Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Zaraza, es pateicu ko domaju, centies ludzu izprast manu domu gajienu par varonību, nevis uzreiz keramies varda speli. Sobrid man nav laika otreizejam iztirzajumam.
20.maijs 2018, 10:27 | links
 
O kā sakustējās :) Pietika vienu pietiekoši provokatīvu un nepopulāru viedokli iemest, kā uzreiz panesās diskusija, pie tam, lai cik dīvaini nebūtu, pat ar normāliem argumentiem, nevis ierastā bezjēdzīgo savstarpējo apvainojumu gūzma :)

Nevar jau pārmest zemniekiem, ka viņi paņem naudu ko dod valsts, ES utt. nodrošina savu ģimeni. Normāli. Vienkārši nav jēgas veidot varoņu, mocekļu utt. oreolu, nu ņemas cilvēki, piesūkušies pie subdsīdijām, kāds zemi apstrādā, citi "zaļo enerģiju" ražo un OIK sūc, citi to pašu makškerēšanu ar Zivju Fondu slauc mākslīgi ģenerējot licencēto makškerēšanu (kam ekonomiskas jēgas nav un būt nevar) vai vēl kaut kādas aktivitātes tipa "Atlaid mammu" utml. (ticiet man, ja pamainītos situācija un varētu dabūt ZF piķi, tie paši deguni nākošajā brīdī taiosītu akciju "Apēd papu").


Atgriežoties pie zemniekiem... Nu atvainojiet un piedodiet, taču ārā ir 21. gadsimts un pārtikas pārprodukcija attīstītajā pasaulē, nu nevar Latvija būt konkurētspējīga pašreizējos apstākļos un būt par agrāru lielvalsti kā Ulmanļaikos. Pat sevi, pie pašreizējā patēriņa (kurš nesalīdzināmi lielāks nekā tajos pašos Ulmaņlaikos, par 19 gs. i nerunāsim) pabarot nevaram. Ja tam nav ekonomiskas jēgas, tikai cienījams senču tradīciju mantojums, tad tā ir atrakcija, tad to tā arī būtu jāpasniedz un jāņem nauda no UNESCO. "Ekosaimniecības" linu kreklos un pastalās ar koka dašām, slaucot govis ar rokām, apstrādājot zemi ar zirgiem utt. Izklaides parks, labu naudu var pelnīt...

zaraza, 20.maijs 2018, 10:08

Zarazij! Tāpēc jau ir "izdomāta" politika!:) Kopš ir atjaunota neatkarība, nav pieņemts neviens likums, kas aizsargātu pašu tirgu! Viss tika darīts lai sagrautu tautsaimniecību, likvidētu vairākas ražošanas nozares. OIK ir grauj visu tautsaimniecību kopumā! Tu taču zini, ka visa ražošana ir balstīta uz elektības! Tās ir muļķības, ka mēs nevaram sevi pabarot! Kur Tu to rāvi? Pasaulē ir daudz piemēru, kur nelielas valstis bez dabas resursiem (derīgiem izrakteņiem) dzīvo ļoti labi! Tur pretī "lielvalsts" ar vienu sesto daļu sauszemes un 40% visas pasaules dabas resursiem, ir atpalikusi! :)
20.maijs 2018, 10:25 | links
 
Chalitis
Es no zemniecības neko nesaprotu, un tādēļ arī nerunāju par to! Es vispār nerunāju par lietām, kuras nepārzinu( nu varbūt tikai par hokeju). No plēsīgā te tiek taisīts zemnieks- varonis, kurš mūs baro ar veselīgu pārtiku. Esmu pārliecināts, ka viņš neko nevienam netirgo, jo ir taču jāsēž pie datora un jāskricelē dumības!
20.maijs 2018, 10:25 | links
 
"Kāpēc cilvēks kas spēj pabarot savu ģimeni un nesēž uz nodokļu maksātāju radītiem pabalstiem, ir slikts cilvēks!"

----
Igor, nav slikts cilvēks... Ja pašpietiekams un neko neprasa, nesūdzas ka viņam viss slikti un ka vīnš ir apbižots varonis... Tiesa gan bezjēdzīgs no valsts viedokļa, ja pats arī neko nemaksā nodokļos utt. Bet nu tāds nav parazīts...
To ko tu saki Raiham par individuālo eko-ražošanu utt., jā tā ir biznesa niša, taču, tāpat kā Jāņa bizness, tā jau ir luksusa preču ražošana , ar tautas masu pabarošanu tam nekāda sakara. Jā , forši lietot tīrus un kvalitatīvus produktus, tikai tā ir dārga (objektīvi dārga pāsizmaksā) ekstra.
20.maijs 2018, 10:22 | links
 
ārā ir 21. gadsimts un pārtikas pārprodukcija attīstītajā pasaulē,

zaraza, 20.maijs 2018, 10:08

Attīstītajā jā. Daudz saražotās pārtikas tiek izmesta atkritumos.
Starp citu - pie mums arī.
Pasaulē kāds tikmēr mirst badā, un ne vienmēr tāpēc, ka slinks.
Šogad izcirsti jau gandrīz 2 miljoni hektāru meža, bet erozijā (iznīcībā aizgājusi) vairak kā 2,5 milj hektāru. Cik tur vaŗētu pārtikas diez saražot? Kaut vai ļoti pieticīgas ražas apstākļos?
Pastudējiet paši cipariņus.

http://www.worldometers.info/lv/
20.maijs 2018, 10:19 | links
 
ienākumi nav prognozējami, klimats, ekonomika, resurs ir ierobežots, sezonā 7darba dienas, Nesezonā gatavošanās sezonai. Privātmāju uzturēšana ir dārgāka, kā pilsētā dzīvot dzīvoklī. Bērni- jāved uz skolu. utt.
Cienīsim lūdzu viens otru.

mjuniors, 20.maijs 2018, 09:39


Nu viss pilnīgi pareizi - LAUKOS DZĪVOT OBJEKTĪVI IR DĀRGI. Tā ir visā pasaulē, ārpus pilsētām dzīvo vairumā tikai tie, kas to var atļauties.
Ja kādam ir savs ego un kaprīzes, ka gribu dzīvot laukos, tad, vai nu pašam sev tas jānodrošina, vai arī nav ko pīkstēt. Kāda tur varonība?
20.maijs 2018, 10:14 | links
 
Tonis [Vakar]: Beidzat ēsties,plēsonim ir ļoti skaisti kazlēniņi,varen lepns melns āzis,raibas vistiņas un piemīlīga mincīte....Dzīvo lēni savā nodabā,noķer kādu zivtiņ....Lūk mūsu lielzemnieks!

raihs, 20.maijs 2018, 09:52

Jāni! Kas Tev nepatīk naturālajā saimniecībā? Kāpēc Tu uzskati, ka lielzemnieks ir "kruti", bet sīksaimniecība ir slikti?! Runa nav par Plēsīgo, bet kopumā? Pavilksim nedaudz paralēles, teiksim ar Tavu nodarbošanos. Pieņemsim, es gribu savu kundzi pārsteigt jubilejā un uzdāvināt skaistu juvelierizstrādājumu. Es neietu uz (piemēram)Grenardi veikalu tīklu, bet meklētu ko īpašu. Tādu darbnīcu, kur izkaltu rotu pēc specpasūtījuma! Manās acīs tai būtu daudz lielāka vērtība, kā pezpersoniskai "štancei"! Taisni tur ir "tā sāls"! Pasaki man godīgi! Tu labāk ēstu lielveikala gaļas izstrādajumu, kura izcelsme ir miglā tīta. Vai tomēr no pašmāju zemnieka, kura lopiņi ir audzēti dabiski?! Poļu tomāts, kas garšo pēc ūdens, vai pašmāju? Es par jums brīnos! Nu pa vienam jūs visi esiet normāli veči! Kā tiekās virtualajā vidē, ta viss mainās! Man tikai viens jautājums! Kāpēc cilvēks kas spēj pabarot savu ģimeni un nesēž uz nodokļu maksātāju radītiem pabalstiem, ir slikts cilvēks!
20.maijs 2018, 10:12 | links
 
O kā sakustējās :) Pietika vienu pietiekoši provokatīvu un nepopulāru viedokli iemest, kā uzreiz panesās diskusija, pie tam, lai cik dīvaini nebūtu, pat ar normāliem argumentiem, nevis ierastā bezjēdzīgo savstarpējo apvainojumu gūzma :)

Nevar jau pārmest zemniekiem, ka viņi paņem naudu ko dod valsts, ES utt. nodrošina savu ģimeni. Normāli. Vienkārši nav jēgas veidot varoņu, mocekļu utt. oreolu, nu ņemas cilvēki, piesūkušies pie subdsīdijām, kāds zemi apstrādā, citi "zaļo enerģiju" ražo un OIK sūc, citi to pašu makškerēšanu ar Zivju Fondu slauc mākslīgi ģenerējot licencēto makškerēšanu (kam ekonomiskas jēgas nav un būt nevar) vai vēl kaut kādas aktivitātes tipa "Atlaid mammu" utml. (ticiet man, ja pamainītos situācija un varētu dabūt ZF piķi, tie paši deguni nākošajā brīdī taiosītu akciju "Apēd papu").


Atgriežoties pie zemniekiem... Nu atvainojiet un piedodiet, taču ārā ir 21. gadsimts un pārtikas pārprodukcija attīstītajā pasaulē, nu nevar Latvija būt konkurētspējīga pašreizējos apstākļos un būt par agrāru lielvalsti kā Ulmanļaikos. Pat sevi, pie pašreizējā patēriņa (kurš nesalīdzināmi lielāks nekā tajos pašos Ulmaņlaikos, par 19 gs. i nerunāsim) pabarot nevaram. Ja tam nav ekonomiskas jēgas, tikai cienījams senču tradīciju mantojums, tad tā ir atrakcija, tad to tā arī būtu jāpasniedz un jāņem nauda no UNESCO. "Ekosaimniecības" linu kreklos un pastalās ar koka dašām, slaucot govis ar rokām, apstrādājot zemi ar zirgiem utt. Izklaides parks, labu naudu var pelnīt...
20.maijs 2018, 10:08 | links
 
Tonis [19.05.18]: Beidzat ēsties,plēsonim ir ļoti skaisti kazlēniņi,varen lepns melns āzis,raibas vistiņas un piemīlīga mincīte....Dzīvo lēni savā nodabā,noķer kādu zivtiņ....
Lūk mūsu lielzemnieks!
20.maijs 2018, 09:52 | links
 
Kjanci, nevajag, ja!? Nevajag nekādas kameras, tam ir paredzēts tonis!
Pāris vistas, kaza, vēl kāda lopiņa vienība, tas arī viss! Tupa naturālā saimniecība! Un jūs te zemi mīlošu zemnieku-varoni no viņa taisāt! Vidmaz 80% laika viņš pie datora dirn vsi dzer! Nesmīdiniet mani! Lielzemnirks, ibio, atradies!
20.maijs 2018, 09:47 | links
 
Nu tik taisīs no plēsīgā zemnieku-teiksmainu darbarūķa tēlu ar tulznainām rokām. Ja no kaut kā viņam ir uzmetušās tulznas, tad no klaviatūras knibināšanas! Caurām dienām dirn pie datora, tonis apstiprinās!:) Un neviens nepārmet viņa nodarbošanos, bet gan bezjēdzības, ko viņš te gadiem skricelē!

raihs, 20.maijs 2018, 09:23

Raih, tu ir lielmeistars otra cilvēka apzīmēšanā un tiešumā. Te neviens tik labi to neprot. Bet arī no tevis gribētu redzēt vairāk toleranci. Saprotot, ka par cilvēka ārieni un naudas daudzumu (kazu skaitā) aizvainot otru nevajag. Laukos atrasties nav nekāda izklaide un zelta bedre. Es pat teiktu varonība. Varonība- ienākumi nav prognozējami, klimats, ekonomika, resurs ir ierobežots, sezonā 7darba dienas, Nesezonā gatavošanās sezonai. Privātmāju uzturēšana ir dārgāka, kā pilsētā dzīvot dzīvoklī. Bērni- jāved uz skolu. utt.
Cienīsim lūdzu viens otru.
20.maijs 2018, 09:39 | links
 
Mani mazliet aizskāra to cilvēku tupums, kas ņem un kritizē lauksaimnieku supsidēšanu. Tad lūdzu, pilsētnieks nav pat spējīgs savu māju nosiltināt, ielās uzklāt asfaltu, uzcelt baseinus, sporta zāles, sakārtot parkus, celt tiltus bez ES subsidētajiem projektiem kur ir pat līdz 95% līdzfinasējums, tajā pašā zemniekam vairums ir ap 50% plus (protams ir arī 100%) līdzfinansējums. Tad tajā pašā laikā, veikalos stāv tādās rindās pēc pārtikas, ka pat disrts nav ko pasūtīt. Var redzēt, kāda domāšana cilvēkam ir ļoti sekla, pārtika rodas veikalos ar nosaukumu kūpināts mājās (mājas desa, venspils gaļa)!!
Jauku dienu. Iešu tēlot bezjēdzīgo radījumu..
20.maijs 2018, 09:30 | links
 
te garām brauc amerikānis, teic-klau brāl, reku brīvs pleķis,iestādi 20 kokus lai aug, izaugs čupa banānu, pārdosi, iestādi vēl 20, te mellais paceļ galvu, atraugājas, nožāvājas un nomurmina-a n..kuj, reku man jau ir banāni.

usis, 20.maijs 2018, 00:19


Cita versija;
Amerikānis aizbraucis atpūsties kaut kur uz kaut kādu tur Papuasiju. Iet, skatās - vietējais guļ zem palmas, apkārt kokosrieksti pa zemi mētājas. Amerikānis saka tam vietējam - ko tu tu guli, būtu salasījis kokosriekstus, aiznesis uz tirgu, pārdevis, būtu nauda!
Nu?
Par to naudu nopirktu ķerru, varētu vest vairāk kokosriekstus uz tirgu, vairāk naudas nopelnītu, kravas mašīnu nopirktu, vēl vairāk varētu ietirgot!
Nu?
Noalgotu darbiniekus, viņi tavā vietā lasītu kokosriekstus, tirgotu, bet tu varētu sēdēt zem palmas un atpūsties!
Ja? Bet ko tad es tagad daru?

Attīstītajā Eiropā ir vairāk subsidēto parazītu un ne tikai lauksaimniecībā. Un viņiem ir tiesības.
20.maijs 2018, 09:28 | links
 
Nu tik taisīs no plēsīgā zemnieku-teiksmainu darbarūķa tēlu ar tulznainām rokām. Ja no kaut kā viņam ir uzmetušās tulznas, tad no klaviatūras knibināšanas! Caurām dienām dirn pie datora, tonis apstiprinās!:) Un neviens nepārmet viņa nodarbošanos, bet gan bezjēdzības, ko viņš te gadiem skricelē!

raihs, 20.maijs 2018, 09:23


Kā tu zini ko viņš dara savā īpašumā? Kas tev tur novērošanas kamera stāv? Ko var melst muļķības
20.maijs 2018, 09:26 | links
 
Nu tik taisīs no plēsīgā zemnieku-teiksmainu darbarūķa tēlu ar tulznainām rokām. Ja no kaut kā viņam ir uzmetušās tulznas, tad no klaviatūras knibināšanas! Caurām dienām dirn pie datora, tonis apstiprinās!:) Un neviens nepārmet viņa nodarbošanos, bet gan bezjēdzības, ko viņš te gadiem skricelē!
20.maijs 2018, 09:23 | links
 
Lasu, un paliek skumji. It kā inteliģenti veči, bet apkakā patiesi Latvijas zemi mīlošu makšķernieku.
Domājiet paši! Kas tad tāds ir mainījies Latvijas laukos atšķirībā no Ulmaņa laikiem, kad visi apstrādāja laukus ar arhaisku tehniku, vai rokām, visi bija paēduši un pārtiku eksportēja uz ārzemēm?
Mainījies ir tieši tas, ka mēs šobrīd esam iegājuši tādā pulciņā, kurā neesam faktiski nekas, jo nav savu robežu, nav savas ekonomiskās politikas, nav pat nelokāmu politiķu savu interešu aizstāvībai šajā pulciņā, un ejam vējam līdzi lūdzoties pabiras.
Esam tikai darbaspēka un izejvielu avots, kā arī Eiropas atkritumu izgāztuve - un tas ir nenoliedzami.
Cepuri nost plēsīgā priekšā, jo arī pats zinu, ko nozīmē darbs un īpašums laukos. Un, ja šeit būs kādas lielākas, vai mazākas, nekārtības - tad tikai laukos būs vislielākās cerības izdzīvot.
Tā ka sargājiet un cieniet lauku večus, tā nu gan būs pareizāk!
20.maijs 2018, 09:14 | links
 
Junior ,saprati? :)

Tonis, 20.maijs 2018, 01:04

Tikko pamodos, atveru acis cl.lv. Un redzu, ka jūs ir ... Pat zaraza izskatās ar pārtiku ir saindējies un runā halucināciju ietekmē.
Veči man par jums ir kauns.. Un kauns pašam par sevi, ka kādreiz ar jums dziedāju līdzi. Sry, bet visam ir savas robežas. Un ja domājat, ka pašiem tas prātiņš ir vairāk kā plēsigajam, sen būtu sapratuši to un likuši viņu mierā. Kacināt, ok , bet ir jājūt kur ir robeža, starp humoru un aizskaršanu.
20.maijs 2018, 09:14 | links
 
Ko jūs plēsobi terorizējiet. Viņš darbojities pa sacu kūtspakaļu vismaz sevi un sev tuvos nosrošina ar veselīgu nemodificētu pārtiku. Viņš jums kautko ir parādā, jums nozadzis kautki, vai parazitē uz pabalstiem? To, ka viņam ir savi, atšķirīgi no jūsu, uzskati galīgi nenizīmē, ka viņu var zākāt.
Ja nepatīk tad ignorējiet.

urmaas, 20.maijs 2018, 08:57

:) Tieši tā!
20.maijs 2018, 09:10 | links
 
plēsoņa - tie ir metroseksuāļi.

vistas pabaroji?

usis, 20.maijs 2018, 08:21


Narcisisms noved pie iznīcības !
20.maijs 2018, 08:57 | links
 
Ko jūs plēsobi terorizējiet. Viņš darbojities pa sacu kūtspakaļu vismaz sevi un sev tuvos nosrošina ar veselīgu nemodificētu pārtiku. Viņš jums kautko ir parādā, jums nozadzis kautki, vai parazitē uz pabalstiem? To, ka viņam ir savi, atšķirīgi no jūsu, uzskati galīgi nenizīmē, ka viņu var zākāt.
Ja nepatīk tad ignorējiet.
20.maijs 2018, 08:57 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager