Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Zarazij, mēs parasti par visu spriežam pēc savas pieredzes. Katru individuālu uzņēmumu iespaido tirgus, konkurence un progress, vai ne? Tā ka spriest par kopējo stāvokli ekonomikā pēc atsevišķu uzņēmuma rādītājiem ir stingri nepareizi. Es aizeju uz pārtikas veikalu un man neliekas ka cenas būtu kāpušas. Citam liksies ka kritušas. Citam ka kāpušas. Tās ir izjūtas.
Atliek balstīties tomēr uz cipariem. Un svarīgi izlasīt šo: "pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās" Budžeta ieņēmumi ir lielāki gan akcīzes nodokļos, gan pārtikas tirdzniecībā. Gan visās pārējās nozarēs. Tātad grozās vairāk naudiņas. Un ja grozās vairāk naudiņas, tad kā ir? Tas pat īsti nav svarīgi, vai uz cenu celšanās rēķina, vai pelēkās ekonomikas samazināšanās rēķina. Tāpat no kopējā budžeta mums visiem, nav runa par tevi vai mani, sabiedrībai atlec kaut kas vairāk. Tam noteikti nav jābūt ne tavā, ne manā kabatā. Mēs pat drīkstam bankrotēt, bet tas nenozīmē ka ar valsts ekonomiku ir cauri. Tas var būt papildus izremontēts ceļa kilometrs, papildus kompensējamas zāles. Kādam jauna koncertzāle. Galu galā algu pieaugums visu nīstajā valsts pārvaldē. Medicīnai iedeva vairāk naudiņas un reku rezultāts, zāļu mazumtirdzniecībā pieaugums. Un ne jau tāpēc, ka vairāk slimo. Atkārtošu vēlreiz: Medicīnai iedeva papildus naudu.
Manuprāt viss ir labi tik ilgi kāmēr ir sabalansēts budžets, kāmēr tas aug, līdz sākas inflācijas skrējiens.
29.aprīlis 2018, 12:35 | links
 
Nelabais doctor,kā ta Zviedru zemē gāja?

akmens, 29.aprīlis 2018, 12:18

Nelabais doctor,kā ta Zviedru zemē gāja?

akmens, 29.aprīlis 2018, 12:18

Vēl tik braukšu. Tikko kompaanija atgriezās, labi savilka
29.aprīlis 2018, 12:20 | links
 
Nelabais doctor,kā ta Zviedru zemē gāja?
29.aprīlis 2018, 12:18 | links
 
Musoņi ir klāt!... DDD !
29.aprīlis 2018, 11:59 | links
 
Tonis [29.04.18]: Administrācija arī brīvdienās nesnauž,tā kā filtrējiet bazāru...:)
Esmu atpakaļ. Solos rupjības vairs nerunāt. Martins tāpat saprata kas viņš ir
29.aprīlis 2018, 11:55 | links
 
Administrācija arī brīvdienās nesnauž,tā kā filtrējiet bazāru...:)
29.aprīlis 2018, 11:53 | links
 
Ka jums patik Lāčplēšu diena? Ja kaiminjs sevi pozicione kā lāci tad mums vajadzetu ar dienu kā lāču plēsēju. :)
29.aprīlis 2018, 11:31 | links
 
Mans foreļus zviedros atskaldījies,tagadiņ jāsāk veselība uzlabot...

Tonis, 29.aprīlis 2018, 11:28


Pareizi Toni, uz veselību tak arī iespaidu atstāj dulla rukāšana, un par naudu kā zināms, to nenopirkt...
29.aprīlis 2018, 11:31 | links
 
Sila jest uma nenada.
29.aprīlis 2018, 11:29 | links
 
Mans foreļus zviedros atskaldījies,tagadiņ jāsāk veselība uzlabot...
29.aprīlis 2018, 11:28 | links
 
Vispār jau mūszemītē tā ir, gribi vairāk ko atļauties, dzīvot normāli, jāstrādā ir vairāk. Redzu kā čomi sitās uzņēmējšeptēs , nudien neapskaužu... Šiem praktiski nav brīvdienu...

Es teiksim piespiežos vairāk laikā, kad mazāk pie ūdeņiem - ziema, pavasara pirmie mēneši...

Savādāk nav jau vairs prieka no nopelnītā rubļa, jā viņš tev ir, bet par kādu cenu...
29.aprīlis 2018, 11:26 | links
 
skutans [2m]: Es skatos ,svens76 nemaz asarus baltiņā neklapē...Ciešos. Ja godīgi nav sanācis. 50nieki jāpelna:)

svens76, 29.aprīlis 2018, 11:07


Jā, tie 50nieki...:)
Nu traki, 50nieki traucē hobijam, gadās reizēm, bet tas nav labi, cenšos izvairīties:)
29.aprīlis 2018, 11:12 | links
 
Es skatos ,svens76 nemaz asarus baltiņā neklapē...
29.aprīlis 2018, 11:06 | links
 
Un ja kas,drīz varēsim arī ar 500kiem atslaucīties...
Raihujanci,pako vaļā...:)
29.aprīlis 2018, 10:40 | links
 
Mēs ar Zarāziju kaut kur līdzīgi domājam...:)
29.aprīlis 2018, 10:34 | links
 
O,tas man sāk patikt...:)
Svenu esmu vienreiz saticis,izskatījās sakarīgs un štengrs puika.Mirtinu dzīvē redzējis neesmu,bet noskatoties filmiņu un vizuālizējot to ar to ,par ko teitan iztaisies,nu neesi tu cietais kniebējs...
29.aprīlis 2018, 10:32 | links
 
Itkā pieauguši veči,bet ar humora izjūtu jums galīgi švaki.Jūs tos mārtiņa tekstus tiešam tik ļoti pie sirds ņemat ka abidna paliek??

uldens2, 29.aprīlis 2018, 09:46


Lai tak amzierējās , pēc 1.05. rimsies:)
29.aprīlis 2018, 09:50 | links
 
Itkā pieauguši veči,bet ar humora izjūtu jums galīgi švaki.Jūs tos mārtiņa tekstus tiešam tik ļoti pie sirds ņemat ka abidna paliek??
29.aprīlis 2018, 09:46 | links
 
Jā, mārtiņ, es nevaru, toties es krīzes laikā iekārtas un telpas darbam pirku...
29.aprīlis 2018, 08:52 | links
 
Jā, X5 bija...
29.aprīlis 2018, 08:51 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager