Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Interesanti zināt, ko Ukrainas puse tādu saņēmusi lai tā tiltu pārrautu. Kā Aristovičs teica, tur ar reaktīvajiem lādiņiem būs par maz, vajag daudz jaudīgākas lietas. Vēl trāpīt vilcienam kas 100 punkti bija plānā paredzēts. Es pat necerēju ka sanāks. Vēl pa baltkrievu atbalsta punktiem jāsamet.
8.oktobris 2022, 10:06 | links
 
 
Vai tik tagad nebūtu prātīgi joda tabletes sapirkties? Ja bliezīs, tad kad kad, ja ne tagad?
8.oktobris 2022, 09:14 | links
 
Labs! Un ļoti prātīgi, ka ieblieza tieši tad, kad gāja vilciens ar degvielas cisternām. Temperatūras tur būs baigās. Ja tur nosvilst viss vilciens, tad tilts varētu būt neatjaunojams.
8.oktobris 2022, 08:55 | links
 
Cerams, ka nav feiks:
https://mobile.twitter.com/Osinttechnical/status/1578592745827930113

raihs, 8.oktobris 2022, 08:00
https://t.me/u_now/70035
8.oktobris 2022, 08:42 | links
 
 
Ideja protams interesanta, bet nespēju iedomāties kā viņu dzīvē realizēt un cik tas izmaksās. Jo ja es Micuks aizeju pie RaimisD kaut ko nopirkt, tad ar skaidru naudu es nevaru samaksāt, jo PVN daļa man ir jāmaksā ar pārskaitījumu valsts budžetā. Man kā privātpersonai tas nafig nav vajadzīgs. Tātad ar privātpersonām tas nestrādās.

micuks, 7.oktobris 2022, 13:57


nu tīri tehniski var jau ar likumu noteikt, ka uzņēmējam katru dienu (nu vai reizi n-tās dienās) skaidrās naudas PVN daļa pēc kases aparāta Z atskaites jāiemaksā kaut kādā kontā. Bet nu laimīgs no tā neviens toč nebūs.
7.oktobris 2022, 21:01 | links
 
Kā Jums kungi Kulberga ideja?

“Viss PVN aiziet kontā, no šī konta uzņēmums var maksāt tikai nodokļus. Viņš nevar neko citu ar to naudu operēt, viņš var tikai nodokļus."



RaimisD, 7.oktobris 2022, 13:36


Da sasipusies ir Eiropa ar to PVN kā tādu, ideja jau laba un tipa ekonomiski "godīga", tikai izpildījums ne sūda nesanāk, globalizācijas apstākļos ar milzu pārrobežu importa/eksporta darījumu īpatsvaru pārāk smagnēji, sarežgīti un manipulējami. ASV pievienotās vērtības nodokļa nav kā tāda, ir apgozījuma nodoklis (LV juku laikos arī īsu brīdi tā bija ) - vienkārši no jebkuras ienākošās naudas uzņēmums maksā fiksētu % , nekādu mahināciju, priekšnodokļu utt. Ienāca nauda, noskaiti %, viss. Daudz primitīvāk grāmatojams un kontrolējams. Jā, tur sanāk tipa "negodīgums", ka par vienu un to pašu preci visi ķēdes posmi no ražotāja līdz patērētājam nomaksā kaut kādu %, bet , tā kā procents ir neliels, tad kopumā budžeta ienākumos ta pats vien sanāk, tikai čakars mazāks. Bet nu Eiropa ir Eiropa...

A par ideju kā tādu... Nu vispār jau ierobežoti realizēt varētu, izņemot skaidras naudas darījumiem nu un importam/eksportam. Bet nu sviests būs, izņēmums uz izņēmuma būs jātaisa...
7.oktobris 2022, 20:58 | links
 
Janis96 [07.10.22]: Kaut vai tādai, ka pizģī tā lai visiem labi
Aivara modelis :)))
Tamdēļ arī Ventspils par viņu stāv un krīt.
7.oktobris 2022, 20:25 | links
 
Janis96 [07.10.22]: usis [16m]: Viss būtu aplami, ja spriestu ar 4 walteriem, optimu uttJa valstī viss būtu kārtībā, tad tādas mantas plauktos nebūtu
Kad laiks sameklē.
7.oktobris 2022, 20:08 | links
 
usis [07.10.22]: Viss būtu aplami, ja spriestu ar 4 walteriem, optimu utt
Ja valstī viss būtu kārtībā, tad tādas mantas plauktos nebūtu
7.oktobris 2022, 19:57 | links
 
RaimisD [07.10.22]: Ziniet, tie tādi manis un četru užavnieku spriedelējumi.
Man kkā šķiet tā nodokļu iekasēšanas virzība ir galēji aplama. Funktieris, ko vēl varētu aplikt ar nodokli, kur paugstināt.
Aplikt, paaugstināt, iekasēt ir nepareizie vārdi.
Vajadzētu cilvēkus MOTIVĒT maksāt nodokļus nevis piespiest.
Ja cilvēks redzēs, kur aiziet viņa naudiņa viņš arī maksās.
Kādam mazāk vajag pizģīt. Atvainojos par izteicienu.
Protams var apelēt pie mūsu mentalitātes, postpadomju mantojuma, ka citu valstu nodokļu modeļi pie mums nestrādās utt.
Da jebko cilvēkam liec darīt ar varu, tas rada pretreakciju. Cilvēkam ir pašlepnums, un viņam nepatīk, kad viņu drāž.
Pilnīgi piekrītu. Izteikti represīvā politika nav labākā vide uzņēmējdarbības veicināšanai un ekonomikas izaugsmei kopumā... No kā arī atkarīgs vispārējais labklājības rādītājs valstī. Nu kārtībai protams jābūt. Kaut vai tādai, ka pizģī tā lai visiem labi
7.oktobris 2022, 19:55 | links
 
Viss būtu aplami, ja spriestu ar 4 walteriem, optimu utt
7.oktobris 2022, 19:52 | links
 
Ziniet, tie tādi manis un četru užavnieku spriedelējumi.
Man kkā šķiet tā nodokļu iekasēšanas virzība ir galēji aplama. Funktieris, ko vēl varētu aplikt ar nodokli, kur paugstināt.
Aplikt, paaugstināt, iekasēt ir nepareizie vārdi.
Vajadzētu cilvēkus MOTIVĒT maksāt nodokļus nevis piespiest.
Ja cilvēks redzēs, kur aiziet viņa naudiņa viņš arī maksās.
Kādam mazāk vajag pizģīt. Atvainojos par izteicienu.
Protams var apelēt pie mūsu mentalitātes, postpadomju mantojuma, ka citu valstu nodokļu modeļi pie mums nestrādās utt.
Da jebko cilvēkam liec darīt ar varu, tas rada pretreakciju. Cilvēkam ir pašlepnums, un viņam nepatīk, kad viņu drāž.
7.oktobris 2022, 19:40 | links
 
jegersz [06.10.22]: Lūk! Man dēļ tādiem kā Tu šopavasar nācās vimbu ar trotuāra sālāmo sāli voblās laist :D
Vismaz zināšu kam prasīt, ja atkal vakums iestāsies ;)

Janis96, 6.oktobris 2022, 22:10

Sāli vai nevari atļauties vai slinkums līdz veikalam aiziet bija?
Laikam nebiji LV vai nebija nepieciešamība pēc sāls šajā pavasarī. Es nedaudz pa lēnu biju rezerves veidojot.
7.oktobris 2022, 18:38 | links
 
Vai nav tā, ka vienkāršākais variants, ka uzņēmumu kontos automātiski tiek iesaldēta pvn daļa, t.i, ap 17%? Te vienīgi problēma , ka eksportā bieži vien pvn nav.
7.oktobris 2022, 16:17 | links
 
Ideja protams interesanta, bet nespēju iedomāties kā viņu dzīvē realizēt un cik tas izmaksās. Jo ja es Micuks aizeju pie RaimisD kaut ko nopirkt, tad ar skaidru naudu es nevaru samaksāt, jo PVN daļa man ir jāmaksā ar pārskaitījumu valsts budžetā. Man kā privātpersonai tas nafig nav vajadzīgs. Tātad ar privātpersonām tas nestrādās.
Bet kopumā ideja nav jauna. Pēc šāda principa strādā pašvaldības. Viņas par PVN neatskaitāmiem reversajiem darījumiem maksā PVN daļu valsts budžetā. Ir kas par katru darījumu veic maksājumu. Grāmatvežiem papildus darbs un bankām pelņa par papilds maksājumiem. Uzņēmējiem papildus izdevumi noteikti nepatiks.
7.oktobris 2022, 13:57 | links
 
Kā Jums kungi Kulberga ideja?

“Viss PVN aiziet kontā, no šī konta uzņēmums var maksāt tikai nodokļus. Viņš nevar neko citu ar to naudu operēt, viņš var tikai nodokļus."

Es jau baigā starā neesmu.
Kamēr nav pienācis nodokļu nomaksas laiks tu to naudu vari apgrozīt. Nopelnīt vairāk un automātā vairāk arī nodokļos samaksāt. Es jau saprotu, ka principā tas pvn nav mana nauda. Bet tomēr.
Turīgiem uzņēmumiem tas būtu pie vienas vietas. Vairāk sāpēs tiem kas dzīvo no rokas mutē.


https://www.la.lv/kulbergs-skaidro-priekslikumu-ka-panakt-lai-uznemeji-nevar-izvairities-no-nodoklu-maksasanas
7.oktobris 2022, 13:36 | links
 
Kurā mirklī ASV pirms kara bija gaidāms defolts, vari pamatot savu apgalvojumu, jeb tas ir izrauts no pro-kremliskām ziņām?

jegersz, 7.oktobris 2022, 09:57

ASV ik pa pāris gadiem uzrodas defolta problēma. Jo parāds sasniedz noteikto maksimumu. Un katru reizi šo maksimumu palielina

ātrumā: https://www.db.lv/zinas/akciju-cenas-kritas-bazas-par-asv-defoltu-504677

micuks, 7.oktobris 2022, 10:07


Drusku vajag zināt ekonomiku un saprast ASV valsts parāda struktūru, kā arī kā veidojas ASV budžets un kādas tā pozīcijas var ietekmēt akciju tirgus, naftas cenas utt.
Pēc būtības šie rakstiņi ir haipa kliku ķeršana un nav saistīta ar realitāti.
Protams ja kongress un augstākā palāta galīgi nojūdzās tad teorētiski var uztaisīt tehnisku defoltu uz brīdi, bet arī tas būs ļoti, ļoti tālu no faktiskā un ļoti maz ticams scenārijs.
Kamēr ASV obligācijām ir viens no likvīdāko investīciju statusiem, defaolts pēc sugas nevar notikt, papildus ja papētītu ASV valsts parādu, tad lielākoties tas ir iekšējais.
7.oktobris 2022, 11:08 | links
 
Kurā mirklī ASV pirms kara bija gaidāms defolts, vari pamatot savu apgalvojumu, jeb tas ir izrauts no pro-kremliskām ziņām?

jegersz, 7.oktobris 2022, 09:57


ASV ik pa pāris gadiem uzrodas defolta problēma. Jo parāds sasniedz noteikto maksimumu. Un katru reizi šo maksimumu palielina

ātrumā: https://www.db.lv/zinas/akciju-cenas-kritas-bazas-par-asv-defoltu-504677
7.oktobris 2022, 10:07 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager