Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
varbūt tiešām pirkšanas paradumi mainījušies un tie specifisko produktu tirgotāji pa visādiem gadatirdziņiem braukā + caur internetu tirgo. Man vairāki paziņas tā dara. Uzturēt mājaslapu nav tas pats, kas veikalu...

Arī krustbērnam sudraba karotīti internetā smalki izpētīju, atradu ka ir arī Raiha veikalā un nopirku :) Iet vnk pa ielu un prasīt katrā veikalā, vai nav sudraba karotes, nešķiet laba doma...
20.aprīlis 2018, 13:26 | links
 
Zaraza
Piekrītu. Mani kā reiz visvairāk šokē tieši tas- vai tik tiešāmTIK maz tā specifiskā produkta ražotāju/tirgotāju? Visādi keramiķi, pinēji, specifiskas veselības procedūras, kosmētiķi, galu galā specifisku produktu, specapģērbu, utt. tirgotāji? Tiem tak lielveikalu nevajag! Nav tādu? Nav iniciatīvas? Aizbraukuši visi? Kas notiek, ibio? Tā toč nav laba zīme Latvijai!
20.aprīlis 2018, 13:18 | links
 
Vēl par lielveikaliem. Tur arī veikala konceptam jābūt uz plašu patēriņu. Es Avotenē speciāli nelieku nekādas šiltes uz ielas, jo, vienkārši garāmejošs klients, kas ierauga uzrakstu "Makšķernieku veikals" un ienāk, bieži var būt neapmierināts ar mūsu sortimentu - A kur tārpiņi, a kur pludiņi, a kur makšķeres pa 5EUR? Sū... ne veikals!"
Mēs esam ļoti šauri specializēti pie mums speciāli brauc civēki no visas Latvijas un ārzemnieki ar iegriežas. Bet ja klients nav dzirdējis par JIG.LV, tad, diemžēl, viņs nav mūsu klients...
20.aprīlis 2018, 13:17 | links
 
cojs [20.04.18]: Būtu labi ja tagad Brālītis nedaudz aizstāvētu krievu militārās spējas, Raihs viņam iedzeltu,Brālīts uzceptos un panestos intresanta lasāmviela :)
Šis scenārijs šeit ir izspēlēts vismaz 100x. Bračka vienmēr zaudē un noziepē asti :DDD
20.aprīlis 2018, 13:13 | links
 
usis [50m]: paskatos ārā pa logu- 2ha stāvlaukums pie tirdzniecibas centra, mašinu nav kur nolikt- pirms 20 gadiem te bija puspamestas noliitavas, putekli, gruvešu kalni.Piekrītu. Tai pat laikā arvien esmu šokā, ka nevaru atrast īrniekus veikala telpām Matīsa ielā par nieka 300€. Nav bijis pat neviena zvana!

raihs, 20.aprīlis 2018, 12:26


A Tu uz Čakeni paskaties, tukšu logu 2x vairāk kā pilnu... Vienkārši paradumi mainījušies, aizmirsti par klientu-"grāmgājēju". Reāli pirktspējīga publika kājām nestaigā un pierod pie ērtībām, vajag ērtu piebraukšanu un garantētu bezmaksas stāvvietu. Tikai, ja nu ļoti specifisks produkts/pakalpojumam, nu kā Tev pašam... Mega-tirdzniecības centri, protams, rullē, bet nu tur atkal nav objektīvi iespējams izdzīvot nelieliem biznesiem, 100EUR+/m2 maz kam ir ar ko segt - vai nu prece, ko vajag pilbīgi visiem, vai nu ekskluzīvs, vai vienkārši piķis jāmazgā...
20.aprīlis 2018, 13:06 | links
 
Būtu labi ja tagad Brālītis nedaudz aizstāvētu krievu militārās spējas, Raihs viņam iedzeltu,Brālīts uzceptos un panestos intresanta lasāmviela :)
20.aprīlis 2018, 13:00 | links
 
pa to kodollielvaru ar vēl nevar zināt vai tās raķetes vispar lidotu.Sīrijā jau superieroči izgāzās,tā ka ir pamats aizdomām ka kodolarsenāls varētu but tikpat ''kvalitatīvs'':DDD
20.aprīlis 2018, 12:53 | links
 
cojs [20.04.18]: Tas tā, lai novirzītu tekstus prom no reliģijas un telpu īres :)
Nevajag novirzīt! Līdz ko sāk runāt par krieviem, tā luters ir klāt! Gluži kā velna piesaukšana:) Jaunais niks šim tieši atbilstošs :DDD
20.aprīlis 2018, 12:51 | links
 
Tas tā, lai novirzītu tekstus prom no reliģijas un telpu īres :)
20.aprīlis 2018, 12:48 | links
 
Krievijai patīk runāt tā, it kā tā būtu militāra lielvara, taču tā nav, uzskata Lūkass: Krievija ir kodollielvara, bet ne militāra lielvara. "Īstā cīņā pret NATO viņi zaudētu piecās minūtēs," prognozē Lūkass
20.aprīlis 2018, 12:43 | links
 
uldens2 [20.04.18]: droši vien tāpēc ka izdevīgāk irēt kādā lielveikalā kur katru dienu garām staigā tukstošiem cilvēku
Izdevīgāk? Normālā lielveikalā 3-10k mēnesī! Turklāt telpas lielveikalā parastam mirstīgajam dabūt nav iespējams! (zinu pēc savas pieredzes)
Es saprotu mūsdienu tendences, bet ka nu tik liela tā tendence!?
20.aprīlis 2018, 12:36 | links
 
usis [21m]: paskatos ārā pa logu- 2ha stāvlaukums pie tirdzniecibas centra, mašinu nav kur nolikt- pirms 20 gadiem te bija puspamestas noliitavas, putekli, gruvešu kalni.Piekrītu. Tai pat laikā arvien esmu šokā, ka nevaru atrast īrniekus veikala telpām Matīsa ielā par nieka 300€. Nav bijis pat neviena zvana!

raihs, 20.aprīlis 2018, 12:26
droši vien tāpēc ka izdevīgāk irēt kādā lielveikalā kur katru dienu garām staigā tukstošiem cilvēku
20.aprīlis 2018, 12:32 | links
 
usis [20.04.18]: paskatos ārā pa logu- 2ha stāvlaukums pie tirdzniecibas centra, mašinu nav kur nolikt- pirms 20 gadiem te bija puspamestas noliitavas, putekli, gruvešu kalni.
Piekrītu. Tai pat laikā arvien esmu šokā, ka nevaru atrast īrniekus veikala telpām Matīsa ielā par nieka 300€. Nav bijis pat neviena zvana!
20.aprīlis 2018, 12:26 | links
 
paskatos ārā pa logu- 2ha stāvlaukums pie tirdzniecibas centra, mašinu nav kur nolikt- pirms 20 gadiem te bija puspamestas noliitavas, putekli, gruvešu kalni.
20.aprīlis 2018, 12:10 | links
 
Ja par tiem 800 "verdzības gadiem", tad Latvijas pirmās neatkarības laiks apgāž rakstā minēto, jo uzņēmējdarbības bija atliku likām(pat leiši un poļi brauca uz Latviju strādāt), pietiekami daudz bija arī latviešu izcelsmes miljonāru. Un ne jau tādu kā tagad- politbiznesmeņu, bet veči, kuri reāli cēla, ražoja, tirgoja...

raihs, 20.aprīlis 2018, 11:59


Tieši tā, Latvijas pirmā brīvvalsts arī apgāž mītu par "800 verdzības gadiem", jo (ok, nebija nekādas avenes, bet visa Eiropas vēsture ir nemitīgi kari un pārdale) tomēr izdevās saglabāt tautas identitāti, valodu, kultūru un teritoriju un 20 gados piedzīvot saimniecisku uzplaukumu.
20.aprīlis 2018, 12:04 | links
 
Ja par latviešu raksturu, tad to, manuprāt, visvairāk ietekmējusi krievu okupācija. Nošaut un izsūtīt labāko tautas daļu, atstājot tikai tupu proletariātu,tos pašus turēt nedabīgos apstākļos 50gadus, nu kas tur labs var sanākt? Rezultāts redzams "uz sejas".
Ja par tiem 800 "verdzības gadiem", tad Latvijas pirmās neatkarības laiks apgāž rakstā minēto, jo uzņēmējdarbības bija atliku likām(pat leiši un poļi brauca uz Latviju strādāt), pietiekami daudz bija arī latviešu izcelsmes miljonāru. Un ne jau tādu kā tagad- politbiznesmeņu, bet veči, kuri reāli cēla, ražoja, tirgoja...
20.aprīlis 2018, 11:59 | links
 
Vo par ekonomiku... Izaugsme esot, ibio...

zaraza, 20.aprīlis 2018, 11:35


Nu šitam mietam ir 2 vai pat vairāk gali...

Es arī skaitos kredītņēmējs, jo man patīk iepirkties ar kredītkarti un mēneša beigās to kredītu nodzēst, nevis katrreiz nošmulētus papīrīšus pārskaitīt, vai pareizs atlikums izdots. Tā ka man ir kredītsaistības, bet tās ir ērtībām, nevis tāpēc, ka man nav ko ēst vai kur dzīvot.

no otras puses, vai tie, kas ņem ātro kredītu 10 eur, vai tiek uzskaitīti tajā KIB? šaubos...
20.aprīlis 2018, 11:55 | links
 
Un nobeidzot - skumji ir tikai tas, ka Latvijā priekšroku daudzās lietās dod ārzemniekiem, nevis savējiem, tie sagādā vairāk nepatikšanu.
Arī manai jaunatnei reiz piederēja tranzīta uzņēmums, kurš darbojās valstij piederošās telpās, kuras nekādi ''nebija iespējams'' pivatizēt, līdz tās nopirka itāļi. Tad tie uzaicināja un uzticēja mūsējiem īpašu darbiņu - tualešu mazgāšanu un uzkopšanu.
Tagad bērni strādā kādā lielā Ženēvas holdingā un to pašu darbiņu uztic itāļiem.
Tā ka latvieši pasaulē nepazudīs, žēl tikai, ka pazūd Latvijai, bet kaut ko šajā virzienā mainīt būs grūti, to pierāda Ajatola Bērziņa liktenis. Kas būs tie, kas uz kaut ko līdzīgu parakstīsies?
20.aprīlis 2018, 11:42 | links
 
 
to zaraza
Īsti tā nav, joprojām pasaulē ir valstis, kur ir cita kārtība, nevaru gan droši tās saukt, jo neesmu tā speciāli interesējies, bet zinu, ka mani bērni par šo kaut ko zina, jo ir vērtējuši iespējas, kādas varētu šajā sakarā izmantot.
20.aprīlis 2018, 11:26 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager