavada(atvods) ar nelielu peldošu gumiju un putuplasta bumbiņu (ērtāk izmantot putu no kā taisa mandulas, popapus u.t.t.), iemet un ļauj māneklim nostāties vertikāli (peldošās foreļu pastas efekts), sekundes 30-60 pauze un pavelkam pa metru un atkal tas pats. Pluds-vagleris dod to pašu efektu, tikai dziļākos ūdeņos, un ar jebkuru gumiju :))), jo tā vienkārši karājas metrīgā pavadā.
Slieku liku tikai tāpēc, lai parādītu, ka to ēd, braucot copēt sev tārpus līdzi neņemu, kukurūzu gan, mazās ēdamgumijas un kukurūza, arī no ledus, paber kukurūzu, bet ķer pamatā uz mazo ēdamgumiju uz 1-2 gramu džiga. Gumijām tomēr viss kas ikru krāsā strādā labāk, spēle lēna un ļoti lēna, aukstums tomēr visu zivi padara kūtrāku.
28.novembris 2022, 09:45 | links
 
Neesmu dīķu piekritējs, bet dažreiz ir jautri, vismaz bērniem!
https://youtu.be/rcbT2QGI3oo

Davis-Di, 25.novembris 2022, 19:02

Kāds bračka malacis!- "Viss kārtībā, Lindiņ!")
28.novembris 2022, 03:00 | links
 
Sorry, es domāju atkal par Juri Griķi, bijušo Jūrmalas telefona mezgla priekšnieku un domes deputātu arīdzan. Tāds labs, sen neredzēts čoms, basīti padomju laikos spēlējām kopā.

andreiko, 27.novembris 2022, 19:34


Nu mans tēvs ar pliku roku ar nebija ņemams, ieviesa gan brāķerus, gan izveidoja Kokapstrādes asociāciju un ņēmās Rūpniecības kamerā. Man tēvs bija par pārstrādi, nevis apaļkoku eksportu 9x gados, līdz ar to bija diezgan daudz ienaidnieku. Kad tēvs nomira, es biju pārāk jauns un vēl jaunībā stulbs, lai saglābtu to ko tēvs bija izveidojis.
27.novembris 2022, 20:17 | links
 
Sorry, es domāju atkal par Juri Griķi, bijušo Jūrmalas telefona mezgla priekšnieku un domes deputātu arīdzan. Tāds labs, sen neredzēts čoms, basīti padomju laikos spēlējām kopā.
27.novembris 2022, 19:34 | links
 
Dāvi, vai gadījumā tavs vecais iraid Juris un strādāja Jūrmalā telsakaros?

andreiko, 26.novembris 2022, 07:57


Ja domā par manu tēvu, tad viņam vārds bija kā manam dēlam Cedriks, tēvs divas ar pus dekādes zem zemes, viņa sfēra bija kokapstrāde.
27.novembris 2022, 18:13 | links
 
20:39

Nedomāju, nevaru visu pavilkt, bet laukos un laiviņu braucienos makšķerē.
Pietiek ar puiku, kam ambīcijas aug.

Davis-Di, 25.novembris 2022, 20:52[/quote]

Dāvi, vai gadījumā tavs vecais iraid Juris un strādāja Jūrmalā telsakaros?
26.novembris 2022, 07:57 | links
 
Bebram par NG video paldies, tikai viena pelēka aizdoma māc. Ko teiks mani spiņi (jo sevišķi jamaga vai kroikši), ja es uz kāda no tiem mēģināšu uzmontēt vāgleri un galā iekabināt tārpu? Uzmetīs lūpu līdz apkaklei? :)

andreiko, 25.novembris 2022, 20:34

Ņem pīderi un būs ok :)
25.novembris 2022, 20:56 | links
 
Un Dāvim meitiņa peciņa būs fišmane!!! :)

andreiko, 25.novembris 2022, 20:39


Nedomāju, nevaru visu pavilkt, bet laukos un laiviņu braucienos makšķerē.
Pietiek ar puiku, kam ambīcijas aug.
25.novembris 2022, 20:52 | links
 
Un Dāvim meitiņa peciņa būs fišmane!!! :)
25.novembris 2022, 20:39 | links
 
Bebram par NG video paldies, tikai viena pelēka aizdoma māc. Ko teiks mani spiņi (jo sevišķi jamaga vai kroikši), ja es uz kāda no tiem mēģināšu uzmontēt vāgleri un galā iekabināt tārpu? Uzmetīs lūpu līdz apkaklei? :)
25.novembris 2022, 20:34 | links
 
Neesmu dīķu piekritējs, bet dažreiz ir jautri, vismaz bērniem!
https://youtu.be/rcbT2QGI3oo
25.novembris 2022, 19:02 | links
 
Bjorgvin, man nav nekādas problēmas ar slieku izmantošanu (vienīgi pats sev uz rupjmaizes neservēju), jo esmu arī fīderists, ne tikai špiningotājs. Tomēr maukt elles gabalu uz Režicu, lai peldinātu posmtārpus kaut kā neliekas fifīgi. Uz spiņa pakauties ar mundru forelīti daudz jautrāk un iedvesmojošāk. Pats pirms gadiem tlim biju maksas dīķī Cēsu apkaimē (Sillakās). Tad nu tur vēlā rudensziemā (kā tagad) resnu krievu ģimenīte ar parastiem pludkātiem un sliekām vienos vārtos apķēra mūs, divus gana pieredzējušus spiningotājus un vienu iesācēju. Viņiem to pāris stundu laikā bija + padsmit zivis, mums katram pa trim vai četrām(vairāk neņēmām) pēc ilgas mudahošanās, pareizo rotiņu (neko citu negribēja ziu's), tempa un trajektorijas atrašanas. Viņiem cope bija divdesmit sekunžu laikā pēc iemetiena - mums katram pa ņēmienam aptuveni katru divdesmit minūšu laikā. Ļūk, tā, aptuveni :)
25.novembris 2022, 18:48 | links
 
08:57

Biju Pērtniekos divas reizespirms dienām 14 un 10, leiši arī tagad brauc daudz un ķer daudz, manā klātbūtnē divatā piesita 2 melnās kastes ar forelēm, uz aci kg 100+, tas pirmā reizē, darba dienā, otrā reizē, sestdienā, bija 3 kompānijas un ķēra daudz, tantuks noteica, ka tie tur bieži braucot.
No ikru viedokļa forelei vis labākie, Ekstra klases ikri ir tieši uz ZS un JG, tad pats ikrs ir vēl smalkāks, bet garša izcila, nav tās gumijotās bumbiņas, kas tuvāk nārstam\pavasarim, kad ikru it kā vairāk, bet garša pavisam cita :))).

Pērtniekos šogad izmērs ir ap 1,5-2,5, pa retai 3, bet otrā reizē bija arī tādas zem kg, acīm redzot bija pielaistas klāt, bet ar ēsmu varēja šķirot biki to izmēru, paņēmu 5 zivis, ikru zivīs nebija.

normunds.grabovskis, 25.novembris 2022, 09:51


Normund, kas tām pērtelēm (Pērtnieku forelēm) vislabāk tagad garšo? Vobleris, rotiņš vai sīkgumija? Tu tokš neķēri ar pludu un slieku?

andreiko, 25.novembris 2022, 14:30[/quote]
https://www.youtube.com/watch?v=BPFUpeX_PJY&t=3s&ab_channel=%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B4%D0%A2%D0%92%2FNormundTV
25.novembris 2022, 18:14 | links
 
 
Andreiko.Nenoniecini slieciņu.Reizēm slieciņa izvelk galīgi bezcerīgu situāciju.Gadījums no dzīves.Tajos pašos Pērtniekos.Tas bija pāris gadus atpakaļ.Tajos krajos togad bija dikti karsta un sausa vasara.Ilgstoši virs +30.nu lieta ir tāda,ka vasaras vidū vairākiem no ģimenes ir dzimšanas dienas.Pašam arī.parasti ierodas radu un draugu pulciņš tā uz 20+ personu.Publika ir jāuzcienā.Lai neradītu nevēlamu spriedzi un robus strauta foreļu populācijās,es pēdējos gadus izmantoju Pērtnieku pakalpojumus.Daddy tūlīt teiks,ka īsti makšķernieki dīķos nemakšķerē.Un viņam būs pilnīga taisnība.Tā nav makšķerēšana.Tā ir svaigu zivju iegāde.Un tā tajā karstajā vasarā mēs ar znotu un dēlu atpērāmies uz Pērtniekiem.Puiškāni paņēma tikai spiningus.Mani tas karstums uzdzina skeosi un es ieliku bagāžniekā arī mačmakšķeri un šādas tādas dabiskās ēsmas.Saimniece stāstīja,ka pēdējas2 nedeļās ir noķertas tikai 2 foreles.Galīgais bezceris.Un silti ieteica doties prom.Ja vien mēs nevēlamies noķert kādu karpu vai karūsu.Nu es teicu,ka mums negaršo karpas un karūsas un ka nav labi atbaidīt klientus.Mēs tomēr paprovēsim.Saimniece paskatījās uz mani kā drusku galvā tērētu.Nu neko,uz priekšu.Pēc kāda laika kļuva skaidrs,ka mākslīgā ēsma nerullē.Sāku pamazām provēt kukurūzu un garneli.Nekā.Atlika tikai slieka.Un viss notikās. Prasta poļu slieka N3 no veikala.Pustundā 7 gab. 11 kg.Sagādes programma izpildīta.Tā es tajā dīķī radīju mērenu furoru un nelielu šoku.Laidām atpakaļ uz Stroiem 115 km pildīt kulinārijas programmu.
25.novembris 2022, 16:22 | links
 
08:57

Biju Pērtniekos divas reizespirms dienām 14 un 10, leiši arī tagad brauc daudz un ķer daudz, manā klātbūtnē divatā piesita 2 melnās kastes ar forelēm, uz aci kg 100+, tas pirmā reizē, darba dienā, otrā reizē, sestdienā, bija 3 kompānijas un ķēra daudz, tantuks noteica, ka tie tur bieži braucot.
No ikru viedokļa forelei vis labākie, Ekstra klases ikri ir tieši uz ZS un JG, tad pats ikrs ir vēl smalkāks, bet garša izcila, nav tās gumijotās bumbiņas, kas tuvāk nārstam\pavasarim, kad ikru it kā vairāk, bet garša pavisam cita :))).

Pērtniekos šogad izmērs ir ap 1,5-2,5, pa retai 3, bet otrā reizē bija arī tādas zem kg, acīm redzot bija pielaistas klāt, bet ar ēsmu varēja šķirot biki to izmēru, paņēmu 5 zivis, ikru zivīs nebija.

normunds.grabovskis, 25.novembris 2022, 09:51[/quote]

Normund, kas tām pērtelēm (Pērtnieku forelēm) vislabāk tagad garšo? Vobleris, rotiņš vai sīkgumija? Tu tokš neķēri ar pludu un slieku?
25.novembris 2022, 14:30 | links
 
Ja 4000 skolnieki, gan jau kādas problēmas var izrakt.

usis, 24.novembris 2022, 21:47
Zinot cik LV vates,tad skaidrs ka ukraiņu bērnus vatņiku bērni apbižos,viņi tak visu mājās dzird

udens2, 25.novembris 2022, 12:20


https://jauns.lv/raksts/sievietem/41791-kur-rodas-vardarbigi-un-nezeligi-berni-mekle-celoni-sava-gimene
25.novembris 2022, 13:36 | links
 
Ja 4000 skolnieki, gan jau kādas problēmas var izrakt.

usis, 24.novembris 2022, 21:47

Zinot cik LV vates,tad skaidrs ka ukraiņu bērnus vatņiku bērni apbižos,viņi tak visu mājās dzird
25.novembris 2022, 12:20 | links
 
Pērtniekos runājos ar personālu.To taktiku,ko daddy iesaka leiši jau sen piekopj.Daddy norādītjā laikā brauc un ķer 100 kg un vairāk uz deguna.Ar ikriem atsit visas izmaksas un vēl nopelna.Mazais bizness. Nez kā būs ar šitām zivju un degvielas cenām.

Bjorgvins, 25.novembris 2022, 08:57


Biju Pērtniekos divas reizespirms dienām 14 un 10, leiši arī tagad brauc daudz un ķer daudz, manā klātbūtnē divatā piesita 2 melnās kastes ar forelēm, uz aci kg 100+, tas pirmā reizē, darba dienā, otrā reizē, sestdienā, bija 3 kompānijas un ķēra daudz, tantuks noteica, ka tie tur bieži braucot.
No ikru viedokļa forelei vis labākie, Ekstra klases ikri ir tieši uz ZS un JG, tad pats ikrs ir vēl smalkāks, bet garša izcila, nav tās gumijotās bumbiņas, kas tuvāk nārstam\pavasarim, kad ikru it kā vairāk, bet garša pavisam cita :))).

Pērtniekos šogad izmērs ir ap 1,5-2,5, pa retai 3, bet otrā reizē bija arī tādas zem kg, acīm redzot bija pielaistas klāt, bet ar ēsmu varēja šķirot biki to izmēru, paņēmu 5 zivis, ikru zivīs nebija.
25.novembris 2022, 09:51 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager