Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Pardon,veči !Ko Jūs esat redzējusi noUlmaņa Latvijas ? Par padomju kadru kalvi ir laba anekdote-Pulkvedis auklē mazdēlu,tas jautā,opi,es būšu leitenants ? Būsi ! Bet pulkvedis būšu ? Būsi,mazdēliņ !Opi,bet ģenerālis ? Nebūsi...Kāpēc ? Ģenerālim savs mazdēls...

Arvids8, 30.aprīlis 2018, 16:06

Man personīgi vectēvs Ulmaņa laikā, kopā ar dēliem, t.sk. manu tēvu, izveidoja jaunsaimniecību, uzcēla saimniecības ēkas un māju, kuru pabeidza 1939.gadā. Un brīdi vēlāk visu viņam atņēma un mūsu mājās ierīkoja kolhoza brigādes centru. Tēvs stāstīja visu kā tas ir bijis.
Esmu lasījis Latvijas laika periodiku, žurnālus, avīzes - un kopā bija kaut kāds ieskats izveidojies.
Tagad pagaidām ir pirmsulmaņa Latvija, jukas ekonomikā, nekādas mērķtiecības. Nav valsts interešu, ir tikai partiju intereses. Līdz ar to tāda sēņu zupa un vieni parādi.
30.aprīlis 2018, 17:10 | links
 
Zatllers jau arī kaut ko patrieca un gribēja pārformēt,bet tā krunka par īsu,nekas jau daudz savādaks nepārtapa,tie paši vēži....
Kad nākošās vēlēšanas?
Jāsāk gatavoties...:)

Tonis, 30.aprīlis 2018, 17:07
30.aprīlis 2018, 17:09 | links
 
Zatllers jau arī kaut ko patrieca un gribēja pārformēt,bet tā krunka par īsu,nekas jau daudz savādaks nepārtapa,tie paši vēži....
Kad nākošās vēlēšanas?
Jāsāk gatavoties...:)
30.aprīlis 2018, 17:07 | links
 
Mani joprojām uzrunā stāsts par Ulmani. Nevienu citu pa lielam neatceras, bet vņu gan. Nu jau vairāk pa 80 gadiem pagājis...
Un ko viņs izdarīja? Patrieca visus tur :D, un darīja to, kas Latvijā ir jādara, nevis, kas nav jādara. Pasaulē bija krīze, bet te viss bija. Un tas ir fakts.
30.aprīlis 2018, 16:53 | links
 
Pardon,veči !Ko Jūs esat redzējusi noUlmaņa Latvijas ? Par padomju kadru kalvi ir laba anekdote-Pulkvedis auklē mazdēlu,tas jautā,opi,es būšu leitenants ? Būsi ! Bet pulkvedis būšu ? Būsi,mazdēliņ !Opi,bet ģenerālis ? Nebūsi...Kāpēc ? Ģenerālim savs mazdēls...
30.aprīlis 2018, 16:06 | links
 
+++:)))
30.aprīlis 2018, 15:54 | links
 
nu atsevišķi kadri droši ka bij gudri,bet nospiedošais vairums bij cirvji un es runāju par visas sistēmas kopumu.
Cik lielam idiotam jābūt lai izdomātu 5 gades plānu???Kā tas ir zināt 5 gadus uz priekšu kas un cik būs katru gadu vajadzīgs.Un tas tik ir viens no idiotisma piemēriem ko vadoņi bij izdomājuši

uldens2, 30.aprīlis 2018, 13:47

Vēl lielāks idiotisms strādāt bez plāna.Uz urrā var tik bērnus taisīt pa tumsu un pēc tam brīnīties,kur tādi rodās!
30.aprīlis 2018, 15:46 | links
 
Puiķi,neuztverat mani pārāk konkrēti,ja es nebūtu šīs sistēmas piekritējs un atbalstītājs,tad nebūtu tas un tur kur patreiz esmu.Vienkārši uz vecumu gribās bišku mierīgāk...:)

Tonis, 30.aprīlis 2018, 13:59

Varētu teikt tā, ka stāvot uz barikādēm izcīnījām gluži kaut ko pavisam citu, nekā bijām cerējuši.
Diemžēl. Es vairāk saistīju šo neatkarību ar to politiku un saimniecisko darbību kāda tā bija K.Ulmaņa Latvijā, protams, ievērojot toreizējo valsts stāvokli.
Domāju, ka notiks organizēta pāreja uz jauno saimniekošanas modeli, bez izsaimniekošanas, saprātīgā veidā.
Bet... kas tev deva, sākās nekontrolēta resursu izlaupīšana ar visu tālāko. Kas pie šprices un ar blatu - tas tagad miljonārs.
Un tad nu esam tur, kur esam.
30.aprīlis 2018, 15:35 | links
 
Puiķi,neuztverat mani pārāk konkrēti,ja es nebūtu šīs sistēmas piekritējs un atbalstītājs,tad nebūtu tas un tur kur patreiz esmu.Vienkārši uz vecumu gribās bišku mierīgāk...:)
30.aprīlis 2018, 13:59 | links
 
Vai nav p..uj, kā bija, nebija. Dzīvojam te un tagad. Es ar nakti vakar negulēju, atminējos lēto 3kap. bulciņu, apsildāmās tulpju audzētavas...Kādi tur tie teicieni šiem bij, " skatamies uz gaišo nākotni" !:)
30.aprīlis 2018, 13:51 | links
 
Tur jau tā lieta,ka tagadiņ ir liela spriedze,jebkurā brīdī vari tikt izstumts no aprites...Jebkurā jomā.
Vai tas ir labi? No vienas puses jā,veicina konkurenci,attīstību,bet no cilvēcīgās puses raugoties,nez vai...

Tonis, 30.aprīlis 2018, 13:44
Toni vai būtu cilvēcīgi nedod darbu talantīgam inženierim tikai tāpēc ka cilvēcigas rīcības dēl neatlaiž vecu,slinku,satgnējošu inženieri????
30.aprīlis 2018, 13:51 | links
 
Vadības maiņa un pēkšņi paziņo-ar rītdienu jūsu uzņēmuma pakalpojumi nebūs vajadzīgi.Vēlamies sadarboties tikai un vienīgi ar starprautisku kompāniju.Kādi līgumi?Kādi termiņi?
Nākošajā rītā jau vid klauvē pie durvīm. Tā lūk,pēc 14 gadu veiksmīgas sadarbības,fricis dakterē baurus.

BrunoL, 30.aprīlis 2018, 13:33


Nu bet tas jau ir tas labākais mūsu laikos! Konkurence, cīņa, iespēja justies dzīvam, uzstādīt ambīcijas, riskēt, krist un celties, nevis eksistēt kā dārzenim siltumnīcā. Jā, jāplēš pakaļa, jāstrādā brīžiem pa 20 stundām, bet nevajag stāstīt, ka katrs nevar neko sasniegt.
Riebjas dārzeņi, kam tikai "mierīgu cilvēka cienīgu dzīvi" padod bez pūlēm. Figvam, uz visiem nepietiek, cīnities par savu gabalu!
30.aprīlis 2018, 13:50 | links
 
nu atsevišķi kadri droši ka bij gudri,bet nospiedošais vairums bij cirvji un es runāju par visas sistēmas kopumu.
Cik lielam idiotam jābūt lai izdomātu 5 gades plānu???Kā tas ir zināt 5 gadus uz priekšu kas un cik būs katru gadu vajadzīgs.Un tas tik ir viens no idiotisma piemēriem ko vadoņi bij izdomājuši
30.aprīlis 2018, 13:47 | links
 
Tur jau tā lieta,ka tagadiņ ir liela spriedze,jebkurā brīdī vari tikt izstumts no aprites...Jebkurā jomā.
Vai tas ir labi? No vienas puses jā,veicina konkurenci,attīstību,bet no cilvēcīgās puses raugoties,nez vai...
30.aprīlis 2018, 13:44 | links
 
90.gadu sākumā strauji uzplauka narkomānija,toksikomānija un alhokolisms vairāku iemeslu dēļ.1.Pārstāja darboties represīvā sistēma aizbildinoties ar cilvēktiesībām.2.Attaisija robežas ,narkotikas kļuva brīvāk pieejamas,lielāka daudzveidība.3.Strauji pieauga noziedzība.4.Sports un aktīvā atpūta pilnībā pārgāja uz pašfinansēšanos.
30.aprīlis 2018, 13:44 | links
 
Tajos vadošajos amatos varēja tikt pielīdēji,stukači un partijnieki.Bij jābūt lojālam sistēmai un ar talanu un gudrību nekāda sakara,ja vadošajos amatos būtu gudri un talantīgi cilvēki tad savoks nebūtu tāda sūdubedra kāda viņa bija.

uldens2, 30.aprīlis 2018, 12:48


Nu ne gluži... Kadri bija spēcīgi un galīgi ne stulbi. Un spriežot pēc kaudzes publiskotiem dokumentiem, vadībā tā ideoloģijas figņa bija daudz piezemētāka, cilvēki uz lietām reāli skatījās. Lojalitāte sistēmai, protams, a kur viņa nav vajadzīga, jebkurā atlasē, kaut uzņēmā kadrus izvēloties neviens neņems darbā tādus kas apzināti un demostratīvi kritizē uzņēmuma politiku, neievēri iekšējās kārtības noteikumus, revolucionāri nafig ne vienam nav vajadzīgi. Tas nenozīmē, ka nav tiesības uz savu viedokļa paušanu, tikai tas jau jānopelna un jāpierāda ka tavs viedoklis kaut ko ir vērts...
30.aprīlis 2018, 13:42 | links
 
[quote=528692]
30.aprīlis 2018, 13:41 | links
 
brunol pa kādu ritdienu tu runā,89.gada tava ritdiena sāka beigties.
Jā un brīvas konkurences tirgū ir jāspēj konkurēt,ja nespēj,tavā vietā atnāk kāds kas spēj,traki grūta dzīve ne??
30.aprīlis 2018, 13:36 | links
 
Skutān,mani uzņēma tikai oktobrēnos,pionieros stāties pat nepiedāvāja,jo biju diezgan liels huļigāns...:) Es gan arī nepārdzīvoju...:))

Tonis, 30.aprīlis 2018, 13:30


Bij tāda lieta, zvaigzi ar ātri norāva, drusku bārās gan skolmeistari ,kad tā prievīte nebij uzsējusies...
Varam sarokoties, mēs ar bij huļigāni, kādi 5ci puikas klasītē:)
30.aprīlis 2018, 13:34 | links
 
Vo bļin eksperti-bērnudārznieki! Vislabāk,cik sūdīgi tais laikos bijis,zin tie,kuri vēl kulē šūpojās,vai pa pagaldi šiverēja.
Visus pad.gadus strādāju par ierindas elektriķi.Sākot ar 78.un no 80.Latvenergo. Jā,alga bija maza,bet ja bisku pašiverēja pa tulpju dobi un šo to vēl,tad pietika Levi’s ūziņām,gan Seiko laikrādim un arī “kapeikai”.Pēc nostrādātiem 10 gadiem arī dzīvokli piešķīra.Par medicīnu vispār nerunāsim.Obligātas ikgadējas pārbaudes utt.Jaunuļi kliegs-tāda un šitāda.Bija un vēlreiz-bija labā līmenī atbilstoši tā laika tehnoloģijām.
Šodien,nezini,kas būs rīt?
Vadības maiņa un pēkšņi paziņo-ar rītdienu jūsu uzņēmuma pakalpojumi nebūs vajadzīgi.Vēlamies sadarboties tikai un vienīgi ar starprautisku kompāniju.Kādi līgumi?Kādi termiņi?
Nākošajā rītā jau vid klauvē pie durvīm. Tā lūk,pēc 14 gadu veiksmīgas sadarbības,fricis dakterē baurus.
30.aprīlis 2018, 13:33 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager