Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
raihs [29.04.18]: Bralitis [27m]: ABC runa neiet par to . Runa iet par to kas rada IKP. Kas rada to pievienoto vērtību. Pārējais ir politiķu izgudrojums ."Runa iet par.." ir tiešs tulkojums no krievu "reč idjot o..." Latviski pareizi būs "tiek runāts par..." vai "runājam par..." Tā lūk!
"Runa ir...."
29.aprīlis 2018, 20:50 | links
 
Bralitis [29.04.18]: ABC runa neiet par to . Runa iet par to kas rada IKP. Kas rada to pievienoto vērtību. Pārējais ir politiķu izgudrojums .
"Runa iet par.." ir tiešs tulkojums no krievu "reč idjot o..." Latviski pareizi būs "tiek runāts par..." vai "runājam par..." Tā lūk!
29.aprīlis 2018, 20:48 | links
 
krumujancis [29.04.18]: Tālāk variet mani tālāk apkakāt cik tik jums uziet. Skaidrāk vairs pateikt nevaru, ka visi mēs patlaban labi dzīvojam uz n-to miljardu valsts parāda rēķina, kuros valsti ir iedzinuši tie, kas ir augšgalā.
Pagaidām es neredzu, varbūt, ir kas redz, kā tā parādu būšana beigsies, bet, ja domā ekonomiskās kategorijās, tad ož pēc maksātnespējas procesa, vai tieši - valstiskuma zaudēšanas. Būtu ļoti žēl, ja tā.
Ļoti daudzas valstis dzīvo ar tādu pašu vai lielāku parādu procentos pret to ekonomiku - tai skaitā Vācija, Zviedrija, utt. Eiropas valstis, Īrijai vispār 2,5x lielāks parāds procentuāli, kā Latvijai, tāpat bāleliņi brauc uz turieni sēni lasīt...
Pasaules finanšu tirgo ir daudz lēta nauda un parāda apkalpošana izmaksă maz... Tā ka parāds absolūti nav galvenā Latvijas problēma...
29.aprīlis 2018, 20:24 | links
 
ABC runa neiet par to . Runa iet par to kas rada IKP. Kas rada to pievienoto vērtību. Pārējais ir politiķu izgudrojums .
29.aprīlis 2018, 20:24 | links
 
krumujanka tu sevi pozicionē ka veiksmigu biznesmeni,bet tik stulbus tekstus bīdi...Vai tik tava veiksmīgā biznesa pamatā nav gudra sieva kas bīda visas ģelas???Zinu šitādus biznesmeņus kam sieva pareizā vietā pa galveno grāmatvedi stŗadā,un vīra firma sniedz pakalpojumus:DDD
29.aprīlis 2018, 20:09 | links
 
Par diskleksiju nesmejās.
29.aprīlis 2018, 20:02 | links
 
Brālīt tad paanalizē drusku tālāk, kas notiktu ja tas ierēdnis neuzrakstītu instrukciju kartupeļu audzētājam un neizkontrolētu gala rezultātu. Pieņemsim, ka ar bagātīgi mēslojot ar slāpekli kartupeļu ražu var palielināt divas reizes. Ražojošais krūmjancis taču to nepalaidīs garām, no tā taču atkarīga viņa peļņa. Un pat ja krūmjancis būs apzinīgs un pats būs noskaidrojis kāda slāpekļa deva kartupeļu ēdājiem ir nekaitīga un neindēs citus atradīsies gana daudz savādāk domājošo. Tāpēc es labāk paļaujos uz ierēdņu un kontrolējošo institūciju darbību.
29.aprīlis 2018, 19:53 | links
 
Es runāju tikai par dabisko saprātu un inteliģenci. Kad Krjancis pirmoreiz Bērziņu junioru nosauca par Ajatolu, es klusēju, tas bija jau kādu krietnāku brīdi iepriekš. Tiešām, kuram gan negadās, turklāt reizēm pirkstiņi trāpa pa blakus taustiņu.
Taču šodien vairs neizturēju. Johaidī, kad saprātīgs cilvēks klabina - Ajatols, viņam tiešām nerodas nekādas asociācijas? Vai tiešām viņš domā, ka Korāna tulkotājs un atdzejotājs Uldis Bērziņš savu atvasi nosaucis par Ajatolu (asociācija - ajatolla, bardzības ziņā otrais aiz šaitana)?
Tātad vai nu domā greizi, īsti nezinot, kas ir ajatolla, vai arī viņam ir PH sindroms, ko un kā klabināt. Jo viņam taču pieder vienīgā un īstā taisnība.
Sorry pārējiem, bišķiņ par daudz ielipinos viena tukšpūša varoņdarbos.
29.aprīlis 2018, 19:50 | links
 
Šeit domāšana apstājas pie div reiz divi. Es arī māku izaudzēt kartupeli. Kur paliks tava ražošana tajā brīdī kad katrs audzēs savu kartupeli pats?

AndrisABC, 29.aprīlis 2018, 19:34

Ja nemaldos,pirms mēneša,visai plaši,tika pārrunāti ekonomikas pamatlikumi.
29.aprīlis 2018, 19:43 | links
 
Tālāk variet mani tālāk apkakāt cik tik jums uziet. Skaidrāk vairs pateikt nevaru, ka visi mēs patlaban labi dzīvojam uz n-to miljardu valsts parāda rēķina, kuros valsti ir iedzinuši tie, kas ir augšgalā.
Pagaidām es neredzu, varbūt, ir kas redz, kā tā parādu būšana beigsies, bet, ja domā ekonomiskās kategorijās, tad ož pēc maksātnespējas procesa, vai tieši - valstiskuma zaudēšanas. Būtu ļoti žēl, ja tā.
29.aprīlis 2018, 19:42 | links
 
Andreiko,kam negadās!? Cilvēcīgi! Domāju,visi sapratām,ka domāts Ataols.
29.aprīlis 2018, 19:37 | links
 
Kr- jancis nupat pierāda savu augsto izglītotību, vareno kompetenci un neizsmeļamās zināšanas (par kā trūkumu viņš kritizē citus.

Citāts no Krjanča:

"Šī procedūra plašāk ir pazīstama kā TIESISKUMS
Raksturīgs piemērs Ajatols Bērziņš - kur vēl labāk."

Dzejnieka un tulkotāja Ulda Bērziņa un LU pasniedzējas Jeļenas Staburovas dēlu sauc ATAOLS. Un nekādā gadījumā AJATOLS.

Ajatollas islāmticīgajiem šiītiem ir augstākie reliģiskie vadoņi unj likumdevēji, varētu par teikt, Korāna un šariata hitleriņi. Zināmākais piemērs - pērnā gadsimtā ajatolla Homeini, Irānas absolūtais līderis. Tas pats, kas piesprieda nāvessodu izcilajam literātam Salmanam Rušdi. Nāvessoda spriedums nav atcelts vēl šobaltdien, Rušdi spiests Anglijā mitināties, lietojot partizāņu metodes.

andreiko, 29.aprīlis 2018, 19:31

A man vienalga kā to Bērziņu sauc, labi, ka pats saprati par ko iet runa.
29.aprīlis 2018, 19:35 | links
 
Krūmjanci, ar ko atšķiras tavs izaudzētais kartupelis kurš gala rezultātā nonāk sirdsmājiņā no santehniķa pakalpojuma? Galu galā santehniķa darbs dod labumu daudziem gadiem, tavs kartupelis vienai ēdiena reizei. Ne tā?

AndrisABC, 29.aprīlis 2018, 19:05


Paanalizēšu šo piemēru. Abi rada savam darbam pievienoto vērtību. Kartupeļu audzētājs lielāku,pakalpojuma sniedzējs mazāku .Bet abi viens bez otra iztikt nevar. BET ir ministrija ar ierēdņiem kura raksta instrukcijas kā pareizi jāstāda un jāaudzē kartupelis ,tas pats attiecas arī uz santehniķa darbu. Tie nerada pilnīgi nekādu pievienoto vērtību - tātad ir pilnīgi liekēži kas dzīvo uz abu darboņu rēķina. Rezultāts ir neticami vienkāršs.

Maksāt vai nemaksāt valstij nodokļus ? Maksāt. Varianti : Degs māja . Pažarnieks tev pateiks - uzrādiet nodokļu deklarāciju un tikai mēs dzēsīsim. Sird klope - dakters nešpricēs kamēr neredzēs vai esi vai neesi nodokļu maksātājs. Uzbruks ienaidnieks - armija parādīs ar pirkstu uz tavu māju teiks - viņam sava teritorija lai pats ar plinti aizstāv savu māju.
29.aprīlis 2018, 19:35 | links
 
Šeit domāšana apstājas pie div reiz divi. Es arī māku izaudzēt kartupeli. Kur paliks tava ražošana tajā brīdī kad katrs audzēs savu kartupeli pats?
29.aprīlis 2018, 19:34 | links
 
Kr- jancis nupat pierāda savu augsto izglītotību, vareno kompetenci un neizsmeļamās zināšanas (par kā trūkumu viņš kritizē citus.

Citāts no Krjanča:

"Šī procedūra plašāk ir pazīstama kā TIESISKUMS
Raksturīgs piemērs Ajatols Bērziņš - kur vēl labāk."

Dzejnieka un tulkotāja Ulda Bērziņa un LU pasniedzējas Jeļenas Staburovas dēlu sauc ATAOLS. Un nekādā gadījumā AJATOLS.

Ajatollas islāmticīgajiem šiītiem ir augstākie reliģiskie vadoņi unj likumdevēji, varētu par teikt, Korāna un šariata hitleriņi. Zināmākais piemērs - pērnā gadsimtā ajatolla Homeini, Irānas absolūtais līderis. Tas pats, kas piesprieda nāvessodu izcilajam literātam Salmanam Rušdi. Nāvessoda spriedums nav atcelts vēl šobaltdien, Rušdi spiests Anglijā mitināties, lietojot partizāņu metodes.

andreiko, 29.aprīlis 2018, 19:31

A man vienalga kā to Bērziņu sauc, labi ka pats saprati par ko iet runa.
29.aprīlis 2018, 19:33 | links
 
Kr- jancis nupat pierāda savu augsto izglītotību, vareno kompetenci un neizsmeļamās zināšanas (par kā trūkumu viņš kritizē citus.

Citāts no Krjanča:

"Šī procedūra plašāk ir pazīstama kā TIESISKUMS
Raksturīgs piemērs Ajatols Bērziņš - kur vēl labāk."

Dzejnieka un tulkotāja Ulda Bērziņa un LU pasniedzējas Jeļenas Staburovas dēlu sauc ATAOLS. Un nekādā gadījumā AJATOLS.

Ajatollas islāmticīgajiem šiītiem ir augstākie reliģiskie vadoņi unj likumdevēji, varētu par teikt, Korāna un šariata hitleriņi. Zināmākais piemērs - pērnā gadsimtā ajatolla Homeini, Irānas absolūtais līderis. Tas pats, kas piesprieda nāvessodu izcilajam literātam Salmanam Rušdi. Nāvessoda spriedums nav atcelts vēl šobaltdien, Rušdi spiests Anglijā mitināties, lietojot partizāņu metodes.
29.aprīlis 2018, 19:31 | links
 
Bez tā kartupeļa nebūtu santehniķu utt.

BrunoL, 29.aprīlis 2018, 19:25

Pilnīgi pareizi. To taču mēs uzskatāmi redzam kas notiek valstī. Pamazām tauta lasās prom, un tikai tāpēc ka augšās nesaprot vienkāršas patiesības, vai arī nevēlas tās saprast.
29.aprīlis 2018, 19:28 | links
 
Bez tā kartupeļa nebūtu santehniķu utt.
29.aprīlis 2018, 19:25 | links
 
Krūmjanci, ar ko atšķiras tavs izaudzētais kartupelis kurš gala rezultātā nonāk sirdsmājiņā no santehniķa pakalpojuma? Galu galā santehniķa darbs dod labumu daudziem gadiem, tavs kartupelis vienai ēdiena reizei. Ne tā?

AndrisABC, 29.aprīlis 2018, 19:05

Atširas ar to, ka es kartupeli esmu radījis no jauna, tā ir pievienotā vērtība, kuras līdz šim nebija. Bet santehniķis taču nav saražojis tās trubas, zāģus, uzgriežņus, vai ko citu - to ir izdarījušu citi ražotāji, viņš ir ielicis savu darbu tikai citu darba izmantošanā, un par to galu galā maksā tas, kas ir veidojis šo pievienoto vērtību. Teiksim, zemnieks no savu kartupeļu pārdotās naudas.
Ja nebūtu šo kartupeļu - nafig tam zemniekam to santehniķi, ja nav ar ko maksāt.
Bet tur jau tā lieta, ka augšās nevar saprast, ja neaudzēs šos kartupeļus tad tā pārējā nauda agri vai vēlu beigsies - bankas visu aizskaitīs uz savām mītnes zemēm.
29.aprīlis 2018, 19:20 | links
 
Viņa kartupelis vismaz dod kadu labumu,bet tava liekēža diršana nodara tikai kaitējumu...
29.aprīlis 2018, 19:14 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager