Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Piekrītu Zarāzija domu gājienam...Visi tie cipari uz papīra ir no pirksta izzīsti.Nekas neliecina par reālo dzīveslīmeņa augšupeju.Varbūt celtnieki uz ES fondu atbalsta kaut ko sāk rušināt,bet mazajiem tagadiņ pie mūsdienu politikas tuvojas kirdik...
Raihujānim jau PO,šamam auseklīši aizies...:)
28.aprīlis 2018, 17:41 | links
 
Samērā daudz ļautiņu jau kuro gadu sēž uz sāli un sērkociņiem gatavi traģēdijai, bet tā kā nenāk tā nenāk. Tāpat kā ASV sabrukums, kuru krievi jau prognozē 20 gadus..
Istenībā tas ir pārsteigums, ka tik labi attīstības rādītāji, jo ņemot vērā lielās problēmas Latvijas austrumos un lielo emigrāciju tie cipari ir tuvu ideālam.
28.aprīlis 2018, 15:44 | links
 
Labs piemērs, kā ar no konteksta irzuatiem cipariem, bez analīzes var manipulēt ar tautu.
Skaists virsraksts Delfos "Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā martā gada laikā pieaudzis par 6,5%". Viss iet uz augšu, visiem piķa cik negribi, visi pērk atspērušies :)

A paskatoties "smukos" ciparus jebkuram puslīdz ar makroekeonomiku pazīstamam cilvēkam skaidrs - palēnām tuvojas tukla polārlapasa (kr. val. "полный песец).

Primitīvi pa virsu analizējot pāris galvenās lietas:

Pret pagājušo gadu:
1. pieaugums pārtikas mazumtirdzniecībā... Nez vai rīt sākuši par 7%vairāk, attiecīgi pieegums reālāks uz cenu celšanās rēķina... Viena no galvenajām krīzes pazīmēm - krīzes laikā ceļas cenas pārtikai un pirmās nepieciešamības precēm (jo bez tām neizdzīvot un to izmanto) a visam pārējam stipri krīt...
2. Pieaugums degvielā - nu tak arī tupa degviela dārgāka un akcīze lielāka, summā +, realitātē (ielietajos litros) visdrizāk -
- sanāk, ka jūtams rēalais pieaugums kaut cik ir būvniecībā (ES fondi apgūstas) un kosmetikā/tualetes piederumos (nu hren zin kas tur pabāzts apakšā, datu trūktst, varbūt tur ar lēcienu rada tikai ar celtniecību sasaistāmie tīrišanas līdzekļi)

Marts pret februāri. Arī mega labs salīdzinājums smukiem cipariem, paņemt sezonas "mirušāko" ziemas mēnesi ar 28. deinām un lepni salīdzināt kāda izaugsme nākošajā menēsī. Jā, ezim skaidrs, ka oboroti martā lielāki praktiski visur, pavasaris tak.

Nezinu par elektroniku, bet liels pieaugums farmācijā ir ļoti sūdīga zīme - vai nu tauta martā stipri vairāk slimojusi, vai arī zāles palikušas dārgākas. Degviela par 1% kritums vispār ir ļoti slikta zīme - tas nozīmē, ka martā, kad loģiski būtu tā kā jābrauc vairāk kā februārī, tauta ir braukusi mazāk un lējusi mazāk... Padomājam kāpēc, nekas labs galvā nenāk.. Cenas tak vroģe nemazinājās...

Nu neredzu es neko tur labu - mans secinājums, ka piķis puslīdz ir tikai būvniekiem un ne savs, bet ES fondu atrauga...

Oriģinālais raksts:
http://www.delfi.lv/bizness/ekonomika_skaitlos/mazumtirdzniecibas-apgrozijums-latvija-marta-gada-laika-pieaudzis-par-6-5.d?id=49978987

zaraza, 28.aprīlis 2018, 12:14


Galvenais laicīgi iepirkt sāli un sērkociņus !
28.aprīlis 2018, 12:33 | links
 
Labs piemērs, kā ar no konteksta irzuatiem cipariem, bez analīzes var manipulēt ar tautu.
Skaists virsraksts Delfos "Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā martā gada laikā pieaudzis par 6,5%". Viss iet uz augšu, visiem piķa cik negribi, visi pērk atspērušies :)

A paskatoties "smukos" ciparus jebkuram puslīdz ar makroekeonomiku pazīstamam cilvēkam skaidrs - palēnām tuvojas tukla polārlapasa (kr. val. "полный песец).

Primitīvi pa virsu analizējot pāris galvenās lietas:

Pret pagājušo gadu:
1. pieaugums pārtikas mazumtirdzniecībā... Nez vai rīt sākuši par 7%vairāk, attiecīgi pieegums reālāks uz cenu celšanās rēķina... Viena no galvenajām krīzes pazīmēm - krīzes laikā ceļas cenas pārtikai un pirmās nepieciešamības precēm (jo bez tām neizdzīvot un to izmanto) a visam pārējam stipri krīt...
2. Pieaugums degvielā - nu tak arī tupa degviela dārgāka un akcīze lielāka, summā +, realitātē (ielietajos litros) visdrizāk -
- sanāk, ka jūtams rēalais pieaugums kaut cik ir būvniecībā (ES fondi apgūstas) un kosmetikā/tualetes piederumos (nu hren zin kas tur pabāzts apakšā, datu trūktst, varbūt tur ar lēcienu rada tikai ar celtniecību sasaistāmie tīrišanas līdzekļi)

Marts pret februāri. Arī mega labs salīdzinājums smukiem cipariem, paņemt sezonas "mirušāko" ziemas mēnesi ar 28. deinām un lepni salīdzināt kāda izaugsme nākošajā menēsī. Jā, ezim skaidrs, ka oboroti martā lielāki praktiski visur, pavasaris tak.

Nezinu par elektroniku, bet liels pieaugums farmācijā ir ļoti sūdīga zīme - vai nu tauta martā stipri vairāk slimojusi, vai arī zāles palikušas dārgākas. Degviela par 1% kritums vispār ir ļoti slikta zīme - tas nozīmē, ka martā, kad loģiski būtu tā kā jābrauc vairāk kā februārī, tauta ir braukusi mazāk un lējusi mazāk... Padomājam kāpēc, nekas labs galvā nenāk.. Cenas tak vroģe nemazinājās...

Nu neredzu es neko tur labu - mans secinājums, ka piķis puslīdz ir tikai būvniekiem un ne savs, bet ES fondu atrauga...

Oriģinālais raksts:
http://www.delfi.lv/bizness/ekonomika_skaitlos/mazumtirdzniecibas-apgrozijums-latvija-marta-gada-laika-pieaudzis-par-6-5.d?id=49978987
28.aprīlis 2018, 12:14 | links
 
Morgen. To ka Trumpis ir kruts,varēja jau saprast noskatoties viņa jaunības klipus. Vienīgi mani bišku satrauc tas,ka tik šams neiet azartā un izrādoties nesavāra kādus nopietnākus sūdus...

Tonis, 28.aprīlis 2018, 06:15


Neķer krenķi, gan jau Vējonis vai Kučinskis viņam palīdzēs pieņemt pareizos lēmumus.
28.aprīlis 2018, 08:10 | links
 
Morgen. To ka Trumpis ir kruts,varēja jau saprast noskatoties viņa jaunības klipus. Vienīgi mani bišku satrauc tas,ka tik šams neiet azartā un izrādoties nesavāra kādus nopietnākus sūdus...
28.aprīlis 2018, 06:15 | links
 
Tad jasaka, Tramps kaa izradas ir kruts dzeks. Mak tirgoties..
28.aprīlis 2018, 00:22 | links
 
mjuniors [28.04.18]: Korejiesus ne pirmo reizi amerikani baro. Partikas maisus dabuja, un atkal veca dziesma. Skatisimies, kas talak bus.
manuprāt štati uz pirkstiem kimam paskaidroja- lielgabalu tūkstoši kas notēmēti uz Seulu tiks likvidēti n- minūtēs, kara bāzes n- stundās, dzīvais spēks bāzēs tāpat, Sīrijas vidjikus ar parādīja.
28.aprīlis 2018, 00:14 | links
 
Midžetam baigi kremt. Tagad katrā savā postā pieminēs mani kā dievludzējs velnu. Malacis, midžet :)
28.aprīlis 2018, 00:11 | links
 
Korejiesus ne pirmo reizi amerikani baro. Partikas maisus dabuja, un atkal veca dziesma. Skatisimies, kas talak bus.
28.aprīlis 2018, 00:06 | links
 
Korejiesus ne pirmo reizi amerikani baro. Partikas maisus dabuja, un atkal veca dziesma. Skatisimies, kas talak bus.
28.aprīlis 2018, 00:06 | links
 
uldens2 [27.04.18]: Jā, Kims toč baigi pārsteidzis. Tā, jocīgi pavisam. Runā tādā teksā kā pavisam cits cilvēks. Olimpiāde nospēlēja?.! Aizbrauca māsa un šim moš smadzenes paskaloja. :) Interesanti, cik ilgi tā būs. Īsti grožus vaļā ar nevar viņš laist, apēdīs tautieši bez sāls.

mjuniors, 27.aprīlis 2018, 23:20
nu redzēja ka tramps sīrijās visus skalda kā sūdus,saprata ka ja dirsīsies dabūs viņš ar pa muguru
parunāja ar ķīniešiem,amerikāņiem, gan jau krievu ar, vienojās par varas saglabāšanu apmaiņā pret taustāmiem bonusiem valstij, reālu karu neviens negrib, pārāk piesārņota pussala,sabiedrotie korejieši plus dusmīgi ķīnieši, nah, labāk sūdīgs miers, aizvedīs paiku , šie nebūvēs bumbu , varbūt vilks uz ķīnas modeli, tomēr lēts darbaspēks ntie miljoni, arī resurss.
27.aprīlis 2018, 23:59 | links
 
krumujancis [19m]: krumujancis [17m]: Krūmjanci gan var , gan nevar tev piekrist. Vai nu esi pimpis vai nu neesi -pa vidu ir politiķi . Sekoju līdzi jūsu kašķim . Tu nonāci pretrunā ar savu iepriekš teikto . Akm protams kā izglītots cilvēks minēja par senču grozīšanos zārkā . Nu un? Tas es vecu vecs teiciens .Un ja kas ļoti pat patiess. Tu un atpalikušais Martins sākāt maurot ka tiek aizskarti jūsu mirušie senči . Muļķības . Ir jāsaprot tā teiciena jēga.

Bralitis, 27.aprīlis 2018, 21:16
Atceries, vai liec aiz auss!
1.Tad, kad nav citu argumentu, lai oponētu kādai domai, šoreiz par C&R, - tad sākas zākāšanās. Bet ja nu patiešām to argumentu nav, un viņu nevar būt pat pēc definīcijas, jo zināms sadisms tas ir, protams, to var saprast, vai nē, tā ir katra personīgās uztveres lieta, taču tāpēc zākāties?
2. Un te nu ir vienalga kā to dara, bet vissliktāk, ja aizskar mirušos. It īpaši tos, kuri ir pietiekoši savā zemes dzīvē darījuši, lai tādi jefiņi zākātāji netiktu represēti, vai kādi vispār paliktu dzīvi.
3. Tāpēc, ja nezini personības, no šādas rīcības jebkurš inteliģents cilvēks censtos izvairīties, lai kādas arī tās parunas tautā neklīstu.
Ja to dara - tad no inteliģences tādā cilvēkā nav ne smakas, ko arī AV pierādīja.
4. Nepazīstu MartinuSI personīgi, taču viņa pozīciju šajā jautājumā novērtēju ar respect, īsts vīrs, kurš saprot lietas.5Janciit, sadisms un necienja pret lomu, kad tackaa vadaa un fonaa glupi, lielmaniigi smaida

apelsins, 27.aprīlis 2018, 23:32
Jau sākas. Ja gribi nes uz muguras, man ērtāk ar tačku, kāda starpība kā līdz auto tiecPapu uz kapiem tackaa vedi. Tjipa eertaak un aatraak. Jeb ar ragutinjaam mezjaa jau sen ievests.
Vispaar shausmiiga tev attieksme pret pasha noleemeetu dziiviibu

apelsins, 27.aprīlis 2018, 23:51

Laikam. apelsīn, ierāvis esi? Tā zivs, kas tačkā ir mirusi, un vai tomēr labāk nav to ilgāk paturēt svaigā gaisā, vai iebāzt polietilena maisā un tad nest līdz mašīnai? Pie kam, man loms nav jāslēpj kā iespējams šeit dažam labam.
Un esi korekts, neaiztiec mirušos, tas nav uz labu tev pašam. Ka kāds no kapiem nepasauc līdz.
27.aprīlis 2018, 23:58 | links
 
krumujancis [27.04.18]: krumujancis [17m]: Krūmjanci gan var , gan nevar tev piekrist. Vai nu esi pimpis vai nu neesi -pa vidu ir politiķi . Sekoju līdzi jūsu kašķim . Tu nonāci pretrunā ar savu iepriekš teikto . Akm protams kā izglītots cilvēks minēja par senču grozīšanos zārkā . Nu un? Tas es vecu vecs teiciens .Un ja kas ļoti pat patiess. Tu un atpalikušais Martins sākāt maurot ka tiek aizskarti jūsu mirušie senči . Muļķības . Ir jāsaprot tā teiciena jēga.

Bralitis, 27.aprīlis 2018, 21:16
Atceries, vai liec aiz auss!
1.Tad, kad nav citu argumentu, lai oponētu kādai domai, šoreiz par C&R, - tad sākas zākāšanās. Bet ja nu patiešām to argumentu nav, un viņu nevar būt pat pēc definīcijas, jo zināms sadisms tas ir, protams, to var saprast, vai nē, tā ir katra personīgās uztveres lieta, taču tāpēc zākāties?
2. Un te nu ir vienalga kā to dara, bet vissliktāk, ja aizskar mirušos. It īpaši tos, kuri ir pietiekoši savā zemes dzīvē darījuši, lai tādi jefiņi zākātāji netiktu represēti, vai kādi vispār paliktu dzīvi.
3. Tāpēc, ja nezini personības, no šādas rīcības jebkurš inteliģents cilvēks censtos izvairīties, lai kādas arī tās parunas tautā neklīstu.
Ja to dara - tad no inteliģences tādā cilvēkā nav ne smakas, ko arī AV pierādīja.
4. Nepazīstu MartinuSI personīgi, taču viņa pozīciju šajā jautājumā novērtēju ar respect, īsts vīrs, kurš saprot lietas.5Janciit, sadisms un necienja pret lomu, kad tackaa vadaa un fonaa glupi, lielmaniigi smaida

apelsins, 27.aprīlis 2018, 23:32
Jau sākas. Ja gribi nes uz muguras, man ērtāk ar tačku, kāda starpība kā līdz auto tiec
Papu uz kapiem tackaa vedi. Tjipa eertaak un aatraak. Jeb ar ragutinjaam mezjaa jau sen ievests.
Vispaar shausmiiga tev attieksme pret pasha noleemeetu dziiviibu
27.aprīlis 2018, 23:51 | links
 
Jā, Kims toč baigi pārsteidzis. Tā, jocīgi pavisam. Runā tādā teksā kā pavisam cits cilvēks. Olimpiāde nospēlēja?.! Aizbrauca māsa un šim moš smadzenes paskaloja. :) Interesanti, cik ilgi tā būs. Īsti grožus vaļā ar nevar viņš laist, apēdīs tautieši bez sāls.

mjuniors, 27.aprīlis 2018, 23:20

nu redzēja ka tramps sīrijās visus skalda kā sūdus,saprata ka ja dirsīsies dabūs viņš ar pa muguru
27.aprīlis 2018, 23:51 | links
 
krumujancis [17m]: Krūmjanci gan var , gan nevar tev piekrist. Vai nu esi pimpis vai nu neesi -pa vidu ir politiķi . Sekoju līdzi jūsu kašķim . Tu nonāci pretrunā ar savu iepriekš teikto . Akm protams kā izglītots cilvēks minēja par senču grozīšanos zārkā . Nu un? Tas es vecu vecs teiciens .Un ja kas ļoti pat patiess. Tu un atpalikušais Martins sākāt maurot ka tiek aizskarti jūsu mirušie senči . Muļķības . Ir jāsaprot tā teiciena jēga.

Bralitis, 27.aprīlis 2018, 21:16
Atceries, vai liec aiz auss!
1.Tad, kad nav citu argumentu, lai oponētu kādai domai, šoreiz par C&R, - tad sākas zākāšanās. Bet ja nu patiešām to argumentu nav, un viņu nevar būt pat pēc definīcijas, jo zināms sadisms tas ir, protams, to var saprast, vai nē, tā ir katra personīgās uztveres lieta, taču tāpēc zākāties?
2. Un te nu ir vienalga kā to dara, bet vissliktāk, ja aizskar mirušos. It īpaši tos, kuri ir pietiekoši savā zemes dzīvē darījuši, lai tādi jefiņi zākātāji netiktu represēti, vai kādi vispār paliktu dzīvi.
3. Tāpēc, ja nezini personības, no šādas rīcības jebkurš inteliģents cilvēks censtos izvairīties, lai kādas arī tās parunas tautā neklīstu.
Ja to dara - tad no inteliģences tādā cilvēkā nav ne smakas, ko arī AV pierādīja.
4. Nepazīstu MartinuSI personīgi, taču viņa pozīciju šajā jautājumā novērtēju ar respect, īsts vīrs, kurš saprot lietas.5Janciit, sadisms un necienja pret lomu, kad tackaa vadaa un fonaa glupi, lielmaniigi smaida

apelsins, 27.aprīlis 2018, 23:32

Jau sākas. Ja gribi nes uz muguras, man ērtāk ar tačku, kāda starpība kā līdz auto tiec
27.aprīlis 2018, 23:34 | links
 
to => C&R temata apspriedējiem


mjuniors, 27.aprīlis 2018, 23:25

Izcila inteliģence mjunior! Vai drīz ievietosi kādu savu aktu arī? Varbūt kādu dāmu no copmanēm ieinteresēsi. DDD
27.aprīlis 2018, 23:33 | links
 
krumujancis [27.04.18]: Krūmjanci gan var , gan nevar tev piekrist. Vai nu esi pimpis vai nu neesi -pa vidu ir politiķi . Sekoju līdzi jūsu kašķim . Tu nonāci pretrunā ar savu iepriekš teikto . Akm protams kā izglītots cilvēks minēja par senču grozīšanos zārkā . Nu un? Tas es vecu vecs teiciens .Un ja kas ļoti pat patiess. Tu un atpalikušais Martins sākāt maurot ka tiek aizskarti jūsu mirušie senči . Muļķības . Ir jāsaprot tā teiciena jēga.

Bralitis, 27.aprīlis 2018, 21:16
Atceries, vai liec aiz auss!
1.Tad, kad nav citu argumentu, lai oponētu kādai domai, šoreiz par C&R, - tad sākas zākāšanās. Bet ja nu patiešām to argumentu nav, un viņu nevar būt pat pēc definīcijas, jo zināms sadisms tas ir, protams, to var saprast, vai nē, tā ir katra personīgās uztveres lieta, taču tāpēc zākāties?
2. Un te nu ir vienalga kā to dara, bet vissliktāk, ja aizskar mirušos. It īpaši tos, kuri ir pietiekoši savā zemes dzīvē darījuši, lai tādi jefiņi zākātāji netiktu represēti, vai kādi vispār paliktu dzīvi.
3. Tāpēc, ja nezini personības, no šādas rīcības jebkurš inteliģents cilvēks censtos izvairīties, lai kādas arī tās parunas tautā neklīstu.
Ja to dara - tad no inteliģences tādā cilvēkā nav ne smakas, ko arī AV pierādīja.
4. Nepazīstu MartinuSI personīgi, taču viņa pozīciju šajā jautājumā novērtēju ar respect, īsts vīrs, kurš saprot lietas.5
Janciit, sadisms un necienja pret lomu, kad tackaa vadaa un fonaa glupi, lielmaniigi smaida
27.aprīlis 2018, 23:32 | links
 
to => C&R temata apspriedējiem
27.aprīlis 2018, 23:25 | links
 
Jā, Kims toč baigi pārsteidzis. Tā, jocīgi pavisam. Runā tādā teksā kā pavisam cits cilvēks. Olimpiāde nospēlēja?.! Aizbrauca māsa un šim moš smadzenes paskaloja. :) Interesanti, cik ilgi tā būs. Īsti grožus vaļā ar nevar viņš laist, apēdīs tautieši bez sāls.
27.aprīlis 2018, 23:20 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager