Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Skutān,mani uzņēma tikai oktobrēnos,pionieros stāties pat nepiedāvāja,jo biju diezgan liels huļigāns...:) Es gan arī nepārdzīvoju...:))
30.aprīlis 2018, 13:30 | links
 
Uldiņ,par krieviju neiet runa,tur viss ir galīgā dirsā salaists...
30.aprīlis 2018, 13:26 | links
 
Vislabākais,manuprāt,ko no tās sistēmas varētu pārņemt,tas ir idealoģiskā audzināšana.Tad sistēma cilvēku audzināja,cits jautājums cik tas bija pareizi..Bet tomēr valsts domāja lai izaugtu vesela paaudze ,nevis nodzērušies narkomāni ,kā tas notiek tagad.Valsts regulēja un centās audzināt,kaut gan tāpat jau katrs izfiltrēja un veidoja pats savu dzīves uztveri.Bet tāds brīvlaidiens,kā tas notik tagad,arī nav pareizi.Tauta nodzerās un morāli degradējās,jo visu tak drīkst un tas tak ir kruta!
Šajā ziņā būtu jāpiedomā, dzimstība arvien samazinās un izšķīstam pa pasauli.
Bet varbūt kāds to tā ir jau ieplānojis?

Tonis, 30.aprīlis 2018, 12:54


Man lāga "nesagremojās" tevis pieminētā idealoģiskā audzināšana, varbūt dēļ ģimenes... Alkoholu vecāki nelietoja, bija inteliģenti ar savu skatu uz vēsturi. Es ga 77tā gada ražojums, moš tavā laikā bij savādāk...:) Bet ja godīgi, kad to sarkano lupatu (kaklautu) norāva, bik bij neērti, jo neesmu vairs kā visi....:)
30.aprīlis 2018, 13:21 | links
 
Darbu dabūt ja varēja,bet vēlāk varbūt arī izteica kādus piedāvājumus uz sadarbību.Man bija bišku savādāk,viens sētas bērnības čoms toreiz OBHS strādāja,vēl sportā diezgan aktīvs biju,tā kā mani arī reketieri lika mierā...
30.aprīlis 2018, 13:20 | links
 
Bija ,bet viņus ātri iepakoja Olainē...
Bija atsevišķs pants -'za tuņejadstvo''.

Tonis, 30.aprīlis 2018, 13:12

ja jau ar to audzināšanu viss bij tik labi,kur tad viņi tie narkomāni un alkāni saradās 90tajos tā pēkšņi??
Kā reiz audzināšana sovakā bij galigi sūdīga.Skolās bērns nebij personība,bet kaut kāda tukša vieta.Un tas viss mūsdienās skaisti lien arā,tiklīdz cilvēks tiek pie kādas naudas tā viņš sajūtas pasaule karalis un pārējie ir nulles.Krievijā tas vispār ir ļoti izteikts.nopērk dārgu auto un sākas blaošana un tas viss ir ielikts skolas laikā jau kad bērns tika uzkatīts par tukšu vietu.
30.aprīlis 2018, 13:17 | links
 
Reiz speciāli piedzirdījām kēgebešņiku. Laikam nebija pietiekami apmācīts, kaut bija kapteiņa činā, jo dzērumā izstāstīja interesantas lietas. Piemēram, nevarēja dabūt darbu restorānā vai par taksistu, ja nestučīja orgāniem....Un, ka daudzīvokļu māju katrā kāpņu telpā ir pa ziņotājam...
Kāda tev ir pieredze ar šo, Toni?
30.aprīlis 2018, 13:13 | links
 
Bija ,bet viņus ātri iepakoja Olainē...
Bija atsevišķs pants -'za tuņejadstvo''.
30.aprīlis 2018, 13:12 | links
 
Toni psrs laika nebij narkomānu un dzērāju???
30.aprīlis 2018, 13:06 | links
 
Kad Brežņevu glabāja,strādāju Siguldas tūristu bāzes bārā.Trīs dienas man neļāva mūziku atskaņot,bļin,baigā varka aizgāja garām...:D
30.aprīlis 2018, 13:03 | links
 
Vislabākais,manuprāt,ko no tās sistēmas varētu pārņemt,tas ir idealoģiskā audzināšana.Tad sistēma cilvēku audzināja,cits jautājums cik tas bija pareizi..Bet tomēr valsts domāja lai izaugtu vesela paaudze ,nevis nodzērušies narkomāni ,kā tas notiek tagad.Valsts regulēja un centās audzināt,kaut gan tāpat jau katrs izfiltrēja un veidoja pats savu dzīves uztveri.Bet tāds brīvlaidiens,kā tas notik tagad,arī nav pareizi.Tauta nodzerās un morāli degradējās,jo visu tak drīkst un tas tak ir kruta!
Šajā ziņā būtu jāpiedomā, dzimstība arvien samazinās un izšķīstam pa pasauli.
Bet varbūt kāds to tā ir jau ieplānojis?
30.aprīlis 2018, 12:54 | links
 
Oi, kā man patīk, kā tie vecie komuņagas ar asarām acīs sit pie krūts un plātās, kā šie uz barikādēm stāvējuši:)

raihs, 30.aprīlis 2018, 12:13
Iedomājies, tieši tā! Man pat pateicības rakstu iedeva Saeima, vai nav dīvaini?

krumujancis, 30.aprīlis 2018, 12:30


Trīszvaigžņu ordeņus jau arī dala pa labi un kreisi.... Ne velti Lasmane- Doroņina no tā atteicās, jo negribēja būt tajā smirdīgajā sarakstā, kas mūsdienās to bļembaku nēsā! Vai nav dīvaini?:))
30.aprīlis 2018, 12:54 | links
 
Piedzimu PSRS Brežņeva laika galā (atceros kāda bērnudārzā bija sajūsma, ka varēja negulēt diendusu, jo atļāva skatīties Brežņeva bēres)... Bet nu tā apzināti PSRS redzēju tikai sabrukuma periodā, īsti sistēma vairs nestrādāja...
PSRS...
Sistēmā tur bija daudz kas greizs, bet bija lietas, no kurām derētu mācīties... Kaut vai tā pati vadītāju "audzināšana" un atlase un virzīšana jau no pionieriem... Kadri rešajut vse... Ja tiešām bija potenciāls un spējas, tad attīstīja un vadīja, viedoja tos, kas varēja grožus pārņemt.

zaraza, 30.aprīlis 2018, 12:30
zaraza tad jau mēs vienaudži,man ar bij bernudārzā tās bēres jaskatās,atceros kā sasēdināja visus pie tv:D
30.aprīlis 2018, 12:51 | links
 
Es vispār nerunāku par materiālo pusi- kaut kā jau kruķītos arī tur. Es runāju tieši par sistēmas absurdumu, kur gudrais pelnīja 130 rubļus mēnesī, bet tups krāvējs dzīvoja kā niere taukos. Plus ja vēl biji partijā, tad vispār paradīze! Jo lienošāks un glupāks, jo tuvāks proletariāta ideāliem! Kas tie bija par cilvēkiem? Tak reku viņus visus var redzēt( lasīt)!

raihs, 30.aprīlis 2018, 11:41

Nu, protams, ka tad tā naudu nesvieda pakaļ iesācējiem, kā tas notiek tagad. Neesi vēl degunu apsildījis - jau tūkstoši kabatā. Citādi nestrādāšu!
Toreiz sistēma filtrēja, kuri spēj būt vadītāji, kuri nē, bija jāiziet viss - no brigadiera līdz direktoram vai ministram. Un tad zināji, kā un ko ietekmeš katrs tavs lēmums. Tagad sētnieces var par ministrēm strādāt - un forši. Tikai kas notiek? Lērums aplamību.
Ja kas, tad sistēma bija saprotamāka un ar loģikas elementiem.
Nenoliedzami, tāpat kā tagad, bija blati, bija shēmas, bija viss kas.
Bet tad, ja ķēra - tad pēc pilnas programmas biji mēslos līdz ausīm. Tagad - politiskā atbildība, vai nav jāsmejas?

krumujancis, 30.aprīlis 2018, 11:57
redzi janci tu apvainoies ka tevi zākā,bet raksti nenormālas glupības.Tajos vadošajos amatos varēja tikt pielīdēji,stukači un partijnieki.Bij jābūt lojālam sistēmai un ar talanu un gudrību nekāda sakara,ja vadošajos amatos būtu gudri un talantīgi cilvēki tad savoks nebūtu tāda sūdubedra kāda viņa bij
30.aprīlis 2018, 12:48 | links
 
ārkārtīgi labi atceros to barikāžu nakti, kad Vecrīga bija klusa, klusa. Jo bija jāmūk, ko lielais vairums ar darīja. Jo šāva. Man ar bija ritīgi bail. Man gan pateicības raksta nav un ordeņu ar ne, un i nevajag:)
Toties ir ko bērniem pastāst't, kā tur īsti bij ar tiem varoņiem:)
30.aprīlis 2018, 12:46 | links
 
Oi, kā man patīk, kā tie vecie komuņagas ar asarām acīs sit pie krūts un plātās, kā šie uz barikādēm stāvējuši:)

raihs, 30.aprīlis 2018, 12:13

Iedomājies, tieši tā! Man pat pateicības rakstu iedeva Saeima, vai nav dīvaini?
30.aprīlis 2018, 12:30 | links
 
Piedzimu PSRS Brežņeva laika galā (atceros kāda bērnudārzā bija sajūsma, ka varēja negulēt diendusu, jo atļāva skatīties Brežņeva bēres)... Bet nu tā apzināti PSRS redzēju tikai sabrukuma periodā, īsti sistēma vairs nestrādāja...
PSRS...
Sistēmā tur bija daudz kas greizs, bet bija lietas, no kurām derētu mācīties... Kaut vai tā pati vadītāju "audzināšana" un atlase un virzīšana jau no pionieriem... Kadri rešajut vse... Ja tiešām bija potenciāls un spējas, tad attīstīja un vadīja, viedoja tos, kas varēja grožus pārņemt.
30.aprīlis 2018, 12:30 | links
 
Kur tu šet redzi kādu komuņagu?
Vienīgais praporščiks patreiz dārziņā redīsus stāda...:)
Manu uzvārdu var atrast tajos bijušo sportistu sarakstos,kas pie MK pa naktīm dežurēja.Lielā Uļja tik sviestmaizītes smērēja...:)
30.aprīlis 2018, 12:30 | links
 
Oi, kā man patīk, kā tie vecie komuņagas ar asarām acīs sit pie krūts un plātās, kā šie uz barikādēm stāvējuši:)
30.aprīlis 2018, 12:13 | links
 
Bļin,tad par tādām shēmošanām kā tagadiņ varēja 15 gadiņus nopelnīt...Tagad šamie tiek godā celti...
30.aprīlis 2018, 12:04 | links
 
Es vispār nerunāku par materiālo pusi- kaut kā jau kruķītos arī tur. Es runāju tieši par sistēmas absurdumu, kur gudrais pelnīja 130 rubļus mēnesī, bet tups krāvējs dzīvoja kā niere taukos. Plus ja vēl biji partijā, tad vispār paradīze! Jo lienošāks un glupāks, jo tuvāks proletariāta ideāliem! Kas tie bija par cilvēkiem? Tak reku viņus visus var redzēt( lasīt)!

raihs, 30.aprīlis 2018, 11:41


Nu, protams, ka tad tā naudu nesvieda pakaļ iesācējiem, kā tas notiek tagad. Neesi vēl degunu apsildījis - jau tūkstoši kabatā. Citādi nestrādāšu!
Toreiz sistēma filtrēja, kuri spēj būt vadītāji, kuri nē, bija jāiziet viss - no brigadiera līdz direktoram vai ministram. Un tad zināji, kā un ko ietekmeš katrs tavs lēmums. Tagad sētnieces var par ministrēm strādāt - un forši. Tikai kas notiek? Lērums aplamību.
Ja kas, tad sistēma bija saprotamāka un ar loģikas elementiem.
Nenoliedzami, tāpat kā tagad, bija blati, bija shēmas, bija viss kas.
Bet tad, ja ķēra - tad pēc pilnas programmas biji mēslos līdz ausīm. Tagad - politiskā atbildība, vai nav jāsmejas?
30.aprīlis 2018, 11:57 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager