Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Tas nu gan neskan labi!

Citēju: uz valsti man gan pajāt!
2.aprīlis 2018, 15:20 | links
 
Iztiksim bez cipariem, bet tīri sajūtu līmenī nav viss tik slikti kā bieži dzirdēts politiķu priekšvēlēšanu aģitācijā. Tomēr neesam nekādi Mozambikas izsalkušie. Kaut vai paskaties kā lielveikalos rindas pie kasēm aug katru gadu. Degviela dārgāka paliek bet parkoties nav kur. Autoparks arī atjaunojas. Ir jau mums arī tomēr tā vidusšķira. Gan jau mēs iesim to pašu ceļu ko gājušas visas Eiropas valstis. Kā minēju iepriekš - jāiegulda izglītībā un viss būs ok. Ievedīsim lēto darba spēku, paši darīsim darbu, par ko citi ir gatavi arī samaksāt.

showtime, 2.aprīlis 2018, 15:02


Nu no Tavas mutes Dieva ausī, es tik par! Bet, diemžēl, savā sajūtu un sev brīžam mīļo ciparu līmenī, nespēju pamatot kāpēc lai tā būtu :( It sevīški pēc 2020., kad izbeidzas ES fondu piķis :( Tā kā, par loģiski atzīstot arābu sakāmvārdu "Uz Allahu paļaujies, bet kamieli tomēr pats piesien!", intensīvi domāju kur "mukt", ne jau dzīvot, man te klimats patīk un nebūt nav tā ka nejūtu dzimto zemi (uz valsti man gan pajāt!) un senču asinis. Bet pelnīt iztikas līdzekļus, lai tepat cilvēcīgi dzīvotu, vajag citur. A priekš tam, manuprāt, pirms tā 2020. gada jābūt "plānam B" jebkurā lielā un puslīdz stabilā tirgū, vienalga vai Vācijā, vai Skandināvijā, vai ASV, vai Ķīnā vai Japānā utml. Kaut belašu kioskam, bet JABŪT...
2.aprīlis 2018, 15:13 | links
 
Te pat Copes lietās ir agresīva reklāma kas māna cilvēkus -Tesla saver eco. tas it kā samazina elektro enerģijas patēriņu par 50% no kopējā rēķina :D Agrigāts slēdzams rozetē blakus patērētāja rozetei.Tātad vienam el. patērētājam ja vispār kaut ko ieekonomē ;D
2.aprīlis 2018, 15:08 | links
 
zaraza [02.04.18]: Es domāju ka Latvijai viss būs kārtībā un mēs ejam pareizā virzienā, bet varējām arī tur nokļūt ātrāk. Un tie Godmaņi, kas mūs sākotnēji nobremzēja un paši no tā nopelnīja jau nav baigie ieguvēji no tā visa. Jo viņu bērni un mazbērni taču dzīvo tajā pašā valstī.

Un vispār kādam ir baigais prieks būt pārtikušam kamēr kaimiņš ir nabags? Domāju ka nē. Vismaz tā vajadzētu būt ja smadzenes pareizi strādā.

showtime, 2.aprīlis 2018, 14:02

Nē, pilnīgi noteikti komfortablāk ir dzīvot pārtikušu un apmierinātu cilvēku vidē. Tikai pēc mana uzskata vidi veidot jāsāk no sevis un ģimenes, nevis no Mozambikas izsalkušajiem.

A par "ka Latvijai viss būs kārtībā un mēs ejam pareizā virzienā", tad es, būdams tomēr ekonomikas maģistrs un cinisks pargmatiķis, vienkārši tupa matemātiski neredzu tam objektīvu segumu pašreizējos ģeopolitiski-ekonomiskajos apstākļos, pie mūsu valsts iedzīvotāju skaita, vecuma struktūras, resursiem, nenormāli sadrumstalotās infrastruktūras utt. Kaut kā jau vilksim, stagnēsim, agonēsim, bik brīžiem pacelsimies, bik ik pa brīdim pariposim uz leju, diemžēl arī valsts līmenī politiski prostituēsim utt., Kaut kādi taktiski varianti jau ir...
Bet stratēģiski mainīt situāciju - lūdzu ciparus rokā (rēalus, ne CSP murgus) un davai rakstam uz papīra - debets/kredīts/bilance/naudas plūsmas prognoze un kaudzi ar citām garlaicīgām un nepopulārām lietām :)
Iztiksim bez cipariem, bet tīri sajūtu līmenī nav viss tik slikti kā bieži dzirdēts politiķu priekšvēlēšanu aģitācijā. Tomēr neesam nekādi Mozambikas izsalkušie. Kaut vai paskaties kā lielveikalos rindas pie kasēm aug katru gadu. Degviela dārgāka paliek bet parkoties nav kur. Autoparks arī atjaunojas. Ir jau mums arī tomēr tā vidusšķira. Gan jau mēs iesim to pašu ceļu ko gājušas visas Eiropas valstis. Kā minēju iepriekš - jāiegulda izglītībā un viss būs ok. Ievedīsim lēto darba spēku, paši darīsim darbu, par ko citi ir gatavi arī samaksāt.
2.aprīlis 2018, 15:02 | links
 
Es domāju ka Latvijai viss būs kārtībā un mēs ejam pareizā virzienā, bet varējām arī tur nokļūt ātrāk. Un tie Godmaņi, kas mūs sākotnēji nobremzēja un paši no tā nopelnīja jau nav baigie ieguvēji no tā visa. Jo viņu bērni un mazbērni taču dzīvo tajā pašā valstī.

Un vispār kādam ir baigais prieks būt pārtikušam kamēr kaimiņš ir nabags? Domāju ka nē. Vismaz tā vajadzētu būt ja smadzenes pareizi strādā.

showtime, 2.aprīlis 2018, 14:02


Nē, pilnīgi noteikti komfortablāk ir dzīvot pārtikušu un apmierinātu cilvēku vidē. Tikai pēc mana uzskata vidi veidot jāsāk no sevis un ģimenes, nevis no Mozambikas izsalkušajiem.

A par "ka Latvijai viss būs kārtībā un mēs ejam pareizā virzienā", tad es, būdams tomēr ekonomikas maģistrs un cinisks pargmatiķis, vienkārši tupa matemātiski neredzu tam objektīvu segumu pašreizējos ģeopolitiski-ekonomiskajos apstākļos, pie mūsu valsts iedzīvotāju skaita, vecuma struktūras, resursiem, nenormāli sadrumstalotās infrastruktūras utt. Kaut kā jau vilksim, stagnēsim, agonēsim, bik brīžiem pacelsimies, bik ik pa brīdim pariposim uz leju, diemžēl arī valsts līmenī politiski prostituēsim utt., Kaut kādi taktiski varianti jau ir...
Bet stratēģiski mainīt situāciju - lūdzu ciparus rokā (rēalus, ne CSP murgus) un davai rakstam uz papīra - debets/kredīts/bilance/naudas plūsmas prognoze un kaudzi ar citām garlaicīgām un nepopulārām lietām :)
2.aprīlis 2018, 14:17 | links
 
zaraza [02.04.18]: Kaut kas nojuka ar citēšanu :(

===
Par visu ko var diskutēt, bet šeit gan būtu jāsaprot ka nodrošināt savu ģimeni atņemot citiem nekad nevar būt cienījama lieta.

Tas jau vien, ka gribi zagt nozīmē ka tavas vērtības nav parizas. Ja domā ka nauda, pietam godīgi nenopelnita tev atnesīs laimi, tad uzreiz izsaku līdzjūtību.

Cienījami cilvēki ir tie kas šo pasauli atstāj labāku kā atraduši. Bet zogot un bremzējot valsts attīstību, tu zodz arī no saviem pēcnācējiem.

showtime, 2.aprīlis 2018,
=======


Paga, paga - ES nevienam neko neesmu noadzis, uzmetis utt. Ja kādu esmu - lūdzu studijā!

Tālāk davai lūdzu tiksim skaidribā ar morāli-ētisko (ne juridisko!) terminoloģiju un izpratni.

Lūdzu izskaidro vismaz savu personīgo sapratni vismaz par 3 jēdzieniem - "zagt", "godīgi nopelnīt", "labāka pasaule"!

Par tādu figņu, kā "bremzēt valsts attīstību", ko darīt un ko nedarīt, kas jādara un kas vainīgs, pat i nesākam diskutēt, tur uz pārdesmit disertācijām materiāla vismaz.

Domāju, ka aptaujājot 1000 cilvēkus jau izkristalizētos vismaz 100 izpratnes :)
Tas teksts ne par tevi, bet tīri vispārīgi, tā ka neapvainojies. Tevi par zagli nosaukt tiešām nevaru, jo nepazīstu ;)

Šajā gadījumā vairāk konteksts bija par Godmani.

Viņš piemēram valsts līdzekļus piesavinoties gan zog, gan bremzē valsts attīstību, tas savukārt padara šo valsti par sliktāku citiem, un tiem nākas braukt uz UK (kā piemērs).

Tas ka valstij ir mazāk līdzekļu, nozīmē ka mēs visi tiekam pie sliktākas izglītības, medicīnas, ceļiem, lēnāk attīstāmies kopumā.

Es domāju ka Latvijai viss būs kārtībā un mēs ejam pareizā virzienā, bet varējām arī tur nokļūt ātrāk. Un tie Godmaņi, kas mūs sākotnēji nobremzēja un paši no tā nopelnīja jau nav baigie ieguvēji no tā visa. Jo viņu bērni un mazbērni taču dzīvo tajā pašā valstī.

Un vispār kādam ir baigais prieks būt pārtikušam kamēr kaimiņš ir nabags? Domāju ka nē. Vismaz tā vajadzētu būt ja smadzenes pareizi strādā.
2.aprīlis 2018, 14:02 | links
 
zarazij, kamēr teorētiķi lāpa pasauli, braucam biku pamētāt, uz augšu biku.

usis, 2.aprīlis 2018, 13:26


Nevaru, godīgi strādāju - ar ražošanu nodarbojos, ceļu Latvijas ekonomiku! Pirksti zili un asiņaini, kā īstam proletariātam pienākas! Eksportam arī, ja kas - ir pasūtījumi! :)

2.aprīlis 2018, 13:37 | links
 
zarazij, kamēr teorētiķi lāpa pasauli, braucam biku pamētāt, uz augšu biku.
2.aprīlis 2018, 13:26 | links
 
Kaut kas nojuka ar citēšanu :(

===
Par visu ko var diskutēt, bet šeit gan būtu jāsaprot ka nodrošināt savu ģimeni atņemot citiem nekad nevar būt cienījama lieta.

Tas jau vien, ka gribi zagt nozīmē ka tavas vērtības nav parizas. Ja domā ka nauda, pietam godīgi nenopelnita tev atnesīs laimi, tad uzreiz izsaku līdzjūtību.

Cienījami cilvēki ir tie kas šo pasauli atstāj labāku kā atraduši. Bet zogot un bremzējot valsts attīstību, tu zodz arī no saviem pēcnācējiem.

showtime, 2.aprīlis 2018,
=======


Paga, paga - ES nevienam neko neesmu noadzis, uzmetis utt. Ja kādu esmu - lūdzu studijā!

Tālāk davai lūdzu tiksim skaidribā ar morāli-ētisko (ne juridisko!) terminoloģiju un izpratni.

Lūdzu izskaidro vismaz savu personīgo sapratni vismaz par 3 jēdzieniem - "zagt", "godīgi nopelnīt", "labāka pasaule"!

Par tādu figņu, kā "bremzēt valsts attīstību", ko darīt un ko nedarīt, kas jādara un kas vainīgs, pat i nesākam diskutēt, tur uz pārdesmit disertācijām materiāla vismaz.

Domāju, ka aptaujājot 1000 cilvēkus jau izkristalizētos vismaz 100 izpratnes :)
2.aprīlis 2018, 13:20 | links
 
[quote=524660]
2.aprīlis 2018, 13:16 | links
 
Līdz ar to man bija izvēle, vai nu būda laukos un 7 km līdz skolai, vai 3 istabu dzīvoklis pilsētā un 15 minūtes ar kājām līdz skolai.
Protams, ka pašvaldība šajā izvēlē zaudēja. Tad, kad māju, tur dzīvojošie, bija izdemolējuši, tad tā tika piedāvāta - ņem. Teicu - paldies!
Zemi apsaimniekojam, mājas vairs nav.
Un pašvaldībai nav 3 jaunu cilvēku ar augstāko izglītību un daudzu valodu zināšanām, acīmredzot nevajadzēja.
Tā saimnieko gan valstī, gan uz vietām.


krumujancis, 2.aprīlis 2018, 12:47


Nu bet Tu izdarīji pilnīgi loģisku izvēli, un, kā pats saki, savu dzīvi sakārtoji. Kā mācēji, prati, varēji, PATS. Kur problēma, kāpēc kaut kas tracina?

Jā, pašvaldība zaudēja cilvēkus , infrastrukūru, naudu. Nu tad pirmais secinājums, kas man nāk prātā - pašvaldību sistēma nav konkurētspējīga un nespēj izdzīvot, nafig viņa tāda vajadzīga!? Ja kāds grib dzīvot uz senču zemītes un klausīties kā putniņi čivina, - lai meklē tam segumu. PATS! Visa pasaule tā dara, par kāda vēlmi un kaprīzi nevienam citam tā kā nebūtu jāmaksā.

Atvaino, bet mani drizāk pat zemnieki tracina. Jā, es saprotu, stratēģiska nozare, lai būtu ko rīt un tauta nedumpotos, to dotē visā civilizētā pasaulē. Bet nu man pašam būtu pretīgi būt par zemnieku - sēdēt un saprast, ka viss Tavs darbs utt. var reāli pastāvēt tikai tāpēc, ka kāds dotē un subsidē, kaut kā par parazītu pasaules taisnajā zarnā sāc justies :(

Ja kas, tad p..is Rungainis var nepatikt kā cilvēks ( tāpat kā virtuāls personāžs "zaraza), bet vīņš, maita, bieži saka absolūti loģiskas un īsti neapgāžamas lietas, tikai ļoti nepatīkamas kāda ego. Vot zaraza!
2.aprīlis 2018, 13:10 | links
 
zaraza [02.04.18]: zaraza

Es gan pilnībā nepiekritīšu par to pārņemšanu jo pa lielam vis tika vecajiem funkcionāriem un tuvu stāvošām ietekmīgajām personām kas tajā juku laikā noteica kā tas notiks un rakstīja šos noteikumus sev vajadzīgā formā..... Es biju viens no pirmajiem brīvības cīnītājiem un savu biznesu būvēju pilnīgi no nulles tukšā vietā un labi zinu kā notika tas laukos un arī rajonā par valsti mēs visi redzam kā apzināti izzog piesaistot valsts simtiem ļimonu un par kapeikām pēc tam kāds savējais atkal nopērk tas ir Liepājas Met..... tā kā padomā ko tu respektē

valdiszarins, 2.aprīlis 2018, 10:23

Es respektēju jebkuru cilvēku, kurš pirmām kārtām domā par paša,savas ģimenes, bērnu un tuvinieku nākotni. J

Valdi, pirms moralizēt un likt zīmogus un klišejas, no sākuma katram būtu jāsaprot viena lieta. Morāle un ētika ir katram sava, daļēji tā pārklājas ar sabiedrības vairumu, daļēji ar likumiem utt. Pirms mētāties ar termiņiem "zagļi" utt., no sākuma ievelkam elpu apsēžamies un padomājam... Ko ES darītu viņu vietā? Vai viņu darbības atbilst vai neatbilst MANAI personīgai morālei un ētikai? Ko MAN nozīmē termini "zagt", "mest" utt.? Galu galā, vai ES esmu svētais, vai man nimbs galvu spiež un pleci niez , kur spārniņi dīgst?
Cik zinu, Tu esi meistars ar zelta rokām, taisi labas lietas. Nu un saņem par to pelnītu atalgojumu, protams. Vai šie ienākumi tiek deklarēti un par viņiem visi nodokļi maksāti? Jā nē, tad vai Tu esi "zaglis" pats savas ētikas izpratnē? Likuma izpratnē, pilnīgi noteikti :) Vai te varam ieslēgt savu ētikas dubultstandartu - man dzīvot vajag, tie p..ari tāpat visu nopizģīs, mana nauda manā makā, lai iet d..st. Kāpēc lai domātu, ka jebkuri, kam bija iespēja, mācēšana, uzņēmība utt. kaut ko "noprihvatizēt" ir ar kaut ko sliktāki. Tiaki tāpēc ka Tu un es nemācējām?
Par visu ko var diskutēt, bet šeit gan būtu jāsaprot ka nodrošināt savu ģimeni atņemot citiem nekad nevar būt cienījama lieta.

Tas jau vien, ka gribi zagt nozīmē ka tavas vērtības nav parizas. Ja domā ka nauda, pietam godīgi nenopelnita tev atnesīs laimi, tad uzreiz izsaku līdzjūtību.

Ja domā ka nopirkt kādu dārgu objektu būs tev laime, tad esi vien mārketinga upuris. Tas nozīmē ka ar tavām domām ir viegli manipulēt. Patiesās vērtības jau nav cilvēka radītas.

Cienījami cilvēki ir tie kas šo pasauli atstāj labāku kā atraduši. Bet zogot un bremzējot valsts attīstību, tu zodz arī no saviem pēcnācējiem.
2.aprīlis 2018, 13:07 | links
 
Un tad nu nonākam pie stāvokļa, kad no nodokļu naudas var samaksāt simtus tūkstošus par kaut kādu mēslu pētījumu, kuram ir atvilknes vērtība, tam pašam Rungainim, bet nevar atrast dažus simtus jevriku skolas jumta salabošanai, ka prezidenta kantora darbiniekiem kopā var miljonus prēmijās par nedarītu darbu maksāt, bet kaut kur slēdz lauku skolu vai medicīnas iestādi.
Un tas jau ir tas, kas tracina cilvēkus, spiež viņus domāt kā dzīvot tālāk.
Pašam bija līdzīga situācija, kad pārņēmu no pašvaldības sava vectēva īpašumus laukos. Zemi atdeva, lauku māju - nē. Teica - padzīvo pagaidu būdā un cel sev jaunu māju.
Līdz ar to man bija izvēle, vai nu būda laukos un 7 km līdz skolai, vai 3 istabu dzīvoklis pilsētā un 15 minūtes ar kājām līdz skolai.
Protams, ka pašvaldība šajā izvēlē zaudēja. Tad, kad māju, tur dzīvojošie, bija izdemolējuši, tad tā tika piedāvāta - ņem. Teicu - paldies!
Zemi apsaimniekojam, mājas vairs nav.
Un pašvaldībai nav 3 jaunu cilvēku ar augstāko izglītību un daudzu valodu zināšanām, acīmredzot nevajadzēja.
Tā saimnieko gan valstī, gan uz vietām.
Tagad jau radu radi arī tuvinās silei, vārna vārnai jau acī neknābj un viss notiek tā, kā jau notiek, ja neesi savējais - nav viegli.
Šeit nežēlojos par notikušo, jo šodien esmu iekārtojies pietiekoši labai dzīvei, bet tie ir fakti, kurus esmu piedzīvojis pats uz savas ādas.
2.aprīlis 2018, 12:47 | links
 
Redz man laikam tomēr nav vienalga un pajāt kā tiek sačakarēta mūsu Valsts ar to lielo biznesu ko sauc par POLITIKU
2.aprīlis 2018, 12:12 | links
 
Man tā izskatās ka nemāki atšķirt privātu biznesu no nodokļu maksātāju naudas un tas ir tas kas mani uztrauc... privātā sektorā dari kā gribi

valdiszarins, 2.aprīlis 2018, 12:04


"Nodokļu maksātāju nauda" ir tikpat mana un Tava... Pagājušā gadā kopumā no uzņēmumiem un privāti esmu nomaksājis vismaz vienu jaunu Lendkrūzeri, kuru pats nevaru nopirkt, lai gan sapņoju jau labu laiku. Žēl, protams, bet nu krusts virsū un aizmirstu, tā vairs nav nauda manā makā, pilnīgi pajāt kam un kur viņa tiek, uz veselību!
2.aprīlis 2018, 12:08 | links
 
Kompensācijas izmaksā arī lai izsargātos no dārgas, ilgstošas tiesvedības ar visai neprognozējamiem rezultātiem, a šādi akcionārs pieliek punktu un vālē tālāk, jo tās atlaišanas, atstādināšanas no vadošiem amatiem bieži vien nemaz nav saistītas ar pienākumu pildīšanu.
2.aprīlis 2018, 12:04 | links
 
Man tā izskatās ka nemāki atšķirt privātu biznesu no nodokļu maksātāju naudas un tas ir tas kas mani uztrauc... privātā sektorā dari kā gribi
2.aprīlis 2018, 12:04 | links
 
Kas tas par atlidzibam?? Algu sanem par padarito darbu un pec darba zaudesanas bezdarbnieka pabalsts.

mjuniors, 2.aprīlis 2018, 11:47



Nu ne gluži... Bieži stājoties nopietnos amatos līgumā tiek paredzētas atlīdzības un kompensācijas ja pārtrauc darba attiecības. Nu iedomājies - tu esi nopietns un pieprasīts speciālists - Tevi uzrunā un piedāvā jaunu amatu (ne jau pats ar CV skraidi un lūdzies). Tev no kaut kā jaatsakās un jāriskē - attiecīgi nodrošināties ar kompensāciju ir normāla prasība. Pie tam bieži vēl ir tāda lieta, ka tiek uzlikti ierobežojumi, ka pēc amata atstāšanas nedrīksti noteiktu termiņu strādāt tai pašā nozarē pie konkurentiem, tad arī, atbilstoši tiek iekļautas kompensācijas - ja negribat, ka es strādāju nozarē ( a citu ta neko var arī neprast) - maksājiet. Man pašam tāds kontrakts ir bijis - 2 gadus godīgi maksāja 70% no solīdas algas, ne par to, ka es strādāju a par to, ka nestrādāju pie cita :)
2.aprīlis 2018, 11:56 | links
 
Kas tas par atlidzibam?? Algu sanem par padarito darbu un pec darba zaudesanas bezdarbnieka pabalsts.
2.aprīlis 2018, 11:47 | links
 
zarazij
Un šītā nav zagšana... tie tur augšā kas pie varas jau drīkst jo tā jau nav zagšana bet gan POLITIKA....
OIK skandāla iesaistītie atkāpjas no amata(atzīst vainu)
Bijušajam "Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājam Andim Pinkulim, atstājot amatu, izmaksāta atlīdzība 70 000 eiro apmērā, bet bijušajam valdes loceklim Rolandam Lūsverim - 50 000 eiro apmērā.

valdiszarins, 2.aprīlis 2018, 11:39


Kas Tevi uztrauc? Ka cilvēkiem naudu izmaksāja a Tev neizmaksāja? Mani neuztrauc - viņu nauda, viņu kabata, mana nauda manā kabatā, ja nepietiek, tad pats vaiņigs. Mani vairāk šādā griezumā interesētu jautājums - ja viņiem izmaksāja a man nē, vai es tiešām visu esmu izdarījis ko varējis, lai izmaksātu man. Un ko darīt lai nākotnē man arī tiktu?
2.aprīlis 2018, 11:44 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager