Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Arvid, dēli Jevropas fondus apgūst?
30.aprīlis 2018, 11:54 | links
 
Raihs,ja es domātu ,ka tā sistēma laba ir,es nebūtu 2 naktis uz tām barikādēm gājis...Kamēr tu čucēji saldā miedziņā...
30.aprīlis 2018, 11:52 | links
 
Raihs man izrāva vārdus mutes,es sāku kā instrumentu atslēdznieka māceklis,toreiz vajadzēja vismaz 15 gadus lai tiktu pie labas algas,bet mēbeļu veikala krāvējs dzīvoja labi uzreiz....Starp citu mani dēli nemeklēja laimi Eiropā,dzīvo un strādā Latvijā...
30.aprīlis 2018, 11:51 | links
 
Jāni,sāku tiešām Rostokas krogā kā krāvējs-ekspeditors...:) Laikam esi ekstrasens...:D
Arvīd,neiespringti.Jaunieši smaidīja un priecājās vienmēr,protams ka tagadiņ to var darīt arī Londonā,vai Īrijā...Tikai Latvijai no tā atlec tikai pasta pārskaitījumi,pagaidām vēl...Tādēļ jau tu tā priecājies...
30.aprīlis 2018, 11:45 | links
 
Es vispār nerunāku par materiālo pusi- kaut kā jau kruķītos arī tur. Es runāju tieši par sistēmas absurdumu, kur gudrais pelnīja 130 rubļus mēnesī, bet tups krāvējs dzīvoja kā niere taukos. Plus ja vēl biji partijā, tad vispār paradīze! Jo lienošāks un glupāks, jo tuvāks proletariāta ideāliem! Kas tie bija par cilvēkiem? Tak reku viņus visus var redzēt( lasīt)!
30.aprīlis 2018, 11:41 | links
 
Veči ! Jūs visu attiecinat uz sevi ! Garām !!!Ja man jaunībā būtu šisdienas iespējas....Mani dēli dzīvo Par kārtu labāk,interesantāk ! Paskataties uz jauniešiem,tie smaida un priecājas par dzīvi,visa pasaule tiem vaļā !!!

Arvids8, 30.aprīlis 2018, 11:30

Tur jau tā lieta, ja man būtu... nebija. Bija jāizmanto tās, kuras bija.
Ja neizmantotas palika, tad ko tur vairs...
Arī toreiz svarīga bija izglītība un nedaudz uzņēmējdarbībai vajadzīgās īpašības, vispirms jau griba, tad uzņēmība.
30.aprīlis 2018, 11:40 | links
 
Veči ! Jūs visu attiecinat uz sevi ! Garām !!!Ja man jaunībā būtu šisdienas iespējas....Mani dēli dzīvo Par kārtu labāk,interesantāk ! Paskataties uz jauniešiem,tie smaida un priecājas par dzīvi,visa pasaule tiem vaļā !!!
30.aprīlis 2018, 11:30 | links
 
Tonis [30.04.18]: Tātad neesi pratis tos pareizi izmantot,tādēļ arī apmīzies...
Un tu kā iefiltrējies labumos? Partijā iestājies? Tiki par krāvēju? Kurš nezin, tajos debīlajos laikos krāvējs bija visprestižākā profesija, jo bija iespēja tikt klāt visam, ko krauj. Nopietni, es nejokoju! Un šie vecie pirdieni svētlaimē atceras to vājprātu! Neticami!
30.aprīlis 2018, 11:30 | links
 
Tātad neesi pratis tos pareizi izmantot,tādēļ arī apmīzies...
30.aprīlis 2018, 11:17 | links
 
Tonis [30.04.18]: Negribu slavināt tos laikus,protams ,ka tagadiņ iespējas dzīvot skaisti ir daudz lielākas.Vienkārši riebjas ,ja ar sūdiem aplej tos un to ,ko pats neesi pieredzējis...Visur un vienmēr ir labi ,ja pats neesi galīgi slinks un glups.
Čipizācijas laikus gan negribētos piedzīvot...
Es esmu redzējis, un es apleju!
30.aprīlis 2018, 11:08 | links
 
Krūmjanci,man fazenda pie Mores un Nītaures,varbūt kaut kur tur...
30.aprīlis 2018, 11:08 | links
 
Kā nu kurš to laiku uztver, man arī padomju laiks bija gana interesants.
Mani 5 gadu vecumā vecāki ielika skolā, lai puika nedauzās apkārt un nedara blēņas.
Tēvu meklēja čeka, atrada arī, nejauši satika pazīstamu stukaču, bet tas jau pēc Staļina nāves - tāpēc nopietnas represijas nesekoja. Tā ka vien riebumu izsauc tāda akmens viesa uzbraucieni tēvam.
Pats jau 21 gada vecumā biju liela uzņēmuma ceha priekšnieks laukos ar apm 100 padotajiem. Pēc 2 gadu darba mani uzaicināja uz Rīgu, piekritu.
Dzīvot Rīgā nebija kur, vairākus mēnešus nakšņoju vilcienā kā bomzis, tad dabūju gultas vietu.
Pēc 3 gadiem savu dzīves vietu.
Darbs bija saistīts ar komandējumiem, šajā laikā izbraukāju visu PSRS Eiropas daļas teritoriju, vieglāk ir nosaukt vietas, kur neesmu bijis nekā tās, kur esmu bijis.
Šajā laikā paguvu nobeigt LVU Ekonomikas fakultāti, tāpēc sākoties prihvatizācijai uzreiz sapratu kā jārīkojas, lai nebūtu bezdarbnieks.
Izveidoju uzņēmumu, ražojām. Pēc VID uzbraucieniem par niekiem un sodiem, arī nenormālā verga darba - apnika.
Sāku domāt! Izdomāju, kā dzīvot, lai sevi neapgrūtinātu ar darbiem, bet varētu normāli dzīvot. Dzīvot, nevis vergot un cita nekā neredzēt.
Tagad tieku šeit regulāri apkakāts par to, ka mēģinu ar savu redzējumu un pieredzi rosināt domāt arī citus, pamācīt gan te nevienu netaisos.
Tā ka katram tā dzīves pieredze ir cita, tāpēc likteņi un piedzīvotais ir grūti salīdzināmi. Un šķēpi nav jālauž - katram bija tā kā nu bija.
PS. Ja Tonis ir kādreiz darbojies Madlienas tuvumā, iespējams, ka esam pazīstami.
30.aprīlis 2018, 11:02 | links
 
Negribu slavināt tos laikus,protams ,ka tagadiņ iespējas dzīvot skaisti ir daudz lielākas.Vienkārši riebjas ,ja ar sūdiem aplej tos un to ,ko pats neesi pieredzējis...Visur un vienmēr ir labi ,ja pats neesi galīgi slinks un glups.
Čipizācijas laikus gan negribētos piedzīvot...
30.aprīlis 2018, 10:43 | links
 
Veselus 8 gadus vecāks par Toni,par bulciņām-sešdesmitajos bija pusbada laiki,nebija baltmaizes,skolniekiem dalīja skolās,par 3 kapeikām gabalā.....75 gada piedzima vecakais dēls,mazam bērnam nedosi treknu cūkgaļu,bet liellopa gaļu tirgū nevarēju atļauties,gāju pie pazīstama bodnieka....Toreiz dzīvoja labi tie kas sēdēja uz deficīta,krodzinieki...
30.aprīlis 2018, 10:33 | links
 
Varbūt jaunajai paaudzei būs interesant...
Dzimu kad sākās Krievlaiku atkusnis 1957 gadā.Tad bij piešprices Hruščovs,tas kas krievzemi sadomāja ar kukurūzu sabarot...)
Pēčāk,sešdesmito sākumā pie šprices iecēla Btrežņevu,šams labu grūdienu taj valstī iedeva,bija kosmosa attīstība, i maizīte ar gaļu veikalos parādījās.Līdz tam gadījās ka pēc maizes karašiņām bija rindā jāstāv...
Sešdesmito beigas un septiņdesmitie bija tajos laikos uzplaukums.Naftas cenas cēlās,Krievos dzīve gāja tīri laba.Krogos pie durvīm rindas stāvēja,šveicara darbs bija godpilnā cieņā..Es arī studiju gados pa vakariem uz tā viļņa uzsēdos...)
Nāca 80 tie un vidū sākās krīze,naftas cenas kritās,tādējādi jeņķi veicināja PSRS ekanomikas sabrukumun un sistēmas maiņu,Iecēla Gorbačovu,tas uztaisīja perestroiku,atļāva brīvo tirdzniecību.Bija jautri laiki,visi štancēja un tirgoja ko var...Tad nāca Jeļcina apvērsums,psrs sabrukums,rekets ,bandītizms un alstu izlaupīšanas laiki.
30.aprīlis 2018, 00:27 | links
 
uldens2 [6m]: Te jau nenievā senču veikumu,bet sūdigo sistēmu,ka to nevar atšķirt es nesaprotu??Tonis vienkārši grib, lai viņu ciena par to, ka viņš ir vecs un dzīvojis bik ilgāk, nekā Tu. Bet tā tās lietiņas nenotiek- cieņa jānopelna, bet jauns muļķis pēc gadiem paliek par vecu muļķi, tā arī visa starpība...

raihs, 30.aprīlis 2018, 00:11
Jauns muļķis no veca atšķiras tikai ar to, ka jaunais grib runāt par tām lietām no kurām neko nezin, bet vecais runā par to ko zin un pats piedzīvojis. Atšķirība tomēr ir - un liela.

krumujancis, 30.aprīlis 2018, 00:14
esmu dzimis 78.gadā,tā ka redzeju un labi atceros tukšos veikalus,tāda forša stabilitāte un nemaz nebij jaraizējas par bērnu nākotni,jo izvēles jau tiem bērniem nebij,izaugs jaunais biorobots un varēs fabrīķī štampot brāķus,ideāla dzīve.
Visur kur komunisms skāra ar savu stulbumu ir degradētas teritorijas ar degradētiem prātiem.Tas ka jūs bijāt jauni un vienaudzēm pupi stalti stāvēja ir cits stāsts
30.aprīlis 2018, 00:25 | links
 
Jauns muļķis no veca atšķiras tikai ar to, ka jaunais grib runāt par tām lietām no kurām neko nezin, bet vecais runā par to ko zin un pats piedzīvojis. Atšķirība tomēr ir - un liela.

krumujancis, 30.aprīlis 2018, 00:14

Tā kā mūsu domāšana attīstās lēnāk nekā zinātne, daudzi mūsu pieņēmumi un uzskati ir novecojuši un nepatiesi.
Mels Švarcs
30.aprīlis 2018, 00:24 | links
 
Bij, bi ļoti veselīga pārtika. Pienu slauca, lēja mucās. Dzesēšana ar ar ūdeni no dziļurbuma. Ja sūknis nebija noplīsis. Sliktākā gadījumā piespēra veļas pulveri, ilgāk varēja saglabāt.
Minerālmēslu kaudzes zem klajas debess, ar lietus ūdeņiem lēnām plūda uz tuvējām upītēm un sūcās gruntsūdeņos. Minerālmēslus precīzi dozēja no kukuruzņikiem. Vienu kravu uz šito lauku, divas uz to. Kur trāpīja? Atkarībā no vēja virziena un stipruma.
Virca no kūtīm krājās lielās kaudzēs. Lietus protams daļu aizskaloja uz upēm un ezeriem, bet valstsn bagāta, vai tāpēc tai sūdu trūka.
Maizīti pirka un lopiņiem baroja, sanāca lētāk kā pašiem ko audzēt.
Atceros Aizkraukles VEFs vēl gadus piecus sešus centās ko ražot un tirgot uz Krieviju. Citur to mantu pat par velti neņēma. Tikai arī krievijā cilvēkiem gribējās ko modernāku. Tā lēnā garā, pa starpām iepērkot un mazgājot vārda vis tiešākajā nozīmē citur pasaulē lietotus aparātus (restaurējot), arī šis biznes beidzās.
Arī Rīgas VEFs laiciņu agonēja. Līdz brīdim, kamēr VEFā ražotās istabas izmēra releju centrāles citi ražotāji aizstāja ar lielāka elektro sadales skapja izmēra centrālēm.
Nostaļģijas mocītie, jūs tiešām būtu ar mieru braukāt Rafiņos, pazikos un tamlīdzīgos transportlīdzekļos? Jums taču ir iespēja piepildīt savus nostaļģiskos sapņu nopērkot kādu žiguli. Mūsdienās ražotu. Tie tak jauni maksā kā septiņus gadus veci AUDI? Nez kāpēc mašīnas pērkat lietotas ne jaunas pa to pašu cenu.
Un tā varētu turpināt ilgi un dikti. Tikai kāda jēga, ja cilvēks atceras tikai to ko grib atcerēties. Redz tikai to ko grib redzēt.

AndrisABC, 30.aprīlis 2018, 00:00
Nu gan nogrāvi čupu demagoģijas.
Tiešām, braucu arī ar pirmo Žiguli, kapeiciņu.
Nemaz jau tiem laikiem nebija slikta mašīna, servisu bija maz, bet, ja pamācījās varēja skrūvēt pats, jo tā bija tik ''sarežģīta'' kā āmurs. Līdz tam braucu ar tēva K-125, tad jau paša pirktu IŽ-56, kurš nu jau ir relikvija darba kārtībā. Tā ka nevajag tik šerpi.

krumujancis, 30.aprīlis 2018, 00:09
kāpēc nebrauci ar mercedesu vai bmw???Jo partija bij nolēmusi ka krumujanka un parejie vergi nedrikst.
30.aprīlis 2018, 00:19 | links
 
skutān,PM
30.aprīlis 2018, 00:17 | links
 
uldens2 [6m]: Te jau nenievā senču veikumu,bet sūdigo sistēmu,ka to nevar atšķirt es nesaprotu??Tonis vienkārši grib, lai viņu ciena par to, ka viņš ir vecs un dzīvojis bik ilgāk, nekā Tu. Bet tā tās lietiņas nenotiek- cieņa jānopelna, bet jauns muļķis pēc gadiem paliek par vecu muļķi, tā arī visa starpība...

raihs, 30.aprīlis 2018, 00:11

Jauns muļķis no veca atšķiras tikai ar to, ka jaunais grib runāt par tām lietām no kurām neko nezin, bet vecais runā par to ko zin un pats piedzīvojis. Atšķirība tomēr ir - un liela.
30.aprīlis 2018, 00:14 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager