Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Dīzelis taču ir nenormāli dārgs.
Iesaki varbūt uzreiz elektrību. Vienīgais kaut cik jēdzīgais elektrības apkures veids ir zemes siltumsūknis.
28.marts 2018, 13:45 | links
 
Bet kāpēc ne siltumsūknis? Nekas netiek dedzināts, skābeklis netiek patērēts, nekādu mēslu, izmešu, neko nav jāuzpilda.
28.marts 2018, 13:42 | links
 
var izskatīt arī dīzeldegvielas katlu, pilniga automātika, nekādi pelni, maisi, reizi gada uzpildi 2t ar bezakcizes degvielu, vēl papildus var kādu golfu pabarot lētak.
28.marts 2018, 13:15 | links
 
Skutān ja tu tiksi to granulu katlu, neliec pašdarbnieku ražojumu.

Vislabākā cenas un kvalitātes attiecība manuprāt pašlaik ir nbe un Centrometal.

Es uzliku Centrometal beigās. Bija viena šaize, nesen ieplīsa degļa Tenis.

Tiesa kantoris novērsa par garantiju.

Es gan pats izjaucu to katlu kādas divas reizes ar domu, ka iespējams pie vainas ir tas, ka viņš ir netīrs, deglim nepietiek gaisa utt.

Tur tajā katlā iekšā vispār nekā nav. Pietiek vienu reizi izjaukt pašam un parunāt ar piegādātāja meistaru. Un man skaitās moderns katls, tāds kurš pats sevi mehāniski tīra plus lambda.

Vēl viena lieta, no kā manuprāt obligāti vajag izvairīties pērkot katlu, ir horizontālais padeves šneks.

Plus pievērš uzmanību, vai katlam komplektācijā ir mazais loks ar vārstu utt.
Daudzi reklamē tās zemās cenas, nu teiksim 2000, bet parasti tas ir par pliku katlu. Beigās, kad esi atsevišķi samaksājis par mazo loku, padeves šneku, wifi moduli un pašu granulu tvertni, cena uzaug vēl par štuku.
28.marts 2018, 12:50 | links
 
Tādu stāstu, kā daddy, ir tūkstošiem! Un visi viņi bļauj "tu nemāc man, es vis mūž jumt liek!" ( jā, jā, parasti ar akcentu). Es palasu Paroc rokasgrāmatu un pēc 20 minūtēm zinu vairāk nekā šis pa "vis mūž"... Iebakstīju ar pirkstu grāmatā, tad šis pieklusa... Tādēļ jau vienmēr saku, ka tādu deģenerācijas pakāpi kā celtniecībā nekad nekur neesmu redzējis. Santehniķis man, piemēram, podu ar izlietni sajauca vietām. Es viņam saku, nu ok, gadās, bet tu podu liekot neiedomājies, kāda iksa pēc virs ta būtu izvilkts elektrības pievads(kas paredzēts izlietnes spogulīša lampiņai)??? Lai varētu kārtīgi izpētīt, ko esi iz*irsis???

raihs, 28.marts 2018, 11:43


Ir jau jums taisnība, nestrīdos, sajēga maza šajā. Esmu saskāries ar līdzīga rakstura darbiniekiem, tas ir baisi, pat ļoti. Reizēm nesaproti kā vispār ko tādu var dabūt gatavu, kā var darīt savu maizes darbu, īsti nezinot, nesaprotot ko dari ?To nekad neesmu varējis saprast, bet diemžēl tā ir realitāte...
28.marts 2018, 12:07 | links
 
Būs ko galvu palauzīt, kamīnistabā tak radiātori nebūs vajadzīgi, kā reizi sienas otrā pusē ,blakus dūmenim, vannasistaba, virtuve blakus. Es jau rakstu še kā pats to esmu iedomājies...

skutans, 27.marts 2018, 21:40

Noteikti vēl parunā ar spečukiem. Zināšanai - spečuki ir tādi cilvēki, kas māk Tev lietas būtību izstāstīt, nevis 3x ir apkures katlu uzstādījuši...

Ieskatam 3 stāstiņi:
1. istabā ar kamīnu (pie iekšsienas) radiators pie ārsienas ir obligāts, ja negribi aukstas grīdas un no logiem krītošu aukstu gaisu. Kamīns rada gaisa cirkulāciju gar iekšsienu uz augšu, un gar ārsienu/logiem uz leju un pa grīdu uz kamīnu. Centrālapkures radiatori strādā pretēji - silda gaisu pie ārsienas/loga, ceļ to augšā un gar iekšienu (kas parasti ir silta) gaiss nāk lejā.

2. Savulaik, kad būvēju karkasnieci māju nebija skaidrs kur (iekšpusē vai ārpusē) vajag blīvo (tvaika) plēvi un kur gaiscaurlaidošo (vēja) plēvi...ko tik man targaši nestāstīja...labi, ka nevienu neklausīju, kamēr netiku skaidrībā ar fiziku. Izrādās Mitrums vienmēr iet no siltākas telpas uz aukstāku, tāpēc tvaika plēve jāliek iekšpusē un vēja plēve ārpusē. Un lielākā ļaunprātība ir uzlikt otrādi...

3. Rīgas dzīvoklī mainījām radiatorus un trubas. Ar visu projektu kā pienākas. Dabūjām afigenno meistaru, iedevu projektu - taisi. Šis sataisa, saucu Rīgas siltumu pieņemt. RS apskatās saka, nav pēc projekta (diametri un savienojumi) salsiet ziemā... Es izvedu formulu pēc Kirhofa likumiem, līdzīgi kā elektrības tikai ūdens plūsmām, sarēķināju - toč līdz radiatoriem tikai 35% no paredzētā daudzuma nonāktu... a speciālists plāta rokas - "es vienmēr tā taisu"... kaitnieks, cik dzīvokļus sačakarējis... patriecu nesamaksājis, tiesa trubas nācās vēlreiz pirkt...

daddy_j, 28.marts 2018, 10:02



Man vēl dauz jāmācās šajā jomā ,ņemšu vērā .To ka šķipsna sirmu mateļu garentēta, tas ir skaidrs, jautājums cik nervu šūnas tas prasīs...

Protams gribētos lētāk un negribas pārmaksāt, tas ir tikai normāli...
28.marts 2018, 11:58 | links
 
Tādu stāstu, kā daddy, ir tūkstošiem! Un visi viņi bļauj "tu nemāc man, es vis mūž jumt liek!" ( jā, jā, parasti ar akcentu). Es palasu Paroc rokasgrāmatu un pēc 20 minūtēm zinu vairāk nekā šis pa "vis mūž"... Iebakstīju ar pirkstu grāmatā, tad šis pieklusa... Tādēļ jau vienmēr saku, ka tādu deģenerācijas pakāpi kā celtniecībā nekad nekur neesmu redzējis. Santehniķis man, piemēram, podu ar izlietni sajauca vietām. Es viņam saku, nu ok, gadās, bet tu podu liekot neiedomājies, kāda iksa pēc virs ta būtu izvilkts elektrības pievads(kas paredzēts izlietnes spogulīša lampiņai)??? Lai varētu kārtīgi izpētīt, ko esi iz*irsis???
28.marts 2018, 11:43 | links
 
Septiņas reizes nomeri , vienreiz nogriez !
;)
28.marts 2018, 10:17 | links
 
Būs ko galvu palauzīt, kamīnistabā tak radiātori nebūs vajadzīgi, kā reizi sienas otrā pusē ,blakus dūmenim, vannasistaba, virtuve blakus. Es jau rakstu še kā pats to esmu iedomājies...

skutans, 27.marts 2018, 21:40


Noteikti vēl parunā ar spečukiem. Zināšanai - spečuki ir tādi cilvēki, kas māk Tev lietas būtību izstāstīt, nevis 3x ir apkures katlu uzstādījuši...

Ieskatam 3 stāstiņi:
1. istabā ar kamīnu (pie iekšsienas) radiators pie ārsienas ir obligāts, ja negribi aukstas grīdas un no logiem krītošu aukstu gaisu. Kamīns rada gaisa cirkulāciju gar iekšsienu uz augšu, un gar ārsienu/logiem uz leju un pa grīdu uz kamīnu. Centrālapkures radiatori strādā pretēji - silda gaisu pie ārsienas/loga, ceļ to augšā un gar iekšienu (kas parasti ir silta) gaiss nāk lejā.

2. Savulaik, kad būvēju karkasnieci māju nebija skaidrs kur (iekšpusē vai ārpusē) vajag blīvo (tvaika) plēvi un kur gaiscaurlaidošo (vēja) plēvi...ko tik man targaši nestāstīja...labi, ka nevienu neklausīju, kamēr netiku skaidrībā ar fiziku. Izrādās Mitrums vienmēr iet no siltākas telpas uz aukstāku, tāpēc tvaika plēve jāliek iekšpusē un vēja plēve ārpusē. Un lielākā ļaunprātība ir uzlikt otrādi...

3. Rīgas dzīvoklī mainījām radiatorus un trubas. Ar visu projektu kā pienākas. Dabūjām afigenno meistaru, iedevu projektu - taisi. Šis sataisa, saucu Rīgas siltumu pieņemt. RS apskatās saka, nav pēc projekta (diametri un savienojumi) salsiet ziemā... Es izvedu formulu pēc Kirhofa likumiem, līdzīgi kā elektrības tikai ūdens plūsmām, sarēķināju - toč līdz radiatoriem tikai 35% no paredzētā daudzuma nonāktu... a speciālists plāta rokas - "es vienmēr tā taisu"... kaitnieks, cik dzīvokļus sačakarējis... patriecu nesamaksājis, tiesa trubas nācās vēlreiz pirkt...
28.marts 2018, 10:02 | links
 
Tavs komuņaga ar padirsa papucim :(

Bračiņ, 'mans komuņaga'reāli nepadirsa,jo līdz pulksten 11 viņš bija reāls līderis ar 43% balsu,Putjikam bija 36% ,tad vēlēšanu komisija attapās un līdz pat vakaram nekādu informāciju nesniedza.Un vakarā visu sakārtoja kā vajag...

Tonis, 27.marts 2018, 23:34

Antuān, cik melu drīkst būt vienā teikumā? Es par tevi biju maķenīt labākās domās. Līdz kādiem vienpadsmitiem ar cik tur procentēm, BĻEĢ, balsis skaita vakarā pēc iecirkņu slēgšanas. Un komisija nezina pilnīgo neko, kamēr biļeteni netiek skaitīti. Ampamps!

andreiko, 28.marts 2018, 03:30


Andreiko, Tonim šoreiz varētu būt taisnība tai ziņā, ka 11:00 pēc mūsu laika (GMT+2) jau pilnīgi reāli varēja būt informācija. Krievija atrodas n-tajās laika joslās, vienā galā iecirķņi veras vaļā , otrā jau sen aizvērušies :)
28.marts 2018, 08:51 | links
 
Da labi, ko tur par vatlandi, vai ta pie mums Maximā kas savādāk bija? Un vai kāds sēž par to? Arvien notiekot liecinieku noklausīšanās... Esmu par 1000% pārliecināts, ka tur samaksāti vairāki miljoni, lai lieta virzītos ar tādu pašu "superātrumu" kā oligarhu lieta. Tiesvedība- LV lielākā nelaime! Un to vada NA!

raihs, 27.marts 2018, 23:18


++ Un vēlreiz + !
28.marts 2018, 08:39 | links
 
Tavs komuņaga ar padirsa papucim :(

Bračiņ, 'mans komuņaga'reāli nepadirsa,jo līdz pulksten 11 viņš bija reāls līderis ar 43% balsu,Putjikam bija 36% ,tad vēlēšanu komisija attapās un līdz pat vakaram nekādu informāciju nesniedza.Un vakarā visu sakārtoja kā vajag...

Tonis, 27.marts 2018, 23:34


Antuān, cik melu drīkst būt vienā teikumā? Es par tevi biju maķenīt labākās domās. Līdz kādiem vienpadsmitiem ar cik tur procentēm, BĻEĢ, balsis skaita vakarā pēc iecirkņu slēgšanas. Un komisija nezina pilnīgo neko, kamēr biļeteni netiek skaitīti. Ampamps!
28.marts 2018, 03:30 | links
 
godigās vēlešanas grudinins butu uzvarējis,par to esmu parliecināts
27.marts 2018, 23:36 | links
 
Tavs komuņaga ar padirsa papucim :(

Bračiņ, 'mans komuņaga'reāli nepadirsa,jo līdz pulksten 11 viņš bija reāls līderis ar 43% balsu,Putjikam bija 36% ,tad vēlēšanu komisija attapās un līdz pat vakaram nekādu informāciju nesniedza.Un vakarā visu sakārtoja kā vajag...
27.marts 2018, 23:34 | links
 
Da labi, ko tur par vatlandi, vai ta pie mums Maximā kas savādāk bija? Un vai kāds sēž par to? Arvien notiekot liecinieku noklausīšanās... Esmu par 1000% pārliecināts, ka tur samaksāti vairāki miljoni, lai lieta virzītos ar tādu pašu "superātrumu" kā oligarhu lieta. Tiesvedība- LV lielākā nelaime! Un to vada NA!

raihs, 27.marts 2018, 23:18

nu mums jau ta visa tieslietu sistēma ir bezzobaina
27.marts 2018, 23:27 | links
 
Da labi, ko tur par vatlandi, vai ta pie mums Maximā kas savādāk bija? Un vai kāds sēž par to? Arvien notiekot liecinieku noklausīšanās... Esmu par 1000% pārliecināts, ka tur samaksāti vairāki miljoni, lai lieta virzītos ar tādu pašu "superātrumu" kā oligarhu lieta. Tiesvedība- LV lielākā nelaime! Un to vada NA!
27.marts 2018, 23:18 | links
 
Jā ,bet nekur neturēja speciāli durvis ciet...

Tonis, 27.marts 2018, 23:00

kāda starpība kapēc tev nav izeja tādā brīdī,ir kaut kādi noteikumi kuriem tiek uzlikt mikstais jo tā lētāk.Atpērkas no kontrolēm un tālāk jau tikai jāgaida nelaime
27.marts 2018, 23:12 | links
 
Jā ,bet nekur neturēja speciāli durvis ciet...
27.marts 2018, 23:00 | links
 
Kamēr kaut kas slikts nenotiek, tikmēr visiem po..., bet kad notiek, tad sarosās, kaut ko sadara, un pēc kāda laika atkal viss notiek pa vecam.
Vienkārši mazliet vairāk pievērsiet uzmanību beigās no 5. minūtes Ķīnā. Kā reiz par jauko šīvakara tēmu, jādomā daudzdzīvokļu mājā.
Arlabunakti, kungi.

https://www.youtube.com/watch?v=K3XLtPaIcz8

Domaataajs, 27.marts 2018, 22:50

un tad kad notiek,ari visiem ir po.Pakazuhas pēc kadu brīdi patrobelēs iestādes un pēc tam bus viss pa vecam.Jutubē ir video kur bij savilktas visas ugunsnelaimes kas notikušas krievijā pēdejos 20 gados ar daudziem upuriem,un visur viena problēma,nebij evakuacijas ceļu un signalizācijas
27.marts 2018, 22:59 | links
 
Uldiņ,tā arī būs...
27.marts 2018, 22:55 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager