Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
bet tas taču lieliski, ja man 4,5 mēneši bŗivi no pamatdarba, varu gan sēnes palasīt, gan mūziku sakomponēt- un re , savs naudiņš klāt, ja vēl biku betonu palej, tad atkaribā no ieņemtā attāluma starp lāpstu un pasūtitāju, pat ir ar ko atslaucīties.
2.maijs 2018, 12:37 | links
 
zarazij, kas tie par diviem mēnešiem, kas vēl tavuprāt būtu jāstrādā?
mani brivie 4,5 meneši no gada 12 pieejamajiem, kā gribu tā atpūšos, ja varu atļauties, a ja nevaru, tad tikai gribu :)

usis, 2.maijs 2018, 11:50


Nu Tev grafiks ar garākām stundām... Bet nu, ja var atļauties, tad i vispār var nestrādāt, nav spiesta lieta, tagad par tunejadstvo nesēdina :)
man brīvu mēnešu nav, bet arī praktiski vienmēr varu izbrīvēt 1-2 brīvdienas, lai kā gribētu tā atpūstos... Bet vot 2 nedēļas PĒC KĀRTAS man nesanāk nekad, taču tā jau man problēma un tas ir tikai normāli... Sieva man finansists/grāmatvedis - viņiem, piemēram, "ar likumu aizliegts" iet uz mēnesi atvaļinājumā - atskaites ta jānodod konkrētos datumos, VID'ā nevienu nerausta, ka grāmatvedim atvaļinājumu vajag :)

a ~ 1.5 mēneši , ko pašlaik vispār nestrādā lielākā daļa cilvēku tas ir = 13 svinamās dienas + 2-4 "pārceltās"+ 20 atvaļinājums + ja vēl pieskaita 96 sestdienas/svētdienas gadā, tad kopumā vispār apmēram 4 MĒNEŠI... 30% no gada vispār nestrādājam un esam ofigenno pārstrādājušies :)
2.maijs 2018, 12:18 | links
 
zarazij, kas tie par diviem mēnešiem, kas vēl tavuprāt būtu jāstrādā?
mani brivie 4,5 meneši no gada 12 pieejamajiem, kā gribu tā atpūšos, ja varu atļauties, a ja nevaru, tad tikai gribu :)
2.maijs 2018, 11:50 | links
 
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/784335-latvija_stradajam_garas_stundas_bet_8_stundu_darba_diena_ir_novecojusi_par_simts_gadiem

joriks, 2.maijs 2018, 08:42


Par stundām varbūt var piekrist, ka varētu arī samazināt... Tur tiešām ar produktivitāti maz sakara... Lai cilvēki labāk izguļas, pavada laiku ar ģimeni utt. darba dienās.

Problēma, manuprāt, ir tieši nenormālajā svētku dienu daudzumā, produktivitāte ir tieši saistīta ar procesu nepārtrauktību, ritmu (no kura izkrīt), stabilu un prognozējamu rezultātu. A ja 2 menešus gadā vispār nestrādā ne 8 stundas, ne 6 vai 5, saraustās ar svētku dienām, vēl pārceļ (a "pārceltajās" dienās 90%+ nav darbs bet čūsku duršana ķeksīša pēc) tad tas nav labi...
2.maijs 2018, 11:25 | links
 
 
Bet vispār,-vienalga cik nemaksā,pēc laika būs par maz un gribēsies vairak..:)
2.maijs 2018, 07:50 | links
 
Manuprāt,darbiniekiem jāpiemēro atalgojums saistībā no darba rezultātiem,tad arī sačkot negribēsies.Tas gan ne visās jomās ir tieši pielietojams...

Tonis, 1.maijs 2018, 23:59


Ļoooti strīdīgs jautājums, sevišķi gadījumos, kad DD iedzen piparu (darbinieku) situācijā..., neturpināšu. Blakus kantorī pipars strādā, nāk uz darbu, nelieto alkoholu ir atalgojums ar ko reiķināties ik mēnesi..., pie šī modeļa nav nemaz tik daudz jāpiestrādā Toņa k-gs...
2.maijs 2018, 00:21 | links
 
Manuprāt,darbiniekiem jāpiemēro atalgojums saistībā no darba rezultātiem,tad arī sačkot negribēsies.Tas gan ne visās jomās ir tieši pielietojams...
1.maijs 2018, 23:59 | links
 
Patiesībā viss ir ļoti vienkārši, es, tu ,vari nopelnīt mēnesī/nedēļā 1 rubli, piespežoties( vairāk strādājot), iznāks 2-3rubļi..., bet ilgtermiņā ieguldīsi savā zarnā un ģimenē atpakaļ iespringto. Ar mēru un saprātu šajā jomā biedri
1.maijs 2018, 23:40 | links
 
Njā, ar tām svinamajām dienām mums pārcentušies, principā cilvēki svinamajās dienās + kopā ar standarta brīvdienām Latvijā nestrādā vienu pielnu mēnesi + atvaļinājums vēl viens mēnesis. Tobiš 2 mēnešus gadā visi lielākā daļā čūskas duram un gurķi rullējam un pēc tam brīnamies, ka nav produktivitātes un kabatā piķa par maz :(

zaraza, 1.maijs 2018, 23:04


Zarāzij, te draugs maldies.
Kvalitatīvu darbu, tici man, saguris cilvēks neveiks (iz pieredzes), tas ir normāli.
Atpūties darbinieks ,vienmēr būs uz pozitīvas nots, vajag šim to vai nevajag, fakts !
Dziļākā sviestā nelīdīšu (tirgotāju joma), bet ražošanā, odnoznačno. Spriežu par apjomiem savā darba specifikā, tur finālā 10mēn. vietā uzaug 13 mēnesis ciparu/tūkst.t izteiksmē...
Atpūties darbinieks, -tā ir arī ģimene, bērni utt, ne tikai fiziskais stāvoklis biedri, lūk no šī, veidojās pozitīvs, adekvāts darbinieks...
1.maijs 2018, 23:23 | links
 
Nu, būs veel lielāki protesti pret pāreju lv skolās? kā izrādas šodien esot bijis gājiens 5k. vates.
1.maijs 2018, 23:22 | links
 
Personiski es vienmēr esmu deklarējis darbiniekiem- nah tos obligātos svētkus-ņemiet brīvdienas tad , kad jums tiešām vajag, nevis tad, kad kāds ir izdomājis, ka jums tās vajag!
1.maijs 2018, 23:12 | links
 
Luter, tu esi idiots! Ne vienkārši idiots, bet idiotu ķēniņš, karalis! Man žēl tās 10 minūtes, ko upurēju tās sūda blogeres dēļ! Nu nesanāk viņai! Par kuru no punktiem mums būtu jāuztracas? Par klimatu? Par to, ka tādā mazā zemē kā LV ir vēlams zināt 3 valodas? Vai par to, ka Latvija negrib draudzēties ar agresīvu okupantvalsti? Vai par to, ka par viņas maucīgo dzīvesveidu zin pusrīga? Aizej ,luter, pie ārsta, ar tevi nav labi...

raihs, 1.maijs 2018, 22:58

tu nezināji ka vatņiki informāciju iegūst no virsrakstiem??Tur tak bij rakstīts 5 mīnusi latvijā,lutera mazai smadzenītei ar to pietiek
1.maijs 2018, 23:11 | links
 
Njā, ar tām svinamajām dienām mums pārcentušies, principā cilvēki svinamajās dienās + kopā ar standarta brīvdienām Latvijā nestrādā vienu pielnu mēnesi + atvaļinājums vēl viens mēnesis. Tobiš 2 mēnešus gadā visi lielākā daļā čūskas duram un gurķi rullējam un pēc tam brīnamies, ka nav produktivitātes un kabatā piķa par maz :(
1.maijs 2018, 23:04 | links
 
Luter, tu esi idiots! Ne vienkārši idiots, bet idiotu ķēniņš, karalis! Man žēl tās 10 minūtes, ko upurēju tās sūda blogeres dēļ! Nu nesanāk viņai! Par kuru no punktiem mums būtu jāuztracas? Par klimatu? Par to, ka tādā mazā zemē kā LV ir vēlams zināt 3 valodas? Vai par to, ka Latvija negrib draudzēties ar agresīvu okupantvalsti? Vai par to, ka par viņas maucīgo dzīvesveidu zin pusrīga? Aizej ,luter, pie ārsta, ar tevi nav labi...
1.maijs 2018, 22:58 | links
 
Tas jau būtu par daudz...:)

Tonis, 1.maijs 2018, 22:19


Jā, daudz jau te tirzāts..., nebēdā, redzēsi visus, būs kārtībā...:)

Man te viena muguras daktere trāpijās (bērnībā, pusaudža gados 3 klīniskās piedzīvojusi ), to uzzināju nejauši, aiz intereses par speciālistu. Ko ar šo gribu teikt, tie cilvēki ir savādāki...
1.maijs 2018, 22:47 | links
 
uldens2 [01.05.18]: bet tad kad bijām top psrs,tad dzīves līmenis bij zems,EU esam apakšgalā,bet dzīves līmenis labaks nekas dzīvojot psrs topa aukšgalā

uldens2, 1.maijs 2018, 17:27
To jau neviens neapstrīd. :)
Pie cara un krustnešiem pavisam zems dzīves līmenis bija, progress dara savu. :)

kutis, 1.maijs 2018, 17:56brīnos kāpēc jauc progresu iekšā,tā vietā būtu jasalīdzina tā perioda dzīves līmenis ar rietumvalstīm un tad saprastu par ko ir runa

uldens2, 1.maijs 2018, 18:32
Nu tad salīdzini, kaut vai mūsu strādnieku vai pensionāru dzīves līmeni ar Vācijas, Šveices, Beļģijas un citu valstu līmeni. No viņiem uz Īriju nemūk darba meklējumos jo nabadzība stāv pie sliekšņa...

kutis, 1.maijs 2018, 18:58
nu psrs jau bij vēl sūdīgāk,bet jā,no psrs jau nevarēja aizmukt:DDD[/quote]Tas ko auni izliekas neredzam :
https://youtu.be/yEJwtJUWyho
1.maijs 2018, 22:39 | links
 
Normāli puiķi uz kredītiem nedzīvo...
1.maijs 2018, 22:38 | links
 
lielai daļai galvenais jautājums būtu- vai kredītsaistības arī pārceļas, uuuuun aaaaiziet dzīvojam ātri un mirstam jauni scenārijs ;)
1.maijs 2018, 22:36 | links
 
Tas jau būtu par daudz...:)
1.maijs 2018, 22:19 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager